Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Procesor 'pobudzony'? Wysokie użycie CPU cyrk.

  1. #1
    Avatar Plastus
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    900
    Siła reputacji
    14

    Domyślny Procesor 'pobudzony'? Wysokie użycie CPU cyrk.

    Pomóżcie majstry bo już wpisywalem w google 3 slogany i do 4 strony nie znalazłem odpowiedzi.

    Kupiłem nowego laptopa - della vostro

    Intel Core i5-7300HQ
    (4 rdzenie, 4 wątki, 6MB cache)
    RAM 16 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
    Dysk twardy: 128 GB SSD M.2; 1000 GB SATA 5400 obr.
    Rozdziałka: 1920 x 1080 (FullHD)
    NVIDIA GeForce GTX 1060 Max-Q
    Wielkość pamięci graf: 6144 MB GDDR5
    Preinstalowany system: Microsoft Windows 10 Pro PL (wersja 64-bitowa)

    Zauważyłem że mam skoki użycia procesora w momencie przykładowo jak dużo ruszam myszką. Wtedy, w zalezności od tła programu na którym macham - jego użycie zwiększa się. W zależności od częstotliwości odświeżania, przy 125Hz o około 15-20%, przy 1kHz około 35-40%. Myszka a4tech zl5 (Bloody). Próbowałem zmienić gniazda usb, reinstalowałem sterowniki, próbowałem innej myszki, problem tej myszki nie pojawiał się na starym laptopie (asus i7 4710HQ). Bios zaktualizowany, nic specjalnego w nim nie byłem w stanie zmienić żeby miało to sens. Używam planu zasilania dell power manager, bo dość dobre opinie ma ten sofcik. W zaawansowanych opcjach zarządzania energią, przy zmianie użycia procesora np na 50-70% ilość użycia w trakcie takiego <machania> też się zmniejsza. Tak samo programy (gierki hehe), które na asusie używały maksymalnie 20-25% mocy, tutaj używają kurwa 70% i no wiem że i7 miał 8 wątków ale chryste panie na benchu nie ma aż takiej przepaści. Temperatury są w porządku (niżej screeny), wszystkie rdzenie pracują jednakowo podobnie wg. monitora zasobów. Na żadnym innym laptopie/komputerze nie spotkałem się z tym problemem, a sprawdzałem ostatnio na starych i nowych, włącznie z ryzenem od AMD. NK O CO CHODZI BO KURWA TYLE PINIENDZY DALEM I NIE WIEM CO GO BOLI.

    Stan przy 100% na baterii
    Procesor 'pobudzony'? Wysokie użycie CPU cyrk.-screen1.png

    Po zmianie tego ustawienia (nie koniecznie na 70%, chyba dałem minimalke jakąś bo w biosie ma ustawienie na minimalne taktowanie 800mhz na każdym rdzeniu).
    Procesor 'pobudzony'? Wysokie użycie CPU cyrk.-ustawienia.png

    Zmienia się maksymalna częstotliwość(kurwa wow) i ogólne użycie.
    Procesor 'pobudzony'? Wysokie użycie CPU cyrk.-minimum.png

    Chciałbym pominąć opcje formatu bo dosłownie pare dni temu się przeniosłem na ten laps, zajęło mi to 7h i wolałbym to rozwiązać polubownie niż się bawić z preinstalowanym windowsem. Nie neguje też możliwści że #tak_ma_być bo procesor i komp jest nowy i ma swoje pierdolamento, a temperatury przecież są w normie (te maksymalne były jak grałem w fortnite, wtedy użycie procesora jest na 100% przy maksymalnym zasilaniu ofc). Mi to wygląda tak, jakby ten laptop był jakoś kurwa nie wiem nadmiernie pobudzony cały czas XD.

    @edit
    I na taczpadzie jak macham kursorem to się dzieje to samo, co na machaniu myszką xd.

    @edit2
    Laptop jest świeży, i tak skanowałem go malwarem i esetem32, nic nie wykryły.

    @edit3
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3366795.html tu niby podobny problem ale spece z elektrody jak zwykle pomocni
    Ostatnio zmieniony przez Plastus : 23-11-2018, 21:32

  2. #2

    ⬛★ Użytkownik TORG VIP ★⬛ rosen jest teraz offline
    Avatar rosen
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    55
    Posty
    2,184
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    próbowałeś włączyć i wyłączyć?

  3. Reklama
Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Wysokie zużycie CPU, zmiana systemu, takie tam
    Przez Sakus w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 08-11-2015, 20:46
  2. Bardzo wysokie zużycie CPU
    Przez ArturSmok w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 27-05-2012, 15:54

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •