Reklama
Strona 4 z 24 PierwszaPierwsza ... 2345614 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 46 do 60 z 359

Temat: NBA

  1. #46
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    a to nie jest tak że ofensywa w nba jest tak mocna, że zwyczajnie nie opłaca się defować tak jak ty piszesz? czemu jakaś chujowa drużyna by nie zaczęła se defować lepiej i nie być już chujowa xD strzelam że nie ma to takiego przełożenia jak myślisz że jest, z wysokim pressingiem masz rację, ale jak grasz na mocną drużynę to z reguły go nie stosujesz bo taki messi po prostu zrobi cie w chuja i potem w obronie masz lipę bo brakuje zawodników
    no i wysoki pressing też dużo bardziej męczy

  2. #47
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    673
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Dokladnieja tez uwazam, ze to mega chujowe i coraz rzadziej ogladam mecze bo czasami wydaje mi sie, ze my na orliku robimy wieksza presje od nich, ale to nie do konca wina zawodnikow czy trenerow, a wladz ligi i spolecznosci, ktora ja oglada. Pewnie na 100 amerykanow, ktorzy jaraja sie atakiem i wykrecaniem cyferek, jest 10 co narzekaja na slaba obrone. Atak jest bardziej widowiskowy i to on przyciaga casuali przed TV i na mecze. Ludzie, ktorzy w tym nie siedza, nie widza pracy obroncow, gry bez pilki i maja focus na konkretnego zawodnika, ktory w tym momencie ma gale w rece.
    Teraz taki trener siada sobie i analizuje hmmm Wladze ligi wprowadzaja przepisy, ktore faworyzuja atak, ludzie przychodza na mecze i placa za bilety zeby poogladac efektowne wsady, coraz wiecej jest zawodnikow przy ktorych predzej wrocisz na lawke z 5 faulami na koncie niz ich zatrzymasz. No to maja wyjebane w ta obrone i sie im nie dziwie. Jak nie wykrecisz lepszych cyferek to przegrasz.
    Moim zdaniem po prostu trzeba poczekac. Teraz jest na to hype, ale jak tak dalej pojdzie to staty na poziomie 50 pkt beda norma, a zawodnicy maja swoja granice i nie wycisna wiecej z tyloma meczami na sezon. Ludzie sie przyzwyczaja, zaczna sie nudzic i narzekac. Przypomna sobie jak fajnie bylo gdy latali gracze 120 kg i sie przepychali, a nie tylko rzuty za 3 pkt i wroci to na swoje miejsce.

  3. Reklama
  4. #48
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a to nie jest tak że ofensywa w nba jest tak mocna, że zwyczajnie nie opłaca się defować tak jak ty piszesz? czemu jakaś chujowa drużyna by nie zaczęła se defować lepiej i nie być już chujowa xD strzelam że nie ma to takiego przełożenia jak myślisz że jest, z wysokim pressingiem masz rację, ale jak grasz na mocną drużynę to z reguły go nie stosujesz bo taki messi po prostu zrobi cie w chuja i potem w obronie masz lipę bo brakuje zawodników
    no i wysoki pressing też dużo bardziej męczy
    Bardziej to, co teraz Ryba napisał - dobra obrona im się tam po prostu finansowo nie opłaca. Zobacz sobie jakiś mecz ligi europejskiej, tam gra wygląda zupełnie inaczej. Jest bardziej zacięta, ale mniej widowiskowa, trudniej byłoby sprzedać takie show.
    A wszyscy moi znajomi, którzy mieli coś więcej styczności z basketem, zgodnie twierdzą, że NBA oglądają właśnie tylko i wyłącznie dla show, bo przez ten lajt w obronie nie są w stanie brać tego na poważnie.

  5. #49
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    tak se myślałem to przez to że rzuca się coraz więcej trójek, atak jest rozciągnięty na większym połacie boiska, obrona przez to jest też dużo bardziej rozciągnięta i zwyczajnie ciężej jest im pokryć dużo większą część boiska niż załóżmy 20 lat temu, szczerze wątpie w ten argument marketingowy, co w europie ludzie wyjebane mają w hajs?xD jak na ostatnich igrzyskach usa se rozpierdalało bobasków w finale 30 punktami, to wątpie by hiszpanie, których większość nie gra w nba, mieli wyjebane na medal i nie chcieli tak zacięcie jak to twierdzisz bronić, tylko zwyczajnie ofensywa jest za mocna i nie są w stanie

  6. #50
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    No różnica między poziomem ataku oraz przygotowaniem fizycznym zawodników jest ogromna, to dlatego. Koszykówka to bardzo kontaktowy i siłowy sport, wbrew pozorom, a wiadomo jakie warunki fizyczne mają mudżiny z NBA. Obróci się taki James dupą do Ciebie i w żaden sposób nie jesteś w stanie wypchnąć takiego kloca spod kosza.
    A receptą na przeciwnika sypiącego rzuty z dystansu jest właśnie ciasne krycie, odcinanie od podań, ciągły pressing. Jeśli non stop będziesz mieć przy sobie obrońcę, który Cię naciska, przeszkadza i próbuje odebrać piłkę, to w najlepszym wypadku będziesz mu rzucać przez ręce na odchyleniu, a wtedy skuteczność znacząco spadnie.

  7. #51
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    nie chce sie z toba klocic, bo nie jestem eksprtem w tej dziedzinie, co zreszta napisalem w 1 poście, ale nie jestem fanem teorii spiskowych że federacja wymusza na klubach taką, a nie inną gre, jestem raczej fanem teorii że jeśli grają tak jak grają, to widocznie najlepsi trenerzy i eksperci zalecają taką gre bo jest skuteczniejsza, zresztą też nie jest znów tak że obrońcy mają całkowicie wyjebane, bo wtedy byśmy widzieli po 100 wsadów na mecz, bo ciężko wsadu nie wsadzić, to są pewne punkty, a zdarzają się wsady na tyle rzadko że potem widujesz je w plays of the week, a nie casual points of the week

    zresztą są też teamy znane z dobrej defensywy, jakieś celtic czy milwauke, przy tak dużej ilości rzutów to imo od takiego latania od zawodnika do zawodnika większą skuteczność w defensywie można mieć mając świetnych zbiórkowiczów

  8. #52
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    673
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    W Europie wydaje mi sie, ze jest troche inna kultura gry, koszykowka jest bardziej traktowana jako sport, a nie jak show. W NBA np. duzo czesciej kroki puszczaja czy np niesiona pilke. Dodatkowo nie wiem czy to dozwolone bylo czy po prostu tez sedziowie na to nie zwracaja uwagi w NBA jako 1 czesto robia krok, w europie musi byc koziol, to juz duzo zmienia. Dodaj do tego gwiazdy jak harden czy Lebron, ktorych nie da sie zatrzymac. To nie chodzi o to, ze w europie ludzie maja wyjebane na hajs tylko o to, ze tu nie ma takich warunkow zeby stworzyc to co jest teraz w NBA i imo jest lepiej trzymac to w takiej formie jaka jest teraz.
    Co do igrzysk, jak biora tam same gwiazdy co sami sobie doskonale radza 1 na 1 dodaj im kilka zadaniowcow co im jeszcze pomagaja to ciezko zagrac dobra obrone xD Za duza roznica fizycznosci.
    A jesli chodzi o trenerow to np. POP ktory slynie z prowadzenia SPURS jako defensywna druzyna wypowiadal sie, ze obroncy maja coraz gorzej i coraz wiecej fauli jest gwizdanych w obronie.
    Piszac, ze w NBA maja calkowicie wyjebane na obrone to nie chodzi o to ze stoja tam jak kolki tylko, ze jest duzo wiekszy focus na atakowana polowa i mlodzi jak maja wybor to wola sie rozwijac w ataku niz obronie. Jak chcesz zobaczyc mecz w ktorym na prawde nic nie bronia to odpal sobie All stars game, tam czesto stoja i na prawde nie bronia, a zawodnicy sobie efektownie podaja i wsady klepia jeden za drugim.

  9. #53
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale ja nie mówię tutaj o jakichś teoriach spiskowych, w żadnym razie. Uważam, z resztą nie tylko ja, że po prostu przez lata taki styl im się utarł, a że jest tożsamy z wynikami i zyskami, to nie ma sensu go zmieniać. Dla mnie po prostu to jest chujowe, no bo nie umiem się jarać jakąś dojebaną akcją pokazywaną w plays o the year jeśli widzę, że obrońcy za mocno przy niej nie przeszkadzali...
    Co do lajtu w obronie, to naprawdę włącz sobie z ciekawości jakiś mecz z ligi europejskiej i zobaczysz, na czym ta różnica polega.

    @up: no w sumie w końcu się zgadzamy, dokładnie to

  10. #54
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    też tak se myślałem, Astinus podał przykład wysokiego pressingu, zgadza się że jest on często skuteczny w piłce, ale wymaga też dużo większego nakładu siły, może jest tak że podobny pressing i obrona w NBA by wymagał również większego nakładu siły, stąd ofensywa byłaby słabsza bo zawodnicy mieli zwyczajnie mniej siły do angażu w ofensywie i jakieś mądre głowy wyliczyły że koszt kondycyjny lepszej defensywy nie jest tak wartościowy jak lekkie odpuszczenie w defensywnie i mocniejsza ofensywa, dlatego zawodnicy nie rzucają się tak do defensywy, a skupiają na nakurwianiu w ataku

  11. #55
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    673
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    W nocy Rockets rzucili tylko 70 rzutow za 3 pkt xDDDDDDDDDDD To niezly basket, w sumie to jest pierwsza druzyna, ktorej kibicowalem gdy zaczalem interesowac sie NBA i dalej cieszy mnie ich kazdy win, ale no to nie jest styl gry, ktory chcialbym ogladac teraz.
    Amerykanie usiedli do notatek z podstawowki i znalezli tam cenne info, ze jednak 3 > 2 i tak graja teraz.
    Za to fajny meczyk Toronto vs Boston, chcialbym zeby taki byl final konferensji wschodu. Szkoda tylko, ze Raptors przegrali.

  12. #56
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    A i tak wdupcyli, Dinwidie trzy trójki w ciagu ostatnich 30 sekund jebnal

  13. #57
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Oglądałem se wczoraj(wsumie dzisiaj) mecz celticu i podobala mi się gra kyrie Irvinga, świetny technicznie, dobre podania, rzuty z kazdej pozycji, szybki, zwrotny, jacy zawodnicy tez sa takimi prze chujami?

  14. #58
    Avatar Ryba
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    673
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Ogarnij sobie DeMara DeRozana z SPURS, chociaz ostatnio troche z forma w dol to i tak warto go poogladac w akcji. Kyle Lowry jego byly kolega z druzyny tez bardzo dobry gracz, tyle ze gra troche bardziej w kratke, ale cale Raptors mysle warte ogladania. Paul George z OKC (z asystami troche gorzej, ale tez bardzo dobry technicznie), Luka Doncic z Dallas najprawdopodobniej Rookie of the year w tym sezonie, swietny przeglad pola, punkty tez nabija ladnie, przyszla gwiazda tej ligi. Damian Lillard kolejny bardzo dobry gracz z Portland. Chris Paul tez pasuje do opisu, ale obecnie kontuzja i nie wiem czy wgl bedzie w tym sezonie jeszcze gral. Generalnie Kyrie jest swietny i ciezko o zawodnikow podobnych skillem, ale jeszcze np. Kemba Walker z Chornets ma bardzo dobre mecze, John Wall jak mu sie chce tez potrafi dobrze zagrac z Wizards. Troche tego masz, poogladaj sobie jakies highlightsy z nimi, a najlepiej mecze bo jednak to od druzyny duzo zalezy i zawodnik moze byc kozakiem i Ci sie podobac, ale styl calej druzyny juz nie.

  15. #59

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    283
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Z takimi kozakami to jest na zasadzie, że praktycznie każda drużyna w NBA dąży do tego, żeby swojego ALL-STARA mieć, kwestia już tylko pod jakim względem oceniać takiego grajka, no bo są gracze którzy opierają sie na technice, inni na warunkach fizycznych/atletyzmie, jeszcze inni na szybkości. Co do listy to do kandydatów podanych powyżej to napewno bym dodał Stepha Currego (chociaż ja osobiście typa nie trawie ale to z innych powodów) i Giannisa Antetokounmpo z Milwauke, gość ma 24 lata a już praktycznie dominuje całą lige swoimi warunkami, kwestia czasu kiedy doda rzut z dystansu/półdystansu i reszte se wciągnie dupą.

  16. #60
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,856
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    a co to jest all-star i jak zawodnik może stać się all-star? also powiedzcie mi jakie sa rodzaje faulów, bo ostatnio oglądałem i był jakiś 3-second defensive faul i chuj wie o co chodziło(nie był to normalny faul)

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. NBA 2K14
    Przez Tazz w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 16-04-2014, 21:04
  2. Nba 2k13
    Przez Grimekk w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post: 22-01-2013, 20:48
  3. NBA 2k12 - temat ogólny
    Przez Tlenik w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 05-12-2011, 23:24

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •