Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Góry

  1. #1
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    673
    Siła reputacji
    14

    Domyślny Góry

    Dzisiaj wbilem na facebooka, a tam pelno fotek z gór i zachcialo mi sie isc. Problem w tym, ze jak o tym powiedzialem siostrze to ona ze w gory to latem i w zimie to na nartach jezdzic a nie chodzic bo zgine xD
    Podobno tutaj mamy specjaliste od chodzenia po górkach @Master ; Jak z tym jest? Ktos cos poleci najlepiej blisko mojej miejscowości czyli Jastrzebia-Zdroju? Chodzi o wypad na 1 dzien co by ladne widoczki byly, z aparatem bym poszedl zdjecia porobic i tak zebym nie umar?

  2. #2
    orjannilsen1

    Domyślny

    własnie chyba chujowa pora na takie wypady

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    sylwester domek w gorach ja juz robie rezerwacje

  5. #4
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jak tam teraz takie warunki sa ze chyba slaby temat na gorki wchodzic, chociaz nwm bo mnie tez pojebalo i jade na likent do zakopca niedlugo, jeszcze w tym terminie co beda skoki to pewnie dluzej w samochodzie w korkach se posiedze niz ogolem w gurkach

  6. #5
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dzisiaj wbilem na facebooka, a tam pelno fotek z gór i zachcialo mi sie isc. Problem w tym, ze jak o tym powiedzialem siostrze to ona ze w gory to latem i w zimie to na nartach jezdzic a nie chodzic bo zgine xD
    Podobno tutaj mamy specjaliste od chodzenia po górkach @Master ; Jak z tym jest? Ktos cos poleci najlepiej blisko mojej miejscowości czyli Jastrzebia-Zdroju? Chodzi o wypad na 1 dzien co by ladne widoczki byly, z aparatem bym poszedl zdjecia porobic i tak zebym nie umar?
    Zmiennych jest tak wiele, ze moge wyjebac Ci posta na 10 stron tutaj @Ryba ;
    Gory zima to zupelnie inna bajka niz latem. Dla przykladu - dzis bylem na Pilsku, drugi najwyzszy szczyt Beskidow (najwyzszy Diablak - Babia Gora). Zaledwie 1557 metrow - idac od Sopotni dostalismy tak w pizde, ze wejscie na Rysy latem to jest zwyczajny emerycki spacer w porownaniu z tym, bez przesady. W tej chwili jakiekolwiek wyzsze gory niz Beskidy/Gorce w naszych okolicach raczej odpadaja dla amatorow, a i Ci bardziej zaawansowani nie pojda nigdzie wyzej bo to Rosyjska Ruletka. W Tatrach co chwile schodza lawiny i to jak na te gory potezne jakich jeszcze nigdy nie widzialem wiec to pasmo odpada calkowcie na najblizsze 2 tygodnie minimum. Na ta chwile jezeli chodzi o Jastrzebie to raczej kierowalbym sie w Beskidy, zwlaszcza nie posiadajac doswiadczenia - ale pogode i tak trzeba sprawdzic bo tak jak wspomnialem o Pilsku, z niego dzis trzeba bylo sprowadzic 3 osoby bo "umarly" na szczycie i nie potrafili zejsc.

    Jezeli myslisz o TOTALNIE casualowym wejsciu w zimie zeby zrobic fotke to wyczaj sobie pogode na Skrzyczne/Szyndzielnie, a dalej to Kasprowy wyjedz kolejka, cyknij fotke i wroc. Gory zima nie sa dla casualowego wejscia, cykniecia fotki i zejscia. Sprzet na bezpieczne wypady w Beskidy (!) w zimie to koszty rzedu 1,5 - 2k pln. Jezeli nie jara Cie chodzenie w gory zima to odpusc sobie, wez kolejke (lub wejdz na Morskie Oko kiedy szlak jest otwarty) zrob zdjecie z dziunia i zejdz.

    Jezeli myslisz o normalnej turystyce gorskiej/wysokogorskiej, a tym bardziej zimowej turystyce gorskiej/wysokogorskiej to chetnie pomoge, ale musze wiedziec czego oczekujesz i co chcesz wiedziec.
    Also jezeli chcesz to moge Ci zorganizowac jednodniowy wypad w Beskidy w dowolnym terminie, ale musze wiedziec tydzien wczesniej to mozemy uderzyc na okoliczne pagorki (z ktorych przy dobrej widocznosci jest swietny widok na Tatry).

    Dzis taki warun pod Pilskiem, miejscami 50-70cm swiezego sniegu do torowania:
    Góry-20190105_093618.jpg

    A casualowe zdjecia robi sie przy casualowej pogodzie:
    Góry-20180303_095850.jpg
    Góry-20180311_105819.jpg

    A to jest sredni (zimowy) warun w Tatrach (podejscie na Rysy, daleko przed Bula):
    Góry-asdqwevs234.jpg
    Ostatnio zmieniony przez Master : 05-01-2019, 23:04
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  7. #6
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    673
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Nie no ja myslalem o takim calkiem casualowymw wejsciu bo ja 0 doswiadczenia mam. Kolega tez wspominal o tym Szyndzielnie i mi siostra powiedziala zebym na rownice w Wisle sobie wszedl xD
    Ten Szyndzielin blisko bardzo 50 min google mapy pokazuja wiec pewnie tam pojade i zobacze jak jest.
    Zdjecia kozak, ale obstawiam, ze nawet ciuchów odpowiednich nie mam na takie wypady wieksze.

  8. #7
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Ryba napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie no ja myslalem o takim calkiem casualowymw wejsciu bo ja 0 doswiadczenia mam. Kolega tez wspominal o tym Szyndzielnie i mi siostra powiedziala zebym na rownice w Wisle sobie wszedl xD
    Ten Szyndzielin blisko bardzo 50 min google mapy pokazuja wiec pewnie tam pojade i zobacze jak jest.
    Zdjecia kozak, ale obstawiam, ze nawet ciuchów odpowiednich nie mam na takie wypady wieksze.
    Wisle sobie odpusc ze wzgledu na dojazd - tam jest duzo wyciagow i na ta chwile przy obecnych warunkach w weekend (a tak pewnie pojedziesz) dojazd do Wisly z Bielska (czyli kurwa 20km) to jest kwestia 4-5h bo sa takie korki rano - przyjezdzaja Tychy, Katowice, Warszawa, Lodz, wszystko co bezposrednio na polnoc od Bielska. Jezeli totalny casual to idz sobie na ta Szyndzielnie, ale nadal wez pod uwage warunki - jak potrzebujesz informacji metrologicznej z tych rejonow to pisz mi na PW. W warunkach panujacych w tej chwili i przez najblizszy tydzien nadal to nie jest dobry pomysl. W normalnych warunkach natomiast Szyndzielnia to taki pagorek na godzinny spacer, dalej mozna wejsc na Klimczok - tam jest ze 100 metrow przewyzszenia, bardzo blisko, a widok o wiele lepszy. Z Szyndzielni masz widok jedynie na smog nad Bielskiem i nic wiecej, za to z Klimczoka widac Szczyrk, Skrzyczne, Babia Gore, Pilsko czy nawet Tatry.

    Tutaj akurat byl widok sredni, ale i tak lepszy niz na Bielsko:
    Góry-20180217_122834.jpg

    Na Bielsko jest taki:
    Góry-20180225_124517.jpg
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  9. #8
    Avatar Krzyjas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Sopot
    Wiek
    30
    Posty
    3,382
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Pamiętam jak kiedyś wchodziłem na Pilsko zaczynając z Hali Miziowej (czyli 1290 m npm), wydaję się, że to jest nic a tak naprawdę był to srogi wycisk. Śniegu było w chuj, choć pogoda całe szczęście spokojna.
    Zima w górach to nie żarty, wystarczy sobie wejść na losową stronę informacyjną - codziennie GOPRowcy muszą kogoś ratować (ostatnio nawet Artura Szpilkę xD).
    Cytuj PeZeT777 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakis czas temu sie zrealizowalem ze jezdzenie na nartach to jest jedyna rzecz ktora mnie uszczesliwia

  10. #9
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    myślę że szyndzielnia idealna na taki wypad od wyciągu do schroniska 5 min drogi latem więc nawet zimą nie zdążyc zamarznąc w razie czego

  11. #10
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Może Beskid Żywiecki czy Śląski? Masz bardzo blisko ;)

  12. #11
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    halo wszechwiedzący @dziadek wysyła młokosa na pewnom śmierć, zgłaszam na prokuranta
    https://gazetawroclawska.pl/akcja-po...sa/ar/13786390
    Ostatnio zmieniony przez Koczek : 06-01-2019, 12:56
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  13. #12
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    halo wszechwiedzący @dziadek wysyła młokosa na pewnom śmierć, zgłaszam na prokuranta
    https://gazetawroclawska.pl/akcja-po...sa/ar/13786390
    Jedyne co mnie dziwi w tej historii to to, ze przyjechal po niego GOPR, a nie smierciarka, ale mozliwe, ze to przez kiepskie warunki atmosferyczne.

    A ja odradzam i uwazam, ze powinna byc zabroniona jakakolwiek dzialalnosc gorska w tej chwili.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  14. #13
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    @Master ;
    A tak bliżej wrocq się orientujesz? Taki sam cel i możliwości. Na taką śnieżkę to się da wbić czy śmierć będzie? W czerwcu było izi xD
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  15. #14
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jedyne co mnie dziwi w tej historii to to, ze przyjechal po niego GOPR, a nie smierciarka, ale mozliwe, ze to przez kiepskie warunki atmosferyczne.

    A ja odradzam i uwazam, ze powinna byc zabroniona jakakolwiek dzialalnosc gorska w tej chwili.
    najlepsze jest to że ta spasiona świnia poszła se w pumach na rzepy oblepionych siwą taśmą i z pitbullem który ma krótką sierść co nawet kurva na mazowszu byłoby mu zimno, ale huj jolo, przecie gopr za darmo to niech ściągają typka któremu sterydy skończyły się w żyłach.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  16. #15
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    673
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Najwczesniej pewnie wybierzemy sie za 2 tygodnie, musze sobie buty ogarnac primo no i ubezpieczenie by sie przydalo xD Wtedy zobaczymy jak z pogoda i postanowimy, nie spieszy nam sie wiec jak bedzie cos nie tak zawsze mozna to przelozyc, a wypad planujemy w tygodniu zeby wlasnie mniej ludzi było.
    Da rade tanio ogarnac ubezpieczenie zdrowotne? W jakies randomowej ubezpieczalni czy to nie ma sensu i lepiej isc do urzedu pracy na 2-3 spotkania jak menel i udawac, ze szukam pracy bo pewnie bede teraz z 2-3 miesiace bez pracy?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-02-2014, 20:59
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-02-2014, 20:56
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-02-2014, 20:48
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-02-2014, 20:40
  5. góry na pólnocy zao
    Przez aqs w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 21-06-2011, 13:21

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •