Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [Windows 10] Kafelek "MSN Pogoda" w menu start, wciąż pokazuje lokalizację "Warszawa"

  1. #1
    Avatar HoGGi
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17

    Domyślny [Windows 10] Kafelek "MSN Pogoda" w menu start, wciąż pokazuje lokalizację "Warszawa"

    Cześć,

    Po ostatniej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10 do 1809, pojawił się u mnie problem z kafelkiem pogody "MSN Pogoda".
    Posiadam ręcznie wskazaną lokalizację swojego miasta, jednak z pozycji menu start, wyświetla mi się miasto "Warszawa".
    Po wejściu do aplikacji lub kliknięciu na kafelek, prawidłowo wyświetla się wybrana lokalizacja.

    Próbowałem wykonać polecenia z forum Microsoft, jednak nie udało mi się rozwiązać problemu.
    Czy spotkaliście się kiedyś z takim problemem?

    [Windows 10] Kafelek "MSN Pogoda" w menu start, wciąż pokazuje lokalizację "Warszawa"-pogoda1.png
    [Windows 10] Kafelek "MSN Pogoda" w menu start, wciąż pokazuje lokalizację "Warszawa"-2.png


    Operacje, które wykonałem:

    1. Odinstalowałem posiadanego antywirusa ESET Internet Security, zrestartowałem komputer i wykonałem reinstalację aplikacji
    2. Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci - bez zmian
    3. Wykonałem polecenia przedstawicieli firmy z forum Microsoft:

    Cytuj Katarzyna_O - Przedstawiciel firmy Microsoft | Moderator napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poniżej podaje potencjalne rozwiązanie:
    1. Odinstaluj aplikację Weather MSN
    2. Przejdź do Sklepu i zainstaluj aplikację MSN Weather ponownie
    3. Uruchom aplikację MSN Weather, wybierz miasto
    4. Zamknij aplikację (ważny krok!) Za pomocą przycisku zamknięcia (myszy)
    5. Ponownie uruchom aplikację
    Cytuj Miroslaw_Ko Przedstawiciel firmy Microsoft | Moderator napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1. Upewnij się czy system jest zaktualizowany oraz, że nie ma dostępnych aktualizacji aplikacji w Sklepie Windows.
    2. Spróbuj użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z apliakcjami znajdziesz go tutaj.
    3. Odinstaluj tymczasowo oprogramowanie antywirusowe (upewnij się wcześniej, że dysponujesz nośnikiem instalacyjnym i ewentualnie kluczem produktu, aby móc je później przywrócić).
    4. Naciśnij klawisze win+x i wybierz Wiersz polecenia (administrator). W wierszu poleceń wpisz kolejno:

    dism /online /cleanup-image /restorehealth
    sfc /scannow

    5. Dodatkowo, aby wykluczyć wpływ aplikacji firm trzecich uruchamianych razem z systemem, przetestuj działanie aplikacji, gdy uruchomisz komputer w trybie czystego rozruchu.
    Przetestuj po ponownym uruchomieniu komputera. Jeżeli problem ustąpi, włączaj kolejno wyłączone elementy i testuj, aby ustalić który z nich odpowiedzialny jest za pojawianie się błędu.
    6. Start > Ustawienia > System > Aplikacje i funkcje następnie wybierz aplikacje którą chcesz zresetować > kliknij na Opcje zawansowane > Resetuj.
    Cytuj Miroslaw_Ko Przedstawiciel firmy Microsoft | Moderator napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Proszę spróbować odinstalować i ponownie zainstalować aplikację Pogoda.

    Aby usunąć aplikacje naciśnij klawisze win+s i w wyszukiwarce wpisz "powershell". Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Windows PowerShell i wybierz Uruchom jako administrator.
    W oknie PowerShell wpisz komendę aby odinstalować aplikację:

    Get-AppxPackage *bingweather* | Remove-AppxPackage

    Aby zainstalować ponownie aplikacje, wpisz komendę:

    Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

  2. #2

    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    28
    Posty
    96
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    jest cos takiego że nie animuje tych ikon dla oszczędności zasobów; ustaw w właściwości mójego komputera > zawaansowane > wydajność na wygląd

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar HoGGi
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Posiadałem wybraną opcję "Niech system Windows wybierze optymalne ustawienia", po zmianie na "Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu", zostały aktywowane dwa checkboxy:
    - Pokaż cienie pod wskaźnikiem myszy
    - Zapisz podgląd miniatur paska zadań

    Niestety nie wpłynęły one na prawidłowość wyświetlanych informacji na kafelku.
    Odłączyłem widget, podłączyłem, wylogowałem a nawet zrestartowałem komputer - bez zmian.

    [Windows 10] Kafelek "MSN Pogoda" w menu start, wciąż pokazuje lokalizację "Warszawa"-1.png[Windows 10] Kafelek "MSN Pogoda" w menu start, wciąż pokazuje lokalizację "Warszawa"-2.png

  5. #4

    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    28
    Posty
    96
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    mozesz miec tak ze aplikacja "pogoda" nie ma pozwolenia nie dzialanie w tle

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 03-09-2020, 19:10
  2. windows 8.1, menu
    Przez Xeanix w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 20-06-2015, 15:07
  3. W8.1 - brak internetu z poziomu kafelek
    Przez udarr w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 15-01-2015, 20:05
  4. Vista - problem z menu start i paskiem
    Przez Adisky w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 11-11-2014, 15:38
  5. Windows boot menu
    Przez Cybuch w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 01-01-2014, 20:53

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •