Akurat o swoją aplikację się martwię, więc szczerze mówiąc nie obchodzi mnie sytuacja innych. Zresztą na 90% wejdzie w ciągu paru lat deregulacja między innymi notarialna i parę innych. Ale co Ty możesz wiedzieć, wystarczy poczytać.
Wersja do druku
Akurat o swoją aplikację się martwię, więc szczerze mówiąc nie obchodzi mnie sytuacja innych. Zresztą na 90% wejdzie w ciągu paru lat deregulacja między innymi notarialna i parę innych. Ale co Ty możesz wiedzieć, wystarczy poczytać.
Wybacz, że sieje ferment. Tylko jeżeli jest projekt ustawy de regulacyjnej wprowadzany przez partię, która ma większość w sejmie, to analogicznie to rozporządzenie wejdzie w życie. Po prostu wkurwia mnie zakładanie z góry, że każdy jest nieudacznikiem i "Bez znajomości się nie obejdzie". Zresztą będziemy się mogli chwalić za pięć lat jeżeli dobrze pójdzie, kto się dostał z rodziną a kto bez ;p.
Jesli chodzi o prawo to moim zdaniem jest tak: jestes niezly + znajomosci = niezle praca
jestes zajebisty = zajebista praca
Liczy sie INTELIGENCJA i CIEZKA PRACA.
A jesli o polityke zahaczamy, to wieksze szanse na deregulacje daje chyba PiS niz PO...
Jak reagujecie na ataki z kazdej strony na ten kierunek? Chodzi mi o te ciagle gadanie, ze teraz prawo to bezrobocie, mnostwo lat nauki i dziura w portfelu.
Wybraliscie ten kierunek, bo Was ciekawil, byliscie po prostu dobrzy z przedmiotow humanistycznych, a moze od zawsze marzyla sie Wam przebojowa kariera prawnicza?
Niech kazdy z Was napisze tak od siebie, dlaczego akurat ten kierunek.
@down
A masz juz jakies plany zwiazane z przyszloscia zawodowa?
nie chce mi się tutaj flejmować, ale w Krakowie wykładowcy uniwersyteccy zamykają swoje kancelarie notarialne, bo nie mają zleceń.
Rynek został skutecznie popsuty - nie mówię o deregulacji, która akurat miała sens, ale o tym, że ta wspaniała kuźnia talentów wypuszcza rocznie 1000 prawników, czyli około 10 razy tylu, ilu potrzeba, nie liczę nawet reszty uczelni publicznych w kraju. Jasne, że jakość obroni się sama, ale koszt tej obrony jest spory.
Wybieram się w tym na studia prawnicze, wybór z powodu zainteresowań, żadnych marzeń o "karierze" nigdy nie miałem. wizja chodzenia w garniturze, "prestiżowej" posady i tak dalej nie powoduje u mnie orgazmu na samą myśl, zwłaszcza, że rzeczywistość często bywa kompletnie inna. Co do "znajomości" - żadnych nie posiadam i ani trochę mi to nie przeszkadza, a szczerze mówiąc, tekst typu "bez znajomości nie masz szans", aż mnie zachęcają do wyboru tego kierunku żeby udowodnić, że jednak się da ;d cytując pewien polski serial, mam jedną pozytywną cechę, jestem nadludzko upierdliwy
No to jest nas dwoch. ;p
W Białymstoku, na pewno dużo mniejszy rynek usług prawniczych, co roku jest 200 dodatkowych magistrów prawa. Sam mam już tylko do napisania pracę magisterską i zastanawiam się nad ciekawym połączeniu zawodu prawnika z innym zawodem. Dobra koniunktura dla prawników jest chyba jedynie w Warszawie. Darkan macie płatne staże? Czy robota murzyna?
też mam wrażenie, że warszawa albo śmie(r)ć.
Płatne staże? podobno ktoś kiedyś był. Tzn są jakieś konkursy, piszesz esej, wygrywasz STAŻ. generalnie to robota murzyna. Jak robisz u ojca/znajomego ojca/przez 20 lat po 8 godzin dziennie u tego samego mecenasa, to MOŻE Ci rzuci kasę, ale nie taką że kupujesz jacht.
Połączenie? nie wiem. Ja myślałem, że ekonomia + prawo będzie spoko, ale okazało się, że 8=D. Patentem może są finanse + podatki, ale mnie to nieziemsko nudzi. Ogólnie to ja nikogo nie chcę straszyć czy obrażać, ale też mi się wydawało, że jestem ten jeden na milion i w ogóle i zostanę Kimś. Wyszło tak sobie, a wyniki na studiach mam zupełnie dobre. Cusz, pożyjemy zobaczymy.
W przyszłym roku zdaję kpk, piszę pracę i adios uczelnio (o ile zdałem karne wczoraj i kpc pchnę we wrześniu), więc też na wylocie raczej jestem.
No właśnie, każdemu się wydaje, że Prawo to przepustka do 10tys+/miech, a tutaj często rzeczywistość jest zupełnie inna.
Dziwna ścieżka studiów. Karne miałem na II roku, KPK na III a w tej sesji zmagałem się z KPC. Pytania z procedury cywilnej dla ciekawych:
1. Kiedy sąd przyznaje pełne, a kiedy częściowe prawo pomocy w postępowaniu w innych państwach członkowskich UE?
2. Jakie skutki wywiera skutecznie wniesiony sprzeciw w europejskim postępowaniu nakazowym i co dalej dzieje się z postępowaniem?
3. Kiedy sąd nadaje rygor natychmiastowej wykonalności fakultatywnie z urzędu?
4. Jaki sąd jest właściwy do rozpoznania wniosku o udzielenie zabezpieczenia?
5. Kiedy następuje moment zajęcia wynagrodzenia za pracę?
1. Jakie warunki trzeba spełnić żeby otrzymać zwolnienie od kosztów sądowych w elektronicznym postępowaniu upominawczym?
2. Podaj w jakim terminie można wnieść odwołanie od decyzji organy rentowego? Zasada i wyjątki.
3. Podaj w jakim terminie sąd wezwany rozpoznaje wniosek- rekwizycja czynna.
4. Kiedy można zabezpieczyć rzeczy ulegające szybkiemu zepsuciu?
5. Odrębności w egzekucji świadczeń alimentacyjnych.