Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Gwarancja laptopa

  1. #1

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    313
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Gwarancja laptopa

    Czy naklejki na śrubach obudowy laptopa są traktowane jako plomby i ich zniszczenie == utrata gwarancji? Chcę wymienić SSD w Huaweiu matebook D i nie mogę nawet zdjąc pokrywy bo na śrubach są naklejki z chińskimi naczkami. Komputer kupiony w x-komie jak coś.

  2. #2
    Old-Era

    Domyślny

    zalezy, w laptopie MSI moglem nawet nalozyc nowa paste na procka i oddac go na gwarancje mimo ze byly tam plomby, oni potem w serwisie po prostu sprawdzaja czy ty mogles cos zjebac czy cos sie samo zjebalo

  3. Reklama
  4. #3

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Wszystko zależy od producenta oraz konkretnej serii laptopów. Dysk jednak wymieniać/dorzucać można w 90% bez utraty gwarancji - śrubki z plombą są tylko sygnałem dla serwisanta, że było grzebane w środku i by zwrócić uwagę czy problem nie powstał z winy użytkownika. Tak czy siak upewnić się o warunkach gwarancyjnych możesz z instrukcji i/lub książeczki gwarancyjnej, którą musiałeś dostać z laptopem. Powinna być w pudełku, pod wytłoczką.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  5. #4

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    313
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Zadzwoniłem do x-komu, odesłali mnie do producenta, po 10 próbach się połączyłem, gość mówił, że jak odkręciłem nawet te śrubki bez naklejek, a z jakimś niebieskim klejem, to straciłem gwarancję. No ale dal mi numer do autoryzowanego serwisu Huaweia w Katowicach, bo podobno tylko tam mogę wymienić cokolwiek w tym laptopie nie tracąc gwarancji. Nawet jakbym chciał sobie ogarnąć laptop z kurzu to muszę lecieć do tego ich serwisu.

    Zadzwoniłem do tego serwisu, okazało się, że oni nie naprawiają tego sprzętu, odesłali mnie do randomowego serwisu w Warszawie, który się tymi laptopami zajmuje.

    No to zadzwoniłem do Warszawy, na wstępie 5 minut słuchania głupiego automatu, wciśnij 2, 6, 7, teraz gwiazdkę, krzyżyk, 3 zdrowaśki proszę oczekiwać na połączenie z konsultantem, po 10 minutach bycia pierwszym w kolejce, odezwał się gość, który powiedział, że nie wie czy ich serwis się tym zajmuje i musi sprawdzić.

    Po kolejnych 5 minutach wrócił z tekstem " nie udało mi się ustalić czy serwisujemy te laptopy, proszę zgłosić naprawę przez formularz online i damy panu znać w ciągu 14 dni".

    A no i nadal nie jestem pewien czy dysk NVMe podejdzie pod tego laptopa. Zapytalem o to na infolini Huaweia - też kurwa nie wiedzieli, odesłali do serwisu, bo oni będą wiedzieć, a jak się okazało, nawet nie naprawiają laptopów.

  6. #5

    Notoryczny Miotacz Postów Xioniz jest teraz offline
    Avatar Xioniz
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,208
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj hefalump napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zadzwoniłem do x-komu, odesłali mnie do producenta, po 10 próbach się połączyłem, gość mówił, że jak odkręciłem nawet te śrubki bez naklejek, a z jakimś niebieskim klejem, to straciłem gwarancję. No ale dal mi numer do autoryzowanego serwisu Huaweia w Katowicach, bo podobno tylko tam mogę wymienić cokolwiek w tym laptopie nie tracąc gwarancji. Nawet jakbym chciał sobie ogarnąć laptop z kurzu to muszę lecieć do tego ich serwisu.

    Zadzwoniłem do tego serwisu, okazało się, że oni nie naprawiają tego sprzętu, odesłali mnie do randomowego serwisu w Warszawie, który się tymi laptopami zajmuje.

    No to zadzwoniłem do Warszawy, na wstępie 5 minut słuchania głupiego automatu, wciśnij 2, 6, 7, teraz gwiazdkę, krzyżyk, 3 zdrowaśki proszę oczekiwać na połączenie z konsultantem, po 10 minutach bycia pierwszym w kolejce, odezwał się gość, który powiedział, że nie wie czy ich serwis się tym zajmuje i musi sprawdzić.

    Po kolejnych 5 minutach wrócił z tekstem " nie udało mi się ustalić czy serwisujemy te laptopy, proszę zgłosić naprawę przez formularz online i damy panu znać w ciągu 14 dni".

    A no i nadal nie jestem pewien czy dysk NVMe podejdzie pod tego laptopa. Zapytalem o to na infolini Huaweia - też kurwa nie wiedzieli, odesłali do serwisu, bo oni będą wiedzieć, a jak się okazało, nawet nie naprawiają laptopów.
    Nie masz się co dziwić, bo na tych infoliniach, to siedzą ludzie co nie mają pojęcia o sprzęcie, tylko mają pdfa z instrukcją otwartego i jak ktoś ich o coś pyta, to oni na ctrl f szukają odpowiedzi w tej instrukcji. Miałem 2 znajomych co pracowali na takich serwisach to przecież śmiech na sali.

  7. #6

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    313
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Xioniz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie masz się co dziwić, bo na tych infoliniach, to siedzą ludzie co nie mają pojęcia o sprzęcie, tylko mają pdfa z instrukcją otwartego i jak ktoś ich o coś pyta, to oni na ctrl f szukają odpowiedzi w tej instrukcji. Miałem 2 znajomych co pracowali na takich serwisach to przecież śmiech na sali.
    No cóż, jutro jadę po dysk, mam nadzieje że nie będę musiał laptopa oddawac na serwis z powodu jakiejś usterki. Swoją drogą, 2 lata bez czyszczenia laptopa o grubości 15mm z kurzu?
    Pytanko jeszcze jedno w sumie mam, zgaduje że partycja recovery z windowsem jest na obecnym SSD? mogę to jakoś sprawdzić, przenieść w inne miejsce?

  8. #7
    Old-Era

    Domyślny

    Cytuj hefalump napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No cóż, jutro jadę po dysk, mam nadzieje że nie będę musiał laptopa oddawac na serwis z powodu jakiejś usterki. Swoją drogą, 2 lata bez czyszczenia laptopa o grubości 15mm z kurzu?
    Pytanko jeszcze jedno w sumie mam, zgaduje że partycja recovery z windowsem jest na obecnym SSD? mogę to jakoś sprawdzić, przenieść w inne miejsce?
    paste sobie zmien na gpu/cpu na arctic silver 5

  9. #8

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj hefalump napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pytanko jeszcze jedno w sumie mam, zgaduje że partycja recovery z windowsem jest na obecnym SSD? mogę to jakoś sprawdzić, przenieść w inne miejsce?
    Tak, musisz ją po prostu sklonować. Masa takiego softu jest dostępna w internecie, łącznie z darmowymi alternatywami. Pytanie czy jest sens - recovery często ma masę śmieci od producenta, lepiej przygotować własny obraz czystego systemu.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Rozkręcenie laptopa vs gwarancja
    Przez BBsrv w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 04-11-2015, 07:43
  2. Gwarancja Laptopa(msi)
    Przez rycekrox21 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 10-04-2014, 07:49
  3. gwarancja a rozkrecenie laptopa
    Przez Cheaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 14-01-2013, 10:58
  4. Nielegalny Windows a gwarancja
    Przez H5N1 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 05-08-2012, 17:16
  5. Gwarancja Nokii!
    Przez Lesny Buszmen w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 06-12-2011, 16:17

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •