Reklama
Strona 11 z 32 PierwszaPierwsza ... 91011121321 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 151 do 165 z 480

Temat: Dyskusja polityczno-gospodarczo-ekonomiczna

  1. #151
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,877
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale co Ty mi za tibię zapodajesz, nie jesteś w stanie pogodzić się z faktem, że te wszystkie przymioty które wymieniłem wcześniej nie są politycznie neutralne tylko prawicowe?
    Czyli republikanizm, który pierwotnie odnosił się krytycznie do demokracji, jest prawicowy?? czyli Orwell lewak krytykował prawacki komunizm i przyłączył się do prawackich republikanów, żeby walczyć z prawackim generałem Franco???

    Czyś Ty na łeb upadł? Zacytuję swój post wyżej.
    Lol, republikanami w tym kontekście nazywano zwolenników Republiki Hiszpańskiej(w opozycji do nacjonalistów Franco którym się marzyła jej likwidacja) i do tego grona zaliczało się mnóstwo frakcji(socjaldemokraci, komuniści, niektórzy liberałowie, itd.) Serio tego nie wiesz i utożsamiasz "republikanów" z tego konfliktu z ideologią republikańską? xD Ty serio nie masz pojęcia o tym konflikcie, właśnie próbujesz mi przeforsować, że skoro o Orwellu można powiedzieć, że walczył po stronie republikańskiej to był wrogiem demokracji.
    No dobrze, że zauważyłeś xD ty tępaku właśnie o to mi chodziło, że republikanie =/= republikanie, dlatego o tym napisałem. Bo jakoś nie zwracasz zupełnie uwagi na kontekst, gdy wyskakujesz ze swoim dogmatycznym pojmowaniem "lewicy" i tak oto - wg ciebie - osiemnastowieczna burżuazja francuska jest tym samym, co dzisiejsi anarchiści ze squatów i inni gejowscy aktywiści xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD



    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.

  2. #152
    Boryna

    Domyślny

    Czyli republikanizm, który pierwotnie odnosił się krytycznie do demokracji, jest prawicowy?? czyli Orwell lewak krytykował prawacki komunizm i przyłączył się do prawackich republikanów, żeby walczyć z prawackim generałem Franco???
    No tak, "republikanizm" jako ideologię polityczną można nazwać prawicową. Tylko, że określenie "republikanie" w kontekście wojny domowej w Hiszpanii odnosi się do jednej ze stron konfliktu(tj, zwolenników republiki i w tej grupie znajdowali się np. komuniści).
    No dobrze, że zauważyłeś xD ty tępaku właśnie o to mi chodziło, że republikanie =/= republikanie, dlatego o tym napisałem. Bo jakoś nie zwracasz zupełnie uwagi na kontekst, gdy wyskakujesz ze swoim dogmatycznym pojmowaniem "lewicy" i tak oto - wg ciebie - osiemnastowieczna burżuazja francuska jest tym samym, co dzisiejsi anarchiści ze squatów i inni gejowscy aktywiści xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    Nie była i nigdy tak nie twierdziłem. Ale podział na prawicę i lewicę pochodzi jakoś z tamtego okresu, chcesz mi przeforsować, że dzisiejsza lewica nic nie czerpie z ideałów filozofów rewolucji francuskiej? I w kwestii np. wolności obywatelskich czy praw człowieka nie ma nic wspólnego z ideałami rewolucji francuskiej?
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 13-09-2018, 15:08

  3. Reklama
  4. #153
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,877
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    czyli republikanie nie byli republikanami, a komunizm to nie był komunizm, fajnie że się zgadzamy

    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.

  5. #154
    Boryna

    Domyślny

    czyli republikanie nie byli republikanami, a komunizm to nie był komunizm, fajnie że się zgadzamy
    Co? xD Weź się doucz podstawowych faktów z historii hiszpańskiej wojny domowej, a nie forsuj, że przeciwnicy Franco to byli jacyś prawicowi krytycy demokracji, ja pierdole. Cała zagadka z użyciem tu terminu "republikanie" wobec tak sporej grupy poglądów wynikało z tego, iż wszyscy mieli jedną wspólną cechę, chcieli zachowania II Republiki Hiszpańskiej. I dlatego Orwell tam trafił.
    Jeszcze za chwilę się dowiem, że to, iż wartości prawicy to tradycja, hierarchia, władza, autorytet, rodzina, religia etc. to sobie sam wymyśliłem i nikt inny tak nie twierdzi? Toż to sami prawicowcy się tu powinni oburzyć gdyby ktoś temu zaprzeczał.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 13-09-2018, 15:12

  6. #155
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,877
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co? xD Weź się doucz podstawowych faktów z historii hiszpańskiej wojny domowej, a nie forsuj, że przeciwnicy Franco to byli jacyś prawicowi krytycy demokracji, ja pierdole
    ja pierdole co za tuman xD rozumiesz, że ja tak nie twierdzę, tylko zwyczajnie pokazuję ci na tym ironicznym przykładzie jak idiotyczne jest czepianie się pojęć z zupełnym pominięciem ich kontekstu (zwłaszcza historycznego), w czym cały czas tkwisz? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    weź się doucz podstawowych faktów z okresu rewolucji francuskiej, a nie forsuj że osiemnastowieczna burżuazja francuska to byli twoi koledzy anarchiści i gejowscy aktywiści ja pierdole

    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.

    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.

    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.

  7. #156
    Boryna

    Domyślny

    ja pierdole co za tuman xD rozumiesz, że ja tak nie twierdzę, tylko zwyczajnie pokazuję ci na tym ironicznym przykładzie jak idiotyczne jest czepianie się pojęć z zupełnym pominięciem ich kontekstu (zwłaszcza historycznego), w czym cały czas tkwisz? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    weź się doucz podstawowych faktów z okresu rewolucji francuskiej, a nie forsuj że osiemnastowieczna burżuazja francuska to byli jacyś gejowscy aktywiści ja pierdole
    To idealny przykład tibijski żeby żeby dowieść zmian znaczenia rożnych słów gdy odwołujemy się do republikanów z hiszpańskiej wojny domowej czyli megaszeorkiej grupy określonej tak jedynie z uwagi na chęc zachowania republiki.
    O boże, po pierwsze, gdzie ja stwierdziłem, że dzisiejsza lewica i lewica z czasów rewolucji francuskiej to dokładnie to samo? W czasie rewolucji francuskiej ten podział się właściwie tworzył i już wtedy można było zauważyć pewne cechy, które te ideologie od siebie odróżniały(np. że jedni chcieli silnej władzy państwa, inni nie). Powtórzę:

    Jeszcze za chwilę się dowiem, że to, iż wartości prawicy to tradycja, hierarchia, władza, autorytet, rodzina, religia etc. to sobie sam wymyśliłem i nikt inny tak nie twierdzi? Toż to sami prawicowcy się tu powinni oburzyć gdyby ktoś temu zaprzeczał. I ten podział pochodzi z okresu rewolucji francuskiej, tj, wtedy zaczynał powstawać, Ty mi próbujesz wmówić, że ja twierdzę, iż rewolucja francuska raz na zawsze ukształtowała podział na prawicę i lewicę. Wyznaczyła pewne wartości według których ten podział przebiega i tak różnice między lewicą, a prawicą polegają np. na stosunku do człowieka czy przyczyn zła w świecie. I takie partie jak PiS, w tych kwestiach przyjmują zdecydowanie stanowisko prawicowe mimo, iż popierają rozdawanie 500 cbl żeby ludzie chcieli płodzić dzieciaczki(czyli czysta konserwatywna polityka dla "dobra rodziny"). To jest clue całej róznicy.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 13-09-2018, 15:29

  8. #157
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,877
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty mi próbujesz wmówić, że ja twierdzę, iż rewolucja francuska raz na zawsze ukształtowała podział na prawicę i lewicę. Wyznaczyła pewne wartości według których ten podział przebiega i tak różnice między lewicą, a prawicą polegają np. na stosunku do człowieka czy przyczyn zła w świecie. I takie partie jak PiS, w tych kwestiach przyjmują zdecydowanie stanowisko prawicowe mimo, iż popierają rozdawanie 500 cbl żeby ludzie chcieli płodzić dzieciaczki(czyli czysta konserwatywna polityka dla "dobra rodziny"). To jest clue całej róznicy.
    nom i takie wartości jak kapitalizm, niskie podatki, własność prywatna itd. to oczywiście wartości typowo lewicowe xD

    pierdolonym paradoksem tej dyskusji jest to, że cały czas się odwołujesz do rewolucji francuskiej, kiedy z nas dwóch to co najwyżej ja mógłbym wziąć w niej udział, sprzeciwiając się nieuzasadnionym przywilejom pewnej grupy społecznej oraz wysokim podatkom i regulacjom rynkowym, natomiast ty ze swoimi poglądami co najwyżej siedziałbyś w lesie w dziupli i udawał robin hooda xD

    -

    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.

  9. #158
    Boryna

    Domyślny

    pierdolonym paradoksem jest to, że cały czas się odwołujesz do rewolucji francuskiej, kiedy prawda jest taka, że z nas dwóch to co najwyżej ja mógłbym wziąć w niej udział, sprzeciwiając się nieuzasadnionym przywilejom pewnej grupy społecznej oraz wysokim podatkom i regulacjom rynkowym, natomiast ty ze swoimi poglądami co najwyżej siedziałbyś w lesie w dziupli i udawał robin hooda xD
    Co? Gdzie ja w ogóle nazwałem rewolucję francuską lewicowym ideałem? Chociaż warto o niej pamiętać, chociaż dla bólu dupska monarchistów. I czyż nie mam racji w poniższym stwierdzeniu :
    Rewolucja francuska wyznaczyła pewne wartości według których podział przebiega i tak różnice między lewicą, a prawicą polegają np. na stosunku do człowieka czy przyczyn zła w świecie. I takie partie jak PiS, w tych kwestiach przyjmują zdecydowanie stanowisko prawicowe mimo, iż popierają rozdawanie 500 cbl żeby ludzie chcieli płodzić dzieciaczki(czyli czysta konserwatywna polityka dla "dobra rodziny").
    Bo mniej więcej to się staram od X czasu wyjaśnić na forumku.

    nom i takie wartości jak kapitalizm, niskie podatki, własność prywatna itd. to oczywiście wartości typowo lewicowe xD
    Władza ludu, sprzeciw wobec tradycji, religii, wolności obywatelskie, sprzeciw wobec legitymizmu to wartości prawicowe? Warto też nie pamiętam, że nie wszyscy rewolucjoniści francuscy opowiadali się za kapitalizmem, lol.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 13-09-2018, 15:40

  10. #159
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,877
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co? Gdzie ja w ogóle nazwałem rewolucję francuską lewicowym ideałem? Chociaż warto o niej pamiętać, chociaż dla bólu dupska monarchistów. I czyż nie mam racji w poniższym stwierdzeniu :
    Bo mniej więcej to się staram od X czasu wyjaśnić na forumku.
    nom i takie wartości jak kapitalizm, niskie podatki, własność prywatna itd. to rzeczywiście wartości typowo lewicowe xDDDDD

    -

    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.



    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.


    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.

  11. #160
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nom i takie wartości jak kapitalizm, niskie podatki, własność prywatna itd. to rzeczywiście wartości typowo lewicowe xDDDDD

    -
    Władza ludu, sprzeciw wobec tradycji, religii, wolności obywatelskie, wolność religijna, sprzeciw wobec legitymizmu to wartości prawicowe? Warto też pamiętać, że nie wszyscy rewolucjoniści francuscy opowiadali się za kapitalizmem, był tam cały tygiel poglądów. I taki question killer, jak to jest, że prawacy to dzisiaj tak nad tą rewolucją francuską(co to zniszczyła ten boski porządek świata...) płaczą skoro to podobno ich klimaty i wartości?
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 13-09-2018, 15:45

  12. #161
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,877
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Władza ludu, sprzeciw wobec tradycji, religii, wolności obywatelskie, sprzeciw wobec legitymizmu to wartości prawicowe? Warto też nie pamiętam, że nie wszyscy rewolucjoniści francuscy opowiadali się za kapitalizmem, był tam cały tygiel poglądów. I taki question killer, jak to jest, że prawacy to dzisiaj tak nad tą rewolucją francuską(co to zniszczyła ten boski porządek świata...) płaczą skoro to podobno ich klimaty i wartości?
    ale ja nie pytam o te, tylko o te, które wypisałem xD
    i guwno mnie obchodzi nad czym płaczą jacyś prawacy, gdyż - uwaga - nie jestem prawakiem xD nie ufam żadnym śmiesznym ruchom społecznym, mam swój mózg i swoje indywidualne poglądy, a twój dogmatyczny podział i regułki ze strony dla lewackich schizofreników głęboko w dupie xD <młody rewolucjonista boryna w szoku!>
    "sprzeciw wobec tradycji, władza ludu" xD gościu ty nawet nie wiesz nic o przyczynach wybuchu rewolucji, a to jest wiedza na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej xD tam w dupie mieli tradycję, to kapitalistyczna często wyedukowana i zamożna część stanu trzeciego chciała mieć realny wpływ na państwo, zgadnij czemu xD a ci, którzy do tej pory tę władzę sprawowali, chcieli ją zachować i swoje przywileje, też zgadnij czemu xD

    -

  13. #162
    Boryna

    Domyślny

    ale ja nie pytam o te, tylko o te, które wypisałem xD
    i guwno mnie obchodzi nad czym płaczą jacyś prawacy, gdyż - uwaga - nie jestem prawakiem xD nie ufam żadnym śmiesznym ruchom społecznym, mam swój mózg i swoje indywidualne poglądy, a twój dogmatyczny podział i regułki ze strony dla lewackich schizofreników głęboko w dupie xD <młody rewolucjonista boryna w szoku!>
    "sprzeciw wobec tradycji, władza ludu" xD gościu ty nawet nie wiesz nic o przyczynach wybuchu rewolucji, a to jest wiedza na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej xD
    Tak jak sądziłem, rewolucja francuska niosła prawicowe wartości ale nie wiemy dlaczego prawicowcy jej tak nienawidzą xD!
    I to nie jacyś randomowi prawacy z wykop.pl tylko poważni prawicowi intelektualiści, którzy twierdzą, że rewolucja francuska była zamachem na ich świat.
    Podział ruchów politycznych na prawicę i lewicę jest faktem i nie przeskoczysz tego. I mi też to obojętne czy ktoś mnie uważa za prawaka czy lewaka tylko no, w polskim internecie od jakiegoś czasu jest mowa na określanie lewicowców jako skrajnych idiotów przez ludzi którzy zielonego pojęcia o polityce nie mają. I tak potem czytamy na forumku o komunistycznej UE i i komuniście Lechu Kaczyńskim, a na wieść, że np. lewica miała spory udział w Powstaniu Warszawskim niektórzy dochodzą kilka dni do siebie. Fajnie by było tu jakiś kaganek oświaty wnieść.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 13-09-2018, 15:58

  14. #163
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,877
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak jak sądziłem, rewolucja francuska niosła prawicowe wartości ale nie wiemy dlaczego prawicowcy jej tak nienawidzą xD!
    I to nie jacyś randomowi prawacy z wykop.pl tylko poważni prawicowi intelektualiści, którzy twierdzą, że rewolucja francuska była zamachem na ich świat.
    Podział ruchów politycznych na prawicę i lewicę jest faktem i nie przeskoczysz tego. I mi też to obojętne czy ktoś mnie uważa za prawaka czy lewaka tylko no, w polskim internecie od jakiegoś czasu jest mowa na określanie lewicowców jako skrajnych idiotów przez ludzi którzy zielonego pojęcia o polityce nie mają. I tak potem czytamy na forumku o komunistycznej UE i i komuniście Lechu Kaczyńskim, a na wieść, że np. lewica miała spory udział w Powstaniu Warszawskim niektórzy dochodzą kilka dni do siebie. Fajnie by było tu jakiś kaganek oświaty wnieść.
    guwno mnie to obchodzi, pal gumę z tymi swoimi urojeniami

    PS

  15. #164
    Boryna

    Domyślny

    guwno mnie to obchodzi, pal gumę z tymi swoimi urojeniami

    PS
    xD
    No, w końcu po długich dyskusjach chyba pojąłeś o co mi chodziło i może przestaniesz nazywać PiS prawicową partią.
    No i sądziłem, że trochę mądrzejszy jesteś bo podstawy politologii i innych nauk o historii idei nazwałeś moimi urojeniami.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 13-09-2018, 16:07

  16. #165
    Avatar Delusjanth
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Ab'Dendriel
    Wiek
    30
    Posty
    1,147
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja bym chciał chociaż raz móc przeczytać, jak boryna sobie wyobraża realizację tych "pięknych lewicowych wartości" w praktyce.
    Na to chyba nie ma szansa w tym ani następnym życiu. On chyba jest jak taki typowy polityk w telewizji, który na daną rzecz odpowiada czymś w ogóle z tą rzeczą niezwiązanym. Chłopak chyba nie ma pomysłu jak zrealizować "swoje" idee, więc udaje, że nie widzi tej części posta.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Dyskusja o relacjach damsko-męskich
    Przez Cebula w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 19059
    Ostatni post: 13-09-2023, 21:52
  2. e-sim gra ekonomiczna
    Przez LujParkowy w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 31-07-2017, 00:09
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 13-11-2012, 22:39
  4. Gra ekonomiczna
    Przez PpK w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 24-03-2012, 07:58
  5. Mity, regulamin - dyskusja.
    Przez Aqualek w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post: 12-08-2008, 10:27

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •