Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Paseratti - olej na EGR, olej wszędzie

  1. #1
    Avatar Crus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    20,741
    Siła reputacji
    32

    Domyślny Paseratti - olej na EGR, olej wszędzie

    Dzień dobry


    Mojego Passata B5 1.9 tdi 101 KM nawiedził problem - ogólnie zaczęło się od świstu z okolic silnika podczas jazdy i gazowania (na postoju nie ma go, nawet jak się gazuje).

    Od tego momentu byłem u mechanika dwa razy, dwa razy mi sprawdzał i doszedł do wniosku, że:

    1. Turbina do regeneracji
    2. Egr do wymiany
    3. Cieknąca pompa wspomagania (którą wymieniłem na nową rok temu)


    Generalnie nie chciałem się z tym pogodzić (głównie patrząc na koszty xD) i poszperałem trochę z teściem wczoraj i wyniki są takie, że zaczynam się zastanawiać czy to nie coś innego.

    Generalnie EGR jest cały w oleju, tak samo jest rura łącząca EGR z Intercoolerem (jak odkręciłem i zajrzałem do tego przewodu to wszędzie olej), dodatkowo pod pompą też mokro, ale nie od płynu jak powinno być, tylko też olej, sprawdziłem skąd on może tam być i doszedłem, że właśnie na połączeniu rur gdzie jest olej w środku, spływa on na jakąś część głębiej w środku, a potem spływa to pod pompę.

    No i teraz jak się zastanawiałem, to płynu do wspomagania nic mi ostatnio nie ubywało, w odróżnieniu do oleju, który ładowałem z 3 miesiące temu, przejechałem może z tysiąc kilometrów lub dwa i znowu mi wyjebało go, że się włączyła kontrolka, także nie wiem jak doszli do tego, że pompa cieknie jak sama w sobie jest sucha.


    No i teraz to, co mnie zastanawia to to, skąd się bierze olej w tym przewodzie, co skutkuje jego wyciekiem i tym, że z EGRu też wylatuje.
    Nie wiem czy to może być coś związane z turbo i czy trzeba i tak regenerować, tym bardziej, że chciałbym dojść do tego czemu tego oleju jest w kurwe wszędzie.
    Ostatnia rzecz jaką sprawdziłem to to, że po włączeniu silnika i otwarciu zaworu, silnik leciutko pluje olejem i leciutki dymek poszedł jak zamknąłem i otworzyłem znowu. Teść zarzucił temat odmy i żeby ją wymienić, ale za chuj nie wiem, czy to jest wymienialne w tym aucie bez potrzeby pokrywy nowej też i jak to się robi


    Ktoś coś pls?




    PS.
    Specjalnie wczoraj wyczyściłem EGR, okolice i przewody do czysta z oleju, żeby zobaczyć gdzie to wszystko wylatuje, taki jest efekt po przejechaniu 30km:

    Paseratti - olej na EGR, olej wszędzie-60951416_1541729545964104_6042885313204846592_n.jpgPaseratti - olej na EGR, olej wszędzie-61072800_332993197399084_7615520397890420736_n.jpg


    @Astinus ;
    Znaczy ja wiem, że w pompie jest olej, no ale pod nią właśnie jest po prostu silnikowy, a nie ten, co jest w niej, poza tym tak jak mówiłem i sam stwierdziłeś - no płynu mi nie ubywało ;]
    Ostatnio zmieniony przez Crus : 26-05-2019, 11:15
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

  2. #2
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Pokminię trochę później, jak już dojdę do siebie po nocy, a na razie tylko Ci powiem, że w pompie wspomagania też masz olej, nie płyn ;p no ale nie jest on czarny jak silnikowy, to osobny układ i skoro go nie ubywa, to na pewno nie to.
    Wklep w googla passat 1.6 wymiana odmy, może będą na YT nagrania z takiej operacji i zobaczysz czy to skomplikowane.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Yms
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Jelenia Góra
    Posty
    199
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Egr to najgorszy syf jaki moze byc w aucie :D pewnie ci wąż jebnął od turbiny i swiszczy

  5. #4
    Avatar Crus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    20,741
    Siła reputacji
    32

    Domyślny

    Tak apropos turbiny, to jeszcze dodam, że spadku mocy nie zauważyłem, a świszczenie się pojawiło już kilka miesięcy temu dobre. No i tak jak pisałem wcześniej - na postoju, gazując, świstu nie ma, tylko i wyłącznie podczas jazdy i narasta wraz z obrotami.


    [y]u6AR5vzTFog[/y]
    Dokładnie coś takiego
    Ostatnio zmieniony przez Crus : 26-05-2019, 12:23
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

  6. #5
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    No Tomeg przyjacielu, EGR cieknie, turbina napierdala olejem - jedno albo drugie, całkiem możliwe, że oba. Dziwne w sumie, że turbo nie świszczy na postoju, ale ono wcale nie musi świszczeć żeby rzygać olejem.

  7. #6
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale jak egr cieknie, cokolwiek przez niego przepływa poza powietrzem?

  8. #7
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Może tam być olej z turbo albo odmy, jak jest go dużo, to wtedy może w tej okolicy cieknąć. Potem jest jeszcze kwestia szczelności samego EGR, bo turbo zawsze tam może puścić ciutkę oleju i spoko, wtedy jak EGR nie jest szczelny to wyjebie tamtędy olej, ale zazwyczaj jest tak, że turbo puszcza już go dużo (albo odma) i wtedy EGR cieknie z tego powodu.

    No raczej Turbo @Crus ; , ale sprawdź co powie inny mechanik.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 26-05-2019, 14:44

  9. #8
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Crus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak apropos turbiny, to jeszcze dodam, że spadku mocy nie zauważyłem, a świszczenie się pojawiło już kilka miesięcy temu dobre. No i tak jak pisałem wcześniej - na postoju, gazując, świstu nie ma, tylko i wyłącznie podczas jazdy i narasta wraz z obrotami.


    [y]u6AR5vzTFog[/y]
    Dokładnie coś takiego

    O kurwa zajebiscie to brzmi ja bym tak zostawil
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  10. #9
    Avatar Crus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    20,741
    Siła reputacji
    32

    Domyślny

    Wezmę odkręcę dziś pokrywę i zobaczę jak odma wygląda, ale w takim razie co, mimo wszystko turbo, nawet jeśli mocy nie straciłem jak na razie + EGR?
    Tylko zastanawia mnie teb świst, czy on przypadkiem nie wyjebał z jakiejś dziury na połączeniu turbo z IC

    @Master ; gdybym się nie srał, że coś mi zaraz umrze to czemu by nie, no ale no XD
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

  11. #10
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Może być nieszczelność i stąd ten świst, to trzeba sprawdzić. Auto z turbo do roboty wcale nie musi tracić mocy.

  12. #11
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    wez to wypierdol na zlom

  13. #12
    Avatar Crus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    20,741
    Siła reputacji
    32

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Może być nieszczelność i stąd ten świst, to trzeba sprawdzić. Auto z turbo do roboty wcale nie musi tracić mocy.
    Czaję. Cóż, czyli będę musiał wjechać z turbiną, o ile nie uda mi się nic z tą odmą jeszcze, ale nie wiem czy nie trzeba zmieniać całej pokrywy przy AVB


    Jakby ktoś coś jeszcze miał jakieś sugestie to dawać pls
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

  14. #13
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Może tam być olej z turbo albo odmy, jak jest go dużo, to wtedy może w tej okolicy cieknąć. Potem jest jeszcze kwestia szczelności samego EGR, bo turbo zawsze tam może puścić ciutkę oleju i spoko, wtedy jak EGR nie jest szczelny to wyjebie tamtędy olej, ale zazwyczaj jest tak, że turbo puszcza już go dużo (albo odma) i wtedy EGR cieknie z tego powodu.

    No raczej Turbo @Crus ; , ale sprawdź co powie inny mechanik.
    ale jak olej z turbo albo odmy, jak egr zasysa powietrze z wydechu
    chyba, że to jakaś zupełnie inna konstrukcja niż egr, jaki ja znam, no ale w tym to nie ma miejsca na żaden olej xD ciągnie powietrze z wydechu, pcha w dolot i elo

  15. #14
    Avatar Crus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    20,741
    Siła reputacji
    32

    Domyślny

    No ale skoro mi strzela olejem z EGRu na wszystkie strony świata to musi się skądś to brać XD
    Nie może być tak, że turbina wypierdala olej do EGRu? Przecież połączone to jest ze sobą.


    Also ściągnąłem z godzinę temu pokrywę, sprawdziłem odmę (połączona z pokrywą jest), podmuchalem i nie ma żadnego oporu, normalnie wylatuje powietrze, więc tam się nic nie dzieje złego raczej.
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

  16. #15
    Avatar Crus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    20,741
    Siła reputacji
    32

    Domyślny

    Dobra, mały apdejt - pojechałem do drugiego mechanika, takiego co mi teść polecał, wzięli mi sprawdzili i stwierdzili, że EGR do wymiany bo leje się z niego ze wszystkich stron, a olej generalnie w tych przewodach niby będzie bo auto już przejechało w chuj kilometrów.
    Tak czy inaczej, EGR i przewody podciśnieniowe wymienione, razem z robocizną 7 stów wyszło, więc nie tak źle.

    Co do turbiny, to ją sprawdzili i powiedzieli, że nic nie wskazuje na to, żeby coś się z nią działo, więc żebym nie leciał do regeneracji jak nie trzeba.
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 19-08-2013, 00:34
  2. League of Legends Lagi, lagi wszędzie
    Przez Nights w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 14-06-2013, 19:01
  3. League of Legends Garen. Garen wszędzie.
    Przez Exvander w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 22-09-2012, 13:45
  4. Miłość jest wszędzie!
    Przez Fejfer w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 16-02-2008, 20:04
  5. Odkrywaj nowe sekrety wszędzie!
    Przez Boryna w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post: 14-11-2007, 15:51

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •