7 dni premki na nowe konto :V
Wersja do druku
7 dni premki na nowe konto :V
Czekam
zagram, jak nie bedzie taskow i zadnych innych bredni z nowych tibii, i jestem ciekaw jak to wszystko zbalansujesz jak nie wyjdzie z tego duza kupa to wpadam.
Jak powstała mapa?
Jeżeli ktoś z was myśli że aby stworzyć real tibii mapę z 8.0 wystarczy ściągnąć okrojoną mapę 7.6 i dodać do niej Svargrond, Liberty Bay, Goromę itp. albo ściągnąć wersję mapy 8.6 i usunąć Yalahar i Zao i jak ktoś myśli że mapa 8.0 jest gdzieś na necie to jest w WIELKIM BŁĘDZIE.
Na początku myśleliśmy aby z mapy 8.6 zrobić 8.0 ale jak się to potem okazało było to bardzo ciężkie ponieważ dużo rzeczy różniło się np. miasta, podziemia oraz trzeba by było pousuwać kilka terenów.
Posiadaliśmy dopracowaną real mapę 7.4 i to właśnie z mapy 7.4 zrobiliśmy 8.0.
Jak to wyglądało?
Na początku zwyczajnie mapa 7.4 była zrobiona graficznie jako 8.0 było kilka bugów które po krótkim czasie naprawiliśmy.
Następnie dodaliśmy Port Hope z real mapy 7.6 potem wgrliśmy Liberty Bay z wersji 8.6 oczywiście musieliśmy pousuwać kilka terenów tak aby było zgodne 8.0. Dodaliśmy Goromę i wszystkie wysepki następnie dodaliśmy Svargrond i wszystkie lodowe wyspy które również musieliśmy troszkę pozmieniać aby było tak jak na 8.0.
Gdy już mini mapa przypominała wersję 8.0 zaczęliśmy odświeżać miasta(Czyli wszystkie okna w domkach, sklepach zmieniliśmy wygląd drzwi do niektórych domków, sklepów, zmieniliśmy wygląd tabliczek w miastach, ponaprawialiśmy dachy, zmieniliśmy wygląd statków oraz niektóre rzeczy).
https://i.imgur.com/IuQEUg4.gif
Gdy już odświeżyliśmy miasta trzeba było odświeżyć wszystkie tereny.
Zaczęliśmy od powierzchni trzeba było odświeżyć wszystkie skały oraz pododawać trawki.
https://i.imgur.com/YBEWJ6L.gif
Na samym końcu zaczęliśmy odświeżać podziemia pomogły nam w tym archiwalne zdjęcia, filmiki oraz to że spędziliśmy wiele godzin na tej tibii :).
https://i.imgur.com/R8LhPoS.gif
Niektórych terenów nam brakowało i musieliśmy je sami robić np. Frozen Trench nie miała żadna mapa 8.6 a nawet nowsza szukaliśmy wszędzie i nigdzie tego nie było chyba że słabo szukaliśmy w co wątpię :)
https://i.imgur.com/jvjA8gO.gif
Wioska na roku została również odświeżona ręcznie ponieważ nigdzie niema 8.0 a skąd wiedzieliśmy jak wyglądał rok na 8.0? Tutaj link : http://tibia.pl/earth5.swf (nie wszystkie tereny na tej mapie są odświeżone do 8.0 ale Rookgaard jest akurat cały).
https://i.imgur.com/LEPbfZv.gif
Właśnie Gęsior(Tak on również pracuje przy serwerze) zrobił Arene Svargrond która jest w 100% taka sama jak na real aby ja wykonać należy wykonać Barbarian Test questa bo inaczej otrzymamy taki napis:
https://i.imgur.com/p0wd44B.png
Questów już zostało niewiele obecnie pracujemy nad stroną. Będę tutaj wstawiał postępy jak tylko będę miał czas
Pozdrawiam wszystkich nawet hejterów :)
mnie juz samo to zniecheca ze "profesjonalisci" biora sie za serwer
Przykro nam.
Bede gral ale mam nadzieje ze nie zjebiecie tego servera.
Zrobcie cos na wzor elotha
Exp staly x3
Nie dodawajcie taskow, 100% rl z 8.0 + shared exp
Sms shopu brak, sam pacc, zmiana nicku i plci + free trial pacc z 3-7 dni
Reklama na zagranicznych forach, pozapraszajcie tez brazoli
Domena .com nie .pl
Reklama przed startem nie po jak to bylo.na thorze
Mam nadzieje ze to sie uda bo czekalem pare lat n cos takiego
Reklama będzie wykupiona na otservlist.
Nad expem zastanowimy się podczas trwania test serwera.
W SMS shopie na pewno nie będzie żadnego EQ ani kasy, free trial myślę że to dobry pomysł.
Domena nie będzie ani .com ani .pl :)
Co do reklamy na zagranicznych forach to zapowiedz będzie zrobiona na dniach nie każdy admin tu polak.
Taka mała ciekawostka dla graczy w ramach przypomnienia:
Czy wiesz że na tibii 8.0 zamiast Dragonów Frost Hatchlingów na Okolnir były zielone Smoki?
https://i.imgur.com/HqRW2Wx.gif
Moge wiec spytac jaka bedzie domena?
.net
.org
.eu?
+ jak zapatrujecie sie na boty? Planujecie anty bot czy moze aktywnych gmow?
Jak skończymy stronę to podam.
Mamy własny client na który boty z wersji 8.0 nie działają.
Jeżeli ktoś zrobi postaramy się go zablokować.
Oczywiście jak by ktoś używał bota dostanie delete można nam też pomóc w tym wystarczy zreportować kogoś ctrl+r.
https://i.imgur.com/ny03k0E.png
Nie moge sie juz doczekac :)
Kiedy przewidujecie te beta testy?
porobcie juz zapowiedzi na zagranicznych forach i tam tez piszcie o przebiegu pracy itp, napewno pomoze.
@up
+1
Musimy pierw skończyć stronę obecnie główna osoba która się tym zajmuje jest w pracy. W tym tygodniu myślę że powinien ją zrobić. Taką mam nadzieję :).
Obecnie piszę od nowa NPC na Liberty Bay ponieważ nie posiadaliśmy NPC z terenów które zostały dodane po wersji 7.6, np na Svargrond wszystkie NPC są zrobione.
System NPC będzie taki sam jak na 8.0 czyli dokładnie taki sam jaki był też na 7.4 czy 7.6.
Startu bety nie jestem w stanie podać.
Na zagranicznych forach ruszy zapowiedz jak tylko SKOŃCZYMY STRONĘ.