Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 33

Temat: Kredyt hipoteczny

  1. #1
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,320
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Kredyt hipoteczny

    Witam za pół roku chce kupić mieszkanie w Polsce na co uważać, co brać pod uwagę. Lepiej brać mieszkanie do remontu czy raczej do gotowego wprowadzenia się?
    Mieszkanie będzie szło na wynajem do spłacenia kredytu
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  2. #2
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Smok_Galana napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam za pół roku chce kupić mieszkanie w Polsce na co uważać, co brać pod uwagę. Lepiej brać mieszkanie do remontu czy raczej do gotowego wprowadzenia się?
    Mieszkanie będzie szło na wynajem do spłacenia kredytu
    Mówiąc o gotowym masz na myśli wyremontowane z rynku wtórnego czy od developera?
    Zależy co uda ci się znaleźć i jakie masz oczekiwania. Kupienie okazyjnie taniego mieszkania do remontu może wyjść finansowo nieco lepiej niż gotowego z rynku wtórnego, bo masz kontrolę nad ceną i jakością materiałów, do tego możesz sam dużo zrobić przez co oszczędzasz na robociźnie dla majstrów. Mieszkania developerskie mają raczej stałą cenę zależną bezpośrednio od rynku i konkretnych standardów, więc nie nastawiałbym się na szukanie "okazji" w tym przypadku

    Jeśli chcesz kupić mieszkanie pod sam wynajem to polecałbym mieć chociaż 20-30% wkładu własnego. Rata kredytu powinna być mniej więcej pokryta przez przychód, może nawet z gratisem. Jeśli chodzi o stosunek powierzchnia-cena wynajmu, to najbardziej opłaca się kupowanie mieszkań +/- 25-35m, najlepiej z 2 pokojami. Umowa na 1-2 lata (nie ma co się bawić w jakieś półroczne), dwumiesięczna kaucja i lecisz

    Nie kupować mieszkań z dużym salonem z aneksem kuchennym bo je ciężej sprzedać/wynająć, nigdy nie wynajmować matkom z dziećmi
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 10-10-2018, 23:41

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,320
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Z rynku wtórnego ale max 1990 myślę, chce kupić 3 pokojowe za około 50k euro i spłacać 15lat po 400euro miesięcznie, opłaty wynoszą 600zł czyli150euro za czynsz mogę brać 1k zł czyli 250 euro, to jak mam mieć pokrycie raty przez przychód?
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  5. #4
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    To w jakim mieście planujesz? W Warszawie za wynajem 3 pokojów studentom dostałbyś spokojnie 2k++ nawet na obrzeżach

  6. #5

    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Białystok
    Posty
    396
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Smok_Galana napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lepiej brać mieszkanie do remontu czy raczej do gotowego wprowadzenia się?
    Tutaj ma raczej duże znaczenie w jakim stopniu jesteś w stanie sam wykonać prace remontowe, nie licząc kosztów ekip remontowych to remont wychodzi stosunkowo tanio.
    Sam ostatnio kupowałem mieszkanie i przez 3 miesiące przeglądałem oferty w internecie i udało mi się znaleźć mieszkanie do remontu 50tyś tańsze niż te po remoncie/gotowe do wprowadzenia. Na materiały/meble do remontu wydałem 25tyś, wszystkie prace typu hydraulika,szpachlowanie,układanie gresu/glazury itp robilem sam z bratem. Więc szukając okazji i robiąc samemu większość prac remontowych da się sporo zaoszczędzić.

  7. #6
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,320
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To w jakim mieście planujesz? W Warszawie za wynajem 3 pokojów studentom dostałbyś spokojnie 2k++ nawet na obrzeżach
    40k ludzi, brak uniwerka studiow itp, z praca tez lipa ale planuja za 2 lata otworzyc jeden z najwiekszych magazynow w regionie i wlasnie celuje w rodzinke z dzieciakiem ewentualnie 3 ukraincow


    Cytuj Vertor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tutaj ma raczej duże znaczenie w jakim stopniu jesteś w stanie sam wykonać prace remontowe, nie licząc kosztów ekip remontowych to remont wychodzi stosunkowo tanio.
    Sam ostatnio kupowałem mieszkanie i przez 3 miesiące przeglądałem oferty w internecie i udało mi się znaleźć mieszkanie do remontu 50tyś tańsze niż te po remoncie/gotowe do wprowadzenia. Na materiały/meble do remontu wydałem 25tyś, wszystkie prace typu hydraulika,szpachlowanie,układanie gresu/glazury itp robilem sam z bratem. Więc szukając okazji i robiąc samemu większość prac remontowych da się sporo zaoszczędzić.
    tutaj firme biore ewentualnie jakis znajomych co znaja sie na fachu, nie mieszkam w polsce i nie bede bral miesiaca urlopu by samemu ogarnac mieszkanie wiec dzieki ale odpada
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  8. #7
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Smok_Galana napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    40k ludzi, brak uniwerka studiow itp, z praca tez lipa ale planuja za 2 lata otworzyc jeden z najwiekszych magazynow w regionie i wlasnie celuje w rodzinke z dzieciakiem ewentualnie 3 ukraincow
    W takim mieście za te 50k euro to pewnie kupisz ze 2 mieszkania po 2 pokoje. Zajrzyj na jakąś gratkę/gumtree
    Ile masz konkretnie wkładu własnego? Bo jak wrzuciłem to w kalkulator to wygląda jakbyś chciał wziąć kredyt na całość +/-

    Co do remontu, podpisz umowę w której zawrzyj terminy wykonania pracy. Do tego majstrów trzeba kontrolować, oddanie tak po prostu komuś kluczy do mieszkania i pieniędzy na remont to proszenie się o problemy.
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 11-10-2018, 18:00

  9. #8

    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Białystok
    Posty
    396
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Smok_Galana napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    40k ludzi, brak uniwerka studiow itp, z praca tez lipa ale planuja za 2 lata otworzyc jeden z najwiekszych magazynow w regionie i wlasnie celuje w rodzinke z dzieciakiem ewentualnie 3 ukraincow
    Młode rodziny to może być dodatkowy problem, bo są przepisy o ochronie ciężarnych kobiet itp. I można się mocno przejechać, jak trafisz na podludzi to będą mieszkać za darmo i nie będziesz mógł ich eksmitować. Najlepiej przed wynajmem iść na konsultacje do poradni prawnej czy prawnika żeby napisać dobrą umowę, zabezpieczając się przed takimi przypadkami:



  10. #9
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    kupowanie mieszkania na górce przed kryzysem xD czemu mnie nie dziwi, że smok galana wpadł na ten pomysł właśnie teraz
    p.s. wiesz, że jak weźmiesz kredyt na 20 lat na obecnych stopach procentowych i wyjdzie ci za mieszkanie 200k do spłaty jakieś 300k, to jak ci przyjebie kryzysem i podniosą stopy procentowe, to będziesz miał do spłaty 400k, a mieszkanie będzie warte 150k?

    aha, i to jeszcze w małym mieście 40k, gdzie ceny mieszkań najbardziej dostaną po dupie, to xD

  11. #10
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kupowanie mieszkania na górce przed kryzysem xD czemu mnie nie dziwi, że smok galana wpadł na ten pomysł właśnie teraz
    p.s. wiesz, że jak weźmiesz kredyt na 20 lat na obecnych stopach procentowych i wyjdzie ci za mieszkanie 200k do spłaty jakieś 300k, to jak ci przyjebie kryzysem i podniosą stopy procentowe, to będziesz miał do spłaty 400k, a mieszkanie będzie warte 150k?

    aha, i to jeszcze w małym mieście 40k, gdzie ceny mieszkań najbardziej dostaną po dupie, to xD
    Aż tyle ceny mieszkań raczej nie spadną, ale fakt że ceny są wywindowane już od 6-7 lat i słychać głosy że w przeciągu 1-2 lat będzie korekta
    Tylko tego nikt nie przewidzi tak naprawdę
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 11-10-2018, 18:19

  12. #11
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    ale wiesz, że małe miasteczka 40k są najgorsze? bo ceny mieszkań są mocno wywindowane i tam spokojnie polecą ceny o 30%, bo się małe miasta wyludniają i idzie zajebisty niż demograficzny, a jeszcze aktualne dziadki, które zaczną za 2-3 lata umierać, to jest kurewski wyż, czyli nawet jak nie będzie kryzysu gospodarczego, to ceny oberwą o kilka-kilkanaście procent, a do tego znacznie spadnie płynność rynku i będzie większy problem wynająć, obecnie mieszkania w dużych miastach są przewartościowane o jakieś 20%, czyli w czasie ewentualnego kryzysu spokojnie mogą spaść o 30 w panice i tak se poleżeć, a małe miasteczka są do odstrzału i kupowanie teraz mieszkania w takim 40k to jest głupota, bo spokojnie za rok-dwa się może zacząć 5-10 letnia posucha, że szkoda gadać

    druga sprawa - stopy procentowe - większość ludzie nie wie, że kredyt i raty zależą od stop procentowych, obecnie są praktycznie zerowe, a już inflację mamy realną na poziomie 6%, także elo kryzys, elo podniesione stopy procentowe i się sporo osób zdziwi, bo sobie liczy, że ratka kredytu 1500, a tu nagle się okaże że 2 koła i dokładnie dlatego ceny mieszkań mocno spadają w czasie kryzysu, bo sporo ludzi bierze kredyty na styk, a potem się okazuje, że nie są w stanie spłacić i trzeba sprzedawać ze stratą i płacz, rynek zalany, ceny dalej lecą itd. i mamy domino-błędne koło
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 11-10-2018, 18:25

  13. #12

    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Białystok
    Posty
    396
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W takim mieście za te 50k euro to pewnie kupisz ze 2 mieszkania po 2 pokoje. Zajrzyj na jakąś gratkę/gumtree
    Ile masz konkretnie wkładu własnego? Bo jak wrzuciłem to w kalkulator to wygląda jakbyś chciał wziąć kredyt na całość +/-
    Z tym też jest różnie, zależy od miasta. W moim rodzinnym mieście 30k osób teraz sprzedają mieszkania w stanie developerskim za 180tyś za 40m2.
    A ostatni spory wzrost cen mieszkań był spowodowany wzrostem cen materiałów budowlanych.

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    druga sprawa - stopy procentowe - większość ludzie nie wie, że kredyt i raty zależą od stop procentowych, obecnie są praktycznie zerowe, a już inflację mamy realną na poziomie 6%, także elo kryzys, elo podniesione stopy procentowe i się sporo osób zdziwi, bo sobie liczy, że ratka kredytu 1500, a tu nagle się okaże że 2 koła i dokładnie dlatego ceny mieszkań mocno spadają w czasie kryzysu, bo sporo ludzi bierze kredyty na styk, a potem się okazuje, że nie są w stanie spłacić i trzeba sprzedawać ze stratą i płacz
    Ale z tego co zrozumiałem to będzie brał kredyt tam gdzie pracuje, za granicą.
    Ostatnio zmieniony przez Vertor : 11-10-2018, 18:28

  14. #13
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale wiesz, że małe miasteczka 40k są najgorsze?
    nie bo nie znam zupełnie specyfiki rynku małych miast

    btw podejrzewam że w takich miejscach ciężej też znaleźć normalnych ludzi do wynajęcia
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 11-10-2018, 18:39

  15. #14
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    podejrzewam że w takich miejscach ciężej też znaleźć normalnych ludzi do wynajęcia
    a no, to jest 3 element

    i teraz - jaka jest realna stopa zwrotu takiego mieszkania odejmując remonty itp. zakłądając, że będą płacić itd. - przy pomyślnych wiatrach 10%, w takich małych miasteczkach wychodzi na 6-7% roczne zazwyczaj, to se już lepiej kupić akcje coca-coli i mieć 5% rocznie(z czego 4% pewniaczek dywidenda wypłacana od 60 lat), a 0 jebania się z czymkolwiek

  16. #15
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,867
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale wiesz, że małe miasteczka 40k są najgorsze? bo ceny mieszkań są mocno wywindowane i tam spokojnie polecą ceny o 30%, bo się małe miasta wyludniają i idzie zajebisty niż demograficzny, a jeszcze aktualne dziadki, które zaczną za 2-3 lata umierać, to jest kurewski wyż, czyli nawet jak nie będzie kryzysu gospodarczego, to ceny oberwą o kilka-kilkanaście procent, a do tego znacznie spadnie płynność rynku i będzie większy problem wynająć, obecnie mieszkania w dużych miastach są przewartościowane o jakieś 20%, czyli w czasie ewentualnego kryzysu spokojnie mogą spaść o 30 w panice i tak se poleżeć, a małe miasteczka są do odstrzału i kupowanie teraz mieszkania w takim 40k to jest głupota, bo spokojnie za rok-dwa się może zacząć 5-10 letnia posucha, że szkoda gadać

    druga sprawa - stopy procentowe - większość ludzie nie wie, że kredyt i raty zależą od stop procentowych, obecnie są praktycznie zerowe, a już inflację mamy realną na poziomie 6%, także elo kryzys, elo podniesione stopy procentowe i się sporo osób zdziwi, bo sobie liczy, że ratka kredytu 1500, a tu nagle się okaże że 2 koła i dokładnie dlatego ceny mieszkań mocno spadają w czasie kryzysu, bo sporo ludzi bierze kredyty na styk, a potem się okazuje, że nie są w stanie spłacić i trzeba sprzedawać ze stratą i płacz, rynek zalany, ceny dalej lecą itd. i mamy domino-błędne koło
    no a potem te janusze biznesmeny będą płakać, że hur dur pomuszcie plx, jak było z kredytami we frankach

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. kredyt gotówkowy
    Przez Mathew w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 19-12-2015, 23:16
  2. Umowa zlecenie a kredyt
    Przez Dawox w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 17-11-2015, 22:31
  3. Kredyt/pożyczka dla osoby niepracującej
    Przez pawelpawel1313 w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 16-04-2015, 20:42
  4. Kredyt studencki - co i jak?
    Przez ziomek620 w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post: 18-09-2014, 11:19
  5. Pytanie o pozyczke, kredyt.
    Przez Rajan w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 06-05-2014, 17:25

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •