Strona 2 z 2 PierwszaPierwsza 12
Pokazuje wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Powrót do biegania i grania w piłkę po 12 latach

Data rejestracji
    Feb 2010
    Położenie
    Mielec
    Siła reputacji
    9

Domyślny

Cytuj Gniewny napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    juz nie jedna osoba zwiazana z sportem powiedziala, ze rozgrzewka to pic na wode i jest do niczego nie potrzebna
    twoi koledzy z b klasy?

Notoryczny Miotacz Postów jaxi jest teraz offline
    Data rejestracji
    May 2010
    Siła reputacji
    9

Domyślny

otoz to koniecznie sie podziel progresem, tylko nie zapomnij o dobrym rozciaganiu po cwiczeniach, zebys zachowal zakres ruchow, a nie od tego wyciskania stal sie kaleka
    jak twoja matula próbowała wyciągnąć cie wieszakiem z macicy to się tak nie rozciągała, jak jestem rozciągnięty, czaisz to?
    a ciężar to typku dla bobasków, nie wyobrażam sobie, że sprawny mężczyzna nie jest w stanie tych symbolicznych 100kg podnieść
    ale co może wiedzieć ktoś, kto z żeliwem miał styczność tylko na 3 zmianie na odlewni
    Cytuj Pies napisał Pokaż post
    Dawaj screeny z pogróżek albo wpierdol.
    KRENCE KURWA JAK BELMONDO
    ROBIE OBRUT JAK W TEKWONDO
    NIE PODSKOCZY BYLE KO(N)D-ON
    Cytuj Pies napisał Pokaż post
    Ja swoją edukację skończyłem na szkołę policealnej ochrony. Nie uczę się bo od nauki się tyje. Xd

Data rejestracji
    Oct 2005
    Siła reputacji
    13

Domyślny

juz nie jedna osoba zwiazana z sportem powiedziala, ze rozgrzewka to pic na wode i jest do niczego nie potrzebna, wazne jest poswiecac czas na rozciaganie miesni, a nie trzeba tego robic przed treningiem tylko nawet po, rozgrzewki to sobie za gowniaka na wfie mozna bylo robic
    Ale te wszystkie kluby piłkarskie i ich sztaby trenerów są chujowe. Bo jakoś nie widziałem meczu, żeby piłkarz przed wejściem na boisko nie rozgrzewał się 20 minut, nawet jak wchodzi na ostatnie 5 minut meczu. (No chyba, że nagła kontuzja kogoś z pola)

Data rejestracji
    Mar 2007
    Położenie
    Łódź
    Siła reputacji
    14

Domyślny

W kickboxingu/tajskim ta rozgrzewka to też pic na wodę, robi się ją tylko i wyłącznie w celu przygotowania psychicznego.
    Wbiłem kiedyś na trening spóźniony, nie było czasu się rozgrzewać, od razu zacząłem od sparingów - myślicie, że nie rozniosłem tam typków? Że na sucho, bez rozgrzewki, nie pozamiatałem na ringu niczym Mike Tyson?

Otóż macie rację, dostałem srogi wpierdol i leczyłem to że dwa tygodnie

Data rejestracji
    Apr 2007
    Położenie
    Tarnów
    Siła reputacji
    13

Domyślny

Cytuj Black Keeper napisał Pokaż post
    Postanowiłem zbudować jakąś formę zanim pójdę trenować na kartofliskach
    idź po prostu trenować z chłopakami, na początku będzie trochę wstydu ale nic Cię tak nie przygotuje jak regularny trening

+ jak będziesz miał siły to możesz się jeszcze poruszać w jakiś inny dzień

Data rejestracji
    Apr 2008
    Położenie
    północno zachodni wschód południa
    Siła reputacji
    12

Domyślny

nie no po chuj rozgrzewka nei wiem po co ci pilkarze w sporcie wartym miliardy dolaruw sie rozgrzewaja przed meczem pojebani jacys trener im pierdoli jakies kocopoly a tylu modrych ludzi sportu mowi pierdolcie rozgrzewke bo po chuj jak tak jest

Data rejestracji
    Jan 2013
    Siła reputacji
    7

Domyślny

czemu nie rozciagac sie przed meczem/bieganiem

Data rejestracji
    Jan 2008
    Położenie
    Piła
    Siła reputacji
    15

Domyślny

Cytuj Crus napisał Pokaż post
    A mięśni rozciągać nie nie trzeba przed, tylko nie można
    jak to w sumie jest z tym rozciąganiem, bo jeden rabin powie tak, a inny powie nie
    jakieś szczegóły plz
    i jak się w takim razie najlepiej rozgrzać do biegania/grania w piłkę @Crus ;

Data rejestracji
    Nov 2005
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    22

Domyślny

Cytuj Chels napisał Pokaż post
    czemu nie rozciagac sie przed meczem/bieganiem
    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    jak to w sumie jest z tym rozciąganiem, bo jeden rabin powie tak, a inny powie nie
    jakieś szczegóły??
    i jak się w takim razie najlepiej rozgrzać do biegania/grania w piłkę @Crus ;
    Ogólnie to jest dużo powodów, dla których streczing przed wysiłkiem jest zły i powinien być stosowany po, ja zawsze to argumentuję przede wszystkim tym (bo mnie tak uczono), że mięśnie pracują wolniej i trochę się znieczulają, przez co nie dość, że mięśnie po takim statycznym rozciąganiu się są słabsze ( w ujęciu siłowym, ale też w ujęciu wytrzymałościowym = większa podatność na naciągnięcia i inne kontuzje) i afair później reagują na ból, więc jak sobie coś naciągniecie, to zanim mózg dostanie informację o tym, to już może być po ptokach.

A co do samej rozgrzewki przed taką piłką np, no to te popularne skipy, wymachy nóg i ramion, skrętoskłony, truchty i tak dalej i tak dalej, po prostu wszystko co jest dynamiczne i co nam uaktywni te partie, które będą pracować (czyli w sumie praktycznie wszystkie, nie tylko nogi jak co niektórzy myślą xD). Nie będę już tłumaczył takiej rozgrzewki ćwiczenie po ćwiczeniu, no bo nazywać to słowami to takie trochę 0/10

Natomiast po wysiłku, czy to piłce, czy innym, no to rozciąganie takie statyczne to jest wręcz zalecane.
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania