Reklama
Strona 2 z 3 PierwszaPierwsza 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Sesja

Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Siła reputacji
    9

Domyślny

Cytuj polek asty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wszystko w pierwszym terminie here, ale to dlatego ze teologia i bug byl ze mna
    miłuje cię użytkowniku
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    no nie wiem, może dlatego że ludzie to kurwy i "nie wypada" mi kurwa shitpostować na takim forum? xD, bo nie zostałoby to dobrze odebrane i zrozumiane, i rozjebałoby mi życie xD?
    to tak jakby kurwa papież miał tu konto i byś się go pytał na chuj mu ta anonimowość

Data rejestracji
    2008
    Siła reputacji
    13

Domyślny

pierdolisz ze studiujesz teologie typie. nie uwierze w to

w ogole jakim prawem istnieje taki kurwa kierunek? przeciez to nie jest nauka. to nawet nie jest pierdolona pseudonauka

Nie można zakładać istnienia czegoś, co jest sprzeczne z rozumem i zdrowym rozsądkiem. Aksjomaty matematyczne są abstrakcyjne i akceptowane przez wszystkich bez względu na światopogląd, bo wynikają z logicznych i spójnych przesłanek. Inaczej jest z teologią, która polega na logicznym udowadnianiu nielogicznej tezy. Co w związku z tym z filozofią i filozofią religii - czy one też nie są dziedzinami nauki? Oczywiście, że są, gdyż polegają na zestawianiu różnych poglądów i hipotez, zadawaniu pytań, nie dając jednak jednoznacznej odpowiedzi. Teologia natomiast zestawia poglądy i formułuje odpowiedzi zgodne ze stanowiskiem danej religii, co nie ma nic wspólnego z naukowym sceptycyzmem i obiektywizmem. Teologia katolicka a priori uznaje za prawdziwe objawienia, zmartwychwstanie i inne dogmaty chrześcijańskie, które są mocno dyskusyjne. Krótko mówiąc, teologia to bardziej apologetyka i scholastyka, które jednak za naukę uznane być nie mogą. Student teologii musi wierzyć w Boga (oczywiście nie obligatoryjnie, po prostu obiekt badań wymaga tej wiary), filozof może, ale nie musi. Taka jest różnica.
    a zeby cie chuuj strzelil

3. Reklama
    ★ Użytkownik premium ★
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    SS
    Siła reputacji
    15

Domyślny

Cytuj Poncjusz_Piłat napisał Pokaż post
    Nie można zakładać istnienia czegoś, co jest sprzeczne z rozumem i zdrowym rozsądkiem. Aksjomaty matematyczne są abstrakcyjne i akceptowane przez wszystkich bez względu na światopogląd, bo wynikają z logicznych i spójnych przesłanek. Inaczej jest z teologią, która polega na logicznym udowadnianiu nielogicznej tezy. Co w związku z tym z filozofią i filozofią religii - czy one też nie są dziedzinami nauki? Oczywiście, że są, gdyż polegają na zestawianiu różnych poglądów i hipotez, zadawaniu pytań, nie dając jednak jednoznacznej odpowiedzi. Teologia natomiast zestawia poglądy i formułuje odpowiedzi zgodne ze stanowiskiem danej religii, co nie ma nic wspólnego z naukowym sceptycyzmem i obiektywizmem. Teologia katolicka a priori uznaje za prawdziwe objawienia, zmartwychwstanie i inne dogmaty chrześcijańskie, które są mocno dyskusyjne. Krótko mówiąc, teologia to bardziej apologetyka i scholastyka, które jednak za naukę uznane być nie mogą. Student teologii musi wierzyć w Boga (oczywiście nie obligatoryjnie, po prostu obiekt badań wymaga tej wiary), filozof może, ale nie musi. Taka jest różnica.
    a zeby cie chuuj strzelil
    to jakaś pasta? bo sam zes tego nie wymyslil na pewno za duzo mądrych słow
    Cytuj Xioniz napisał Pokaż post
    Pare lat broniłem amatorsko i w karnych zawsze szło mi bardzo dobrze - ale to dlatego, że zawsze patrzyłem na piłkę zamiast zgadywać. Tutaj na tym mundialu praktycznie każdy bramkarz próbuje odgadnąć zamiary, a 70% tych karnych to są techniczne, łatwo strzelane. Tak jak teraz strzał Grizmana to by obronił każdy podwórkowy bramkarz patrząc na piłkę zamiast zgadywać..

Data rejestracji
    2009
    Siła reputacji
    14

Domyślny

w Polsce powinno byc tak ze religia w szkole to normalny przedmiot na ktorym uczy się obiektywnie o wszystkich wazniejszych religiach, ich zasadach i kulturze i wtedy kierunek teologiczny by moze mial wiekszy sens, a nie tak ze katecheza to jakies modlitwy

Data rejestracji
    2012
    Siła reputacji
    8

Domyślny

tu absolutny debil historyczno geograficzno religijny i ostatnio sie zastanawialem dlaczego wszystkie 3 glowne religie narodzily sie tak blisko siebie patrzac w skali swiata
    te pierdolone pastuchy musialy niezle cpac zeby wymyslic belkot kultywowany 2 tysiace lat pozniej przez ludzi ktorzy zaczynaja eksplorowac kosmos

★ Użytkownik premium ★
    Data rejestracji
    2005
    Siła reputacji
    19

Domyślny

Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    w Polsce powinno byc tak ze religia w szkole to normalny przedmiot na ktorym uczy się obiektywnie o wszystkich wazniejszych religiach
    No to chuj troche pies pogrzebany bo jak tu uczyc o czyms co nie istnieje i nigdy nie istnialo xD Chyba, ze w sensie takim, ze "no patrz sebusiu to sa chrzescijanie oni sobie wierza w taka nieistniejaca postac - boga, nie sa zbyt madrzy bo niemadrze jest wierzyc w cos co nie istnieje no dzieci koniec lekcji na dzisiaj :) "
    Cytuj Decretis napisał
    Największą głową tego forum, naszym alfą i omegą, samcem alfa, wyrocznią i filozofem narodu okazał się Master. Znany na forum jako ekspert od kobiet, religii, polityki, wspinaczki górskiej, ale także sportu czy motoryzacji – czyż to nie człowiek orkiestra? Jak będzie trzeba, to nawet transport do Calais załatwi.

Data rejestracji
    2009
    Siła reputacji
    14

Domyślny

No dobra ale czy tego chcesz czy nie, to wszystko religie były od zawsze i są nieodłącznym elementem społeczeństw, co stawiałoby naukę o nich na tym samym poziomie co kulturoznastwo itp.
    Lepsze to niż 45 minut z księdzem który każe czytac biblię. Chociaż ja w gimnazjum miałem religię ze świecką katechetką, której lekcje polegały głównie na dyskusjach całej klasy na tematy luźno nawiązujące do religii ale takie bardziej moralno-etyczne i wspominam to nawet pozytywnie

Autorytatywne stwierdzanie że Bóg istnieje/nieistnieje to moim zdaniem bliżej gimboateizmu niż zdroworozsądkowego podejścia, u katolików to i tak kwestia samej wiary a nie pewności
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 13-02-2019, 14:24

★ Użytkownik premium ★
    Data rejestracji
    2005
    Siła reputacji
    19

Domyślny

No dobra ale czy tego chcesz czy nie, to wszystko religie były od zawsze i są nieodłącznym elementem społeczeństw, co stawiałoby naukę o nich na tym samym poziomie co kulturoznastwo itp.
    lepsze to niż 45 minut z księdzem który każe czytac biblię
    A czy kulturoznawstwa i innych tego typu rzeczy uczysz sie w szkole? Oczywiscie, ze nie.

Chociaż ja w gimnazjum miałem religię ze świecką katechetką, której lekcje polegały głównie na dyskusjach całej klasy na tematy luźno nawiązujące do religii ale takie bardziej moralno-etyczne i wspominam to nawet pozytywnie
    Ja tam mialem z roznymi ksiedzami, z katechetkami, niektorzy byli nawet spoko, ale po gimnazjum zrezygnowalem z tej clown fiesty.
    Glownie temu, ze bardziej te "lekcje" zachecaly do wiary w kosciol i dbanie o wlasna dupe (czyli kosciol) anizeli do wiary w Boga. W ogole instytuacja kosciola jest zjebana i totalnie nie wypelniaja w tej chwili swojej misji.

aha a autorytatywne stwierdzanie że Bóg nieistnieje to moim zdaniem bliżej gimboateizmu niż zdroworozsądkowego podejścia
    Mam nadzieje, ze autorytatywne stwierdzenie, ze nie jestem latajacym potworem spaghetti tez uwazasz za przejaw gimboateizmu i brak zdroworzasadkowego podejscia xD
    Cytuj Decretis napisał
    Największą głową tego forum, naszym alfą i omegą, samcem alfa, wyrocznią i filozofem narodu okazał się Master. Znany na forum jako ekspert od kobiet, religii, polityki, wspinaczki górskiej, ale także sportu czy motoryzacji – czyż to nie człowiek orkiestra? Jak będzie trzeba, to nawet transport do Calais załatwi.

Data rejestracji
    2009
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Cytuj Master napisał Pokaż post
    A czy kulturoznawstwa i innych tego typu rzeczy uczysz sie w szkole? Oczywiscie, ze nie.
    Wiedza o Kulturze? Normalny przedmiot w szkołach, przynajmniej za moich licealnych czasów
    Mam nadzieje, ze autorytatywne stwierdzenie, ze nie jestem latajacym potworem spaghetti tez uwazasz za przejaw gimboateizmu i brak zdroworzasadkowego podejscia xD
    Bardziej mi chodziło, że jaki sens ma definitywne stwierdzanie "faktu" jeżeli nie można udowodnić zarówno jego prawdziwości jak i fałszywości
    W ogole instytuacja kosciola jest zjebana i totalnie nie wypelniaja w tej chwili swojej misji.
    agreed
    chociaż niektórzy jednak lubią sobie posiedzieć w budynku z krzyżami i się pomodlić, szkoda tylko że po części z moich podatków

Inna sprawa że w dobie wojującego islamu na świecie osłabianie KK w Polsce postrzegałbym raczej jako coś, co może nam zaszkodzić na dłuższą metę, no ale to temat na inną dyskusję
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 13-02-2019, 15:34

Notoryczny Miotacz Postów Yogurt jest teraz offline
    Data rejestracji
    2014
    Siła reputacji
    5

Domyślny

Bardziej mi chodziło, że jaki sens ma definitywne stwierdzanie "faktu" jeżeli nie można udowodnić zarówno jego prawdziwości jak i fałszywości
    Fakt to cos, co jestesmy wstanie udowodnic/potwierdzic.

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania