Reklama
Strona 3 z 4 PierwszaPierwsza 1234 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 31 do 45 z 48

Temat: [Projekt] - No name 8.0

  1. #31

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    479
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Dzięki chłopaki za dyskuję. Rozumiem, działanie tego błędu. Zrobiłem test - wysłałem 300k oz. picków do depo. Po wchodzeniu na kratkę, czy przelogowywaniu postaci nic się nie tnie. Wątpie, żeby komuś chciało się próbować więcej niż 300k oz. pchać do depo.

  2. #32

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    300k OZ picków daje Ci 6.6k picków.
    Ja mówię o ilościach rzędy 20k+ przedmiotów, cap tutaj nie ma żadnego bezpośredniego wpływu na prędkość zapisu.

    Ale jeżeli uważasz, że nie będzie takiej ilości itemów to "spoko luz".

  3. Reklama
  4. #33

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    43
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W żadnym stopniu nie rozwiązuje to problemu.
    Dlaczego nie? Jest jeszcze jakiś trzeci sposób na wrzucenie itemów do depo?

  5. #34

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    !leavehouse !sellhouse i po prostu, gdy przepadnie domek <- a itemków z domku nie możesz tak po prostu nie wysłać, bo gościu straci majątek ;)

  6. #35

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    366
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Ran tu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dzięki chłopaki za dyskuję. Rozumiem, działanie tego błędu. Zrobiłem test - wysłałem 300k oz. picków do depo. Po wchodzeniu na kratkę, czy przelogowywaniu postaci nic się nie tnie. Wątpie, żeby komuś chciało się próbować więcej niż 300k oz. pchać do depo.
    Na medivi przy 70k itemów w dp, przy logowaniu robisz taki lekki lag serwera na jakąś 1sec, przy 150k itemów lag już jest dosyć spory(3sec+) także jak by zrobić to x2 albo 3 ilość itemów lub osób z taką ilością pewno by wyjebało serwer, tyle ze tam bolek kontroluje takie rzeczy ręcznie i banuje, więc te 300k oz to jest kropla w morzu.

  7. #36

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    43
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    !leavehouse !sellhouse i po prostu, gdy przepadnie domek <- a itemków z domku nie możesz tak po prostu nie wysłać, bo gościu straci majątek ;)
    No to Dymek napisał, że wystarczy dodać limit itemów na jednym sqm.

  8. #37

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    A dobra, mea culpa, ja wybiórczo przeczytałem.
    To faktycznie taki zabieg "pomoże", jeżeli bierzemy pod uwagę ograniczanie gracza i jego przedmiotów.

  9. #38

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    366
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj bpawel10 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No to Dymek napisał, że wystarczy dodać limit itemów na jednym sqm.
    Co to zmieni? skoro można w domku powkladac xx plecakow, w te plecaki kolejne xx plecakow i w nie itemy? wtedy limit itemkow na 1 sqm nic nie da.

  10. #39

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Można też zablokowac, że plecaków nie położysz w domku




    XD

  11. #40
    Avatar Profesorek
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Białystok
    Posty
    8,058
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Zeby ktos cos takiego zrobil musialby miec taka mozliwosc w grze zeby szybko to zrobic na prl otsie nie dosc ze 20lv mial 500k z questa (XD) to jeszcze elf dzialal + na trade mogles spamowac kupowanie itemow jednoczesnie botem pakujac i te 300k itemow dalo sie zebrac w 10minut
    Cytuj midas_odwolanie napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zresztą technicznie konto midas, Ciebie nie obraziło tylko midas_odwołanie, a rzecz się rozchodzi o drugie konto. Anyways dla niektórych tutaj nazywanie biedą, a nie np. rynsztokiem umysłowym (który reprezentują) powinno być komplementem, a nie obrazą.

    https://www.twitch.tv/profesorek_

    https://vocaroo.com/13aFK7qOYBjP

  12. #41

    Notoryczny Miotacz Postów ochmar jest teraz offline
    Avatar ochmar
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    1,281
    Siła reputacji
    7

    Domyślny

    Nie jest to tylko teoretyczna sytuacja, ludzie w depo trzymają runy, których mają czasem więcej, czasem mniej.
    Dobry przykład podał Szlaga, gdzie jeden z graczy, grając mniej-więcej uczciwie (w sensie, że nie farmił runek ;)), zgromadził taką ilość run na postaci, która realnie lagowała serwer - zgaduję, że gdyby się na chama przelogowywał non-stop, to by serwer medivijski scrashował.

    Niemniej rozumiem, że trzeba zrobić rachunek zysków i strat, i jeżeli faktycznie ktoś nie przewiduje takiej sytuacji, to może, że tak powiem przykro, olać. Ja osobiście bałbym się złośliwych ludzi community OTSów, gdzie np., gościu zacznie Cię DDoSować, bo masz konkurencyjny serwer; albo inny wyśle Ci "darmowy 99% ots" z backdoorami tak poukrywanymi, że chyba szybciej byłoby to wszystko napisać od początku... więc jak ktoś skapnie się, że na itemach w depo wywala serwer to może być różnie.

    Dobra, kończę temat @Ran tu ; przepraszam za spam w Twoim temacie, traktuj to proszę jako darmowe bumpy ;)

  13. #42

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    479
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj ochmar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie jest to tylko teoretyczna sytuacja, ludzie w depo trzymają runy, których mają czasem więcej, czasem mniej.
    Dobry przykład podał Szlaga, gdzie jeden z graczy, grając mniej-więcej uczciwie (w sensie, że nie farmił runek ;)), zgromadził taką ilość run na postaci, która realnie lagowała serwer - zgaduję, że gdyby się na chama przelogowywał non-stop, to by serwer medivijski scrashował.

    Niemniej rozumiem, że trzeba zrobić rachunek zysków i strat, i jeżeli faktycznie ktoś nie przewiduje takiej sytuacji, to może, że tak powiem przykro, olać. Ja osobiście bałbym się złośliwych ludzi community OTSów, gdzie np., gościu zacznie Cię DDoSować, bo masz konkurencyjny serwer; albo inny wyśle Ci "darmowy 99% ots" z backdoorami tak poukrywanymi, że chyba szybciej byłoby to wszystko napisać od początku... więc jak ktoś skapnie się, że na itemach w depo wywala serwer to może być różnie.

    Dobra, kończę temat @Ran tu ; przepraszam za spam w Twoim temacie, traktuj to proszę jako darmowe bumpy ;)
    Nie gniewam się :). Zawsze to dodatkowa wiedza, której nigdy mało, a bądź co bądź jest to dobry temat do rozmów. Poza tym jestem na bieżąco z każdym postem i lubie jak mi TapaTalk na telefonie o 1 w nocy przysyła powiadomienie o nowej wiadomości ;)
    Nie celuje w skale tych górnolotnych otsów więc wątpie, aby ktoś się bawił w takie rzeczy. Zawsze można lekko zawyżyć cenę przedmiotów i wydłuży to czas kolekcjonowania potrzebnej ilości rzeczy, aby było ich na tyle, żeby wywalić serwer. Druga sprawa, że w bazie danych jestem w stanie odczytać ilość przedmiotów jaki gracz ma w depo, więc wyfiltorwać na samą górę tych z największą ilością i zweryfikowa ręcznie to nie problem, bądź napisać skrypt na alert w przypadku kiedy jakiś gracz przekroczy x itemów w depo i wtedy wejść i zweryfikować, whatever.

    Ciągle prężnie pracuję nad ots i coraż bardziej zbliżam się ku końcowi. Pytanie jakie exp na beta testach a jaki na oficjalnym starcie by pasował? Mam już zamysł, ale chciałbym posłuchać waszych opinii. (przy założeniu, że będzie dość sporo tasków na expa)


    Ostatnio zmieniony przez Ran tu : 12-02-2019, 17:11

  14. #43
    Avatar lemurek
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    29
    Posty
    1,781
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    mysle ze juz na x10 na testach ta mapa nie przetrwa dluzej niz pare dni zanim skonczy sie kontent

  15. #44
    Avatar Dymek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Piła
    Wiek
    31
    Posty
    1,308
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Szlaga_ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co to zmieni? skoro można w domku powkladac xx plecakow, w te plecaki kolejne xx plecakow i w nie itemy? wtedy limit itemkow na 1 sqm nic nie da.
    Da się także ustawić maksymalną liczbę itemów w pojemniku ;d

  16. #45

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    479
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Poniżej przedstawiam Minimapę na dzień 14.02.2019r


    • Taski oskryptowane i skończone,
    • Questy oskryptowane i skończone,


    Pozostało dodać kilka skryptów do przedmiotów, dokończyc strone, przetestować całość i można odpalać.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 23-06-2015, 12:47
  2. Name postaci
    Przez zizu_kp w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 15-12-2010, 21:37
  3. Zmiana plci,nicku,account name !
    Przez Westsonik w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 19-02-2010, 21:15
  4. Poprawki w zadaniu "Killing in the name of"
    Przez Masaker w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 14-08-2009, 19:00
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 05-07-2009, 21:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •