Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [Problem] Laptop w naprawie

  1. #1

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,778
    Siła reputacji
    14

    Domyślny [Problem] Laptop w naprawie

    Witam drodzy torgowicze,
    mam do was pytanie, a mianowicie w moim lapku(ASUS ROG GL-552) zaczęły dziać się dziwne rzeczy, po krótce:
    -Pewnego dnia nie chciał w ogóle odpalić, nie działał przycisk włączania, lapka oddałem do serwisu, gdzie gość stwierdził że winą jest napięcie zasilacza i spowodował on zwęglenie na płycie głównej, ale ogólnie do naprawy, no to ok, zabuliłem hajsy i lapek wrócił do mnie
    -Po kilku dniach problem zaczął się na nowo, z tym że teraz wyglądało to inaczej, laptop włączał się, na ekranie pojawiało się logo windowsa po czym znowu się wyłączał i tak w kółko, zapętlał się cykl, póki nie odłączyłem go od zasilania, więc oddałem lapka znowu do tego samego serwisu(gwarancja na zasilacz po ostatniej wymianie). Gość tym razem zdiagnozował, że jest to wada fabryczna tych modeli laptopów i problemem jest klawiatura, która opadła, a że przycisk włącznika znajduje się na klawiaturze, to jedynym sposobem na naprawę tego jest wymiana klawy(podświetlana klawiatura), dodał że zamówi klawę i kilka dni i po kłopocie, no to przystałem na to
    -Mija 3 tydzień, 0 odzewu, myślę sobie trzeba zadzwonić, dzwonię do gościa a on do mnie z tekstem, że na klawiaturę trzeba dłużej poczekać, bo okazało się że to poważna wada, ASUS ma problemy z tymi klawiaturami i trzeba jakieś nowe z tajlandi ściągać, co będzie trwało 40 dni...

    Dzwoniłem do oficjalnego supportu ASUS-a i tam mi powiedzieli, że nie słyszeli o takowej wadzie, obstawialiby że to raczej problem z płytą główną. Pytanie do was torgowicze, co mogę zrobić w tej sytuacji? Myślicie, że gość ściemnia, czy raczej mu zaufać i poczekać?

  2. #2
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    40 dni to w chuj długo tak bym to ujął po mądremu
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2011
    Wiek
    30
    Posty
    1,778
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Tyle to ja wiem, czy mogę jakoś hajsy odzyskać za poprzednią "nieudaną" naprawę i oddać po prostu do innego serwisu?

  5. #4
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wątpię, żebyś cokolwiek odzyskał chyba, że zaczniesz paragrafami sypać. Jeśli chcesz zacząć wojnę o szmal to raz zajmie to w chuj czasu, nerwów i nie wiadomo czy się uda albo będzie spora szansa jeśli ten serwisant jest normalny lub jego szef to istnieje opcja żeby się jakoś dogadać z tym, że to bardzo indywidualna sprawa i zależy jak ty do tego podejdziesz (normalnie czy oddawaj hajs kurwo). Na twoim miejscu po tym co usłyszałeś czyli 40dni oczekiwania na klawiaturę od razu zabrałbym sprzęt i do oficjalnego serwisu dzwonił i tam reperował sprzęt raz, a dobrze.
    A sprzęt możesz zabrać kiedy chcesz, nawet w częściach za 10 minut pytanie czy czegoś sobie jeszcze nie zażyczą bo z tego co się orientuję istnieją 2 rodzaje serwisów:
    1. dajesz sprzęt i jeśli naprawią to płacisz normalnie, jeśli nie to za sprawdzenie załóżmy 50zł
    2. podejmują się naprawy, a jeśli się nie uda z jakiegokolwiek powodu oddają ci złożony sprzęt i nie biorą kasy
    z tym, że zależy to od tego kto prowadzi serwis, czy jest to małe przedsiębiorstwo czy też gigant
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  6. #5
    Avatar Lord
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    benzyna po 5,19 mordo xDDDD
    Wiek
    29
    Posty
    10,422
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    To z tym przyciskiem brzmi prawdopodobnie, ale bez lapka tego nie sprawdzimy. Wyglada tak jakby klawiature zamowil na AliExpressie, stad ten czas oczekiwania. Wymienic klawiature mozesz samemu, nie ma tam jak jakiejs wiekszej logiki, wystarczy zluzowac obudowe i podpiac jeden wtyk. Ja bym zrobil tak, ze po odpaleniu lapka wypialbym klawiature i zobaczyl czy znow sie wylaczy. Jesli by padl to oznaczaloby ze problem to nie klawiatura, a raczej jakis spuchniety tranzystor.

  7. #6
    Old-Era

    Domyślny

    lol naprawa u jakis januszow w serwisie xD
    tez chcialem kiedys u jednego naprawic mialem podobnie jak ty czyli wyswietlalo sie logo msi i odrazu padal, no i gosc mi mowi ze to cos z zasilaniem na plycie glownej mowie chuj, wysle do oficialnego serwisu, nie dosc ze MSI zrobil to za darmo, to okazalo sie ze to byl jakis nieudany automatyczny update biosa i w sumie nic nie bylo zepsute a lapka dostalem spowrotem po 3 tygodniach

  8. #7
    Avatar mroz3k1
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    2,354
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    No a mi wyskoczył przycisk z laptopa msi, sam z siebie podczas normalnego użytku, oddałem do serwisu to stwierdzili że JA zalałem klawiaturę i dlatego wyskoczył. Musiałem z własnej kieszeni zapłacić za nową klawiaturę w serwisie. Pomijam, że czekałem ~5 tygodni :D
    Cytuj BuddyX napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego Ty musisz kupować prezenty tej dziewczynie skoro ona też Cie kocha? Niech ona kupuje Tobie a ty później sprzedawaj to znajomym albo na allegro i będziesz miał na prezent dla niej + może jeszcze coś odłożysz . Win win.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. LAptop 2k zł./ laptop 2,5k
    Przez Kasia Cichopek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 15-08-2013, 10:38
  2. Laptop problem z klawiaturą
    Przez Ice Rider w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 15-08-2012, 13:29
  3. Laptop BlueScreen co to za problem ?
    Przez MaroOo-_ w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 07-08-2012, 19:38
  4. Laptop sam sie wylacza - problem z zasilaniem?
    Przez Holczan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 24-04-2012, 18:55
  5. problem-laptop
    Przez Kubeqq27 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 30-10-2011, 23:42

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •