Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Laptop do pracy biurowej

  1. #1

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny Laptop do pracy biurowej

    Witam wszystkich serdecznie. Poszukuje laptopa do pracy biurowej i użytku prywatnego (np. filmy). W żadne gry nie gram.
    Laptop będzie głównie służył do pracy biurowej: internet, poczta, przerabianie cenników w excellu, fajnie żeby był już pakiet office, ale najwyżej mogę dokupić.
    Laptop musi mieć zainstalowany system. Zastanawiam się nad Windows 10. Zawsze miałem 7. Ale chyba sobie z 10tką powinienem poradzić?

    Nie chcę jakiegoś skomplikowanego systemu, bo nie jestem za kumaty w świecie komputerów.

    Chciałbym żeby laptop miał wielkość 15,6 (mniej więcej).

    Co do reszty podzespołów to się po prostu nie znam i nie wiem co więcej mogę napisać.

    Ważna jest dla mnie pojemność dysku, szybkość, długi okres działania baterii.



    Czy są laptopy z zainstalowanym pakietem office? I ewentualnie jaki pakiet office wybrać żeby nie był za skomplikowany i wszystko otwierał bez problemu?

    Często dostaje różne cenniki od kilkunastu firm zapisane np w excelu lub w wordzie bądź pdfie i na starym laptopie mam problem z otworzeniem tych plików bądź cenniki są porozciągane i strasznie mnie to irytuje. Dodatkowo stary laptop ma 7 lat (Asus) i ma 50gb miejsca na dysku C.



    Fajnie by było żeby wyglądał nowocześnie, był smukły, wytrzymały, aluminiowy, matryca raczej matowa gdyż na błyszczącej chyba słabo widać.



    Pozdrawiam :)

  2. #2
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,304
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Nie wiem ile hajsu chcesz wypierdolić, ja kupiłem Asus Vivobook s14 Intel Core i3 ósmej generacji, mam dysk ssd z systemem 200gb i zwykły 1tb, 14 cali, aluminiowa pokrywa, niestety wnętrze plastikowe, ale źle nie wygląda. Dałem 3100 i jestem zadowolony, chociaż nie używam w zasadzie do niczego innego, niż przeglądania internetu i muzyki, ale moim zdaniem 2500zł to jest minimum na laptopa, ja w sumie mogłem kupić za 2700zł i też byłbym zadowolony, ale mam nadzieję, że ten się będzie dłużej starzał i parę lat pociągnie.

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    No szukam właśnie w cenie od 2500 do 3000zł max

  5. #4
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    389
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/480/Win10
    Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

    HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240+1TB/Win10 IPS
    Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa w dość ciekawym designu, niezłe głośniki, dwa dyski wewnątrz laptopa w tym PCIe, system w cenie.

    Jeżeli chodzi o Asus przy lepszej konfiguracje trzeba trochę dołożyć
    ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250U/8GB/240+1TB/W10
    Matryca FULL HD AHVA dobrej jakości, aluminiowa obudowa lekki mobilny waga poniżej 1,7kg, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki, dwa dyski wewnątrz laptopa.

  6. #5
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    fajnie żeby był już pakiet office
    Tylko wersje "demonstracyjne demo" i żadnych innych nie ma w zestawach.

    Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/480/Win10
    GDZIE się pytam jest informacja o matrycach z dużymi ulotami światła (backlight bleeding)!

    HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240+1TB/Win10 IPS
    Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa w dość ciekawym designu, niezłe głośniki, dwa dyski wewnątrz laptopa w tym PCIe, system w cenie.
    Dysk rozszerzony na profesjonalnej linii montażowej x-kom
    Fabrycznie były montowane WD/*SanDisk (tak naprawdę): PC SN520 (SDAPNUW-256G-1006) ale tylko w wersji z MX150.
    Szczerze to mało który dysk SSD PCIe (tylko obsługuje dyski PCIe x2) im dorównuje z tych dostępnych w x-kom obecnie, brak lepszego przynajmniej na tą chwilę.

    Kingston A1000 480GB PCIe za 379zł z 5 letnią gwarancją można by dać zamiast. I można bo wystarczy załatwić sobie voucher na zasadach cashback-u na kwotę 400zł (voucher rabatowy). W trakcie załatwianie polecam dokupić rozszerzenie gwarancji do 3 lat, oferują je wtedy też z rabatem.

    HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/1TB/Win10 IPS (Late-2018) - 2899zł
    HP Pavilion 15 2018 (15-cs1000, 15t-cs100)
    Matowa matryca IPS (lepsza niż w matebookach), 8GB w jednej kości + wolny slot (bez wlutowanego, dwa banki na RAM) oraz wolny slot na kolejny dysk 2,5" SATA (HDD lub drugi SSD). Wi-Fi AC (2x2), głośniki sygnowane Bang & Olufsen (skierowane do góry).

    Lenovo ThinkPad E585 20KV0008PB za 2946zł, alternatywnie z modeli biznesowych "entry level" za to z dobrą wygodną klawiaturą do pracy.

  7. #6
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    389
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    HP Pavilion 15 został podany i również mogą występować w nim (backlight bleeding) to wszystko zależy od matrycy w danym modelu.
    Różnica w jakości matrycy to raczej bym nie porównywał która lepsza podobny poziom obie są na średnim poziomie co najwyżej.

  8. #7
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Tylko na które narzekają i robią zwroty przez ips bleeding (uloty światła)? No właśnie w Huawei głównie a o Pavilionie tylko jak mają poziome paski przed aktualizacją sterowników.

  9. #8
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    389
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nie można się sugerować jednym przypadkiem. Obie matryce to IPS więc w obu większym lub mniejszym stopniu występuje bleeding. Koniec kropka.

  10. #9
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Cytuj Gajwer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie można się sugerować jednym przypadkiem.
    To tylko u mnie na grupie w tym roku kilka osób własnie od siebie podrzucało zdjęcia z pytaniem co z tym począć i ostatecznie zwracało.

    https://drive.google.com/file/d/1Uwd...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1uUZ...ew?usp=sharing

  11. #10
    Avatar Manufactury
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    30
    Posty
    230
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    https://www.x-kom.pl/p/433761-notebo...10p-mx150.html
    ja używam ten do pracy jako programista i jestem zadowolony :) polecam

  12. #11
    Avatar Gajwer
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    389
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    To samo wystarczy wpisać w google z HP Pavilion 15 jest tego masa. Nie ma reguły, w wszystkich IPS problem występuje tylko w mniejszym większym zakresie.

    @down
    Aby nie zaśmiecać tematu, jest taki magiczne coś co nazywa się kodem producenta wystarczy go wpisać.
    Drugi trick to wpisać lub zawężać datę wyszykowania na okres jaki Ci interesuje.
    Ostatnio zmieniony przez Gajwer : 28-03-2019, 20:29

  13. #12
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    To samo wystarczy wpisać w google z HP Pavilion 15 jest tego masa.
    A jak ma nie być masa jak od kilkunastu lat produkują Paviliony!

    Jak byś napisał "Pavilion 15 Late-2018" albo "15-cs1xxx" (też "15-cs0xxx").

    IPS problem występuje tylko w mniejszym większym zakresie.
    Liczy się sposób zamontowania matrycy do klapy oraz model samej matrycy!
    High deƭnition (HD) (1366 × 768), BrightView, SVA, 220 nits (select products only)
    HD (1366 × 768), BrightView, SVA, 220 nits, Touch-on Panel (TOP) (select products only)
    HD (1366 × 768), anti glare, SVA, 220 nits (select products only)
    FHD - Full high-deƭnition (FHD) (1920 × 1080), BrightView, UWVA, 220 nits (select products only)
    FHD (1920 × 1080), BrightView, UWVA, 250 nits, Touch-on Panel (TOP); touch solution with bezel, multi-touch enabled (select products only)
    FHD (1920 × 1080), anti glare, UWVA, 220 nits (select products only)
    FHD (1920 × 1080), anti glare, SVA, 220 nits (select products only)
    FHD (1920 × 1080), anti glare, UWVA, 300 nits, 72% CG (select products only)
    To są modele matryc dostępne dla tego modelu (globalnie Azja/Europa/Ameryka), ale czy dopytywałeś o model matrycy po premierze choćby ;) ?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Laptop do gier / streamowania / pracy
    Przez Master of the Xantera w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 08-07-2014, 14:12
  2. [UK] Laptop do filmów HD, prostych gier i pracy
    Przez Musk w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post: 29-09-2013, 17:36
  3. LAptop 2k zł./ laptop 2,5k
    Przez Kasia Cichopek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 15-08-2013, 10:38
  4. laptop,co wybrac? do pracy
    Przez Buła123 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 20-10-2012, 23:14

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •