Reklama
Strona 4 z 6 PierwszaPierwsza ... 23456 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 46 do 60 z 80

Temat: Konflikt izraelsko-palestyński i państwo Izrael

  1. #46
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Wind napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No popatrz, a ja mam zupełnie odwrotnie: im więcej czytałem o tym konflikcie (nie wspominając o tym, jak żydzi obecnie traktują Palestyńczyków), tym bardziej popierałem Palestynę.
    Zalecam więc czytać więcej ;) Anyway, jak konkretnie Żydzi traktują Palestyńczyków, co masz na myśli? Jasne, że ich pozycja nie jest najlepsza ale w dużej mierze to na własne życzenie, niestety. W 2005 roku Izrael zgodził się wycofać ze Strefy Gazy, w 2007 roku, w wyniku wyborów władzę w Gazie przejął Hamas(organizacja która nawołuje do utworzenia w Palestynie państwa opartego na prawie szariatu i skazuje Palestyńczyków na śmierć za nieobyczajny ubiór). W kosekwencji na Strefę Gazy embargo nałożył zarówno Izrael jak i Egipt(co warto podkreślić) no i od czasu do czasu strzelają rakietami w Izrael, a gdy Izrael odpowie ogniem(warto podkreślić, że Hamas celowo przechowuje broń w szpitalach, meczetach, szkołach itd i liczy na cywilne ofiary bo to świetny PR) przedstawia się na arenie międzynarodowej jako ofiara izraelskiego terroru. Nawet na forumku Master coś wypisywał, że Izrael se bombarduje Gazę tak o bo lubi, a druga strona "zwykle siedzi cicho" xD @Master ;

    W sumie aż pozwolę sobie otagować bo zostałem wtedy nazwany idiotą gdy spytałem jakie to korzyści(bo póki co to za obronę swoich granic i obywateli Izrael ma przejebane na arenie międzynarodowej) miałby mieć Izrael z bombardowania Gazy(co jest koniecznością w celu unieszkodliwienia miejsc z których Hamas strzela rakietami w miasta południowego Izraela) no i się nie dowiedziałem.

    Takie pytanie mi się jeszcze nasuwa - tereny obecnej Autonomii Palestyńskiej(Strefa Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu) należały do 1967 do Egiptu i Jordanii. Pod władzę Izraela trafiły dopiero po klęsce Arabów w wojnie sześciodniowej(jeden z najciekawszych konfliktów zbrojnych XX wieku imho). Przed 1967 nie podnoszo postulatów, że powinno tam istnieć państwo palestyńskie, dlaczego?

    I ja sam jak najbardziej bym chciał żeby powstało państwo palestyńskie - tylko do tego trzeba woli i zgody po obu stronach, a patrząc na polityczną historię palestyńskich ruchów to one bardziej nienawidzą Izraela niż chcą własne państwo.

    A tak w ogóle, to jak nie jesteś żydem, to po co ci flaga Izraela w avatarze?
    Głównie dla beki bo bawiło mnie jak niektórzy tu reagują na jakiekolwiek słowa o Żydach.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 19-03-2019, 23:10

  2. #47
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Biedny Izrael, źli Palestyńczycy nie chcieli ustąpić i oddać im swoich domów, swojej ziemi, bo jakiś paranoik stwierdził, że pan bug mówi, że to ich ziemia i oddawać złodzieje arabskie :(

    Boryna ty psie, zawsze za głównym "alternatywnym" nurtem. Tak nisko upaść, być lewicowcem, który wierzy w prawość istnienia syjonu.
    To jest trochę podejrzane, kto wam to wszystko wbija do głowy? Często zmieniasz zdanie i poglądy, jak korwinowskie kuce co idą do brauna a potem onru, niby cały czas po tej samej stronie, ale mentor się zmienia. Kto jest waszym treserem?

  3. Reklama
  4. #48
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Biedny Izrael, źli Palestyńczycy nie chcieli ustąpić i oddać im swoich domów, swojej ziemi, bo jakiś paranoik stwierdził, że pan bug mówi, że to ich ziemia i oddawać złodzieje arabskie :(
    Jakiej swojej ziemi? Przecież mogli mieć państwo w 1947 roku.
    Inna sprawa, że nikt o Palestyńczykach w 1947/1948 nie słyszał.
    No i Izrael to państwo świeckie(ruch syjonistyczny również był w większości swiecki) więc nie wiem ocb z Panem Bogiem, na Pana Boga to się druga strona woli powoływać w tym konflikcie.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 19-03-2019, 23:27

  5. #49
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zalecam więc czytać więcej ;) Anyway, jak konkretnie Żydzi traktują Palestyńczyków, co masz na myśli? Jasne, że ich pozycja nie jest najlepsza ale w dużej mierze to na własne życzenie, niestety. W 2005 roku Izrael zgodził się wycofać ze Strefy Gazy, w 2007 roku, w wyniku wyborów władzę w Gazie przejął Hamas(organizacja która nawołuje do utworzenia w Palestynie państwa opartego na prawie szariatu i skazuje Palestyńczyków na śmierć za nieobyczajny ubiór). W kosekwencji na Strefę Gazy embargo nałożył zarówno Izrael jak i Egipt(co warto podkreślić) no i od czasu do czasu strzelają rakietami w Izrael, a gdy Izrael odpowie ogniem(warto podkreślić, że Hamas celowo przechowuje broń w szpitalach, meczetach, szkołach itd i liczy na cywilne ofiary bo to świetny PR) przedstawia się na arenie międzynarodowej jako ofiara izraelskiego terroru. Nawet na forumku Master coś wypisywał, że Izrael se bombarduje Gazę tak o bo lubi, a druga strona "zwykle siedzi cicho" xD @Master ;

    W sumie aż pozwolę sobie otagować bo zostałem wtedy nazwany idiotą gdy spytałem jakie to korzyści(bo póki co to za obronę swoich granic i obywateli Izrael ma przejebane na arenie międzynarodowej) miałby mieć Izrael z bombardowania Gazy(co jest koniecznością w celu unieszkodliwienia miejsc z których Hamas strzela rakietami w miasta południowego Izraela) no i się nie dowiedziałem.

    Takie pytanie mi się jeszcze nasuwa - tereny obecnej Autonomii Palestyńskiej(Strefa Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu) należały do 1967 do Egiptu i Jordanii. Pod władzę Izraela trafiły dopiero po klęsce Arabów w wojnie sześciodniowej(jeden z najciekawszych konfliktów zbrojnych XX wieku imho). Przed 1967 nie podnoszo postulatów, że powinno tam istnieć państwo palestyńskie, dlaczego?

    I ja sam jak najbardziej bym chciał żeby powstało państwo palestyńskie - tylko do tego trzeba woli i zgody po obu stronach, a patrząc na polityczną historię palestyńskich ruchów to one bardziej nienawidzą Izraela niż chcą własne państwo.


    Głównie dla beki bo bawiło mnie jak niektórzy tu reagują na jakiekolwiek słowa o Żydach.
    Ale przestan mnie tagowac ludzki scieku bo nie rozmawiam z debilami jarzysz kurwa jarzysz?
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  6. #50
    Avatar Crus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    20,769
    Siła reputacji
    32

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra, to postaram się sprostować bez żadnych prób kłótni czy bycia mądrzejszym.
    Po prostu w tych konkretnych punktach nie masz racji.


    Nie wiem jak w języku polskim, w języku angielskim słowo nation występuje od roku +- 1300 i już wtedy oznaczało w głównej mierze to, co dzisiaj. Google "nation etymology".

    To nie było zależne od nastrojów społecznych, a po prostu wynikało ze specyfikacji ustroju politycznego.
    W Starożytnej Grecji w V w. p.n.e w zasadzie była sytuacja odwrotna - tam każdy troszczył się o losy polis, mało tego - ten, który nie brał udziału w dyskusjach politycznych, często był uważany za gorszego.


    Nie chcę Cię w żaden sposób przekonywać, bo wyglądasz na już przekonanego - ale na temat patriotyzmu w czasach średniowiecza, o tym jak rycerze (ale także chłopi, "mieszczuchy") walczyli, cierpieli i umierali za swój kraj jest już ciekawa książka. Nie wiem czy istnieje polski przekład, ale po angielsku tytuł brzmi Whose Love of Which Country? i traktuje dokładnie o tym, o czym mówisz, tylko odwrotnie - pokazuje, że przywiązanie do grupy, kraju i społeczeństwa to jedno z zachowań pierwotnych - a więc naturalnie występuje od pierwotnych czasów.


    No okej, ale przecież tylko dlatego, że nie masz żadnych uczuć patriotycznych w stosunku do jakiegokolwiek kraju nie oznacza jeszcze, że pojęcie "naród" nie ma znaczenia, co? :)
    Już ze względów czysto filologicznych, skoro to pojawiało się już w latach 1300, to już wtedy musiało mieć znaczenie - ludzie używają słów tylko do rzeczy, które chcą opisać.
    Odpowiesz na to może boryniarz?
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

  7. #51
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    @Crus ;
    to nie był naród w dzisiejszym rozumowaniu xD

    dla mnie to i tak niepojęte jest, że są ludzie, którzy tak marnują swoje życie na jakieś spuszczanie się nad niewpływającymi na nich w ogóle jakieś sprawy, na które i tak nie mają wpływu
    prawda jest taka, i jest to potwierdzone statystycznie, że im ktoś więcej interesuje się polityką, jakimś zrównywaniem chgw czego i do czego, analizą wydarzeń i konfliktów, tymbardziej po prostu jest bezużyteczny tu i teraz, tam gdzie jest to przyziemne i naprawdę potrzebne
    zapracowani i inteligentni ludzie nie mają czasu na takie pierdoły, zresztą walczą o lepsze jutro swoimi czynami a nie pustymi krzykami

    i to uważam boryna za najlepsze podsumowanie twojej osoby

  8. #52
    Avatar Madduro
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,596
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Oczywiście, że Żydzi mieli takie samo prawo do Palestyny jak zamieszkujący ją Arabowie, niestety ci drudzy woleli wybrać agresję i opcję "wszystko albo nic". No i dostali nic.
    Same granice Izraela(nie do obrony) z 1947 roku już były ustępstwem. W Izraelu mniejszości narodowe mają równe prawa, a arabski jest jednym z języków urzędowych.
    Nie jest językiem urzędowym to po pierwsze.
    Po drugie, nie mieli takich samych praw, gdyż praktycznie wcale ich tam nie było, a jakieś historyczne konotacje to wiesz, na ich podstawie moglibyśmy sobie rościć prawo do Moskwy. Idąc Twoim tokiem myślenia i odnosząc się do zdania gdzie napisałeś, że Żydzi bronią swoich interesów ponad wszystko, to niby na jakiej podstawie, przyjmując że Żydzi mieli pełne prawo do tych ziem, oferowaliby oni Palestyńczykom ich część? z dobroci serca?
    Po trzecie, Arab nie ma takich samych praw w Izraelu jak Żyd więc kolejny raz manipulujesz faktami.
    Po czwarte, nie ma znaczenia po jakiej wojnie Izrael zaczął okupacje Jerozolimy (jest to okupacja według wszystkich międzynarodowych organizacji).
    Po piąte, w wojnie 6dniowej to nie Jordania zaatakowała pierwsza a Izrael, powołując się na koncepcje wojny prewencyjnej.
    I po szóste, pokaż mi jedno potwierdzone źródło, z którego by wynikało, że jakakolwiek odezwa ze strony przywódców arabskich była. Nie znajdziesz żadnego, a jak chcesz to nawet mogę Ci podać dane żydowskich profesorów, którzy prowadzili na ten temat badania i zgodnie stwierdzili, że nic takiego nie miało miejsca. Ten Twój link z wypowiedzą Abbasa jest tak samo wiarygodny jak link z wypowiedzią Netanjahu.
    Ostatnio zmieniony przez Madduro : 20-03-2019, 22:39

  9. #53
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    typowe źródło boryny
    *Trust me bro

  10. #54

    Notoryczny Miotacz Postów Wind jest teraz offline
    Avatar Wind
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    1,030
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Izrael wprowadza segregacje rasowa w autobusach: Palestyńczycy nie pojada razem z żydami

    I co @Boryna ;? Nadal uważasz, że Izrael to najbardziej wolnościowe i demokratyczne państwo?
    Oczywiście ten przykład to jedynie wierzchołek góry lodowej.

  11. #55

    Data rejestracji
    2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Wind napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Izrael wprowadza segregacje rasowa w autobusach: Palestyńczycy nie pojada razem z żydami

    I co @Boryna ;? Nadal uważasz, że Izrael to najbardziej wolnościowe i demokratyczne państwo?
    Oczywiście ten przykład to jedynie wierzchołek góry lodowej.
    Oczywiście, że tak, najbardziej wolnościowe i demokratyczne państwo na Bliskim Wschodzie

    Czy przejawem segregacji rasowej wobec Arabów i ich dyskrymincji są arabskie partie w Knessecie, arabscy ministrowie i arabscy sędziowie w Sądzie Najwyższym?
    Proponuję tez porównać sytuację Żydów w krajach arabskich i dlaczego pod jordańską okupacją Jerozolimy niszczono synagogi, a w izraelskiej Jerozolimie nie ma problemu z meczetami i wolnością religijną dla muzułmanów oraz chrześcijan. Również ciekawe jest czemu w krajach arabskich żył kiedyś jakiś milion Żydów, a teraz mniejszość żydowska tam prawie nie istnieje

    Zalecam sprawdzić w ilu krajach Bliskiego Wschodu możesz krytykować rząd i protestować bez ryzyka pójścia do pierdla(podpowiem, generalnie to w jednym) @Wind ;
    Ostatnio zmieniony przez Boryna_odwolanie : 21-03-2019, 09:27

  12. #56
    Avatar polek asty
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    w mieszkaniu
    Wiek
    28
    Posty
    5,556
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Holocaust to jedna z dwoch dobrych rzeczy obok autostrad, ktore zrobil Hitler. Natomiast Izrael to kolebka najwiekszego zezwierzecenia i okrucienstwa zaraz po bylej Jugoslawii.

  13. #57

    Data rejestracji
    2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj polek asty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Holocaust to jedna z dwoch rzeczy obok autostrad, ktore zrobil Hitler. Natomiast Izrael to kolebka najwiegszego zezwierzecenia i okrucienstwa zaraz po bylej Jugoslawii.
    Rozumiem, że Pan mówi o Strefie Gazy(albo innej dyktaturze rządzonej przez religijnych przyjebów), a nie jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie?
    W sumie, jeśli ktoś nazywa świecki i demokratyczny Izrael zezwierzęcniem to chętnie czekam na przykład bardziej wolnościowego kraju w rejonie
    Ostatnio zmieniony przez Boryna_odwolanie : 21-03-2019, 09:43

  14. #58

    Notoryczny Miotacz Postów Wind jest teraz offline
    Avatar Wind
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    1,030
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Boryna, a dlaczego piszesz z konta Boryna_dowolanie, jak twoje główne konto nie jest zbanowane?

  15. #59

    Data rejestracji
    2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Wind napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Boryna, a dlaczego piszesz z konta Boryna_dowolanie, jak twoje główne konto nie jest zbanowane?
    Bo jakiś śmieszek mi zabrał dostęp do Aktualności i nie mam jak odpisać, a ten bzdurny zarzut chciałem szybko odpowiedzieć
    Wracając, czy może mi Pan podać przykład bardziej wolnościowego i demokratycznego kraju w rejonie niż Izrael i wytłumaczyć dlaczego we wszystkich rankingach wolności prasy/wolności politycznych Izrael wypada najwyżej na Bliskim Wschodzie?
    Warto podkreślić również kolejny aspekt dyskryminacji politycznej w Izraelu jakim jest generalny zakaz wstępu dla Izraelczyków na tereny Autonomii Palestyńskiej
    Ale najbardziej mnie i tak ciekawi przykład bardziej liberalnego i ludzkiego kraju w regionie
    Ostatnio zmieniony przez Boryna_odwolanie : 21-03-2019, 09:56

  16. #60

    Notoryczny Miotacz Postów Wind jest teraz offline
    Avatar Wind
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    1,030
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Nie wiem, czy Izrael jest najbardziej wolnościowym krajem na Bliskim Wschodzie (być może rzeczywiście jest, w porównaniu np do takiej Syrii), ale nadal fakt jest, że moim zdaniem są to intruzi na cudzym terytorium.
    I że nie zachowują się do końca cywilizowanie, skoro tak traktują Palestyńczyków.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Ustawa 447 podpisana, czyli jebać USA i Izrael
    Przez Wind w dziale Aktualności
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post: 13-05-2019, 16:57
  2. Ustawa 447 podpisana, czyli jebać USA i Izrael
    Przez Wind w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post: 29-04-2018, 17:43
  3. Konflikt polsko-romski w Andrychowie
    Przez jaxi w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post: 12-04-2015, 23:54
  4. Konflikt Chiny - Japonia, USA
    Przez Grudzioh w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post: 20-01-2014, 19:33
  5. Palestyńczycy i Izrael
    Przez Aquzlies w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 24-04-2012, 22:13

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •