Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 36

Temat: Inwestycje gminy

  1. #1
    Avatar wąż
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    346
    Siła reputacji
    8

    Domyślny Inwestycje gminy

    Siedzę sobie właśnie, popijam herbatkę z głogu i nie mając co robić przeglądam se gazetkę z mojej gminy. Jak wiadomo zbliżają się wybory więc inwestycje idą pełną parą. No i ja tak sobie patrzę na te inwestycje i widzę "budowa chodnika przy ulicy jana pawlaka drugiego wielkiego cena inwestycji 253 tyś złoty" właśnie sobie przypominam gdzie ten chodnik patrzę na mapę sprawdzam długość około 120 - maks 200m. Czy wybudowanie prostego chodnika ze zwykłej kostki brukowej jest aż tak drogie? Przecież za 250 tysięcy to można dom postawić cały z dachem oknami i tak dalej no może nie jakoś szybko powiedzmy tak trybem gospodarczym, bo ostatnio ceny materiałów idą w góre jak chuj. Czytam dalej i widze hala sportowa we wsi Wypizdowie cena inwestycji 2 mln 550 tyś polskich szekli złotych. Kurwa 2 mln? za halę sportową? przecież to jest kupa szmalu a hala nie jest jakaś dużo ma mały korytarz szatnie męską damską prysznice kible miejscówkę do jakiegoś stróża, boisko i pokoik na sprzęt sportowy. Co prawda boisko ma wysoko dach położony więc jest dosyć wysoka, sam dach ma duży obszar i musi być mocny żeby nie skurwił się do środka(nie można go podeprzeć filarami no bo by filary na boisku stały xD nie znam się na tym w sumie). Nie wiem jaki dokładnie ma metraż ta hala ale samo boisko to może mieć z 40 x 20 co pewnie i tak będzie przesadą. Ale i tak mi się wydaje że te ceny są jakieś z pizdy. To wszystko tyle kosztuje czy pierdole jak potłuczony?
    Ostatnio zmieniony przez wąż : 20-09-2018, 14:26

  2. #2
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    W zeszłym roku w moim wypizdówku kochanym miały miejsce (jak co roku chyba) lista inwestycji dla społeczeństwa czy jakoś tak no w każdym bądź razie na zrobienie parkingu 50x50 wiesz ile pieniążków poszło z podatków? 1 MILION, konkretnie 993 TYSIĄCE, słownie DZIEWIĘĆSET DZIEWIĘĆDZIESIĄT TRZY TYSIĄCE ZŁOTY ZERO GROSZY, oczywiście nie śpieszyli się z tym
    Co do pytania, na pewno nie jest to tanie ale ale żeby to wynosiło taką sumę? Wydaje mi się, że nie. No i słowo klucz IDĄ WYBORY także nawet kosztem jebania przez 4 lata biedy to oni zrobią ci ten chodnik za 3mln nawet byleby wygrać wybory i dostać się do koryta bo nie oszukujmy się głównie taki jest cel polityko-urzędników.
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,979
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    z ciekawosci wpisałem budżet stary sącz i jakies projekty mi wyskoczył to tutaj pisze 250 m chodnika koszt projektu 60k
    https://www.budzet.um.stary.sacz.pl/projekt.php?id=118

    może gdzieś też masz rozpisane co i jak ile kosztuje?

  5. #4
    Avatar wąż
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    346
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    tam u mnie ten chodnik jak robili to być może że kilka drzew trzeba było wyciąć więc z tego powodu też cena w górę poszła ale i tak to mi się wszystko drogo wydaje. Kurła mogłem zostać budowlańcem to bym se jakąś firmę otworzył kilku macherów najał kupił białego busa VW i bym smigał z ekipą krojąc gminy przed wyborami na kasę, a nie na jakieś studia czy coś xD

  6. #5
    Avatar Pingwinq
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    5,290
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Hmm, no za położenie metra kostki można sobie liczyć około 100 zł albo i więcej. Zależy od rodzaju, bo jak jest jakaś mała kosteczka, to wiadomo że nie układa się tego tak szybko jak behatonu i robocizna drożej wychodzi. Dodatkowo zależy to od tego czy trzeba rozbierać stary chodnik, wycinać jakieś drzewa, od materiału zastosowanego na podbudowę i pod kostkę, od tego czy wstawiasz też obrzeża, jakieś krawężniczki, od tego czy są wzorki w projekcie, więc może tyle wyjść koniec końców. Ludzie się śmieją ale na takiej firmie brukarskiej można bardzo dobrze wyjść. No ale najlepiej to i tak robić sobie prywatnie małe fuchy, których nie weźmie żadna duża firma. Wtedy można dać jeszcze wyższą cenę i sobie pomalutku robić po godzinach i mieć na czipsy i kole, pozdrawiam cieplutko.
    Ostatnio zmieniony przez Pingwinq : 20-09-2018, 14:58

  7. #6
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Plus jakieś atesty pewnie czy coś.

    U mnie w mieście na fejsbuku i miejskiej gazecie pod każdym artykułem o inwestycji i jej kwocie są komentarze patusow i alkoholików "KURWA JA BYM ZROBIŁ ŻE SZWAGREM TAKIE SAME TYLKO ZE LEPSZE ZA 3 TYSIONCE A NIE ZA 250 KURWA MAC. ZŁODZIEJE"

  8. #7
    Avatar wąż
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    346
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Cytuj Mega Filip napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Plus jakieś atesty pewnie czy coś.

    U mnie w mieście na fejsbuku i miejskiej gazecie pod każdym artykułem o inwestycji i jej kwocie są komentarze patusow i alkoholików "KURWA JA BYM ZROBIŁ ŻE SZWAGREM TAKIE SAME TYLKO ZE LEPSZE ZA 3 TYSIONCE A NIE ZA 250 KURWA MAC. ZŁODZIEJE"
    Jak bym siebie widział. Złodzieje jebane tylko kradnom i pienionszki biorom

  9. #8
    Avatar Vercon
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    278
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Rozbiorka starego chodnika wraz z wywiezieniem, wymiana gruntu bo wymagane jest to przez projekt, wiec wywiezienie starego piasku przywiezienie nowefo, porobienie odplywow, rowow melioracyjnych, przebudowa kanalizacji deszczowej, w koncu podbudowa, ulozenie nowej kostki, zrobienie barierek a a i w kwocie jest tez zawarty mayerial. Wiec tak to sie ceni. Same brukarstwo jeszcze chuj ale roboty ziemne to jest jebana kopalnoa zlota. Za rozbiorke starego chodnika, wywoz gruzu/piasku juz sa ogromne pieniadze a wykonawca jeszcze wszystko opierdoli komus innemu i ma podwojny hajs

  10. #9
    Avatar M4teu$z
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,743
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    gostek chyba nie wie, ze tam bedzie lanczuszek podwykonawcow a kazdy chce zarobic xD

  11. #10
    Avatar wąż
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    346
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    ja mówię o postawieniu chodnika na poboczu zupełnie nowego, a nie o renowacji, nic nie trzeba było rozbierać tylko "dobudować" kawałek pomiędzy jednym chodnikiem a sklepem na poboczu drogi. Złodzieje i tyle kardnom

  12. #11
    Avatar Avillon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,877
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Vercon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Rozbiorka starego chodnika wraz z wywiezieniem, wymiana gruntu bo wymagane jest to przez projekt, wiec wywiezienie starego piasku przywiezienie nowefo, porobienie odplywow, rowow melioracyjnych, przebudowa kanalizacji deszczowej, w koncu podbudowa, ulozenie nowej kostki, zrobienie barierek a a i w kwocie jest tez zawarty mayerial. Wiec tak to sie ceni. Same brukarstwo jeszcze chuj ale roboty ziemne to jest jebana kopalnoa zlota. Za rozbiorke starego chodnika, wywoz gruzu/piasku juz sa ogromne pieniadze a wykonawca jeszcze wszystko opierdoli komus innemu i ma podwojny hajs
    Przy wykonywaniu tylko chodnika odchodza elementy przebudowy istniejacych sieci ( w 90%). Projektuje sie z dostosowaniem do istniejacej infrastruktury (bo jest taniej i nie ma sensu jej ruszac). Wiec walek jak chuj, jezeli to bylo faktycznie 120 m.

  13. #12
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,401
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    U mnie park robili to wszystko spoko ale na ławki to już pożałowali i są niewygodne+badziewne, zapewne rozpadną się po 2-3 sezonach. Cena może też być dlatego bo w PL wygrywa ten co najmniej zaoferuje, tnie się koszty oczywiście na materiałach, jakości potem daje się 3 czy 5 lat gwarancji na daną budowę, i liczy się na to że się nic nie spierdoli, a jakby co zostaje paresetek k oszczędności właśnie na takie bajery i temu tak drogo.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  14. #13
    Avatar Pingwinq
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    5,290
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj luk72 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Projektuje sie z dostosowaniem do istniejacej infrastruktury (bo jest taniej i nie ma sensu jej ruszac).
    no chyba nie w Polsce, tutaj przykładowo najpierw robisz drogę, a za rok kanalizację, żeby można było wszystko na nowo rozkopać

  15. #14
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Pingwinq napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no chyba nie w Polsce, tutaj przykładowo najpierw robisz drogę, a za rok kanalizację, żeby można było wszystko na nowo rozkopać
    to jest takie prawdziwe, przez 10 lat co roku "remontują" tą samą ulice bo coś robią.

  16. #15
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,015
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj wąż napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tam u mnie ten chodnik jak robili to być może że kilka drzew trzeba było wyciąć więc z tego powodu też cena w górę poszła ale i tak to mi się wszystko drogo wydaje. Kurła mogłem zostać budowlańcem to bym se jakąś firmę otworzył kilku macherów najał kupił białego busa VW i bym smigał z ekipą krojąc gminy przed wyborami na kasę, a nie na jakieś studia czy coś xD
    ta, bo wykonawcą jest jakaś randomowa firma randomowego użytkownika wąż xD
    pewnie robi to firma szwagra wójta, czy kogoś tam, i dlatego tyle wychodzi
    tak byś się nakroił, że hoho xD nikt by na ciebie nie spojrzał, przetarg byłby tak ustawiony, że musiałby wygrać kolega kolegi
    pamiętaj, budżet publiczny nie uznaje wolnego rynku
    pzdr

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Prośba do gminy
    Przez Tatasek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 03-05-2017, 00:18
  2. inwestycje, co byście zrobili?
    Przez Wojax w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post: 06-01-2015, 14:35
  3. Dzialania sądu i gminy w Polsce
    Przez Dell_ w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 25-07-2013, 18:56

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •