Reklama
Strona 513 z 664 PierwszaPierwsza ... 13413463503511512513514515523563613 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 7,681 do 7,695 z 9948

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #7681
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    A pierwsza zmiana też po 30kkm czy jednak dotarłeś silnik? Poza tym argument koloru oleju jest mocnym XD, bo w takim dieslu to olej po 10km jest już czarny. Tak samo olej w aucie na gaz będzie czyściusieńki przez 50kkm i więcej, żaden argument.

    A, no i zapomniałem, że Janusz zawsze przygotowany i specjalnie robił badanie próbki oleju ze swojego auta XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Dobra fajnie się z tobą rozmawiało, ale kurwa przeginasz, serio.

    Idąc dalej, mówisz o syntetykach. Ok, ale jak już sam wspominałeś, większość olei "syntetycznych" to nie są pełne syntetyki i to właśnie tego typu oleje są lane jako LL u każdego jednego producenta. Jak chcesz prawdziwego full syntetyka, to se musisz sam ogarnąć co jest pięć. Może wtedy rzeczywiście dłuższy interwał nie będzie problemem, jak ktoś robi np. 30kkm rocznie i co roku ten olej zmieni to nie będzie to miało większego znaczenia, przynajmniej w krótkim terminie (szczególnie, że takie przebiegi robi się na trasach, gdzie olej też dużo lepiej się trzyma przy takim użytkowaniu auta).

    W starym aucie częstsze zmiany są wskazane choćby ze względu na to, ile syfu już się zdążyło w silniku odłożyć. Zlewasz stary olej, na jego miejsce wchodzi często nawet 0,5l mniej niż wchodziło jak był nowy silnik, a reszta to osady mające kilkanaście lat (tak to jest jak się nie stosuje regularnie płukanki, ale kto to robi? Nikt, bo producent hehe nie zaleca). Te 0,5l się miesza z czyściutką oliwką i w zasadzie robi się podobne gówno jak przed wymianą. Dlatego jak ktoś chce naprawdę zadbać o stary silnik, to wymiany co 10kkm, za każdym razem flush i tyle. Jeśli mowa o mocnym silniku, który będziemy katowali, to nawet co 6-8kkm zmieniać ten olej, nie żałować mu.

    Co do LL - zgodzę się, że jeśli ktoś kupi nowe auto, zadba o dotarcie silnika, a więc pierwsza wymiana po 1kkm, druga tam po niecałych 5kkm, potem jeszcze jedna po 10kkm, to potem (o ile auto robi długie trasy i te 30+kkm rocznie) może lać raz w roku dobrego syntetyka i pewnie auto dobije bezproblemowo do 500kkm. Kluczowe jest tu jednak odpowiednie dbanie o silnik OD POCZĄTKU, a nie poprawianie po kimś czegoś, o czym nie mamy bladego pojęcia i możemy się tylko domyślać kto jak jeździł i jak olej zmieniał. Dlatego właśnie kupując auto używane nie ma sensu próbować jakichś LL, bo oszczędność znikoma, a potencjalne szkody w dłuższym okresie mogą być bolesne.

    A propos tej próbki oleju - wysyłałeś do badań olej prosto z bańki? Tak z ciekawości, jaki byłby wynik? @Janusz_Wons ;
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 19-03-2019, 12:22

  2. #7682
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    od kiedy samochody jeżdżą na ropę?
    na ropie to ciągniki chodzą

  3. Reklama
  4. #7683
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A propos tej próbki oleju - wysyłałeś do badań olej prosto z bańki? Tak z ciekawości, jaki byłby wynik? @Janusz_Wons ;
    nie xD, oczywiście, że nie zrobiłem próby kontrolnej i nie zwryfikowałem jakim błędem obarczone jest badanie
    brawo mex, napisz rozdział w książce jak weryfikować badania, bo nikt nie wpadł na to przed tobą i ludzie polecieli w kosmos zmieniając olej w rakiecie co 10 kkm
    a normy ISO, które jak sama nazwa wskazuje NORMUJĄ takie badania, to nie istnieją xDDDDDDD
    ale wy macie pojęcie o świecie
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 19-03-2019, 12:26

  5. #7684
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    od kiedy samochody jeżdżą na ropę?
    na ropie to ciągniki chodzą
    A ok XD Chcesz tego warna teraz czy jak znowu będziesz próbował śmiesznego posta napisać.

    Nie no, żartuję, ale serio - teraz czy potem?

    Ale już na poważnie teraz - wysyłałeś próbkę nowego oleju żeby sprawdzić co wyjdzie?
    @Janusz_Wons ; okej, to jaki był wynik w takim razie?

  6. #7685
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    są zgodne z tym, co deklaruje producent, zawsze, zawsze w granicach błędu statystycznego, bo w przeciwnym razie masz podczas audytu nałożone koszmarne kary pieniężne
    dlatego trzeba czytać DOKŁADNIE, co producent deklaruje, a nie patrzeć na cenę i opinię o danej marce, bo to są pierdoły

    po 1 na cenę wpływa zawsze więcej czynników niż jakość
    po 2 opinia nigdy nie nadąża ze stanem faktycznym i zazwyczaj wszystko jest sinusoidą i w zasadzie podejście kontrariańskie(odwrotne) ma wyższą oczekiwaną skuteczność niż podążanie za opinią, która jest przesunięta w fazie względem owej sinusoidy
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 19-03-2019, 12:37

  7. #7686
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dobra, a jaki ty olej lejesz, konkretnie jaki? Bo to, że syntetyk, ale ten prawdziwy, to się domyślam. Jestem ciekaw, bo wybór jest coraz większy, sposoby na dymanie klienta coraz lepsze, ceny nie oddają realnej wartości produktów (w sumie to się dzieje już od bardzo dawna, ale teraz to jest można rzec "all time high").

  8. #7687
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    różnie, za szybko się to wszystko zmienia, tak jak napisałem wyżej - leję to co aktualnie ma najlepsze deklarowane parametry
    optymalizacja rzeczy i procesów to moje hobby, więc nie szkoda mi czasu na przeprowadzenie takiej szybkiej analizy

  9. #7688
    Boruciarz

    Domyślny

    ja pierdole jak bardzo chcialbym byc januszem
    u mnie w gt igiełka, na oleju juz 40k, nic sie nie dzieje
    sprzedam igle

  10. #7689
    Avatar pozdruw kanara
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    392
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    jakby ktos byl ciekawy jak skonczyla sie przygoda z wentylatorem

    zrezygnowany zlecilem temat ojcu zeby tam pojechal i zrobil porzadek bo ja zbyt mily anon jestem zeby jakies afery krecic zostawilem samochod pod praca i ojciec mial pojechac do nich ale ku mojemu zdziwieniu spotkalem go o 10 rano w samochodzie i pytam czemu kurwa nie pojechal do mechnika tylko sobie siedzi i slucha radyjka az tu nagle w odpowiedzi zobaczylem jak stary kreci wentylator na max obrotow i nagle tornado xD mowie o chuj tu chodzi co zrobiles bo jak jechalem to jeszcze nie dzialalo to powiedzial ze nic przyszedl odpalil dmuchawa ruszyla i siedzial tak godzine na max obrotach pozniej stwierdzil ze jakies spadki napiecia sa i moze to byla przyczyna poki co wentylator chodzi a w weekend stary mi podladuje na caly dzien akumulator i mam nadzieje ze wszystko bedzie git

  11. #7690
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dobry przykład "samonaprawiąjącego" się auta, typowe w starszych furach.

  12. #7691
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    taurus sam naprawia 2/3 usterek, które się pojawiają, serio

  13. #7692
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    samonaprawiające się auta xD
    to że coś jest zjebane i czasem działa, a czasem nie, to nie oznacza, że już jest ok, tylko ciągle jest zjebane, ale tak nie na 100%

  14. #7693
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny


  15. #7694
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    czyżby moderator trollował w tematycznych?
    jak nisko upadliśmy, dokąd zmierzamy?

  16. #7695
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    samonaprawiające się auta xD
    to że coś jest zjebane i czasem działa, a czasem nie, to nie oznacza, że już jest ok, tylko ciągle jest zjebane, ale tak nie na 100%
    nie no, mój serio się naprawia
    nawet blacharkę sam robi

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •