Reklama
Strona 3 z 5 PierwszaPierwsza 12345 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 31 do 45 z 65

Temat: Wyjazd zarobkowy

  1. #31
    bonbons cukierki

    Domyślny

    No to tak:
    znajomy musi zadzwonić za Ciebie i w Twoim imieniu umówić Cię na spotkanie po NIN (National Insurance Number), bez niego nie możesz pracować, no chyba że na czarno. Możesz zadzwonić sam, ale potrzebny angielski numer, więc musiałbyś dzwonić z zastrzeżonego. Na spotkanie można umówić się tylko będąc już na miejscu, więc musicie kłamać. Niech znajomy zadzwoni i udaje, że siedzisz obok, ale nie umiesz mówić po angielsku (nie jestem pewien, czy to wyjdzie, musi spróbować. Jeśli nie, to Ty zadzwoń z Polski z prywatnego). Będą pytali czy na spotkaniu będzie potrzebny tłumacz, możecie powiedzieć, że znajomy z Tobą będzie. Na spotkanie o NIN czeka się około miesiąc, ale list który pokazujesz pracodawcy dochodzi w kilka dni od rozmowy telefonicznej. Nie chce mi się sprawdzać czy to wszystko co napisałem ma sens, bo piszę z telefonu, więc wygląda to tak:
    rozmowa telefoniczna -> list (który zachowujesz, jest on potwierdzeniem adresu, który pokazujesz na spotkaniu) -> spotkanie ok. miesiąc później, na którym dostajesz temporary NIN, który upoważnia Cię do odprowadzania podatku, zanosisz to pracodawcy

    załóż sobie konto w banku MONZO (ściągasz aplikację na telefon i zakładasz) możesz je założyć w Polsce, ale podajesz im angielski adres (na iPhone musiałem założyć konto w angielskim AppStore)

    Pamiętaj, że WSZYSTKIE busy w UK są na żądanie. Każdy przystanek jest na żądanie, czyli wystawiasz rękę/wciskasz STOP wewnątrz busa. W Londynie przejazd busem to ÂŁ1.50 za jeden bus i potrzebne jest Oyster Card (kupujesz na miejscu w kiosku, niech Ci znajomy kupi, jeśli zamierza Cię odebrać z lotniska), ew. ApplePay, ja korzystam z Apple Pay właśnie dzięki Monzo.

    Płatność w Londynie za busy wygląda tak, że kasujesz bilet i od tego czasu przez 1h masz nielimitowaną ilość przejazdów w cenie jednego biletu. Oyster Card (czyli bilet) trzeba kasować z każdym wejściem do autobusu. Innych środków transportu z takim budżetem raczej nie rozważaj.

    Ceny za jedzenie, jeśli zamierzasz oszczędzać:
    większe bagietki kosztują ok ÂŁ0.60-ÂŁ0.80 i wystarczają na 3 dni. Masło kupujesz jednorazowo (albo kradniesz znajomemu), ser kosztuje ok. ÂŁ1.60-ÂŁ2.40 i wystarcza na 3-5 dni.

    Jeśli masz więcej pytań, to oznaczaj/pisz priv, bo raczej nie przeglądam forum jakoś bardzo aktywnie.

    ÂŁ to znak funta, nie wiem czemu się popsuło

    A no i musisz mieć CV w angielskim stylu, poczytaj w necie jak zrobić, albo zapytaj swojego znajomego. Nie wiem czy masz jakieś doświadczenie, bo nie czytałem całego tematu. Jeśli nie masz, to kłam.

    I polecam ściągnąć aplikację JobToday, gdy już będziesz na miejscu, no i zgłaszać się do wszystkiego jak leci.

    A, no i pracodawcy wymagają angielski numer telefonu, więc poproś znajomego o załatwienie/załatw sobie po przyjeździe.
    Ostatnio zmieniony przez bonbons cukierki : 17-05-2019, 06:50

  2. #32
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Ehhh ale bym se tak do UK wyjechal w sumie mimo ciapax nawet fajnie sie tam mieszkalo i dupeczki 10x lepsze niz w obsranej polszy (ale taa polki najpiekniejsze xDDD kurwa najwiekszy mit 21 wieku) i to, ze kazdy ma tak bardzo wyjebane w swoja robote dzieki czemu kraj sobie powoli zdycha, ale jednoczesnie kazdy ma to tak bardzo w dupie ehhh fajno sie tam mieszkalo jak patrze tak z perspektywy
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar Mazak
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    271
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    @bonbons cukierki ;

    Dzieki, bo sam niedługo skorzystam z tych rad.
    Co do banku, jakaś różnica pomiędzy MONZO a Revolut'em?

  5. #34
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,863
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ehhh ale bym se tak do UK wyjechal w sumie mimo ciapax nawet fajnie sie tam mieszkalo i dupeczki 10x lepsze niz w obsranej polszy (ale taa polki najpiekniejsze xDDD kurwa najwiekszy mit 21 wieku) i to, ze kazdy ma tak bardzo wyjebane w swoja robote dzieki czemu kraj sobie powoli zdycha, ale jednoczesnie kazdy ma to tak bardzo w dupie ehhh fajno sie tam mieszkalo jak patrze tak z perspektywy
    Ta brytyjki piekne jak chuj xdd

  6. #35
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ta brytyjki piekne jak chuj xdd
    Brytyjki moze nie, ale w takim london sa kobiety z calego swiata i jest ich ladnych 25x wiecej niz na ulicach polskich miast

    ps
    I tak sa ladniejsze od przebrzydlych polek potwierdzone
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  7. #36
    Boruciarz

    Domyślny

    rosjanki i bialorusinki (tyle te bogate, z miast a nie kurwa wsi gdzie psy chujami wode pija) sa najladniejsze i nawet nie dilujcie

  8. #37
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,863
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    przeciętna brytyjka jak wayne rooney wygląda, chuja a nie ładne są

  9. #38
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Nadal lepiej niz polacks
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  10. #39
    Boruciarz

    Domyślny

    @Old-Era ;

    nie bierzesz przyjacielu jednej bardzo waznej kwestii pod uwage.
    mianowicie 99% tych zaroboasów kurwa emigracyjncyh to tak tylko PIERDOLI, ze sie dorobili tego domu/samochodu/mieszkania chuj wie czego SAMODZIELNIE. Inna sprawa ze to mieszkanie za 300k w rzeczywistosci kosztowalo 250, a on kurwa zarobil na to tylko połowe a 150k dolozyli starzy.
    i tak to kurwa działa zawsze. nie przyznaja sie do zadnej pomocy z zewnatrz bo kurwa oni tacy zaradni, tacy pracowici, tacy zarobieni i samowystarczalni. a tu sie kurwa okazuje ze zarobione to bylo tylko na wkład własny do kredytu, a przez 3 lata wpierdalali makaron z keczupem i wkrojoną konserwą kurwa a matka im wysylala ziemniaki z polski xDDDD
    ze tym kurwa robalom nie zal stracic te 10 lat zycia na taka tułaczke. kurwa JEDNĄ SIÓDMĄ ŻYCIA jak robal zeby na koncu zdechnac jak kazdy
    ja nie przypierdalam sie do tych co pojechali tam ŻYĆ bez planu wracania z podkulonym ogonem albo kurwa z piersią wypietą jak paw, ze oto wrocil pan z pieniedzmi do ojczyzny. jak ktos pojechal i tam siedzi to chuj z nim i bardzo dobrze w zasadzie wymyslil (o niebo lepiej) nich w polszy. ale jak ktos jedzie zarobic i wracac tu to ikse kurwa xD

  11. #40
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    O kurwa, zgadzam się z borem, i to podwójnie, bo serio Ukrainki i Rosjanki najlepsze duperki.

  12. #41
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Ja to w ogole sie z nim zgadzam w pelnej rozciaglosci w tym temacie
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  13. #42
    bonbons cukierki

    Domyślny

    Cytuj Mazak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @bonbons cukierki ;

    Dzieki, bo sam niedługo skorzystam z tych rad.
    Co do banku, jakaś różnica pomiędzy MONZO a Revolut'em?
    Tego to niestety nie wiem, ja założyłem Monzo i nawet nie musiałem wychodzić z domu, a konto w banku miałem już 10 minut po wysłaniu wszystkiego (potrzeba wysłać obie strony dowodu osobistego i nagrać kilkusekundowy filmik, na którym czytasz frazę podaną na ekranie). Karta płatnicza dochodzi po ok. 2 dniach, ale płacić telefonem mogłem już właśnie po 10 minutach, tyle zajęła im weryfikacja.

    A, jeszcze zapomniałem, przy przemieszczaniu się busami z Google Maps polecam sprawdzać pierwsze przystanki (w sensie porównywać te podane w Google Maps z tymi wyświetlanymi na ekranie w busie), żeby upewnić się, że na pewno jedziemy w odpowiednim kierunku... Ja już jedną przygodę z jazdą w złym kierunku mam za sobą

    No i wiadomo, przed wejściem do autobusu też upewnić się, że to na pewno ten nasz, ale tego raczej nie muszę pisać. U mnie mnóstwo autobusów jeżdżących w przeciwnych kierunkach korzysta z kilku tych samych przystanków i na początku trudno było mi się połapać.

    A co do tej debaty czy brytyjki są piękne czy nie, to mam do powiedzenia tylko tyle, że bardzo trudno tutaj spotkać rodowitego brytyjczyka
    Ostatnio zmieniony przez bonbons cukierki : 17-05-2019, 15:48

  14. #43
    Avatar Mazak
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    271
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    @bonbons cukierki ;

    Do założenia konta w monzo potrzeba proof of adress? Poza tym polecasz jakieś miasta w UK?

  15. #44
    bonbons cukierki

    Domyślny

    Cytuj Mazak napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @bonbons cukierki ;

    Do założenia konta w monzo potrzeba proof of adress? Poza tym polecasz jakieś miasta w UK?
    Nie trzeba, ale musisz podać adres, żeby wysłali Ci kartę płatniczą listem.
    Ja jestem w Londynie (zachód, okolice lotniska Heathrow) i w Londynie według mnie najlepiej, wszystko tu jest i wszędzie masz blisko, no oprócz dostawania się z jednego końca Londynu na drugi koniec. W końcu Londyn powierzchniowo zajmuje tyle, co Warszawa razy 3.

    Polecam okolice Hounslow/Kingston/Twickenham/Teddington/Richmond w Londynie (choć Richmond raczej odpada, to bogata dzielnica, najlepiej dojeżdżać tam busem)
    Ostatnio zmieniony przez bonbons cukierki : 17-05-2019, 21:55

  16. #45
    Avatar Krasula
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    22
    Posty
    1,946
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    nk wytlumaczy dlaczego kazdy jebany polack tak sie pcha do tego londynu xD przeciez tam sie nawet chodzic po miescie nie da bo tyle plebsu jest. w metrze kurwa jestes dotykany przez 17 ruznych osob na raz, w jakimkolwiek wiekszym sklepie gdy idziesz kupic paruwki i ryz tracisz 20x wiecej czasu bo tlumy i kolejki, no jakbym mial tam zyc to bez kitu wolalbym zapierdalac w amazonie w polsce i wpierdalac gowno. tyle fajniejszych opcji w wielkiej brytanii i na calym swiecie, a i tak polack poleci rynairem do londynu zapierdalac za taki sam hajs jaki by dostal w jakimkolwiek mniejszym miescie w tej obsranej anglii i na dodatek wiecej placi za zakwaterowanie tj miejsce na dwupietrowym luzku w pokoju z 6 rumunami xD

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •