Reklama
Strona 123 z 252 PierwszaPierwsza ... 2373113121122123124125133173223 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1,831 do 1,845 z 3770

Temat: Jak wyglada praca w... Opisz swoje doswiadczenia

  1. #1831
    Avatar Shaolineq
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    234
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Opiszę swoją pracę.

    Pracuje jako programista, jestem jeszcze studentem (7 semestr inż).

    Rekrutacja:
    Napisałem maila, dostałem do zrealizowania zadanie zrobić małą aplikację webową (java, servlety, jsp, baza danych, jpa, bootstrap, git).
    Tydzień czasu na realizację, łącznie może 4 dni nad tym siedziałem po 5h~.
    Jakieś 2 dni po wysłaniu programu zadzwoniono do mnie żeby umówić się na rozmowę, umówiłem się, przyszedłem.
    Rozmowa trwałą 1:10h, dostałem parę prostych pytań o Jave, dalej żebym opisał jakieś projekty które realizowałem (nic specjalnego, zwykłe projekty zaliczeniowe na uczelni), jedno pytanie po angielsku (2 minuty odpowiedzi). Pytanie o moje wady, zalety, prace w teamie etc. Przy rozmowie była 1 laska z HR-u, team leader do którego miałem trafić i jeszcze jeden gość który był nad team leaderem. Rozmowa poszła bardzo fajnie, poopowiadałem o sobie, jakaś luźna rozmowa też była, fajny klimat, nawet się pośmialiśmy :p. Po 2 dniach zadzwonili że się dostałem i żebym przyszedł podpisać umowę etc.
    Ogólnie rzecz biorąc rekrutacja była względnie łatwa... w innych firmach gdzie są gorsze warunki było ciężej.

    Sama praca:
    -java/spring
    -umowa na zlecenie
    -18~ pln/h netto
    -firma zajmuje się rozwijaniem własnego produktu
    -elastyczne godziny pracy (byleby wyrobić 20h/tydzień żeby ogarniać co się dzieje w projekcie)
    -staram się robić około 100-120h/miech
    -darmowa herbata/kawa/czekolada
    -mogę wyjść na 20~ minut zjeść coś na mieście
    -mogę zamówić dowolny sprzęt jaki potrzebuje (np. monitor, klawe, myszkę, słuchawki, software etc.)
    -firmowy laptop i7, 500gb ssd, 16gb ram
    -po 2 latach można odkupić go za drobne pieniądze (ale to tylko przy umowie o prace, nie na zlecenie)
    -2x w roku jest duża impreza firmowa (teraz będzie impreza świąteczna, jakieś karaoke, tańce, alkohole etc)
    -miła atmosfera w pracy, wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni
    -średnio raz na tydzień ktoś ma urodziny/ślub/zmienia prace etc i przynosi ciasto dla wszystkich :p
    -biurka mają regulowaną wysokość żeby można było popracować na stojąco - dla mnie super

    Po skończeniu studiów umowa o prace, wtedy gorzej z elastycznymi godzinami, ale dochodzą różne benefity: multi sport, za każde 8h przepracowane bonus 20pln, opieka medyczna, jest tego więcej ale nie dopytywałem

    Jestem tam od 3 tygodni, póki co tylko robię tutoriale jak pracować na tym ichniejszym produkcie, w przyszłym tygodniu dostanę pierwszy task do zrealizowania.
    Póki co nie mogę powiedzieć ani jednej rzeczy która by mi nie odpowiadała, jak rozmawiam ze znajomymi którzy pracują tam parę miechów to to samo, na nic nie narzekają.

    Tylko pewien problem... po skończeniu inżynierki(luty) chcę iść na magisterkę do Wrocławia (aktualnie Gliwice), strasznie mi szkoda zostawiać tę pracę.

  2. #1832
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Shaolineq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylko pewien problem... po skończeniu inżynierki(luty) chcę iść na magisterkę do Wrocławia (aktualnie Gliwice), strasznie mi szkoda zostawiać tę pracę.
    magisterka? a na co to komu?

  3. Reklama
  4. #1833

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Szantymen napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    magisterka? a na co to komu?
    pewnie po to samo co inżynier?

  5. #1834
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Alex Fortune napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    well ja np uważam, że praca programisty jest stosunkowo lekka jak za hajs który się ściąga. Z tym, że trzeba mieć kompetencje, robić lekką ręką ,,trudne" rzeczy, a to już kwestia wprawy i pracy nad sobą :P także chyba właśnie to jest klucz do ,,zarobić a się nie narobić"
    Ale zeby byc programista trzeba sie wielu rzeczy nauczyc i pozniej uczyc dalej. To nie tak, ze z ulicy sobie wyslales cv nic nie wiedzac, przeszedles dwa szkolenia i hop jestes programista tylko ciezko na to pracowales wczesniej. Tzn. albo ciezko pracowales, albo po prostu sie tym interesowales i podoba ci sie to co robisz - wtedy nie odczuwamy takiego zmeczenia i znuzenia praca. Natomiast ja wyobrazam sobie prace programisty jako cos przejebanego. Z drugiej strony ja uwazam, ze nic nie robie w pracy, do tego jest fajna, latwa i przyjemna choc zdaje sobie sprawe, ze obiektywnie patrzac niewielu jest takich, ktorym sie moja praca podoba i uwazali by ja za cos latwego i przyjemnego.
    Kwestia znalezienia i robienia tego co nas interesuje - wtedy zawsze jest fajnie, latwo i przyjemnie.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 29-11-2015, 14:36
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  6. #1835
    Avatar vOire
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    442
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Pomyśl o magisterce zaocznej :)

  7. #1836
    Avatar pomidorowa
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    259
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Dużo czasu zajmuje nauka javascript tak, żeby podjąć jakąś dorywczą pracę z tym związaną? (zdalną) xd

    #programowaniewjavascriptodzera

  8. #1837

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Shaolineq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Opiszę swoją pracę.

    Pracuje jako programista, jestem jeszcze studentem (7 semestr inż).

    Rekrutacja:
    Napisałem maila, dostałem do zrealizowania zadanie zrobić małą aplikację webową (java, servlety, jsp, baza danych, jpa, bootstrap, git).
    Tydzień czasu na realizację, łącznie może 4 dni nad tym siedziałem po 5h~.
    Jakieś 2 dni po wysłaniu programu zadzwoniono do mnie żeby umówić się na rozmowę, umówiłem się, przyszedłem.
    Rozmowa trwałą 1:10h, dostałem parę prostych pytań o Jave, dalej żebym opisał jakieś projekty które realizowałem (nic specjalnego, zwykłe projekty zaliczeniowe na uczelni), jedno pytanie po angielsku (2 minuty odpowiedzi). Pytanie o moje wady, zalety, prace w teamie etc. Przy rozmowie była 1 laska z HR-u, team leader do którego miałem trafić i jeszcze jeden gość który był nad team leaderem. Rozmowa poszła bardzo fajnie, poopowiadałem o sobie, jakaś luźna rozmowa też była, fajny klimat, nawet się pośmialiśmy :p. Po 2 dniach zadzwonili że się dostałem i żebym przyszedł podpisać umowę etc.
    Ogólnie rzecz biorąc rekrutacja była względnie łatwa... w innych firmach gdzie są gorsze warunki było ciężej.

    Sama praca:
    -java/spring
    -umowa na zlecenie
    -18~ pln/h netto
    -firma zajmuje się rozwijaniem własnego produktu
    -elastyczne godziny pracy (byleby wyrobić 20h/tydzień żeby ogarniać co się dzieje w projekcie)
    -staram się robić około 100-120h/miech
    -darmowa herbata/kawa/czekolada
    -mogę wyjść na 20~ minut zjeść coś na mieście
    -mogę zamówić dowolny sprzęt jaki potrzebuje (np. monitor, klawe, myszkę, słuchawki, software etc.)
    -firmowy laptop i7, 500gb ssd, 16gb ram
    -po 2 latach można odkupić go za drobne pieniądze (ale to tylko przy umowie o prace, nie na zlecenie)
    -2x w roku jest duża impreza firmowa (teraz będzie impreza świąteczna, jakieś karaoke, tańce, alkohole etc)
    -miła atmosfera w pracy, wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni
    -średnio raz na tydzień ktoś ma urodziny/ślub/zmienia prace etc i przynosi ciasto dla wszystkich :p
    -biurka mają regulowaną wysokość żeby można było popracować na stojąco - dla mnie super

    Po skończeniu studiów umowa o prace, wtedy gorzej z elastycznymi godzinami, ale dochodzą różne benefity: multi sport, za każde 8h przepracowane bonus 20pln, opieka medyczna, jest tego więcej ale nie dopytywałem

    Jestem tam od 3 tygodni, póki co tylko robię tutoriale jak pracować na tym ichniejszym produkcie, w przyszłym tygodniu dostanę pierwszy task do zrealizowania.
    Póki co nie mogę powiedzieć ani jednej rzeczy która by mi nie odpowiadała, jak rozmawiam ze znajomymi którzy pracują tam parę miechów to to samo, na nic nie narzekają.

    Tylko pewien problem... po skończeniu inżynierki(luty) chcę iść na magisterkę do Wrocławia (aktualnie Gliwice), strasznie mi szkoda zostawiać tę pracę.
    troszke Cie na kasie dymają imo

  9. #1838
    Avatar SzalonyMes
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    30
    Posty
    2,745
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Ja pierdziu czemu ja sie nie uczylem programowac, nie ciagnie do tego ale kurwa jak widze ze 18 zl netto i w dodatku jeszcze Alex mowi ze go dymaja na kasie to przykre ze ja mam moze z 11 zl/h

    no ale w sumie jako programista wyciagac na calym etacie niecale 3 tys to rzeczywiscie sredniawka
    “When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful.” - Eric Thomas

  10. #1839

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja pierdziu czemu ja sie nie uczylem programowac, nie ciagnie do tego ale kurwa jak widze ze 18 zl netto i w dodatku jeszcze Alex mowi ze go dymaja na kasie to przykre ze ja mam moze z 11 zl/h

    no ale w sumie jako programista wyciagac na calym etacie niecale 3 tys to rzeczywiscie sredniawka

    Nie lubie posłów PO ale wczoraj były wiceminister obrony powiedział:
    Jakbym wiedział że się przewróce to bym się położył.

    takie jest życie xD ale rzeczywiście troche może być żal

  11. #1840
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj SzalonyMes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja pierdziu czemu ja sie nie uczylem programowac, nie ciagnie do tego ale kurwa jak widze ze 18 zl netto i w dodatku jeszcze Alex mowi ze go dymaja na kasie to przykre ze ja mam moze z 11 zl/h

    no ale w sumie jako programista wyciagac na calym etacie niecale 3 tys to rzeczywiscie sredniawka
    Dla porownania, majac 3 lata expa mozna smialo 10k+ (netto) zarabiac. Ofc, nie kazdy, i nie co 2. W tej branzy trzeba byc dobrym, i umiec sie sprzedac na rynku.

  12. #1841
    Avatar Maniek900
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    1,965
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Wiekszosc osob dlugo nei wie co chce robic w zyciu. A potem tak ja teraz, wydawalo mi sie, ze moze bede informatykiem bo nerdzilem kompa to poszedlem do technikum informatycznego, potem myslalem nad studiami. Moze fililogia angielska, moze psychologia, moze informatyka jednak bo sie dobrze zarabia, a na koncu poszedlem na bezpieczenstwo narodowe, bo oczywiscie kazdy pierdolił, ze "policja duzo zarabia, fajna panstwowa posada" i czlowiek dopiero co zaczynal jakas prace za 1500 zl na zlecenie to sobie myslal "no 2k na start i kolo 3k za 5 lat to japierdole super". A teraz jak sie popracowalo w kilku pracach, za granica sie bylo w pracy i posluchalo sie osob ile zarabiaja to sobie mysle na chuj ja szedlem na takie gowno. Po porzadnych studiach moze zajebiscie zarabiac i sie rozwijac, robic kariere a tu chuj.

    Tak jak sobie pomysle wstecz to na takich studiach informatycznych, ktore mam pod nosem to smialo mozna uczyc sie zaocznie i juz pracowac gdzies w zawodzie chociazby jako sprzedawca, konczac studia juz przyjma nas na jakas lepsza posade, bo na takich studiach inzynierskich juz w trakcie studiow chetnie zatrudniaja + COS SIE UCZYMY TAM wiec po studiach juz jestes kozak z przyszloscia. Malo tego mozesz pracowac dla korporacji i prywatnie naprawiac kompy robic zlecenie itd. (juz teraz jak to pisze, to zazdro w chuj) a na tych licencjackich zjebanych co tylko rozleniwiaja chuja sie mozna nauczyc i chuja robic. Jestem w polowie tych studiow, wrocilem zza granicy, kase wydalem i teraz musze isc do murzyniarni na magazyn/produkcje za 11zl netto z patolami po zawodowie i z kryminalu xD

    #LostLife

  13. #1842

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,503
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Maniek, pisz książki, końcówka całkiem fajna xD

  14. #1843
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Maniek900 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Malo tego mozesz pracowac dla korporacji i prywatnie naprawiac kompy robic zlecenie itd. (juz teraz jak to pisze, to zazdro w chuj)
    Mozna tez miec dzialanosc gospodarcza, pracowac w korpo, do tego jakis biznes na allegro (bez codziennej ingerencji) i zlecenia, badz wlasne projekty. Mozliwosci jest wiele, wystarczy chciec.

  15. #1844
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    @Maniek900
    nigdy nie jest za późno, olej to swoje chujowe bezpieczeństwo narodowe i idź na polibudę. ja mam 23 lata i zacząłem informatyke w tym roku. lepiej pozno niz wcale, przynajmniej jestem "ogarniety" zyciowo i w przeciwienstwie do 19-latkow z roku ja chodze na wszystkie imprezy branżowe/zajęcia dodatkowe/spotkania itd. żeby podłapać jak najwięcej info z lokalnej branży, jakie są firmy, itd. mam ogarnięte czego się chce uczyć w domu i się tego powoli uczę + w szkole też się zawsze coś tam podpłapie.
    Ja wychodzę z założenia że jak bym miał skończyć jakąś jebaną psychologię to już chyba lepiej nic nie kończyć i poświęcić ten czas na zdobywanie doświadczenia zawodowego i samokształcenie

  16. #1845
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    21,013
    Siła reputacji
    29

    Domyślny

    ci 19latkowie są w stosunku do ciebie 4 lata do przodu z "życiem", także no nie wiem kto tu jest bardziej ogarnięty życiowo, wyszaleją się trochę przez pół roku i tyle

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Jak wygląda praca doradcy ws. odszkodowań?
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 16-06-2018, 17:51
  2. Opisz swój dzień [OWiON]
    Przez Hackerman w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 02-10-2015, 13:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-02-2015, 11:29
  4. [Poradnik] Jak łatwo zmienić swoje IP
    Przez Lee of Honera w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-10-2011, 09:14
  5. [Poradnik] Jak kasować swoje posty :>
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post: 30-11-2008, 12:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •