Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 22 z 22

Temat: Spawanie - która metoda?

  1. #16
    Avatar Rysiek Cysiowaty
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Rzeszów
    Wiek
    40
    Posty
    664
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    jak robisz na wysokościach to ja bym raczej te pieniądze poświecił w kursy alpinistyczne o ile nie masz irata/sprat/otdl. zalezy czym sie zajmuje twoja firma. U mnie w antykorozji to poszedlbym w kierunku kursow malowania zeby zdobyc certyfikaty, czasem wymagaja tego lub inspekcja antykorozji i powlok malarskich. Kursy na podnosnik, SEP itp zrobisz sobie normalnie z wyplaty wiec szkoda marnowac na to dofinansowania. Spawac brame u klienta to sie nauczysz sam moim zdaniem a spawac na wysokosci to pytanie czy takie tematy bedziecie robic w waszej firmie

    Pod koniec roku planuje pakiet GWO, w koncu trzeba zmienic robote...
    pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony przez Rysiek Cysiowaty : 25-05-2019, 15:49

  2. #17

    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    30
    Posty
    160
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    MAGa bo najbardziej uniwersalna metoda , zwykla elektordowa jak bedziesz umial maga tez pospawasz , a Tig to juz typowo jakbys sie spawaniem zajmowal , ale bez umiejtenosci spawania migomagiem i tak nie ma co

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Rysiek Cysiowaty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak robisz na wysokościach to ja bym raczej te pieniądze poświecił w kursy alpinistyczne o ile nie masz irata/sprat/otdl. zalezy czym sie zajmuje twoja firma. U mnie w antykorozji to poszedlbym w kierunku kursow malowania zeby zdobyc certyfikaty, czasem wymagaja tego lub inspekcja antykorozji i powlok malarskich. Kursy na podnosnik, SEP itp zrobisz sobie normalnie z wyplaty wiec szkoda marnowac na to dofinansowania. Spawac brame u klienta to sie nauczysz sam moim zdaniem a spawac na wysokosci to pytanie czy takie tematy bedziecie robic w waszej firmie

    Pod koniec roku planuje pakiet GWO, w koncu trzeba zmienic robote...
    pozdrawiam
    @Rysiek Cysiowaty ;
    Nie ma właśnie na liście tych kursów nic typowo alpinistycznego. OTDLa już zrobiliśmy z drugim pracownikiem z dofinansowania, ale to był inny fundusz.
    A ja i tak póki co na drzewa się przerzuciłem. Przemysłowo też coś działamy, ale rzadko, głównie arborystyka.

  5. #19
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    B+e se zrób, albo a

  6. #20
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    a na chuj mi a

  7. #21
    Avatar Kurczak1
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    14
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    gaz / tig > mag / mig i tyle w temacie, jak chcesz spoko robotę za spoko kasę, często na akord, płacone od roboty to rób gazowe [spawanie rur, przyłączy] bądź tiga [spawanie alu, spawanie precyzyjne, pewny przetop] jak chcesz jebać na produkcji i jedna ręka spawac a druga grac na telefonie to rob mig / mag

  8. #22
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Kurczak1 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gaz / tig > mag / mig i tyle w temacie, jak chcesz spoko robotę za spoko kasę, często na akord, płacone od roboty to rób gazowe [spawanie rur, przyłączy] bądź tiga [spawanie alu, spawanie precyzyjne, pewny przetop] jak chcesz jebać na produkcji i jedna ręka spawac a druga grac na telefonie to rob mig / mag
    Na gaz jest mało roboty, TIG najlepsza kasa na orbitalnym, na MAGu też mozna dobrze zarobic tylko trzeba sapwać pod RTG i żeby dobrze spawać magiem trzeba sporo umiec i miec dużą wiedzę bo przylepić do siebie dwie blachy każdy potrafi ale zrobic pion czy sufit doczołowo z dobrym przetopem który przejdzie RTG to juz wyższa szkoła jazdy i trzeba się mocno napocic żeby dojśc do wprawy na pewno po pół roku na produkcji dobrze nie nauczysz się spawać żadną metodą nawet jak będziesz miał do tego smykałke. Ja spawam MAG/TIG i powiem szczerze że jak się dobrze ogarniesz TIG to jest łatwiejszy od MAG w mojej opini. Aktualnie przymierzam się do kupna spawarki inwertorowej i samodzielnej nauki metody 111(MMA) wydaje mi się że to najtrudniejsza metoda zobaczymy wyjdzie w praniu. Aktualnie MAG ogarniam bardzo dobrze TIG średnio ale to kwestia czasu bo widzę spore postępy i jak nauczę się do tego chociaż podstaw MMA to będę już trzepał porządna kapuste ;)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Spawanie.
    Przez Tygrrysek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post: 19-10-2017, 10:22
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 17-06-2014, 09:00
  3. Metoda na strone Blogger
    Przez kuba452 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 26-11-2012, 18:59
  4. [Poradnik] Nowa metoda treningu-po co komu monk?
    Przez fracek91 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post: 03-12-2009, 17:52
  5. Nowa metoda kupna premium time
    Przez Silnikos w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post: 31-07-2008, 07:00

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •