Reklama
Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: [uprawa] Ostre papryczki

  1. #16

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Uker napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Melona też miałem, ale teraz mam do dyspozycji tylko balkon i parapety jeśli chodzi o rośliny.
    no to juz wiesz
    nie wyhodujesz z doniczni takiej rosliny jak z gleby
    tak samo pomidorki, maja 10% smaku tych z gleby hodowane na balkonie

  2. #17
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,865
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Smoke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @tibia77 ; krzyżówki powstają zawsze gdy coś kwitnie obok innej rośliny i sa spełnione odpowiednie warunki.

    Btw.
    ale mnie chodziło co wyrośnie jak już się wzajemnie zapylą xD @Smoke ;

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    w sumie to mam pytanko moze madre moze glupie nwm xD otusz rosnom se u mnie te jalapeno na krzaku i jedne mniejsze drugie wieksze ale jak rozpoznac kiedy to kurwa zrywac
    jedna zerwalem z tydzien temu to wydawala sie w smaku jeszcze troche niedojrzala

  5. #19

    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Kraków
    Posty
    557
    Siła reputacji
    10

    Domyślny [uprawa] Ostre papryczki

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie to mam pytanko moze madre moze glupie nwm xD otusz rosnom se u mnie te jalapeno na krzaku i jedne mniejsze drugie wieksze ale jak rozpoznac kiedy to kurwa zrywac
    jedna zerwalem z tydzien temu to wydawala sie w smaku jeszcze troche niedojrzala
    Yyy, zrywasz wtedy kiedy jest najostrzejszy kolor, gdy jest jędrna, sprężysta i przy niewielkiej sile da się urwać. Widzisz jak rośnie jak zmienia się kolor, i jaka w smaku się wydawała ? Była gorzka ?

  6. #20
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    @Uker ;
    pokaz jakies fotki tej uprawy
    jaki to jest koszt?

  7. #21
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jaki to jest koszt?
    nasiona z papryczki ze spożywczaka lub na allegro za 5zł jak chcesz jakieś cuda typu bishops crown czy naga bhut jolokia, doniczka za darmo po bazylii z biedronki, ziemia ogrodnicza - myślę, że zamkniesz się w 20-30zł z kilkoma krzakami
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #22
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Pankar napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Yyy, zrywasz wtedy kiedy jest najostrzejszy kolor, gdy jest jędrna, sprężysta i przy niewielkiej sile da się urwać. Widzisz jak rośnie jak zmienia się kolor, i jaka w smaku się wydawała ? Była gorzka ?
    ciezko opisac ten smak szczegolnie ze juz nie pamietam za bardzo no ale instynktownie bym powiedzial ze byla niedojrzala
    kolor juz miala dosc ostry nie pamietam jak z sila przy zrywaniu

  9. #23
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    zeby cenzurowac przeklenstwa na torgu to chyba trzeba byc pedalem zajebanym w dupe pozdro

  10. #24
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    jakbys tego nie kopiowal z wykopu czy innej uczuciopedii to moze bys kurwa znalazl wersje bez cenzury

  11. #25
    Avatar Bardzo fajny druid
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    poziome
    Wiek
    30
    Posty
    490
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ciezko opisac ten smak szczegolnie ze juz nie pamietam za bardzo no ale instynktownie bym powiedzial ze byla niedojrzala
    kolor juz miala dosc ostry nie pamietam jak z sila przy zrywaniu
    Ale wiesz, że jalapeno się je niedojrzałe? Zrywasz jak jest ładna i ciemnozielona. Z dojrzałego możesz zrobić np. chipotle, ale to wymaga wędzenia papryki. Miałem kilka lat temu 15+ krzaczków, w tym buth jolokie i habanero.
    Szagi's

  12. #26
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Bardzo fajny druid napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale wiesz, że jalapeno się je niedojrzałe? Zrywasz jak jest ładna i ciemnozielona. Z dojrzałego możesz zrobić np. chipotle, ale to wymaga wędzenia papryki. Miałem kilka lat temu 15+ krzaczków, w tym buth jolokie i habanero.
    tak ale wciaz wrazenia smakowe byly inne niz jalapeno ktore mialem okazje gdzies jesc w przeszlosci na miescie czy cos xD (tez swieze)

  13. #27
    Avatar Uker
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    City of weeping
    Wiek
    29
    Posty
    868
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    @Aureos ;

    [uprawa] Ostre papryczki-img_20180713_195115.jpg

    Jedyne jakie zdjęcie, jakie mam.

    Jalapeno, nie przycinałem i wystrzeliła dosyć wysoko, Habanero przyciąłem i wyrosła fajna, niska. Miałem jeszcze oko ptaka, ale tą zostawiłem na dworze i nie wyrosła tak jak powinna ( ze względu na długi czas wegetacji i późniejsze zbyt niskie temperatury).

    Ja kupiłem trzy odmiany właśnie. Jalapeno, habanero, bird's eye, bo są najpopularniejsze. Na początku nie wyszły mi takie, jakbym chciał. Podejrzewam, że to wina zbyt częstego podlewania. Na początku bałem się je przesuszać, a widocznie papryczki lubią mieć często suche nóżki, bo ostatnie papryczki wyszły ostre. Nie tak ostre, jak te sklepowe, ale już chyba odkryłem co robiłem nie tak.

    Cena nie jest wysoka, ale uważałbym na sklepy z "fajną" ceną, bo to że wygląda jak Jalapeno nie oznacza, że smakuje jak Jalapeno. Kupowałem po 3-5 zł za 10 nasion. Ziemii użyłem uniwersalnej z biedronki. Ona też nie jest doga, ale to już zależy, jakich rozmiarów krzaczki chcesz wyhodować, czy małe z kilkoma papryczkami, czy większe na balkonie, czy w ogóle na dworze. Jak chce się duże krzaki mieć np. w doniczkach po 5L, no to samemu trzeba sobie obliczyć ile będzie kosztować ziemia. Później już tylko kamyki z dworu na dno doniczki, dolomit do zmieszania z ziemią, woda i nawóz biohumus 7zł. To wszystko

    5 zł - nasiona
    5 zł - ziemia
    7 zł - nawóz
    ?? - woda

    Największym kosztem jest czas. Ja wysiewałem w lutym, a papryki zbierałem dopiero od sierpnia do października. Habanero kwitnie o wiele później od Jalapeno.
    Jeśli ktoś lubi się bawić w takie rzeczy i daje mu radochę to, że samemu coś wyhodował, to papryczki są super. Ja często bardzo gotuję sobie jakieś zupy np. pomidorową, albo robię jedzenie typu spaghetti albo kurczak tika masala, więc często używam papryczek, a ostatnio udało mi się używać już moich własnych. Trzeba pamiętać, że papryczka to nie tylko ostrość ale też niesamowity smak. Dlatego polecam zdecydowanie bardziej Habanero niż Jalapeno, bo te pierwsze mają zdecydowanie fajniejszy smak.

    Teraz wziąłem jeden krzak Jalapeno i Habanero na przezimowanie. Zobaczymy, jak to wyjdzie. :]

    Krzaczków ogólnie miałem 7.
    Jeden habanero, sześć Jalapeno. Wysiałem 15, ale tylko te 7 wykiełkowało.
    Ostatnio zmieniony przez Uker : 09-10-2018, 15:24
    Halo, dzień dobry, witam.
    Runy wyraźnie wskazują, że jesteś na torg.pl...
    ...No więc właśnie za każdym razem potwierdzacie moją trafność.

  14. #28
    Avatar Clawien
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Niepowtarzalne Zagłębie Dąbrowskie
    Posty
    337
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Uker napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Aureos ;

    [uprawa] Ostre papryczki-img_20180713_195115.jpg

    Jedyne jakie zdjęcie, jakie mam.

    Jalapeno, nie przycinałem i wystrzeliła dosyć wysoko, Habanero przyciąłem i wyrosła fajna, niska. Miałem jeszcze oko ptaka, ale tą zostawiłem na dworze i nie wyrosła tak jak powinna ( ze względu na długi czas wegetacji i późniejsze zbyt niskie temperatury).

    Ja kupiłem trzy odmiany właśnie. Jalapeno, habanero, bird's eye, bo są najpopularniejsze. Na początku nie wyszły mi takie, jakbym chciał. Podejrzewam, że to wina zbyt częstego podlewania. Na początku bałem się je przesuszać, a widocznie papryczki lubią mieć często suche nóżki, bo ostatnie papryczki wyszły ostre. Nie tak ostre, jak te sklepowe, ale już chyba odkryłem co robiłem nie tak.

    Cena nie jest wysoka, ale uważałbym na sklepy z "fajną" ceną, bo to że wygląda jak Jalapeno nie oznacza, że smakuje jak Jalapeno. Kupowałem po 3-5 zł za 10 nasion. Ziemii użyłem uniwersalnej z biedronki. Ona też nie jest doga, ale to już zależy, jakich rozmiarów krzaczki chcesz wyhodować, czy małe z kilkoma papryczkami, czy większe na balkonie, czy w ogóle na dworze. Jak chce się duże krzaki mieć np. w doniczkach po 5L, no to samemu trzeba sobie obliczyć ile będzie kosztować ziemia. Później już tylko kamyki z dworu na dno doniczki, dolomit do zmieszania z ziemią, woda i nawóz biohumus 7zł. To wszystko

    5 zł - nasiona
    5 zł - ziemia
    7 zł - nawóz
    ?? - woda

    Największym kosztem jest czas. Ja wysiewałem w lutym, a papryki zbierałem dopiero od sierpnia do października. Habanero kwitnie o wiele później od Jalapeno.
    Jeśli ktoś lubi się bawić w takie rzeczy i daje mu radochę to, że samemu coś wyhodował, to papryczki są super. Ja często bardzo gotuję sobie jakieś zupy np. pomidorową, albo robię jedzenie typu spaghetti albo kurczak tika masala, więc często używam papryczek, a ostatnio udało mi się używać już moich własnych. Trzeba pamiętać, że papryczka to nie tylko ostrość ale też niesamowity smak. Dlatego polecam zdecydowanie bardziej Habanero niż Jalapeno, bo te pierwsze mają zdecydowanie fajniejszy smak.

    Teraz wziąłem jeden krzak Jalapeno i Habanero na przezimowanie. Zobaczymy, jak to wyjdzie. :]

    Krzaczków ogólnie miałem 7.
    Jeden habanero, sześć Jalapeno. Wysiałem 15, ale tylko te 7 wykiełkowało.
    Sadź pod koniec stycznia to raz. Dwa - dużo słońca, ale uważaj na temperatury bo wbrew pozorom można je spalić i w naszym klimacie. Dawałeś nawóz? I jakieś wspomagacze na rozrost? Jalapeno, Cayenne, Cyklon spokojnie wyrośnie. Z Habanero i innymi super hotami może być w naszym klimacie różnie. Samo habanero mi nie do końca dojrzało. Imho lepiej posadzić dużo cyklonów + cayenne + jalapeno + dokupić np. habanero za tackę 5 zł i zblendować na jakiś mus. Będziesz miał łatwo i przyjemnie coś w okolicy 70000 SHU

  15. #29
    Avatar Gwk
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    251
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    dużo obornika od kur gołębi albo krowiaka
    Moich niedosyć ze było bardzo bardzo dużo to i maksymalnie ostre

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Ostre papryczki do kanapek z keczupem łagodnym pudliszki
    Przez Koczek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post: 06-10-2022, 11:51
  2. Uprawa grzybów
    Przez Sinis w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 28-05-2019, 21:05
  3. wspóldzielenie ED'a, ostre PG
    Przez nick1234 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 19-04-2013, 17:35
  4. Ostre zacinki przy grze
    Przez udarr w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 09-11-2012, 03:20
  5. 90 ms ostre pg
    Przez Hardstyler w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 25-07-2012, 18:37

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •