Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 32

Temat: Konsola vs PC

  1. #1
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny Konsola vs PC

    Ktoś kto używał / używa jednego i drugiego mógłby się wypowiedzieć? Jak coś to
    -Mam dobrego laptopa do pracy i odpalenia gierek których nie ma na konsolach jak LOL, CS:GO, itp.
    -Nie mam TV, więc póki co do konsoli zostaje monitor, z czasem musiałbym wydać +/- 1k. Tutaj pytanie czy w ogóle rozważać TV za 1k. Na pewno będzie to duży upgrade w porównaniu do laptopa 15 czy taniego 24 calowego monitora, ale czy nie warto dorzucić 200/500/1000/x zł do czegoś konkretniejszego?

    Co do samej konsoli, rozważam Xboxa S albo PS4 Slim, z tego co widzę to cena to 1000-1300 zł w zestawie z 2 padami. PS4 ma nieco lepsze gry, z tego co wiem to pady można też ładować a w XBoxie muszę wymieniać baterie. XBox za to nieco lepiej wygląda cenowo. Jakby rozważyć używki, to za niewielkie pieniądze mam sprzęt który podłączam pod monitor i mogę grać.

    W przypadku PC, ryzen 3 1200 + rx 570 to kwota ok 2200 zł. Zgaduje, że większość gier będzie działać lepiej na takim sprzęcie niż na konsoli. Pytanie tylko jak bardzo?
    Konsola + TV to podobny wydatek co komputer. Argument, że na komputerze mogę poza tym robić x innych rzeczy odpada, bo jak wspomniałem, mam laptopa. Decydując się na konsole + TV mam dodatkowo opcję oglądania filmów na dużo większym ekranie, poza tym, łatwo dorwać te rzeczy w ratach 0%. PC jednak nadal ma tę przewagę, że prościej zrobić upgrade podzespołów, a nawet z bebechami za 2~ k, wydajnościowo będzie prawdopodobnie lepiej niż na konsoli.

    Chyba że się mylę, prośba o wyprowadzenie mnie z błędu bądź wskazanie czegoś czego nie zauważyłem.

    Aha, no i kwestia abonamentów na konsoli. Co dokładnie one oferuja? I oczywiście są opcjonalne? Jak z cenami nowych gier na PC vs konsola? Bo ze starszymi tytułami widzę że jest podobnie
    Ostatnio zmieniony przez durel : 10-03-2019, 13:54

  2. #2
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,304
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Kup PS4 używkę, bo niedługo ma wyjść piąta generacja, więc się nie opłaca nowej kupować.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    ale co ty bys chcial robic to jest pytanie
    jak nie grasz w najnowsze gry to ten laptop powinien ci wystarczyc
    na konsoli se mozna przejsc pare single exclusivow ale granie w jakies gry online sie mija z celem bo na pc/lapku jest 1000x lepiej

  5. #4
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Generalnie chodzi mi o jakieś single, online może jakaś fifa itp. Na lapku mam GeForce MX150 więc nie ma mowy o poważniejszych tytułach jak właśnie LOL, CS.
    Co przemawia za konsolą + TV to wygoda. Lubie jakiś film wieczorem obejrzeć, a na 15 calach to średnia przyjemność. Monitor odpada bo biurko za daleko od łóżka, więc jedyna opcja to właśnie nowy TV. Jest opcja podłączyć laptopa pod TV i tam grać w fifę, tyle że 2 pady to 400zł, prawie połowa ceny konsoli...

  6. #5
    Avatar Noru$
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    909
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    mam tak jak Ty chcesz, laptop do neta i innych takich podstaw i ps4 z TVkiem do grania/ogladania
    jesli nie zalezy Ci na multi, chcesz grac tanio to bierz xboxa bo na allegro sa gry w ktore mozesz grac "tylko single offline" na zasadzie wypozyczania konta i gra kosztuje 5-10zl kazda (tak wiem, cebulactwo ale skoro mozna miec cos taniej to po chuj wydawac)
    co do cen gier nie wiem jak na pc bo zawsze bylem piratem ale nowe gry ps4 w dniu premiery oscyluja kolo ~250zl po roku spadaja do 100
    na ps4 sa lepsze exclusive niz na xboxa (uncharted, the last of us) za to na xboxa zajebistym exlusivem jest forza horizon jak lubisz takie lajtowe wyscigi
    abonament daje Ci mozliwosc grania online na ps4 i co miesiac jedna/dwie gry, zazwyczaj jest to chujnia ale czasami cos trafi sie fajnego i masz je na zawsze dopoki masz psplus
    ogolem jak nie bierzesz tv 4k to nie bierz pro albo tego xboxa pod 4k bo niczym sie nie roznia od zwyklych wersji oprocz wlasnie 4k
    netflix na konsoli z telewizorem zawsze spoko, nie wyobrazam sobie ogladania na 15,6' niz na TVku
    co do padow w xboxie to lepiej wziac akumulatory ze stacja dokujaca niz kupowac baterie co jakis czas
    masz jeszcze pytania to pisz, do wieczora Ci odpisze bo wieczorem wyjezdzam =)

  7. #6

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Przez jakiś czas miałem PS4 i kompa, przeszedłem parę gierek jak PS4 i sprzedałem - rodzaj rozgrywki kompletnie mi nie podpasowal. Nie wyobrażam sobie granie na PS4 zamiast na kompie, po prostu średnio to wygodne, a kontroler nie oddaje tego co chce zrobić i prowadzi do frustracji.

    Ja wypożyczalem gierki, a raczej kupowałem je w sklepach z grami używanymi i potem im odsprzedawalem tracąc na tym jakieś 3-5 PLN, czyli że prawie jak za darmo.

    Gorzej z grami online, bo tu musisz mieć i neta (abonament dodatkowy) i gierkę, która już kosztować może 100-200 pln

  8. #7
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Noru$ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mam tak jak Ty chcesz, laptop do neta i innych takich podstaw i ps4 z TVkiem do grania/ogladania
    jesli nie zalezy Ci na multi, chcesz grac tanio to bierz xboxa bo na allegro sa gry w ktore mozesz grac "tylko single offline" na zasadzie wypozyczania konta i gra kosztuje 5-10zl kazda (tak wiem, cebulactwo ale skoro mozna miec cos taniej to po chuj wydawac)
    co do cen gier nie wiem jak na pc bo zawsze bylem piratem ale nowe gry ps4 w dniu premiery oscyluja kolo ~250zl po roku spadaja do 100
    na ps4 sa lepsze exclusive niz na xboxa (uncharted, the last of us) za to na xboxa zajebistym exlusivem jest forza horizon jak lubisz takie lajtowe wyscigi
    abonament daje Ci mozliwosc grania online na ps4 i co miesiac jedna/dwie gry, zazwyczaj jest to chujnia ale czasami cos trafi sie fajnego i masz je na zawsze dopoki masz psplus
    ogolem jak nie bierzesz tv 4k to nie bierz pro albo tego xboxa pod 4k bo niczym sie nie roznia od zwyklych wersji oprocz wlasnie 4k
    netflix na konsoli z telewizorem zawsze spoko, nie wyobrazam sobie ogladania na 15,6' niz na TVku
    co do padow w xboxie to lepiej wziac akumulatory ze stacja dokujaca niz kupowac baterie co jakis czas
    masz jeszcze pytania to pisz, do wieczora Ci odpisze bo wieczorem wyjezdzam =)
    a masz porównanie xbox vs pc? Dobrze domyślam się że PC za 2k zje pod względem wydajności konsole? idzie się przyzwyczaić do 30fps w grach?

    no i TV, widze w media markt i podobnych telewizory ponizej 1k za 40 cali. Coś z nimi jest nie tak, będzie się z jakiegoś powodu chujowo grało, czy można brać?
    Ostatnio zmieniony przez durel : 10-03-2019, 20:12

  9. #8
    Avatar boryss
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    We daj reputka
    Wiek
    26
    Posty
    2,561
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj durel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a masz porównanie xbox vs pc? Dobrze domyślam się że PC za 2k zje pod względem wydajności konsole? idzie się przyzwyczaić do 30fps w grach?

    no i TV, widze w media markt i podobnych telewizory ponizej 1k za 40 cali. Coś z nimi jest nie tak, będzie się z jakiegoś powodu chujowo grało, czy można brać?
    Mam porównanie ps4 vs uzywany pc kupiony za 1700zł i jest to niebo, a ziemia.
    Na takim ps4 jak grałem w wiedźmina i wbiegałem do miasta lub była walka z dzieckiem krwawego barona, to klatkowało i było to czuć w cholerę.
    O ile przyzwyczaiłem się do pada (700h w bf4 zrobiło swoje), o tyle w rpg oraz gry, w których słabo dopracowana jest precyzja celowania, to była męczarnia (tutaj np. kupiłem zestaw metro 2033 i last light, o ile 2033 przeszedłem, o tyle jak w last light zaznałem tego samego, to odpuściłem.

    Ogólnie to jeżeli nie jesteś jakimś konsolamasterrace i nie grasz we wszystkie exclusivy, to IMO konsola to zły wybór
    mondrego to i fajnie posluchac
    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurwa 7 miliardow ludzi na ziemii, kazdy zasrywa instagramy i yt swoim smrodem z nadzieja ze dostanie pieniadze i slawe, nadchodzi moment w ktorym kazdy tworzy jakis kontent a nie ma komu tego konsumowac

  10. #9
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj boryss napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam porównanie ps4 vs uzywany pc kupiony za 1700zł i jest to niebo, a ziemia.
    Na takim ps4 jak grałem w wiedźmina i wbiegałem do miasta lub była walka z dzieckiem krwawego barona, to klatkowało i było to czuć w cholerę.
    O ile przyzwyczaiłem się do pada (700h w bf4 zrobiło swoje), o tyle w rpg oraz gry, w których słabo dopracowana jest precyzja celowania, to była męczarnia (tutaj np. kupiłem zestaw metro 2033 i last light, o ile 2033 przeszedłem, o tyle jak w last light zaznałem tego samego, to odpuściłem.

    Ogólnie to jeżeli nie jesteś jakimś konsolamasterrace i nie grasz we wszystkie exclusivy, to IMO konsola to zły wybór
    Nie jestem konsolamasterrace, zawsze raczej byłem pcmasterrace, ale ostatnio opcja na TV z wygodnej kanapy zaczęła do mnie przemawiać. No ale jeżeli faktycznie jest tak źle to raczej sobie odpuszczę, ewentualnie kupie 2 pady i TV i w fifę i podobne mogę pograć na laptopie. Swoją drogą, do 100 zł idzie wyrwać jakiegoś konkretnego pada do PC? czy poza tymi z xboxa / psa nie ma co szukać?

  11. #10
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,304
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj durel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Swoją drogą, do 100 zł idzie wyrwać jakiegoś konkretnego pada do PC? czy poza tymi z xboxa / psa nie ma co szukać?
    Najlepsza opcja to pad od xboxa 360.

  12. #11
    Avatar Smu'gler
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Dębica
    Posty
    469
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj durel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -Mam dobrego laptopa do pracy i odpalenia gierek których nie ma na konsolach jak LOL, CS:GO, itp.
    Cytuj durel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Generalnie chodzi mi o jakieś single, online może jakaś fifa itp. Na lapku mam GeForce MX150 więc nie ma mowy o poważniejszych tytułach jak właśnie LOL, CS.
    Co kurwa? Ja jestem niedojebany czy ty? Wracając do tematu bierz ps4 używke i nakurwiaj w exclusivy.
    Ostatnio zmieniony przez Smu'gler : 11-03-2019, 00:16
    (̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()

  13. #12
    Avatar durel
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    967
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Smu'gler napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co kurwa? Ja jestem niedojebany czy ty? Wracając do tematu bierz ps4 używke i nakurwiaj w exclusivy.
    Chyba ja xd chcialem napisać ze poza gierkami jak lol czy cs to tu w nic nie pogram. Laptop generalnie sobie chwalę, do pracy czy w podróży jest super, no ale grafika mocno ogranicza możliwości odpalenia lepszych gier
    Ostatnio zmieniony przez durel : 11-03-2019, 08:35

  14. #13
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,131
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Koszt nowych gier na PC i konsolach obecnie praktycznie taki sam, największy plus PCta poza wydajnością zdechł i raczej nie odżyje.

    Ja zawsze miałem PCta i jakąś konsolę, kiedyś PSX, PS2, potem X360 i teraz XOne i PS4. Podoba mi się ten klimat siadania na kanapie z padem przed telewizorkiem, prosty ekosystem konsoli przystosowany pod granie. To jest trochę jak z iPhonem, albo ci to w chuj odpowiada i przy tym trwasz, albo bierzesz se Androida, bo lubisz mieć więcej swobody, więcej opcji. Konsola działa właśnie jak iPhone, jest to konkretne narzędzie do konkretnego celu i sprawdza się w tym wyśmienicie. PC to taki Android, daje dużo swobody, opcji, ale też jak już przychodzi do konkretów (w tym wypadku grania), to nie jest już tak idealnie, częściej zdarzają się jakieś problemy z odpaleniem gierki, crashe itd.
    Jednak to się mocno zmieniło, Steamy, Originy czy uPlaye zrobiły z PCtów takie trochę konsole, stworzyły ekosystemy skupione na graniu i działa to naprawdę spoko, coraz rzadziej gry mają problemy z optymalizacją i rzadziej się wysypują.

    Wybór nie jest prosty, kiedyś to było bardziej oczywiste, bo np. w czasach PSX brałeś płytkę, wsadzałeś i za minutę już mogłeś se szpilać w jakiegoś Silent Hilla czy inne FFVII mając totalnie wyjebane, po prostu siadasz i grasz. Na kompie musiałeś przechodzić żmudny proces instalacji, często problemy z tą instalacją, zmiany nośników itd. Grafika, płynność czy sterowanie też były często na korzyść konsol (sterowanie na pewno, nie mówimy oczywiście o typowo PCtowych grach, których na konsolach nawet nie było), a cenowo też była większa przepaść, bo takie PSX było taniutkie, a niezły komp 5 czy więcej razy droższy (jedyna różnica, że gierki na PC były poniżej stówki, a na konsolę ponad 2, ale ciągle długo się ta różnica zwracała).

    Ja bym na twoim miejscu kupił używane PS4 z kilkoma grami, ofert jest dużo. Zapłacisz niewiele, jak ci nie podpasuje, to sprzedasz i nic nie stracisz (z kompem już tak łatwo nie będzie). @durel ;

  15. #14
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Koszt nowych gier na PC i konsolach obecnie praktycznie taki sam, największy plus PCta poza wydajnością zdechł i raczej nie odżyje.

    Ja zawsze miałem PCta i jakąś konsolę, kiedyś PSX, PS2, potem X360 i teraz XOne i PS4. Podoba mi się ten klimat siadania na kanapie z padem przed telewizorkiem, prosty ekosystem konsoli przystosowany pod granie. To jest trochę jak z iPhonem, albo ci to w chuj odpowiada i przy tym trwasz, albo bierzesz se Androida, bo lubisz mieć więcej swobody, więcej opcji. Konsola działa właśnie jak iPhone, jest to konkretne narzędzie do konkretnego celu i sprawdza się w tym wyśmienicie. PC to taki Android, daje dużo swobody, opcji, ale też jak już przychodzi do konkretów (w tym wypadku grania), to nie jest już tak idealnie, częściej zdarzają się jakieś problemy z odpaleniem gierki, crashe itd.
    Jednak to się mocno zmieniło, Steamy, Originy czy uPlaye zrobiły z PCtów takie trochę konsole, stworzyły ekosystemy skupione na graniu i działa to naprawdę spoko, coraz rzadziej gry mają problemy z optymalizacją i rzadziej się wysypują.

    Wybór nie jest prosty, kiedyś to było bardziej oczywiste, bo np. w czasach PSX brałeś płytkę, wsadzałeś i za minutę już mogłeś se szpilać w jakiegoś Silent Hilla czy inne FFVII mając totalnie wyjebane, po prostu siadasz i grasz. Na kompie musiałeś przechodzić żmudny proces instalacji, często problemy z tą instalacją, zmiany nośników itd. Grafika, płynność czy sterowanie też były często na korzyść konsol (sterowanie na pewno, nie mówimy oczywiście o typowo PCtowych grach, których na konsolach nawet nie było), a cenowo też była większa przepaść, bo takie PSX było taniutkie, a niezły komp 5 czy więcej razy droższy (jedyna różnica, że gierki na PC były poniżej stówki, a na konsolę ponad 2, ale ciągle długo się ta różnica zwracała).

    Ja bym na twoim miejscu kupił używane PS4 z kilkoma grami, ofert jest dużo. Zapłacisz niewiele, jak ci nie podpasuje, to sprzedasz i nic nie stracisz (z kompem już tak łatwo nie będzie). @durel ;
    No no nwm bo ja se kupuje takiego Snipera Elite za 2,50pln na allegro i gram se na offline czy innego mass effecta tak samo, a typ z konsoli musi wybulic 250pln bo nie ma opcji na sharing. xD I chuj, dla polaka cebulaka jest to niekwestionowany plus pcta i koniec, taka jest u nas rzeczywistosc. No chyba, ze ktos naprawde jest takim totalnym moralniakiem to wtedy faktycznie jeden chuj co do cen gier.

    Argument "siadam na kanapie i gram" to najwiekszy invalida ever bo PC ma dokladnie takie same zlacza i dokladnie tak samo sie go podlacza do telewizora. Tzn. bierzesz kbl hdmi no i wtykasz go w komputer, a druga strone w telewizor jak cos. Do tego wlasnie cyfrowe platformy jak np. steam tworza dokladnie takie samo srodowisko jak systemy konsolowe. Gry nie wysypuja sie praktycznie w ogole, chyba, ze jakies nowe online tytuly, poza tym na konsolach tak samo zdarzaja sie crashe.

    PS4 pro + 5 gierek to jest powiedzmy 2500-2700 pln z perspektywa na kolejne duze koszty (kolejnych gier), ogrywajac powiedzmy 3-4 gry rocznie to sa juz koszty z 3-4k po 2-3 latach. Jezeli ktos nie ma moralnosci i nie przeszkadza mu sharowanie kont to za 3k sklada sobie naprawde spoko komputer, ktory bedzie obslugiwal obecne gry i nowsze w wyzszej jakosci, bedzie mial mozliwosc upgrade i ogrywania praktycznie wszystkich nowych tytulow za jakies drobne nie wtapiajac duzej kasy.

    Ale chuj no nie wiem w ogole jak mozna sie nad tym zastanawiac w sumie, konsole useless i tyle.

    ps.
    wiem moze se kupic zwykle ps4 uzywane za pewnie 800 zlotych no tez spoko komputer tez moze sobie kupic z 99 roku i grac w 11 fpsach w quake 2
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  16. #15
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,304
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Wydaje mi się, że nie każdy ma telewizor obok kompa i nie każdemu się chce z tym pierdolić.
    Co do cen gier to tylko za FIFE tak na prawdę płacę, bo takiego Wiedźmina używanego kupiłem i sprzedałem może ze stratą 10 zł.

    Zależy co kto lubi i w jaki sposób żyje, ja osobiście wolę rozwiązanie laptop + konsola, bo mi tak wygodniej.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Konsola przenośna
    Przez Hojasz w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 20-08-2012, 21:56
  2. Zakupy (Konsola + Telefon + Ipod + coś do 1000)
    Przez Szanel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post: 15-10-2011, 22:07

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •