Reklama
Strona 518 z 664 PierwszaPierwsza ... 18418468508516517518519520528568618 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 7,756 do 7,770 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #7756
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Wiadomo, że włoska oponka do włoskiego auta najlepsza, tak samo jak japońska do japońskiego, francuska do francuskiego i niemiecka do niemieckiego. Wybór jest, można kupować.

    A jakie miałeś wcześniej te opony? Bo wiesz, marka i model to jedno, a wiek i bieżnik to drugie. Jak były już kapciowate, to na nówkach poczujesz kolosalną różnicę bez względu na to jaka to będzie opona.

    No i temat opon jest enigmatyczny ogólnie, bo czynników wpływających na samą trakcję opony jest od chuja i tego się nie da dobrze sprawdzić. Każde auto będzie reagowało inaczej i inna opona będzie najlepsza. Nawet tak prosta kwestia jak hałas jest w chuj względna. Czasem opona ma być cicha, a jest głośna, ma być głośna, a jest ok. Jedyna wymierna kwestia to opory toczenia, bo tutaj albo są albo nie, samochód i zawieszenie nie mają na to większego wpływu.

    Prawda jest taka, że jak dochodzi do zdarzenia na drodze, gdzie auto wpada w poślizg, to są to w 99% przypadków dwa powody:
    a) aquaplaning,
    b) łyse opony (a więc w sumie też aquaplaning, ale z trochę innego powodu).

    Oczywiście czynników jest od chuja i trochę, oczywiście prędkość jest kluczowa, dużo znaczy auto, bo łatwiej obrócić się na łuku w deszczu czymś, co ma belkę z tyłu i ni chuja nie daje trakcji poza podstawowym trzymaniem dupy jako tako na asfalcie, niż czymś, co ma wielowahacz w dobrym stanie i naturalnie fajnie się klei. Oczywiście jest jeszcze dość ważna kwestia stanu zawieszenie, ustawienia geometrii itd. No ogólnie jak napisałem - w chuj czynników, ale głównie rozchodzi się o łyse opony i najzwyczajniej zbyt dużą ilość wody do odprowadzenia, co może spotkać dosłownie każdą oponę jeśli tylko warunki są zbyt przejebane.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 30-04-2019, 03:00

  2. #7757
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    NO WITAM

    Koledzy mialem auto odwiezc do jakiegos spa, ale za czyszczenie skor, odkurzanie i wymycie zewnatrz i kulek rzadaja sobie 600 zlotych, w sumie to chuj moglbym, ale stwierdzilem, ze za tyle to ja sobie moge kupic jakis spoko odkurzaczyk tylko do auta i pare jakichs srodkow do czyszczenia i samemu sie pobawic z Juleczką <3

    Macie jakies sprawdzone srodki do czyszczenia plastykow, skor (impregnacja?), i zbierania kurzu? Also w sumie widzialem kiedys takie szczoty do dywanikow i wykladzin, cos ktos? Byl tu chyba jakis szpec od mycia samochodow itd tylko ktorz to byl??
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #7758
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Kup se przede wszystkim dobrą myjkę z microfibry i jakieś ręczniki też z microfibry do wycierania fury. Weź te quickdetailer, jakiegoś abdl czy inne, ale to jeden chuj w sumie, będziesz se robić quickiem po każdym myciu i fajnie autko będzie błyszczeć.

    Poza tym to ja bym nic innego nie robił, odstaw furę na mycie z woskiem twardym, dasz stówkę za to i masz wosk sześciomiesięczny, potem sobie sam myjesz na ciśnieniowej, wycierasz microfibrą i wcierasz quickdetailer. Rinse and reapeat. Tyle.

    A do środka to weź se normalnie kup zwykłe ścierki jakieś nigrina czy coś do kokpitu i szyb i se to czyść kiedy będziesz uważał. Ja zawsze tylko tego używałem i miałem w aucie czysto, @jaxi ; potwierdzi.

    a odkurzacz to albo ten na myjni albo se normalnie weź domowym odkurzaj, lepsze, bo nie musisz się spieszyć.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 07-05-2019, 17:24

  5. #7759
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Jakbyś miał kupować odkurzacz, to warto od razu taki z funkcja dmuchawy - to ułatwia sprzątanie pod maską.

  6. #7760
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,329
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kup se przede wszystkim dobrą myjkę z microfibry i jakieś ręczniki też z microfibry do wycierania fury. Weź te quickdetailer, jakiegoś abdl czy inne, ale to jeden chuj w sumie, będziesz se robić quickiem po każdym myciu i fajnie autko będzie błyszczeć.

    Poza tym to ja bym nic innego nie robił, odstaw furę na mycie z woskiem twardym, dasz stówkę za to i masz wosk sześciomiesięczny, potem sobie sam myjesz na ciśnieniowej, wycierasz microfibrą i wcierasz quickdetailer. Rinse and reapeat. Tyle.

    A do środka to weź se normalnie kup zwykłe ścierki jakieś nigrina czy coś do kokpitu i szyb i se to czyść kiedy będziesz uważał. Ja zawsze tylko tego używałem i miałem w aucie czysto, @jaxi ; potwierdzi.

    a odkurzacz to albo ten na myjni albo se normalnie weź domowym odkurzaj, lepsze, bo nie musisz się spieszyć.
    zgadzam się tylko szyba ujebana i dalej mi się nie chciało umyć xD

  7. #7761
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Dobra dzienki za rady ekspert w sumie opierdolilem wnetrze wczoraj elegancko zwyklym spryskiem do szyb z k2, plynkiem do kurzu i wspomagajac sie takimi jednorazowymi sciereczkami samochodowymi i jest elegancko. Jedynie skory troche chujowo bo takie smugi zostaja wiec moze sobie cos kupie tylko do tych skor (w sensie o boczki mi chodzi, podlokietnik itd dodatkowe elementy, niby te sciereczki wlasnie do skor, ale chujowo to wypadlo). Odkurzacz mam to tak se powiedzialem, ze kupie xD Mam normalnie w piwnicy ten odkurzacz centralny wiec lajtowo tylko rureczke podpinam i smigam roznymi koncowkami, a jakies pozostalosci co byly w wykladzinie to po prostu wyczesalem szczotka.

    Z zewnatrz w ogole mialem nic nie robic bo nie mam garazu jeszcze na razie wiec to jest chuj bo teraz jak wszystko kwitnie to po jednej nocy auto jest upierdolone jakby ciskalo w offroadzie przez miesiac bez mycia i cale oblepione pylkami i inna chujnia. Takze na ta chwile tylko myjka i wyjebane bo i tak wyglada fatalnie, ostatnio je mylem z godzine pod chata bylo na tip top rano przychodze i chuj nei dosc, ze oblepione po calosci to jeszcze kocie lapki najebane na szybie i calym dachu. Dopoki sobie blaszaka nie postawie przed chaupa to wyjebane na to.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 08-05-2019, 11:53
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  8. #7762
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    No i zajebiście, odliczam dni do zobaczenia tego włoskiego cudu motoryzacji, to już tylko 3 tygodnie skurwysyny.

  9. #7763
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ktoś z was kojarzy jakie są ceny podstawowych serwisów w Maserati w rocznikach 2017+ dla Ghibli lub quattroporte ? Mam na myśli ASO lub warsztaty specjalizujące się tylko w tej marce?
    Spodziewam się ceny o wiele wyższej niż za serwis Fiata, ale czy faktycznie są aż tak wysokie, jak np. Za Porsche? Czy raczej jest to poziom standardowego BMW 5/audi a6?

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #7764
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Bmki od nowosci do 5lat/100 000 km maja darmowe serwisy podstawowe.

    tu cos znalazlem w necie

    "Dla Maserati Quattroporte główny przegląd odbywa się po przejechaniu 30 tysięcy kilometrów. Oprócz rutynowej kontroli samochodu, wymieniane są filtry oraz olej silnikowy. Koszt takiej usługi wynosi 3000 zł. Obecnie na najnowszy model oferowana jest pięcioletnia gwarancja bez limitu kilometrów."

  11. #7765
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,987
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Czyli lepiej brac bmw bo masz za darmo serwis na czas gwarancji kwiiiiii

  12. #7766
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,329
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Biorąc pod uwagę koszty utrzymania pierwszego quattroporte spodziewalbym się cen wyższych niż u porsze

  13. #7767
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bmki od nowosci do 5lat/100 000 km maja darmowe serwisy podstawowe.
    jak se weźmiesz pakiet, który co prawda kosztuje jakieś grosze, ale ciągle kosztuje. No i to nie obejmuje serwisów dla normalnego, myślącego człowieka, a te co 30kkm lub 2 lata czyli serwisy dla leasingobiorców, którzy wyjebują ten szrot na śmietnik po max 5 latach właśnie. A potem Januszowi Kowalskiemu się psuje i BMW takie słabe, tfu, kiedyś to było.

    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    "Dla Maserati Quattroporte główny przegląd odbywa się po przejechaniu 30 tysięcy kilometrów. Oprócz rutynowej kontroli samochodu, wymieniane są filtry oraz olej silnikowy. Koszt takiej usługi wynosi 3000 zł. Obecnie na najnowszy model oferowana jest pięcioletnia gwarancja bez limitu kilometrów."
    Spoko cena w sumie, spodziewałem się więcej. No i od zawsze beka z pierwszego przeglądu po 30kkm, kurwa, ten silnik niedotarty na jednym oleju przez tyle kilometrów, no po prostu miód i orzeszki XD

    Jakbym kurwa miał hajs na Maserati i bym tym chciał jeździć poza leasingiem, to bym nigdy takiej krzywdy temu autu nie zrobił.

    W ogóle @Tasmann ; mogłeś se to sprawdzić w necie albo na jakimś forum czy coś, chuj, mogłeś zadzwonić do Maserati (minutka i byś wiedział z pierwszej ręki) ale nie, musiałeś się pochwalić, że matka czy ojciec będą brali Maserati XD Kurwa, nie mam na ciebie siły ziomeczku.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 09-05-2019, 14:39

  14. #7768
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Gulieta pierwsza wymiana oleju po 35kkm i hula az milo :)))))
    Po prostu dobry samochod i dobre materialy to dobry samochod i dobre materialy, a nie opieranie opinii na jakims zjebanym volkswagenie czy bmw zrobionym z plastyku z domieszka aluminium. xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  15. #7769
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @Mex

    Co do powyzszych to racja bo co 30kk to za dużo, ale pakiet ten jest całkowicie darmowy.
    Płaci się za pakiet przedłużający do 200kk lub za wydłużoną gwarancję.

  16. #7770
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Askarnoh napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bmki od nowosci do 5lat/100 000 km maja darmowe serwisy podstawowe.

    tu cos znalazlem w necie

    "Dla Maserati Quattroporte główny przegląd odbywa się po przejechaniu 30 tysięcy kilometrów. Oprócz rutynowej kontroli samochodu, wymieniane są filtry oraz olej silnikowy. Koszt takiej usługi wynosi 3000 zł. Obecnie na najnowszy model oferowana jest pięcioletnia gwarancja bez limitu kilometrów."
    @Askarnoh ;
    Właśnie rozglądam się za czymś z segmentu BMW 6, musiałbym się rozejrzeć jak cenowo stoi 650i, takie delikatnie używane. Tylko nie do końca mi się ono podoba, musiałbym się przejechać :).
    Skróciłem leasing Mustanga, zostaje mi jeszcze jakiś 1 rok, max 1,5 roku do spłaty, więc powoli zaczynam myśleć nad czymś innym, tym razem 4 drzwiowym na 4 osoby.
    Odnośnie Maserati, to bardzo mało opinii dotyczących tych nowych roczników. Koszt serwisu standardowego na poziomie 3k (o ile to cena ASO) jest akceptowalny, myślałem, że takie serwisy są droższe, zwłaszcza, że montowane są silniki od Ferrari.
    Patrzę ewentualnie KIA Stinger w tej najmocniejszej wersji 3.3 V6 turbo, ale trochę z zewnątrz wygląda, jak po wiejskim tuningu. Generalnie mało jest aut w tym segmencie powiedzmy Grand Coupe. Mercedes CLS nowa generacja jest paskudna, a Panamerka to jednak za droga.



    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W ogóle @Tasmann ; mogłeś se to sprawdzić w necie albo na jakimś forum czy coś, chuj, mogłeś zadzwonić do Maserati (minutka i byś wiedział z pierwszej ręki) ale nie, musiałeś się pochwalić, że matka czy ojciec będą brali Maserati XD Kurwa, nie mam na ciebie siły ziomeczku.
    @Mexeminor ;
    W sumie masz rację stary, po co pytam, skoro i tak mame z tate zapłacą za serwis :))).
    A tak poważnie, to na pewno mi w Maserati powiedzą, jakie są ceny serwisów w warsztatach również nie ASO. Forum Maserati? znajdź mi aktualne i polskie, chętnie poczytam, bo może i takowe są, ale do starych Maserek. Jest większa szansa, że zapytam nawet tutaj w temacie dla pasjonatów niż na zlocie januszy na autocentrum.pl.
    Ostatnio zmieniony przez Tasmann : 09-05-2019, 19:27

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9616
    Ostatni post: Dziś, 15:10
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •