Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Nauka języka

  1. #1
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny Nauka języka

    Jaki polecacie sposób, żeby nauczyć się jakiegos języka od zera?
    Angielski ogarniam całkiem dobrze i chciałbym nauczyć się czegoś nowego. Czy jest możliwe, żeby nauczyć się z książki? Myslalem o włoskim, japońskim, hiszpańskim dzisiaj i tak mysle, może zamówię sobie książkę, ale nie wiem czy to ma sens? Czy lepiej jakoś inaczej się za to zabrać? Jakieś szkoły językowe odpadają na ten moment

  2. #2

    Data rejestracji
    2018
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    wyjechać do danego kraju, tak nauczysz sie najszybciej

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,322
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    ja troche ruskiego sie podszkolilem sluchajac piosenek ruskich i probujac przetlumaczyc je na polski, nic innego nie przychodzi mi do glowy procz szkoly ktore odpadaja u ciebie
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  5. #4
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,185
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    pewnie są jakieś lekcje językowe w mp3 do sciągnięcia i to chyba najbardziej rozsądne bo z książki się wymowy nie nauczysz.

  6. #5
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Jakieś apki na komórkę i se robisz przy sraniu lub przed snem

  7. #6
    Avatar Exteriuss
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    1,295
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Hiszpański fajny ale w samych skrajnie ubogich krajach używają xD

    Najlepiej ze słuchu się uczyć tak myślę
    Okręt wpada w mroczną toń,
    Nam nie straszny w bitwie zgon,
    W dłoni groźnie błyska broń,
    Śmierć już wieńczy naszą skroń,
    Kobiet miałem cały rój,
    Już nie dla mnie ziemski znój !

  8. #7
    Avatar Frazes
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    311
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Cytuj Smok_Galana napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja troche ruskiego sie podszkolilem sluchajac piosenek ruskich i probujac przetlumaczyc je na polski, nic innego nie przychodzi mi do glowy procz szkoly ktore odpadaja u ciebie
    +1
    teraz jak wchodze na budowę to mówie priviet i wszyscy się cieszą

  9. #8
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    No to w takim razie chyba będę musiał się zapisać na jakiś kursik w przyszłym roku ;) dobrze, ze najpierw napisałem temacik, bo już chciałem książkę zamawiać. Ale np w takim hiszpańskim to w sumie wymowa jest łatwa, nie jest on tak pojebanie nieregularny jak angielski, bardziej jak polski easy

  10. #9
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    tyle jest materiałów, stron z nauczaniem na internecie, to o ile nie masz ciśnienia że musisz szybko ten język poznać, tylko chcesz hobbistycznie się nauczyć to nie lepiej właśnie korzystać z internetu?

  11. #10
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Być może, szukam podpowiedzi ;)

  12. #11
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    ja zacząłem z duolingo, jak już zrobiłem trochę tych lekcji, podczas których już poznałem podstawowy czas present, budowę zdań i już trochę słów to dołożyłem do tego krótkie(i proste) podcasty i czytanki, w międzyczasie dalej robię kolejne lekcje z duolingo by nowe słówka poznawać

    no i tak se od jakiegoś czasu już cisnę, mi to odpowiada

  13. #12
    Avatar ogóras
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    31
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Hej,

    Postanowiłem, że dorzucę swoje 3 grosze do tematu, jako że mam hopla na punkcie języków
    Warto zacząć naukę od nauczenia się kilku prostych zwrotów i słów (w tym jak najszybciej warto 10 najczęściej używanych czasowników w odmianie przez osoby) i jednocześnie słuchania podcastu/audycji/książek w danym języku nawet bez konkretnego zrozumienia (jeżeli to możliwe, super by było wcześniej znać mniej więcej tematykę o której będziemy słuchali)

    Jednocześnie, ważnym elementem będzie uczenie się mówienia w danym języku - od słówek z poprawną wymową po proste zdania, które wymawiane na głos będą oswajały nie tylko z Twoim brzmieniem w języku ale też stymulować umysł do lepszego zapamiętywania.

    Czytanie, zrozumienie kontekstu - czyli czytanie prostych tekstów, artykułów ze słownikiem w ręku/ google translate. Takie działania, wdrożone od początku wspomogą też zapamiętywanie i zrozumienie języka. Można też ten punkt połączyć z pierwszym elementem słuchania i drugim wymawiania języka na głos, tzn najpierw słuchasz np. podcastu a później czytasz na głos transkrypcję tekstową i dzięki temu załatwiasz wszysto na raz, czyli słuchanie (a w przyszłości też rozumienie ze słuchu), zrozumienie ogólne tematu, naukę czytania ze zrozumieniem, naukę wymowy dźwięków języka (bo fizycznie język musi się przystosowywać do innych dźwięków)

    Odnosząc się do poprzednich postów i podpowiedzi w nich zawartych. Apki do nauki języka nie są złym pomysłem, bo będą dodatkowo stymulować Twój umysł, ale nie powinny być stosowane jako jedyne źródło nauki. Język ma bardzo dużo kontekstów, niuansów i potrzebuje po prostu szerszego działania do szybkiej nauki bo jest po prostu obszernym i bardzo zróżnicowanym "materiałem" :)

    Podsumowując. Duże chęci to podstawa którą mam nadzieję masz. Trzeba dodać do niej tylko odpowiednie podejście i wiedzę o tym, że nauka jest długotrwałym procesem ciągłego szlifowania a nie skokiem z "nie wiem" do "wiem" a wtedy wszystko będzie na najlepszej drodze do skutecznej nauki :)

    Jak byś potrzebował więcej szczegółów to napisz do mnie na priv :D
    .

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Nauka jezyka
    Przez SzalonyMes w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 22-11-2015, 12:58
  2. Nauka języka niemieckiego i hiszpańskiego jednocześnie.
    Przez Tasmann w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 30-12-2014, 16:42
  3. Nauka jezyka - wasze sposoby, efekty, relacje.
    Przez Rocket Man w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post: 12-08-2013, 14:31
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 05-03-2013, 02:33

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •