Reklama
Strona 12 z 13 PierwszaPierwsza ... 210111213 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 166 do 180 z 182

Temat: Zamachy w Nowej Zelandii

  1. #166
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Grimekk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja wszystko rozumiem ale wziales pod uwage ze w sytuacji gdy dostep do broni jest powszechny, taki patus nie podbiegnie do ciebie z nozem tylko z glockiem? i wtedy to czy bedziesz mial przy sobie kalasznikowa czy gaz pieprzowy nic nie zmieni bo jak sam powiedziales czas na reakcje jest znikomy ?

    i to jest glowny problem z legalizacja broni palnej - to prawda ze na dzien dzisiejszy jak ktos w polsce chce, to sobie zalatwi, ale wiekszosc sie nie fatyguje, bo za duzo pierdolenia i prosciej nosic przy sobie noz. w momencie gdy mozna ja dostac, automatycznie zwieksza sie jej ilosc w kraju i dostep zmienia sie z "przez kolege kolegi" (co tez nie jest prawda, jak ktos kiedys probowal zalatwic to wie - niewiele ludzi ma takie kontakty) na "badz za 5 min pod blokiem" jak z kupowaniem marihuany
    Może legalizacja broni to dobry pomysł w społeczeństwie, które samo w sobie ma wysoki wskaźnik przestępczości (czarni w USA). A w takiej Polsce nie ma na tyle dużo napadów/rozbojów żeby legalizacja poprawiła sytuację, raczej by ją pogorszyła tak mi się wydaje

  2. #167
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No nie, kurwa, wcale tym postem nie miałem na myśli, że posiadanie jakiejkolwiek broni niczego jeszcze nie daje, niczego nie gwarantuje, a wręcz przeciwnie, może pogorszyć sprawę.
    Wcale nie zwróciłem uwagi na to, że napastnik zawsze ma przewagę i już nóż czy zwykły tulipan jest narzędziem dla większości ofiar ostatecznym...
    Czy gdziekolwiek napisałem, że dostęp do broni palnej coś tu zmienia?
    Nie denerwuj się Janek, Grimekk od wyjebki na prisonie pisze jeszcze głupsze posty niż wcześniej. Ból dupy to potężna broń.

    A co do broni, to tak na szybko:
    -obrona miru domowego, w chuj propsowałbym ustawę pozwalającą na trzymanie broni w domu i tylko w domu, bo to ma sens (i nie pierdolcie mi tutaj, że se przecież możesz wyrobić izi, bo wszyscy wiemy ile to jest pierdolenia, kasy, czasu i jeszcze na sam koniec możesz się nie spodobać wąsatemu grubasowi z KP i nici z papieru),
    -tylko broń krótka i najlepiej tylko 9mm (prawda jest taka, że w przypadku standardowej obrony przed napastnikiem w domu postrzelimy go niegroźnie, zadzwonimy po policję i już oni się gagatkiem zajmą. Szanse na odjebanie takiego ścierwa w podanej sytuacji są, niestety, bardzo niskie),
    -wydawanie pozwolenia na podstawie niekaralności, testów psychologicznym i standardowego wywiadu środowiskowego (a więc w zasadzie to co ma obecnie miejsce, ale bez pierdolenia się z tym chuj wie ile, a po prostu przychodzisz, składasz wniosek, wypełniasz parę papierków, dostajesz termin testów, robią se wywiad i maks 1-2 miesiące i masz papier),
    -obowiązek doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicach i poprzez egzaminy państwowe (zawsze to więcej przeszkolonych ludzi w posługiwaniu się bronią, przyda się w ewentualnym konflikcie zbrojnym).

    Pewnie jeszcze jakieś kilka pomniejszych punktów by się dopisało, ale to tak z grubsza.

  3. Reklama
  4. #168

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    W kraju w którym w niedzielę nie kupisz ziemniaka, chcecie kupować broń.

  5. #169
    Avatar Grimekk
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,692
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie denerwuj się Janek, Grimekk od wyjebki na prisonie pisze jeszcze głupsze posty niż wcześniej. Ból dupy to potężna broń.
    Dobra kurwa gosciu XD o drugiej rano wstawiony odpisalem, ten post mial byc w strone old ery, orjalsena czy jak on tam ma, chcialem tylko wykorzystac przyklad astinusa.

  6. #170
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Kurwa chcialbym kiedys byc w skorze takiego taido i zrozumiec chlopa logike i zobaczyc na swiat przez te jego okulary bez kitu. xD Chlopu sie ewidentnie wydaje, ze w przypadku luzniejszego dostepu do broni z dnia na dzien, jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki nagle wszystkie noze, mlotki i maczety czarodziejsko zamienia sie w glocki, ar-15, barety i inne ak xD Typ w ogole nie potrafi przyjac do umyslu, ze w takich sytuacjach gdzie widzimy, ze typa napierdalaja nozami czy po prostu piesciami czy ktos probuje zgwalcic kobite w lesie albo jest chocby bojka kilku osob to mozna wyciagnac pistolet, oddac dwa strzaly w niebo i robi sie spokoj albo napastnicy zaczynaja spierdalac. Gosc w ogole nie potrafi przyjac do wiadomosci jak wiele takich sytuacji jest na codzien na miescie czy nawet w parkach nieopodal miast. xD Wg. niego czarodziejsko noze, kastety, maczety w ogole cala bron biala przestanie totalnie istniec, nie bedzie juz napadow z tym typem broni tylko z dnia na dzien dres zamiast wyjmujac kose czy kastet i proszac Cie o portfel bedzie Ci mierzyl w glowe z ak47 xDD W sumie to jak dyskusja z typami, ktorzy sa przeciwni delegalizacji narkotykow, ale cuz. Zero jakichkolwiek argumentow czy nawet logicznego toku myslenia, chuja tam narkotyki/bron jest zla bo zabijaja (XD) i w ogoule to szczelaniny bedo codziennie na ulicy typie co ty jak to kazdy bedzie nosil szotgan na plecach i karabin w dloni jak w pierdolonym resident evil co ty nie widziales dnia oczyszczenia?!?!?!????? xD

    Bez kitu chcialbym kiedys wejsc w umysl takiego czlowieka i zobaczyc co sie w nim dzieje, ale niezle spustoszenie tam musi byc. xD
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  7. #171
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    twój post ma 0 merytoryki i generalnie wkładasz w moje usta rzeczy których nie napisałem, ignorując kompletnie sedno i oczywiście to głupie ironicznie hehe pierdolenie "no hehe łatwo dostepna broń to codziennei strzelaniny morderstwa" no beka w chuj, zacytuj gdzie tak napisałem, do tego że na każdą taką obronę domu w usa przypada kilka przypadkowych postrzeleń i wypadków, co jest spowodowane kompletną lekkomyślnością z rozdawaniem broni już nikt się nie odniesie, dajcie mi broń i chuj, będę mógł ratować świat

    również żaden z was się nie odniósł który punkt w wymogach jakich jest lekarz, kurs z używania czy przechowywania broni czy kasa pancerna jest zły i czemu nie powinno go być, co więcej prawda jest taka że wam wcale nie zależy na bezpieczeństwie, tylko płaczecie i tuptacie nóżkami bo ktoś stawia jakieś wymogi i to obraża waszą wolność, albo raczej wasz wymysł o wolności

    typowy prawacki chłopski rozum, evidence to jeszcze rozumiem, ale po niektórych bym się więcej spodziewał, dobrze też że jednak kilka osób używa zdrowego rozsądku i widzi że totalny liberalizm w prawie odnośnie posiadania broni nie jest dobry


    @
    co więcej wydaje mi się że wy nawet nie czytacie postów, tylko jakieś jedno zdanie sobie wybieracie, wyciągacie z kontekstu, wyśmiewacie je i chuj tyle xD sam pisałem wcześniej że nie mam nic przeciwko narkotykom bo w razie wypadku czy niewiedzy tylko jedna osoba "traci", broń ma już szersze konsekwencje, ale jak głównym argumentem jest jakiś totalny chochoł czyli wymyślanie sytuacji że każdy będzie się napierdalał z ak47 na ulicy i obalanie tego że tak nie będzie to tylko pokazuje na jakim poziomie stoicie, no i gratuluje jeśli po obaleniu takiego chochoła jesteście z siebie dumni xD
    Ostatnio zmieniony przez Taidio : 17-03-2019, 15:57

  8. #172
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,303
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Moim zdaniem powinien być wymóg kasy pancernej, zapobiegłoby albo inaczej, ograniczyłoby to nieszczęśliwe wypadki z bronią, gdyby na przykład dobrały się do niej bachory.
    Mnie boli w zasadzie tylko to, że można teoretycznie mieć broń, ale nie można się nią bronić. Powinna być zasada, jak w USA "mój dom to mój zamek" i jak ktoś nieproszony czyt. włamywacz wchodzi mi na chatę w nocy to mam pełne prawo go odjebać i naszczać na jego truchło.

  9. #173

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Powinna być zasada, jak w USA "mój dom to mój zamek" i jak ktoś nieproszony czyt. włamywacz wchodzi mi na chatę w nocy to mam pełne prawo go odjebać i naszczać na jego truchło.
    Rozumiem zachwyt najwspanialszym krajem świata, ale w większości stanów to tak nie wygląda - tzn no nie możesz sobie odstrzelić ot tak włamywcza jeżeli nie zagrażał zdrowiu lub życiu.

    W Polsce w 2017 też przeszła ustawa, że możesz się bronić używając niewspółmiernych środków obrony, ale nie oznacza to, że możesz sobie ot tak zabić/okaleczyć człowieka.
    Ostatnio zmieniony przez ochmar : 17-03-2019, 19:40

  10. #174
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,321
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Moim zdaniem kazdy powinien dostep do broni palnej bo wszyscy jestesmy rowni ; precz z patriarchatem
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  11. #175
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    już widzę jak taki przeciętny torgowicz wyciąga spluwe przy jakiejś bójce i oddaje STRZAŁY OSTRZEGAWCZE a nie cichutko odwraca główę i idzie dalej po harnasia xD





  12. #176

    Notoryczny Miotacz Postów Yogurt jest teraz offline
    Avatar Yogurt
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,477
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    już widzę jak taki przeciętny torgowicz wyciąga spluwe przy jakiejś bójce i oddaje STRZAŁY OSTRZEGAWCZE a nie cichutko odwraca główę i idzie dalej po harnasia xD
    Żeby coś zobaczyć, musiałbyś dzbanie najpierw z tej gównianej piwnicy wyjść.

  13. #177
    orjannilsen1

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    już widzę jak taki przeciętny torgowicz wyciąga spluwe przy jakiejś bójce i oddaje STRZAŁY OSTRZEGAWCZE a nie cichutko odwraca główę i idzie dalej po harnasia xD
    Po małpce każdy torgoowicz oddalby po 3 ostrzegawcze strzały w tył głowy

  14. #178
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    dajcie linkaa pls
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  15. #179
    Avatar Mati
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    968
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dajcie linkaa pls
    Pełna wersja w dobrej jakości jest dostępna na sadisticu.
    https://www.sadistic.pl/zamach-w-now...v-vt491290.htm
    Ostatnio zmieniony przez Mati : 25-03-2019, 17:51

  16. #180
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj MatiBzyk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pełna wersja w dobrej jakości jest dostępna na sadisticu.
    https://www.sadistic.pl/zamach-w-now...v-vt491290.htm
    ??
    Taki temat nie istnieje lub dostęp do niego został zablokowany

    Juz wczesniej na sadolu patrzylem. Czy trzeba miec konto moze?
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Ostatnie zamachy we Francji.
    Przez Rikimaru Uh w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 834
    Ostatni post: 03-12-2017, 14:29
  2. Wyjazd do Kanady/Australii/Nowej Zelandii
    Przez wampiirr w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post: 06-05-2016, 00:53
  3. [7,92][c++] Zapisywanie nowej wartość na koncie.
    Przez GM Esio w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 27-05-2010, 11:11
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 02-03-2009, 12:22
  5. :O demon na nowej wyspie
    Przez alet'vas w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post: 29-11-2006, 16:59

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •