Reklama
Strona 871 z 1245 PierwszaPierwsza ... 371771821861869870871872873881921971 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 13,051 do 13,065 z 18663

Temat: Wybór samochodu.

  1. #13051
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    >wkładam sporo kasy w E46
    >chcę kupić E65 żeby wkładać jej mniej

    No kurwa mrozek, co to za logika? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Każde z aut, które podałeś, wpędzi cię w koszty kilkukrotnie razy większe niż twoje BMW - gwarantuję ci to. Nie poczujesz jakiegoś wielkiego przeskoku, szczególnie w kwestii mocy, bo E46 z M54B30 jest szybkie, na pewno szybsze nawet od 250 konnej kolubryny pokroju 7er. Przeskok będzie tylko w kosztach utrzymania i to taki, że się nakryjesz nogami, skoro już teraz jęczysz o kilka standardowych napraw w M54 (no może poza panewkami, ale z drugiej strony to nie są oszczędzane silniki, a do tego pobieranie oleju przez wadliwe pierścienie sprzyja jeździe na niskim poziomie oleju, co nie sprzyja m.in. panewkom).

    Masz 35k, to sporo kasy. Jeśli wkurwia cię ciągłe naprawianie BMW, to zrób jak ja - szukaj nowszego, ale tańszego, słabszego, prostszego i tańszego w utrzymaniu auta. Jest pełno dobrych aut, które po prostu nie będą szybkie, ale wystarczająco żwawe, żeby nie dostać kurwicy. Możesz mieć Alfę Giuliettę jak @Master ; ze 120 konnym T-Jetem, który po przypływie kasy zrobisz spokojnie na ponad 200 koni (kwestia inwestycji około 5 tysięcy, może trochę więcej), możesz wziąć każde auto z tym silnikiem, w tym Punto Abartha, nawet 500tkę Abartha. Te auta nigdy nie będą generować dziesiątek tysięcy kosztów, do tego psuć będą się rzadziej, bo mniej tam jest do zepsucia. Pełno jest przykładów takich aut, szkoda pisać, musisz ogarnąć czego ty właściwie chcesz. @mroz3k1 ;

  2. #13052
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Volbo s60 2.3 t5 i chip na 300 koni

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  3. Reklama
  4. #13053
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    A właśnie jak myślałem to o samochodzie większym niż e46 bo lubię duże, ale wiadomo jak to się wiąże z parkowaniem itd.
    Cała historia tego samochodu polega na tym że zaczął mi się nontoper świecić olej i ni chuja nie gasnac. Pomijając podstawowe rzeczy już zmieniłem w ciągu ostatnich 2 miesięcy właśnie ten vanos, panewki z pompą oleju. Problem ustąpił częściowo bo olej zaswieci się teraz raz na jakiś czas więc będę robił to dalej. W obecnej chwilę w lutym wlozymy nowy w/w vanos i zobaczymy czy problem ustanie. Jeśli nie to będę szukał dalej po prostu. Czyscilismy miskę olejową to była taka upierdolona że dramat. Sam fakt że olej zmieniany w kwietniu a w grudniu robiąc w/w trzeba było lać nowy mówi samo za siebie XD

    @Mexeminor ; nie do końca się rozumiemy. Ja wiem ze to są koszta w każdym samochodzie, 7er czy tam 5er jakaś byłyby droższe w utrzymaniu, naprawie etc niz e46, z tym się liczę. Raczej w e46 tej mojej bardziej wkurwia mnie ten silnik bo zaczyna się powoli pierdolić i nie chciałbym żeby jednego dnia pierdolneło dosłownie wszystko :D
    Problem jest taki że nie szukam samochodu słabszego ale jak już podobnego mocą lub mocniejszego XD
    Jest też dla mnie opcją zostawić to e46 i ogarnąć cały silnik od A do Z ale wtedy to już w ogóle za 2/3 lata szkoda będzie sprzedać.
    Myslalem też ewentualnie o opcji sprzedaży e46 i kupna e46 mpak etc ale też nie jestem tego pewien :D
    Bo na pewno w ciągu roku to e46 ogarnąłbym na glanc żeby było jako daily ale igiełka :D

    Co do a4/a6 myslalem że tylko diesel ma ale chyba benzyniak też łańcuch i rozrząd od strony grodzi gdzie lubił się on podobno jebać a to też niemałe koszta. Już pomijam że ten 3.0 z a4b7 rzekomo wtryski wypalały tłoki ale to właściwie dopiero doczytałem.
    Ostatnio zmieniony przez mroz3k1 : 11-01-2019, 12:51
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

  5. #13054
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj mroz3k1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A właśnie jak myślałem to o samochodzie większym niż e46 bo lubię duże, ale wiadomo jak to się wiąże z parkowaniem itd.
    Cała historia tego samochodu polega na tym że zaczął mi się nontoper świecić olej i ni chuja nie gasnac. Pomijając podstawowe rzeczy już zmieniłem w ciągu ostatnich 2 miesięcy właśnie ten vanos, panewki z pompą oleju. Problem ustąpił częściowo bo olej zaswieci się teraz raz na jakiś czas więc będę robił to dalej. W obecnej chwilę w lutym wlozymy nowy w/w vanos i zobaczymy czy problem ustanie. Jeśli nie to będę szukał dalej po prostu. Czyscilismy miskę olejową to była taka upierdolona że dramat. Sam fakt że olej zmieniany w kwietniu a w grudniu robiąc w/w trzeba było lać nowy mówi samo za siebie XD

    @Mexeminor ; nie do końca się rozumiemy. Ja wiem ze to są koszta w każdym samochodzie, 7er czy tam 5er jakaś byłyby droższe w utrzymaniu, naprawie etc niz e46, z tym się liczę. Raczej w e46 tej mojej bardziej wkurwia mnie ten silnik bo zaczyna się powoli pierdolić i nie chciałbym żeby jednego dnia pierdolneło dosłownie wszystko :D
    Problem jest taki że nie szukam samochodu słabszego ale jak już podobnego mocą lub mocniejszego XD
    Jest też dla mnie opcją zostawić to e46 i ogarnąć cały silnik od A do Z ale wtedy to już w ogóle za 2/3 lata szkoda będzie sprzedać.
    Myslalem też ewentualnie o opcji sprzedaży e46 i kupna e46 mpak etc ale też nie jestem tego pewien :D
    Bo na pewno w ciągu roku to e46 ogarnąłbym na glanc żeby było jako daily ale igiełka :D

    Co do a4/a6 myslalem że tylko diesel ma ale chyba benzyniak też łańcuch i rozrząd od strony grodzi gdzie lubił się on podobno jebać a to też niemałe koszta. Już pomijam że ten 3.0 z a4b7 rzekomo wtryski wypalały tłoki ale to właściwie dopiero doczytałem.
    kupisz nowe auto i sie tez w koncu zacznie sypac, a tak to wiesz co masz, wiesz co jest do roboty i ile trzeba wlozyc, zadnych niespodzianek
    skoro tak cie swierzbi zeby wydac troche kasy, to zastanowilbym sie nad zrobieniem co tam trzeba w tym e46, mpak mozesz wrzucic sam, fotele wymienic, do tego wrzucic turbo i sie zawinac na drzewie e46 z 500km

  6. #13055
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Kup sobie Camaro z LSem, zrobisz go, będziesz mieć 300km, wrzucisz sobie LPG i jeszcze kasy z tego zostanie na jakiegoś wakacyjnego road tripa nad Bałtyk

  7. #13056
    Avatar Helluxzi
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Głogów
    Wiek
    31
    Posty
    2,402
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    panowie i moze panie :)
    chciałbym zmienić swoje audi a4 na cos innego :) najlepiej w benzynie ( + lpg) budżet cos okolo 9-10k coś polecacie ekonomicznego i taniego u utrzymaniu ?

  8. #13057
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Helluxzi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    panowie i moze panie :)
    chciałbym zmienić swoje audi a4 na cos innego :) najlepiej w benzynie ( + lpg) budżet cos okolo 9-10k coś polecacie ekonomicznego i taniego u utrzymaniu ?
    superbI, 1,8t
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  9. #13058
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj mroz3k1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Problem ustąpił częściowo bo olej zaswieci się teraz raz na jakiś czas więc będę robił to dalej.
    zgaduje, że masz na mysli poziom oleju, bo gdyby to bylo cisnienie to albo jebniety czujnik albo silnik by nie jezdzil xD generalnie czujniki poziomu oleju sie pierdola czesto i gesto w m54b30, sam musze wymienic moge dac numery na ponoc sprawdzony zamiennik, bo niestety i OEM dlugo nie wytrzymuje. Jeżeli zapala ci sie na krotko kontrolka czerwona od cisnienia oleju po odpaleniu to polecam sprawdzic zaworek w filtrze oleju, zdarza sie ze puszcza i olej w ogole nie jest filtrowany, a poza tym startujac nie ma tego oleju w filtrze. Ile dales za vanosy i co to znaczy, ze masz nowe? Generalnie m54 to dosc dobre konstrukcje, trzeba jeno dbac o olej i generalnie dobrze traktowac, raz na zywot wymienic pierscienie i spokoj, oczywiscie predzej czy pozniej vanos, disa, odma, ale to samo bedzie w zachwalnym m52, a ty myslisz o nowych autach, wiec z kolei tez bardziej problematycznych.

    Cytuj mroz3k1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kupna e46 mpak etc ale też nie jestem tego pewien :D
    ciezko o dobra sztuke, lepiej doloz do swojej, bo bedziesz sie wkurwial szukajac.
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 11-01-2019, 19:19

  10. #13059
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kupisz nowe auto i sie tez w koncu zacznie sypac, a tak to wiesz co masz, wiesz co jest do roboty i ile trzeba wlozyc, zadnych niespodzianek
    skoro tak cie swierzbi zeby wydac troche kasy, to zastanowilbym sie nad zrobieniem co tam trzeba w tym e46, mpak mozesz wrzucic sam, fotele wymienic, do tego wrzucic turbo i sie zawinac na drzewie e46 z 500km
    Akurat co do tego drzewa i 500km to jakoś się tego najmniej boję ^^


    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zgaduje, że masz na mysli poziom oleju, bo gdyby to bylo cisnienie to albo jebniety czujnik albo silnik by nie jezdzil xD generalnie czujniki poziomu oleju sie pierdola czesto i gesto w m54b30, sam musze wymienic moge dac numery na ponoc sprawdzony zamiennik, bo niestety i OEM dlugo nie wytrzymuje. Jeżeli zapala ci sie na krotko kontrolka czerwona od cisnienia oleju po odpaleniu to polecam sprawdzic zaworek w filtrze oleju, zdarza sie ze puszcza i olej w ogole nie jest filtrowany, a poza tym startujac nie ma tego oleju w filtrze. Ile dales za vanosy i co to znaczy, ze masz nowe? Generalnie m54 to dosc dobre konstrukcje, trzeba jeno dbac o olej i generalnie dobrze traktowac, raz na zywot wymienic pierscienie i spokoj, oczywiscie predzej czy pozniej vanos, disa, odma, ale to samo bedzie w zachwalnym m52, a ty myslisz o nowych autach, wiec z kolei tez bardziej problematycznych.
    Tak, od poziomu oleju właśnie. Czujnik też zmieniany miałem jako pierwszy i to nie jest w nim problem..
    I zapala mi się to nieregularnie. Zaraz po odpaleniu ani razu od momentu wymiany panewek ( ~2 tygodnie ).
    Dzieje się to jedynie w sumie na niskich obrotach, przy redukcji albo staniu w miejscu, ale nie mam pomysłu już w czym szukać oprócz tego wydechowego, a prawdę mówiąc kurwica mnie strzela jak coś w samochodzie "mruga" na czerwono XD
    Co do vanosa to nie do końca sprecyzowałem, bo wcześniejszy post pisany z pracy.
    Samego vanosa zmieniałem na przełomie październik/listopad i teraz po prostu nie pamiętam ile mnie to wyniosło ale przedział 700/900 - sprawna używka z anglika. Teraz przy zmianie panewek był sprawdzany dodatkowo więc on jest sprawny.
    Nie znam historii tego samochodu więc nie mam pojęcia co było w nim robione, wiem tylko to co ja robię...




    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ciezko o dobra sztuke, lepiej doloz do swojej, bo bedziesz sie wkurwial szukajac.
    Dlatego niezbyt mi przypada do gustu ten pomysł bo wiem jak wygląda szukanie samochodu w naszym kraju XD
    Ostatnio zmieniony przez mroz3k1 : 11-01-2019, 22:01
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

  11. #13060
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dlatego niezbyt mi przypada do gustu ten pomysł bo wiem jak wygląda szukanie samochodu w naszym kraju XD
    Szukanie innej fury niż e46 nie bedzie wiele prostsze ;) Generalnie jeżeli koszta utrzymania cię wkurwiaja, a szukasz komfortu to trzymałbym się zdala od a6 i siódemy, ale sprecyzuj czego dokładnie potrzebujesz. Komfort jako wygodne fotele, cisza w środku, bajery i wyposażenie, to że mozesz przewieźć X osób i sie nie połamią.... wybierz kilka i daj znać ;) Ktoś ci coś poradzi. Co do twojego E46 to może zmień mechanika? Nie twierdze, ze twój jest chujowy, bo nie znam historii, ale jeżeli masz określony problem i najpierw wymieniasz X, jest minimalnie lepiej, albo wcale, potem wymieniasz Y i znów kurwa problem nie zniknał to znak, że czas poszukać lepszego warsztatu. Typowe problemy z zapalająca się kontrolką cisnienia to właśnie zaworek i/lub uszczelka podstawy filtra oleju i/lub czujnik cisneinia. Pisałeś, że miałeś wymieniany czujnik od poziomu oleju, to ten od zółtej kontrolki, od czerwonej jest czujnik ciśnienia oleju. No i mimo wszystko 1k włożone w silnik to nie jest jakoś super duzo, zmieniając auto na nowsze/klasę wyżej liczyłbym się z tym że koszta będą wieksze, tym bardziej że nie myślisz o nowym tipo
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 12-01-2019, 00:07

  12. #13061
    Boruciarz

    Domyślny

    eh czy tu sie kiedys zmieni i bedzie mozna porozmawiac o autach, a nie tylko o pierdolonej awaryjnosci? mamy kurwa prawie 23 wiek, a tu nadal kryterium bezawaryjnosci jest kryterium nadrzędnym. LUUUUDZIE. KURWA LUUDZIE. W polsce jak w chlewie

  13. #13062
    Avatar boryss
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    We daj reputka
    Wiek
    26
    Posty
    2,561
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    eh czy tu sie kiedys zmieni i bedzie mozna porozmawiac o autach, a nie tylko o pierdolonej awaryjnosci? mamy kurwa prawie 23 wiek, a tu nadal kryterium bezawaryjnosci jest kryterium nadrzędnym. LUUUUDZIE. KURWA LUUDZIE. W polsce jak w chlewie
    Zobaczymy jak będziesz gadał jak guwniaka będziesz musiał zawieźc do przedszkola, a alfa w serwisie
    Albo kobietę swoją na porodówkę XD
    mondrego to i fajnie posluchac
    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurwa 7 miliardow ludzi na ziemii, kazdy zasrywa instagramy i yt swoim smrodem z nadzieja ze dostanie pieniadze i slawe, nadchodzi moment w ktorym kazdy tworzy jakis kontent a nie ma komu tego konsumowac

  14. #13063
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    zapewne już w czechach był to i na porodówke nie będzie musiał jechać
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  15. #13064
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Generalnie m54 to dosc dobre konstrukcje, trzeba jeno dbac o olej i generalnie dobrze traktowac, raz na zywot wymienic pierscienie i spokoj, oczywiscie predzej czy pozniej vanos, disa, odma, ale to samo bedzie w zachwalnym m52, a ty myslisz o nowych autach, wiec z kolei tez bardziej problematycznych.
    W M52 nie ma DISY (jest w TU chyba, nie jestem pewien, ale na pewno nigdy nie słyszałem o problemach z DISĄ w M52), VANOS jest bezproblemowy w przedliftach (w sensie pojedynczy VANOS), pierścienie są okej, większość silników nie bierze oleju. Ogólnie M52B20/5/8 jest jednym z mniej awaryjnych silników ostatnich ponad 20 lat, a jak weźmiemy pod uwagę ilość cylindrów i moc, to jest w ścisłej czołówce. M54 jest dużo bardziej problematyczne niż M52, nawet TU. Niemniej dalej jest to dobry silnik i jak przy nim porobisz, to będzie ok. Gorzej, jak nie wiesz nic o przeszłości, a silnik niekoniecznie chce się słuchać i ciągle jakieś cuda odpierdala. Wtedy naprawy mogą się nie skończyć, niestety.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 12-01-2019, 11:18

  16. #13065
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    TU miały disę,TU miały też dwa vanosy, zwykłego m52 AFAIK nie było w ogóle w E46. Z kolei jak chcemy coś naprawdę pancernego to czemu nie zejść jeszcze niżej i M50 na żeliwnym bloku? A reszta jak expert prawi, zadbany egzemplarz bedzie zajebisty i utrzymanie nikogo nie pusci z torbami, chujowy bedzie w stanie odsyłać całe ukraińskie rodziny z powrotem za bug
    Ostatnio zmieniony przez Cybuch : 12-01-2019, 13:59

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Darowizna samochodu.
    Przez ***Sektum*** w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-05-2014, 06:58
  2. Cena samochodu
    Przez Katalonczyk w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-04-2014, 10:43
  3. Radio do samochodu
    Przez Sinis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 18-04-2013, 16:17
  4. Nagrywanie ponad 80 minut MP3 na CD do samochodu.
    Przez MorMaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 30-11-2012, 18:27
  5. Płyta do samochodu
    Przez Kambel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 19-10-2012, 13:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •