Reklama
Strona 166 z 275 PierwszaPierwsza ... 66116156164165166167168176216266 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,476 do 2,490 z 4112

Temat: Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe

  1. #2476
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    A opłaca się dokładać do Ryzena 7 1700 w przypadku wzięcia RTX'a2060? @cowboy ;

  2. #2477
    Avatar spleen
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    6
    Posty
    5,006
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zalezy jaki masz monitor. od jakiegos czasu nvidia tez obsluguje freesync (mowiac w skrocie), tu masz liste sprawdzonych monitorow z reddita - https://docs.google.com/spreadsheets...ring&sle=true#
    G-MASTER GB2488HSU-B3
    z tego co rozumiem z arkusza, to nie obsluguje tego monitora, czyli pozostaje mi AMD RX 580?

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jezeli dziala to bralbym rtx2060 i ryzena 1600x/2600 (roznica w cenie to jakies 150zl, 2600 jest jakies 5% wydajniejszy ale nie ma w zestawie coolera, za te 150zl mozna kupic jakis fajny cooler i miec bdb kulture pracy kosztem odrobiny wydajnosci ktorej przy rtx2060 prawdopodobnie i tak nie zauwazysz)
    jak rozumiem jest odwrotnie i to 1600x nie ma w zestawie coolera.
    do tego 1600x jest 5% wolniejszy i ma TDP 95W (gdzie 2600 ma 75W), takze jesli juz to pojde w 2600.
    rozumiem, ze to boxowe chlodzenie jest na tyle OK, ze nie musze go wymieniac, jesli nie jestem jakims maniakiem ciszy?
    Sprzedam CS:GO w formie giftu na steam za 4 kluczyki.

  3. Reklama
  4. #2478
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    tak, pomieszalem w tym nawiasie. 1600x jest tanszy, odrobine wolniejszy i nie ma coolera, 2600 jest troche szybszy, drozszy i ma cooler w zestawie. wieksze tdp bierze sie z tego, ze 1600x ma xfr (stad ten x w nazwie), czyli w ramach obciazenia i temperatury sam sie podkreca i dziala to bardzo dobrze wiec akurat tego nie traktowalbym jako argument przeciwko. cooler stockowy z 2600 jest okej i jezeli nie planujesz OC to w zupelnosci wystarczy.

    co do monitora to faktycznie wychodzi na to, ze sync pod nvidia nie dziala. zostaje Ci rx580 albo rx590, ktorego tez mozna znalezc w calkiem dobrej cenie (1100-1200zl) z fajnymi gierkami w gratisie.
    @Mexeminor ;
    widze ze na allegro box 1700 jest za 680zl, wiec to cenowo wychodzi jak 1600x + cooler. oplaca sie zdecydowanie, szczerze mowiac to nie wiedzialem nawet ze na allegro stoja tak tanio.
    Ostatnio zmieniony przez cowboy : 08-02-2019, 18:42

  5. #2479
    Avatar spleen
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    6
    Posty
    5,006
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    skonstruowalem cos takiego:
    https://www.x-kom.pl/lista/e1n5grfa4

    jakies uwagi/propozycje/pomysly?
    Sprzedam CS:GO w formie giftu na steam za 4 kluczyki.

  6. #2480
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    bedziesz robic oc? jezeli nie to generalnie nie ma co przeplacac za mobo, do takiego zestawu bez problemu wystarczy https://www.x-kom.pl/p/439448-plyta-...450m-ds3h.html i masz prawie 2 stowy w kieszeni. no i jezeli na hdd planujesz oprocz danych trzymac tez programy uzytkowe czy gierki to jednak wzialbym cos 7200 obrotow.

  7. #2481

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @spleen ;
    SPC Regnum 4 to jedna z gorszych obudów od nich, STRASZNIE papierowa i z kilkoma bezsensownymi rozwiązaniami. Co by się nie powtarzać to:

    Polecam dorzucić te 30 zł do Focusa G. To konstrukcja poziom wyżej przy tej samej przewiewności i z zatokami 5,25".
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  8. #2482
    Avatar spleen
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    6
    Posty
    5,006
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    @cowboy ;
    na chwilę obecną nie będę, co będzie potem to nie wiem.
    ponadto zostałem przekonany, żeby jednak kupić chłodzenie dodatkowo (padło na Fera 3). Dodatkowy dysk 7200 mam jakby mi miało miejsca na SSD braknąć.

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @spleen ;
    SPC Regnum 4 to jedna z gorszych obudów od nich, STRASZNIE papierowa i z kilkoma bezsensownymi rozwiązaniami. Co by się nie powtarzać to:
    [...]
    Polecam dorzucić te 30 zł do Focusa G. To konstrukcja poziom wyżej przy tej samej przewiewności i z zatokami 5,25".
    @Przemo ;
    a jakaś konstrukcja, która się nie świeci jak choinka, najlepiej bez okna?
    i najchętniej, żeby porty były na froncie, a nie na górze (ale na górze przeżyje).
    W ty RG4 przekonaly mnie dodatkowo fabryczne wiatraki, kontroler i czytnik kart.
    Jeszcze myślałem nad taką: https://www.x-kom.pl/p/436608-obudow...armis-ar3.html

    EDIT
    a jak tak jeszcze popatrzylem na tego Focusa, to miejsce na dyski 2x3,5'' + trudnodostepne 1x2,5'' to juz wyglada bardzo slabo.
    Sprzedam CS:GO w formie giftu na steam za 4 kluczyki.

  9. #2483
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @spleen ;
    SPC Regnum 4 to jedna z gorszych obudów od nich, STRASZNIE papierowa i z kilkoma bezsensownymi rozwiązaniami. Co by się nie powtarzać to:

    Polecam dorzucić te 30 zł do Focusa G. To konstrukcja poziom wyżej przy tej samej przewiewności i z zatokami 5,25".

    Ja ją mam. Polecana od cowboya bo chcialem koniecznie biała. Najgorsza nie jest. Chociaż te filtr dolny nie za ciekawe wygladał po transporcie. Ale te kontrola wiatraczków bardzo spoko. Przełaczam sobie na szybsze/wolniejsze w zależności od potrzeb ;p
    Ostatnio zmieniony przez rycekrox21 : 10-02-2019, 23:29

  10. #2484

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj spleen napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Przemo ;
    a jakaś konstrukcja, która się nie świeci jak choinka, najlepiej bez okna?
    i najchętniej, żeby porty były na froncie, a nie na górze (ale na górze przeżyje).
    W ty RG4 przekonaly mnie dodatkowo fabryczne wiatraki, kontroler i czytnik kart.
    Jeszcze myślałem nad taką: https://www.x-kom.pl/p/436608-obudow...armis-ar3.html

    EDIT
    a jak tak jeszcze popatrzylem na tego Focusa, to miejsce na dyski 2x3,5'' + trudnodostepne 1x2,5'' to juz wyglada bardzo slabo.
    Myk z SPC jest taki, że one zawsze świetnie wyglądają na papierze, a w praktyce specyfikacja ma się jak pięść do nosa. Chociażby fakt, że RG4 ma za tacką płyty głównej bardzo mało miejsca (nie pamiętam dokładnie, chyba 18 mm). W efekcie problem jest nawet z okablowaniem i wtyczkami takimi jak SATA, a co dopiero dorzucać tam kolejne HDD/SSD 2,5". Zaś jak dasz z przodu tacki 2,5" talerzowca, to cała obudowa się trzęsie (bo blacha wraz z farbą to bodajże 0,6 mm z tego co pamiętam). W praktyce zostaje więc Klatka w piwnicy i 2 miejsca na samej piwnicy, nie jest tak kolorowo co? ;) Co do obudów, które się nie świecą i bez okna to ubolewam, ale coraz trudniej o takie. Zakładając, że nie zmieniamy budżetu (bo chyba nie ma nic gorszego jak pytać o radę i słyszeć DORZUĆ XYZ ZŁ!!!) to ja bym chyba wolał Modecom Oberon Pro Silent. Też chińczyk, też ma swoje wady, też ma słaby filtr na dole i debilną klapkę z tyłu, ale jakość wykonania i spasowanie elementów jest wyższe, masz fabryczne wyciszenie, a faktycznie dostępna ilość miejsc na dyski jak w RG4. Na minus względem SPC4, że jest tylko jedna zatoka 5,25". Jak masz w okolicy to warto skoczyć do Komputronika/xkomu, oni składają gotowce na obu obudowach i mają je na wystawie często, więc można samemu pomacać, przekonać się i wybrać. @spleen ;

    Cytuj rycekrox21 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja ją mam. Polecana od cowboya bo chcialem koniecznie biała. Najgorsza nie jest. Chociaż te filtr dolny nie za ciekawe wygladał po transporcie. Ale te kontrola wiatraczków bardzo spoko. Przełaczam sobie na szybsze/wolniejsze w zależności od potrzeb ;p
    Kontroler obrotów to w obecnych czasach całkowicie zbędny pic na wodę. Nawet najtańsza płyta główna na chipsecie Intel H110/AMD A320 oferuje większe możliwości regulacji obrotów wentylatorów - czy to ręcznie z BIOSu, systemu czy też automatycznie, zależnie od temperatury. Po prostu te kontrolery są śmiesznie tanie, dlatego są dorzucane by można powiedzieć MY MAMY, KONKURENCJA NIE. Nie zrozum mnie źle - SilentiumPC to udany importer i mają sporo ciekawych produktów w dobrych cenach, które nie są idealne ale mają świetny stosunek ceny do możliwości. No ale RG4 to wybitne padło, stojące segment/pół wyżej niż jakieś iBOXy. @rycerox21 ;
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 11-02-2019, 01:53
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  11. #2485
    Avatar spleen
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    6
    Posty
    5,006
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    @Przemo ;
    Nie mam sztywnego budżetu, po prostu wszedłem na x-kom i posortowałem po popularności i praktycznie same Silentium w różnych wartiantach, przeważnie choinkowych, ze specyfikacji wszystkie podobne, a z wyglądu to już różnie.
    Z drugiej strony to nie jest jakis topowy sprzęt, żeby ładować niewiadomo ile w obudowę.
    Ten Modecom, który zaproponowałeś jest całkiem ładny i wydaje się ciekawy, ale zastanawiam się co możesz zaproponowac jesli bysmy do tego dorzucili powiedzmy ~100zł

    PS.
    be quiet! Pure Base 600 zaproponowany przez @cowboy ; mnie nie przekonał, bo prawie nie ma filtrów przeciwkurzowych, a zamiast nich jakąś klapkę z góry, którą ludzie rekomendują zostawić półotwartą...
    Sprzedam CS:GO w formie giftu na steam za 4 kluczyki.

  12. #2486

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @spleen ;
    Hmm, jeśli miałbym dorzucić trochę (wiem, że to ponad 100 zł) to prywatnie dla siebie brałbym Fractal Design Meshify C za te 330~ zł w wersji ze jednolitym bokiem, a nie oknem. Stabilna konstrukcja, gruba bracha, dobre spasowanie elementów. Ładnie wyglądający, przewiewny i prosty do zdjęcia i wyczyszczenia front, wszędzie gdzie powinny być są filtry (w tym zajebisty dolny wyjmowany wygodnie od przodu), sporo miejsca w środku (w tym na nośniki danych - ale do oldskulowych obudów z klatką od góry do dołu nie ma to podejścia - tyle, że one rozpieprzały kompletnie cyrkulację powietrza), OK fabryczne wentylatory. Spokojnie przeżyje kilka zestawów komputerowych. Minus to brak zatoki 5,25", ale osobiście dla mnie to już przeżytek nie licząc niszowych zastosowań (monitoring, kopie danych, fotograf wypalający zdjęcia ze zleceń na płyty etc.).

    Niby teraz premierę miał Fractal Design Meshify S2, z jeszcze większą ilością miejsca na HDD co powinno Cie ucieszyć, ale na start będzie moim zdaniem za drogi, debiutu w Polsce nie miał, a i ja go zbyt dobrze nie przetestowałem. Siedzi sobie w pudle obok mnie - trudno mi się więc wypowiadać. Meshify C miałem, macałem i testowałem i serdecznie polecam. Na rynku już trochę jest, więc i inne opinie oraz testy spokojnie do znalezienia w necie na potwierdzenie moich słów.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 11-02-2019, 03:57
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  13. #2487
    Avatar rycekrox21
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,146
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    @cowboy ; @Przemo ;
    Mam takie pytanie odnośnie procesorów.
    W czym taki ryzen 2600 jest lepszy od ryzen 3 2200g?
    Znaczy wiem czym no bo jeden (2200g) ma 4 rdzenie i 4 wątki no i te 3.5ghz -3.7 i ja sobie podkrecam w ryzen masterze do 3.9ghz. A taki ryzen 2600 6/12 i bazowe to 3.4 a turbo to 3.9 załóżmy, że średnio idzie go podkręcić do 4.1ghz.
    Moje pytanie jest takie. Jeżeli Ten 1 procek 3 2200g ma to samo taktowanie(po podkreceniu) co ten 2 ale ma mniej o 2 rdzenie to czy przeskok wydajnościowy jest aż tak duży? Mam po prostu brak wiedzy nie wiem czy po za taktowanie/rdzenie/wątki , trzeba na coś jeszcze zwracać uwagę. Oczywiście w benchmarkach 2600 lepszy jeśli chodzi o multi core perfomance ale czy taka przesiadka z 2200g na 2600 da jakiś SENSOWNY przeskok w wydajności w grach ?

  14. #2488

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Tak, jest wydajniejszy. Tak skok jest odczuwalny. Czy warto? Zależy w co i ile grasz, ze zmiany ucieszą się przede wszystkim strategie, symulacje i sandboxy. @rycekrox21 ;
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  15. #2489
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    @rycekrox21 ;

    udalo mi sie znalezc taki benchmark i w zasadzie dosc dobrze odpowiada on na Twoje pytanie



    i5-8400 jest bardzo blisko ryzena 2600 w grach, vega 56 to sredni segment na poziomie gtx1070(ti). wiec mniej wiecej tak to wyglada, im lepsza karta tym roznica bedzie bardziej widoczna, im gorsza, tym mniej.

  16. #2490
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    Cytuj spleen napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z drugiej strony to nie jest jakis topowy sprzęt, żeby ładować niewiadomo ile w obudowę.
    jak weźmiesz dobrą budę to spędzi z tobą dekadę albo i dwie, jak kiepską to cię wkurzy na tyle, że przy najbliższej okazji będziesz się zastanawiać, czy ją zmienić, czy może jednak nie, bo przecież się jeszcze nie rozpadła

    ten meshify c poza tym, że jest wielki (ale ze względu na mobo ATX musi, tylko czy koniecznie musisz mieć ATX?) i z jakiegoś durnego powodu ma porty na górze zamiast z przodu (co to za chora moda?)
    ot, po prostu solidna skrzynka, niepozbawiona wad, żadne objawienie (ale takich to na rynku chyba w ogóle nie ma, zawsze coś muszą skopać)
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zestawy komputerowe i podzespoły bazowe
    Przez darkan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5856
    Ostatni post: 07-06-2016, 22:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 02-02-2016, 17:19
  3. Sprzedam [sprzedam] Podzespoły komputerowe za półdarmo
    Przez makaron077 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-07-2015, 19:28
  4. Komputerowe "śmieci"-czy są coś warte?
    Przez Dawox w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 20-09-2012, 23:52
  5. 2 zestawy hotkeysów
    Przez Serllo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2011, 16:48

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •