Reklama
Strona 65 z 115 PierwszaPierwsza ... 1555636465666775 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 961 do 975 z 1723

Temat: "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu

  1. #961
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Ja mam te EKIDEN 100 i dla mnie są bardzo ok, nie wiem czego jeszcze można wymagać od butów :)
    znów się widzimy

  2. #962
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mam dokładnie to samo - przy bieganiu wyczerpuje mnie całkowicie ten ból. Czasami zmeczenia nawet az tak bardzo nie odczuwam ale nogi poprostu od tego bólu odmawiają mi posłuszenstwa..
    Dokladnie to.

    Ja zauwazylem, ze jak spadam na srodstopie to bol jest znacznie mniejszy, ale gdy przechodze na piete to wystarczy 50metrow i bol wracal. Zauwazylem tez, ze bieganie po miekkim podlozu (w moim przypadku murawa) dziala jak masaz i na drugi dzien czulem sie lepiej. Stwierdzilem, ze to na bank wynik mojej sporej wagi i twardej nawierzchni, wiec chcialem kupic buty z suepr amortyzacja. Chlopaki z tego tematu zaczeli pisac o technice biegowej, wiec rowniez pogooglowalem i znalazlem to samo co Ty - zestawy cwiczen itp.

    W koncu natrafilem na artykul tluamczacy jak dziala bieganie od strony ortopodycznej, z ktorego jasno wynikalo, ze bieganie ze srodstopia jest bardziej ekonomiczne, naturalne i bezpeiczniejsze dla ukladu kostnego. Upewnilem sie, ze nie jest to zdanie odosobnione i w koncu natrafilem na buty minimalistyczne.

    Wczesniej, jakosc miesiac temu, zrobilem sobie tygodniowa przerwe (problemy z korzonkami) i po tym czasie nogi byly jak nowe.

    Podsumowujac, co wg mnie moze pomoc:
    - technika biegu
    - zmiana obuwia
    - miekksze podloze
    - przerwa
    - mniej km

  3. Reklama
  4. #963

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    ej tak z ciekawości
    skoro masz możliwości biegać po murawie to na cholere Ci jakiekolwiek buty? ;d
    na początku mogą trochę boleć achillesy po bieganiu bez butów ale potem nic tylko same +

  5. #964
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Moim celem jest przebiegniecie polmaratonu, ktory odbywa sie na asflacie.
    Wychodze z zalozenia, ze organizm przystosowuje sie do biegania takiego jak na treningu, czyli jesli celem jest bieganie na asflacie, to staram sie biec po asfalcie.

    Bieganie boso / po murawie - czemu nie? - ale jako dodatek, a nie "core".

  6. #965

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    tak w ramach ciekawostki łapcie coś co może pokaże Wam, że bieganie przez piętę wcale nie jest 'niedopuszczalne i karygodne'

    http://tri-book.pl/trening/technika/...y-z-piety.html
    http://www.poruszeni.pl/2014/03/lado...iecie-oto.html

  7. #966
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    2fast, a Ty jak biegasz? :)

  8. #967

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    generalnie przez śródstopie z dwóch względów:
    - biegam w miarę żwawo (przeważnie średnio 4:15/km) przez co biegam w lekkim pochyleniu i wtedy dużo łatwiej biegać przez śródstopie
    - kupe czasu (8 lat) trenowałem w klubie i biegałem 100, 200, 300 i 400m a tam nie ma miejsca na bieganie przez piętę (w sprinterskich kolcach jest to generalnie niemożliwe)
    biegałem w takich buciszkach http://www.oslosportslager.no/upload.../25259-800.jpg więc wyobraź sobie próbę położenia pięty na ziemi w trakcie biegu ;d

    co nie zmienia faktu, że przy wybieraniu butów głównie patrzę na amortyzację pod piętą bo zazwyczaj połowa mojego każdego biegu to asfalt a za czasów trenowania miałem już popękane łąkotki, naderwane ścięgna itd więc aktualnie po prostu zwracam większą uwagę na to żeby nic sobie znowu nie zrobić. Chociaż u mnie przyczyną nie był sposób biegania a miejsce (200m bieżnia) gdzie bieganie na treningu np 5x300m w 36-7sekund było mega obciążeniem dla kolan. Dla całego organizmu i stawów z resztą

    bardziej przez piętę biegałem po rocznej przerwie od biegania w klubie gdy biegałem w okolicach 5:30/km ale potem wraz z wzrostem szybkości i kondycji przechodziłem na śródstopie

    Wychodze z zalozenia, ze organizm przystosowuje sie do biegania takiego jak na treningu, czyli jesli celem jest bieganie na asflacie, to staram sie biec po asfalcie.
    btw bieganie po asfalcie jest łatwiejsze niż np po lesie :p
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 22-07-2014, 16:49

  9. #968
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Wczoraj krotsze bieganie, mialo byc 6km, wyszlo 8km (super mi sie bieglo) nieco ponizej 42 minut.

    6:59 - (rozgrzewka
    5:54 - (tempo wlasciwe)
    5:55
    5:37
    5:32 (chyba troche za szybko jak na trening, delikatnie zwalniam)
    5:51
    6:11 (podbieg)
    5:54

    Pprzy okazji pobilem kilka rekordow. Nie bylo mocnego finiszu, wrocilem zmeczony, ale nie wycienczony. Pobity rekord na 5km (przypadkowo). 28m:58s -> 28m:44s
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 23-07-2014, 10:06

  10. #969
    Avatar Spiryt94
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    406
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Hej, jakby ktoś szukał butków z wyższej półki po rabacie (sam czekałem na dobrą promocję na te Energy Boost 2M pół roku...) to: http://sklep.sizeer.com/adidas-energ...15699231.bhtml , przy składaniu zamówienia w numerze karty klubowej wstukujemy 0025869555801641 i cieszymy się butkami za 320 zł :). W tej cenie na prawdę warto, w 1 modelu przebiegałem ponad 1600 km i dalej uwielbiam zakładać je na bieżnię, choć na asfalcie czuć już wysłużoną amortyzację.

  11. #970
    Avatar VikeM
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    456
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    jakie buty w przystepnej cenie polecacie? Czy decathlon to dobra opcja czy lepiej szukac po internetach?

  12. #971

    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Everywhere
    Wiek
    30
    Posty
    1,022
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj VikeM napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakie buty w przystepnej cenie polecacie? Czy decathlon to dobra opcja czy lepiej szukac po internetach?
    W decathlonie słaby wybór (brzydkie) a na internetach butów nie przymierzysz i dużo zachodu z odsyłaniem jak będą niewygodne

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poczytalem troche u butach i technice biegu i zdecydowalem sie na Nike free run 5.0





    Podobno maja lekko wymuszac bieganie na srodstopiu, ale jednoczesnie daja duza (jak na ta serie) amortyzacje. Poki co zrobilem w nich jedno dlugie wybieganie - 12km. Sa bardzo wygodne - niebo w porownaniu ze starymi. To co mnie zaskoczylo to, kontuzja z ktora zmagalem sie od miesiaca - bol piszczeli - znikl po jednym biegu (!) i dzisiaj czuje tylko zmeczenie i zero bolu.

    Zaluje, ze tak pozno zdecydowalem sie na troszke lepsze buty. Moglem zaoszczedzic sporo bolu.
    Dobry wybór na początek! Sam je mam i zachwalam. Jeśli chodzi o ból piszczeli prawdopobodnie shin splints - http://bieganie.pl/?show=1&cat=25&id=939
    To chodzenie generalnie się nie przyda, ale głównie chodzi o równowagę mieśniową to brać odważnik i ćwiczyć ja ćwiczyłem to kilka razy dziennie i w kilka dni przeszło

    Aha i oczywiście rozciągać 3-głowy łydki bo jeśli jest skrócony to większe obciążenie idzie na golenie i stąd ból. Generalnie to warto poświęcić kilka kilometrów biegu na kilkanaście minut rozciągania, poczytajcie
    Ostatnio zmieniony przez Xard Flor : 29-07-2014, 15:07

  13. #972

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj VikeM napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakie buty w przystepnej cenie polecacie? Czy decathlon to dobra opcja czy lepiej szukac po internetach?
    ostatnimi czasy, przynajmniej u mnie, w go sporcie zrobili jakąś strefę gorun więc możesz zajrzeć jak masz gdzieś blisko

  14. #973
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cos sie zaczyna ze mna dziac :D

    1.Poprzedni weekend - dlugie wybieganie - 12km - 1:22, na koncu prawie zemdlalem z wycienczenia

    2. Wczoraj - spokojny bieg na 14km, na koniec zostalo mi sporo sil, wiec przyszpieszylem. Wyszlo... 16km w 1:38, przy okazji zrobilem zyciowke na 10km - 59:38. (5 minut szybciej od poprzedniej zyciowki)

    Jak to mozliwe?

    Pierwszy bieg - prawie nic nie jadlem, brak energii
    Drugi bieg - kilka dni "byczenia sie" na urlopie w polsce - jadlem pewnie 2-3 razy tyle weglowodanow co zwykle. Moglem trzymac tempo 6:10, praktycznie bez zmeczenie, az po 9km zaczelo mi sie nudzic i zszedlem na 5:30-5:50

    Za niecale 4 tygodnie - bieg na 10 mil. Marzylo mi sie zlamac 1:40. Mysle ze dam rade :) Jesli na takich biegach sa "baloniki" z czasem to chyba pobiegne na to 1:40 i jak w okolicach 11-12km nie bede zmeczony to przyspieze. Poki co wiem, ze zwiekszenie wegli dziala super na samopoczucie podczas biegu.

    Starsznie cieszy mnie ta dyszka ponizej godziny :D marzylo mi sie, zaatakowac ten czas pod koniec sierpnia, a tu wpadl podczas dlugiego wybiegania, clakiem przypadkowo :D czuje, ze w biegu na 10km, moglbym sie pokusic o zlamanie 57 minut.
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 30-07-2014, 09:49

  15. #974

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    generalnie zwykle tak jest ze na swiezosci biega sie lepiej niz w trakcie treningow wiec to zadna niespodzianka

    ofc nie mowie tu o miesiecznym nic nie robieniu tylko wlasnie o takim lekkim odpoczynku

    spokojniejsza ósemka bo tygodniu choroby i tygodniu piątek+interwałów

    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 30-07-2014, 19:02

  16. #975
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    35
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Wczorajsza dyszka, przy okazji poprawa rekordu - 0:58:58. Dwa podbiegi (ktore 2 miesiace temu byly wyzwaniem, a ktore teraz pokonuje na luzie) i rozwiazana sznurowka na 1 kilometrze :D

    Załącznik 317738

    Przy okazji nachodza mnie rozne mysli.

    za 3 tygodnie jest bieg na 10 mil, ktory mial byc dla mnie celem posrednim do polmaratonu za 2 miesiace. Ostatnie dlugie wybieganie to bylo wlasnie 10 mil (16km z gorka) i nie czuje juz ekscytacji, nie jest to dla mnie jakas wysoka poprzeczka.

    Mysle, ze polmaraton to bedzie taki troche dluzszy trening i zamiast walki o dobiegniecie, bedzie walka o konkretny czas. Ten dystans troche przestal mnie przerazac.

    Miesiac po polmaratonie (czyli za niecale 3 miesiace) organizowany jest Dublin Marathon - b. duze, medialne wydarzenie, kilkanascie tysiecy biegaczy, jeszcze wiecej kibicow... Kusi mnie, zeby sprobowac :D

    Czy zdaze sie przygotowac?

    Ostatni weekend - 16km tempem ok. 6:00, druga polowa szybsza niz pierwsza. Mysle, ze realnie dalbym rade przygotowac sie na czas 4:30:00 w maratonie w pazdzierniku. Szalu nie ma. Nie jestem pewny, czy 1) jest sens startowac na taki wolny czas 2) czy to nie za szybko, biorac pod uwage ze regularnie biegam dopiero 2 miesiace z gorka...

    Na razie nie podjalem zadnej decyzji.
    Ostatnio zmieniony przez Haan : 01-08-2014, 10:29

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  2. Surwiwal/Buszkraft/Jak przeżyć w "dziczy"?/porady itp/ - Rozmowy Ogólne
    Przez Mysterious Boy w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post: 01-02-2017, 15:59
  3. Kupię Knight w swordach, z 75+ skilla, lvl nie ważny. Medivia/Legacy
    Przez Lubieczasemczastracic w dziale Postaci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-10-2016, 10:33
  4. Legendy lecz..... w ludzkiej postaci
    Przez Cykotion w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 22-06-2010, 13:18
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 12-04-2009, 21:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •