Reklama
Strona 28 z 32 PierwszaPierwsza ... 182627282930 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 406 do 420 z 480

Temat: Dyskusja polityczno-gospodarczo-ekonomiczna

  1. #406
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Evidence napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To może trzeba to powiedzieć rządzącym, żeby nie szli jak pies agresorek na Rosję i nie rzucali embargami jak petem, którego właśnie spalili.
    zaraz idę na wiejską z tym genialnym pomysłem myśle że na pewno mnie posłuchają i w tym roku będzie dobra zmiana zobaczysz...

  2. #407
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bo według mnie każda legalna praca w zdrowym państwie powinna dawać pieniądze wystarczające na godne życie
    Widze, ze godne zastepowanie Boryny nadal na topie u tadeusza. xD Chyba juz ustalilismy, ze gadanie o utopii nie ma zadnego sensu?
    Praca jest warta tyle ile ktos chce za nia zaplacic i chuj. A wyjscie zawsze jest - mozna zrezygnowac i elo. Gdyby wszyscy to rozumieli, ze sa kurwa wolni i moga pracowac gdzie chca i za ile chca to automatycznie place by sie podniosly - zmniejszylaby sie podaz to i popyt i zarobki by wzrosly, proste jak jebanie. No, ale coz jak ludzie w tym kraju maja kurwa mentalnosc jak moj stary, ktory od 45 lat jebie na chwale jednej firmy i tylko pierdoli cale zycie jak to mu zle i jakie to zalosne podwyzki sa, ale przez 45 lat ANI KURWA RAZU NAWET NIE PRZEMKNELO MU PRZEZ MYSL BY TA PRACE ZMIENIC no to niestety chuj. Takich nalezy ruchac w dupe bez wazeliny bo godza sie na takie traktowanie i jeszcze robia tym problem innym i nie pozwalaja pchac zarobkow w gore.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #408
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,858
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    a na kogo mam zwalać winę skoro w jednym państwie za prostą prace żyje se jak człowiek, w drugim jak biedak, a gdzieś w azji stać mnie na lepianke i miske ryżu
    jak wykonuje se prace dobrze i sumiennie to chce żyć godnie i jak tak nie jest to czemu mam do siebie mieć pretensje xD nie wszyscy mają umiejętności, pieniądze, ambicje, rodzine która wspiera by zdobyć ten twój fach, zresztą w każdym państwie potrzebni są ludzie z fachem jak i bez i jak ci ludzie bez fachu żyją jak śmiecie to znaczy że coś jest nie tak

  5. #409
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Widze, ze godne zastepowanie Boryny nadal na topie u tadeusza. xD Chyba juz ustalilismy, ze gadanie o utopii nie ma zadnego sensu?
    Praca jest warta tyle ile ktos chce za nia zaplacic i chuj. A wyjscie zawsze jest - mozna zrezygnowac i elo. Gdyby wszyscy to rozumieli, ze sa kurwa wolni i moga pracowac gdzie chca i za ile chca to automatycznie place by sie podniosly - zmniejszylaby sie podaz to i popyt i zarobki by wzrosly, proste jak jebanie. No, ale coz jak ludzie w tym kraju maja kurwa mentalnosc jak moj stary, ktory od 45 lat jebie na chwale jednej firmy i tylko pierdoli cale zycie jak to mu zle i jakie to zalosne podwyzki sa, ale przez 45 lat ANI KURWA RAZU NAWET NIE PRZEMKNELO MU PRZEZ MYSL BY TA PRACE ZMIENIC no to niestety chuj. Takich nalezy ruchac w dupe bez wazeliny bo godza sie na takie traktowanie i jeszcze robia tym problem innym i nie pozwalaja pchac zarobkow w gore.
    20 lat temu nie było roboty więc się ciesz że twój stary nie był hur dur mam dziecko spierdalam z pracy bo byś sam wpierdalał zupę z kurzych łapek. To były całkowicie inne czasy nie ma czego porównywać a przez te 45 lat to się pewnie takiej stawki nahapał że nigdzie tyle nie dostanie. Trochę chujowo zmieniać pracę jak się ma 2 małych dzieci a bezrobocie w kraju 20% nie prawdaż?

  6. #410
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Widze, ze godne zastepowanie Boryny nadal na topie u tadeusza. xD Chyba juz ustalilismy, ze gadanie o utopii nie ma zadnego sensu?
    Jasne że nie ma, ale przyjmijmy że każdy w końcu z tych robaków by się wkurwił i chciał w końcu to zmienić, to miałoby to szanse wypalić tzn w takim momencie jak ludzie nauczą się ingerować w kod DNA homo sapiens, likwidując agresję, rządzę krwi etcetc tak sondze.

    45 lat przepracował, z drugiej strony czego od niego oczekujesz? Zapewne jest w wieku emerytalnym więc każda zmiana dla takiego człowieka to za duży przeskok, tutaj ma już posadkę, zna ludzi, robotę, szacunek.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  7. #411
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj bogluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    20 lat temu nie było roboty więc się ciesz że twój stary nie był hur dur mam dziecko spierdalam z pracy bo byś sam wpierdalał zupę z kurzych łapek. To były całkowicie inne czasy nie ma czego porównywać a przez te 45 lat to się pewnie takiej stawki nahapał że nigdzie tyle nie dostanie. Trochę chujowo zmieniać pracę jak się ma 2 małych dzieci a bezrobocie w kraju 20% nie prawdaż?
    20 lat temu nie mialem starego bo byl alkusem dilujacym zajebanymi furami z rajchu, a pozniej siedzial w kryminale, utrzymywala nas wlasciwie sama mama i jakos sie dalo, niemokurwazliwe. Pozniej wyszla ponownie za maz i wlasnie o tym ojcu mowie, a on spokojnie mogl zmienic robote pierdyliard razy. Poza tym nie wiem czy slyszales kiedys cos takiego jak nwm. moze okres wypowiedzenia? Teraz 3 miesieczny zreszta. Szukanie roboty zanim sie z niej zwolnisz? Rozgladanie sie na rynku caly czas w poszukiwaniu nowych mozliwosci? To ci do glowy nie przyszlo? xD Tez pracuje w firmie i zarabiam ze 2 srednie krajowe miesiecznie i chuj z tego, praktycznie codziennie sobie lukam ogloszenia czy gadam z ludzmi i rozgladam sie za czyms lepszym, a poza tym trzymam reke na pulsie chocby po to by wiedziec gdzie i ile sie zarabia tak bym czasem w swojej branzy nie zarabial mniej. No, ale fakt jak tos ma 23 lata upierdoli sobie dwojke gowniakow, karyna siedzi na macierzynskim albo w ogole na niczym przez 4 lata, trzeba ja utrzymac, bachory i jeszcze wpierdolic sie w kredyt na 300 klockow zeby kupic jakies obesrane mieszkanie w Lodzi () czy innym zadupiu no to tak faktycznie trudno myslec o zmianie pracy, ale o tym wlasnie wspominalem, ze jak ktos jest... malo rozwazny to trzeba korzystac.

    No nahapal sie takiej kasy, ze zarabia teraz niecale 4k chyba czyli ze 2 razy mniej niz ja bedac od niego 30 lat mlodszym. xD I taki obraz przedsiebiorczosci Polaka niestety i temu w tym kraju jest jak w chlewie obsranym gownem bo nikt nie rozumie, ze jest wolny i nie potrafi z tego korzystac, a tylko patrzy jakby tu sie najszybsza droga wpierdolic w jakis kredycik albo inne ubezwlasnowolnienie. Kiedys ludzie byli nianczeni przez komune (tak jak on), a teraz sa nianczeni przez rodzicow i czesciowo tez przez komunistyczne pierdolenie i socjale. Zreszta dobra kurwa nie chce mi sie nawet na ten temat rozwijac bo az sie kosa w kieszeni otwiera, ale z drugiej strony tacy ludzie sa potrzebni wez @Janusz_Wons ; dokoncz bo ja musze isc bigosu nagotowac na caly weekend po tym co znowu tutaj przeczytalem.

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    45 lat przepracował, z drugiej strony czego od niego oczekujesz? Zapewne jest w wieku emerytalnym więc każda zmiana dla takiego człowieka to za duży przeskok, tutaj ma już posadkę, zna ludzi, robotę, szacunek.
    Niczego. Jak ktos lubi byc traktowany jak robak i np. chcialby przerzucac kartony przez 30 lat za 1500 to chuj mi do tego? Niech sobie pracuje, najlepiej u mnie w firmie bo to pracownik idealny. Tylko niech pozniej nie narzeka na firme, na koncern, na prywaciorzy co ino na nim zarabiajo, a sie nie chca dzielic i slabe podwyzki dajo i w ogole chuj kila guwno i cipa w tym kraju. Jak cos komus nie pasuje to idzie i mowi, ze ma takie i takie warunki, jak ich ktos nie spelnia to szuka innej pracy gdzie takie warunki dostanie albo przynajmniej bedzie mial perspektywy na to. A na przyklad moj stary izi moglby sobie np. glazure klasc za 4x tyle ile zarabia, ale nie chuj nie zmieni roboty. xD I wcale nie jest jednostkowym przykladem bo u nich w zakladzie to generalnie od chuja jest takich ludzi ze stazem po 15-20 lat w tej firmie. Ja sobie nie wyobrazam pracy 2-3 lata teraz w jednej firmie, a jakbym mial perspektywe na 20 lat w jednym miejscu gdzie traktuja mnie jak robala to tylko sznurowka od buta, lampa i krzeselko pozostaja.

    ps.
    Z tymi 45 latami przesadzilem, bo jest po 50 i pracuje od 18 roku zycia tam wiec jakies 32-34 lata, ale to jeden chuj na tym przykladzie.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 07-12-2018, 17:01
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  8. #412
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a na kogo mam zwalać winę skoro w jednym państwie za prostą prace żyje se jak człowiek, w drugim jak biedak, a gdzieś w azji stać mnie na lepianke i miske ryżu
    jak wykonuje se prace dobrze i sumiennie to chce żyć godnie i jak tak nie jest to czemu mam do siebie mieć pretensje xD nie wszyscy mają umiejętności, pieniądze, ambicje, rodzine która wspiera by zdobyć ten twój fach, zresztą w każdym państwie potrzebni są ludzie z fachem jak i bez i jak ci ludzie bez fachu żyją jak śmiecie to znaczy że coś jest nie tak
    zresztą w każdym państwie potrzebni są ludzie z fachem jak i bez i jak ci ludzie bez fachu żyją jak śmiecie to znaczy że coś jest nie tak
    patrz tutaj co napisałem, nawet ci fragment wypowiedzi pokażę konkretny

    Cytuj Evidence napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nigdzie nie napisałem, że nie można mieć pretensji. Napisałem, a raczej taki wniosek powinieneś wysunąć z mojej wypowiedzi, że jak (gdzie jest błąd?) można mieć pretensje (do kogoś, a nie do siebie co jest jeszcze większym absurdem) za słabo płatną pracę podczas gdy to ja (lub ty) nie stanowię większej wartości, za którą ludzie będą mnie cenić (np. fach) i zapłacą więcej niż 1000 dolanów. I tak wampir ma rację.

    Dalej - zrzucasz winę na państwo czyli kurwa na nikogo bo nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za tworzenie i rządzenie tym państwem. Nie istnieje ZDROWE państwo, zawsze znajdą się ludzie(bądź grupy ludzi), którzy zrobią ci pod górkę lub postarają się pasożytować na twojej dobroci (pracownik, pracodawca, dyrektor, prezydent NIEISTOTNE). Fakt jest taki, że masz rację i nie powinno tak być ale kurwa ja nie widzę możliwości naprawy każdego jednego człowieka bo moim zdaniem jest to po prostu niemożliwe.
    Tworzysz środowisko uczciwe lub próbujesz znaleźć by do niego (środowiska) dołączyć jeśli masz taką potrzebę, a wydaje mi się, że każdy jeden z tego tematu ma taką potrzebę ale to mi się wydaje.



    To jest piękny fragment. Nie brakuje pieniędzy, jest za duże obciążenie normalnego obywatela.

    Tworzysz środowisko uczciwe lub próbujesz znaleźć by do niego (środowiska) dołączyć jeśli masz taką potrzebę, a wydaje mi się, że każdy jeden z tego tematu ma taką potrzebę ale to mi się wydaje.
    edit: widzę błąd gramatyczny ale chj wam w dupę niech będzie tam gdzie jest
    edit2: najwidoczniej nie masz potrzeby znalezienia się w środowisku ludzi uczciwych, lubisz ponarzekać i pracować dla jakiegoś pajaca, pozdrawiam borynę vol2
    Ostatnio zmieniony przez Evidence : 07-12-2018, 16:58
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  9. #413
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Nie nawiązując do wypowiedzi mastera bo trochę się rozminęliśmy z rozkminą to jednak ilość miejsc pracy w tych super wyjebanych firmach też jest ograniczona i raczej nie ma szans że nagle 50% roboli stwierdzi a chuj mam ambicje spierdalam gdzies gdzie lepiej płacą bo zwyczajnie nie będzie dla nich miejsca. Co do ogółu muszę się zgodzić bo sam raczej dłużęj niż 2-3 lata w jedenj firmie nie pracuję uczę się ile wlezie i szukam czegoś innego nie koniecznie lepiej płatnego tylko patrze przyszłościowo i chce się rozwijać. Koniec końców i tak wychodzę z założenia że wole mniej zarobić i mieć lepszą pracę niż zarabiać niewiadomo ile ale codziennie wstawać wkurwiony że musze zapierdalać do tej pierdolonej roboty.

  10. #414
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,858
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    argumentum ad borynum, japierdole xD to że ktoś zarabia chujnie za którą ciężko egzystować, nie znaczy że pracuje w nieuczciwym środowisku tylko że zarabia chujnie, a jak w innym kraju za identyko robote se żyjesz jak ludź, a tutaj nie, bo koszty życia i ceny są wysokie to możesz miec do tego pretensje no bo czemu nie, porównujesz się z innym krajem i widzisz że masz gorzej i masz pretensje że u ciebie nie jest lepiej, co w tym trudnego do zrozumienia

  11. #415
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,865
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    zawsze mam bekę z ludzi, co robią w jakichś typowych korporacjach i opowiadają, jak to się wielce rozwijają xD hur dur ja się chcę rozwijać, samorozwój samodoskonalenie ziom dlatego po 3 latach idę z jednej korpo do drugiej, gdzie też robię za szczura xD

  12. #416
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zawsze mam bekę z ludzi, co robią w jakichś typowych korporacjach i opowiadają, jak to się wielce rozwijają xD hur dur ja się chcę rozwijać, samorozwój samodoskonalenie ziom dlatego po 3 latach idę z jednej korpo do drugiej, gdzie też robię za szczura xD
    ja nie pracuje w korpo tylko jestem spawaczem xD

  13. #417
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,865
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    rozwijająca to może być praca twórcza:
    - artystyczna (pisarz, malarz)
    - umysłowa (np. programista, nie mylić z klepaczem)
    - naukowa
    - rzemieślnicza (grawer, stolarz, kaletnik)

    a nie żadne napierdalanie w korpo jak robak
    ale teraz to każdy wierzy w te bzdety "hehe ale siem rozwijam, poznajem nowych ludzi np. takom grażyne z recepcji, zdobywam doświadczenie i w ogóle ciongle nowe wyzwania hehe" xD

    Cytuj bogluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja nie pracuje w korpo tylko jestem spawaczem xD
    z całym szacunkiem - bo rozumiem, że to dobrze płatne zajęcie i w ogóle - ale co kurwa może być rozwijającego w spawaniu?

  14. #418
    Avatar Pingwinq
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    5,279
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale co kurwa może być rozwijającego w spawaniu?
    a czym się różni spawanie od "(grawer, stolarz, kaletnik)"? dla mnie siedzenie ze spawarką, a siedzenie z piłą do drewna to jeden chuj, on sobie może na początku zespawać jedną rurkę z drugą, a potem poznawać jakieś nowe metody i robić trudniejsze rzeczy, tak samo stolarz sobie może zrobić najpierw zwykłe proste krzesło, a potem coś trudniejszego
    Ostatnio zmieniony przez Pingwinq : 07-12-2018, 22:01

  15. #419
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Pingwinq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a czym się różni spawanie od "(grawer, stolarz, kaletnik)"? dla mnie siedzenie ze spawarką, a siedzenie z piłą do drewna to jeden chuj, on sobie może na początku zespawać jedną rurkę z drugą, a potem poznawać jakieś nowe metody i robić trudniejsze rzeczy, tak samo stolarz sobie może zrobić najpierw zwykłe proste krzesło, a potem coś trudniejszego
    this to ciekawsze i trudniejsze niż się wszystkim wydaję :)

  16. #420
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    na początku zwykły spawacz z czasem robisz z hobby do nurkowania zawód jako spawacz nurek, i zarabiasz $$$zagranico$$$
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Dyskusja o relacjach damsko-męskich
    Przez Cebula w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 19059
    Ostatni post: 13-09-2023, 21:52
  2. e-sim gra ekonomiczna
    Przez LujParkowy w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 31-07-2017, 00:09
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 13-11-2012, 22:39
  4. Gra ekonomiczna
    Przez PpK w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 24-03-2012, 07:58
  5. Mity, regulamin - dyskusja.
    Przez Aqualek w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 12-08-2008, 10:27

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •