Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Lwów

  1. #1
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Lwów

    Witam,
    Gdyby kupić dziś bilet to od listopada podróż z Warszawy do Lwowa kosztuje 160zł(w dwie strony). Normalnie bym nie pojechał w tym kierunku, ale skoro przelot jak za darmo, a i życie na miejscu ponoć tanie to aż się prosi. Gdyby pojechać tam na 4 dni tylko z kobitą to jest co robić? Z ukraincami rozmawia się po angielsku, czy polsku?

  2. #2
    Avatar Szybki Zbigniew
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    32
    Posty
    363
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jak tam pojedziesz, to od razu będziesz miał obraz na żywo jak wyglądała Polska 30 lat temu. Wiadomo, miasto jest stare więc chociażby ze względu na polską historię ciekawie popatrzeć na jakieś kamienice. Cmentarz Orląt też warto odwiedzić. Poruszać się po mieście polecam taksówkami ( nie zdziw się jak kierowca wyjmie siemensa c35 i na podstawie tego stwierdzi że jechaliśmy 10 min więc będzie 5 zł do zapłaty) Gadasz z nimi normalnie, po polsku. O angielskim jeszcze nie słyszeli więc bym nie ryzykował, chyba że z młodymi. W lokalach tak samo, prędzej dostaniesz polskie menu niż angielskie.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dzięki, a byłeś może w Wilnie, żeby stwierdzić jakąś różnice? Gdzie może być lepi?

  5. #4

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    307
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    kolego ale po pierwsze i najważniejsze
    po co zabierasz swoją p0lskom dziewczyne na Ukraine,gdzie jak wiadomo jest zatrzęsienie pięknych kobiet i nie są tak interesowne jak polki z polski.
    dobrze ci radze,kurwiszcze rzuć a na Ukraine pojedz sam i poznaj kobiete swojego zycia
    pozdro z fartem

  6. #5
    Avatar Berry
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Białystok
    Wiek
    32
    Posty
    10,854
    Siła reputacji
    26

    Domyślny

    Właściwie we Lwowie za wiele do oglądania nie ma. Kościoły, cerkwie i bazyliki. Można sobie posiedzieć na rynku, dobrze zjeść, przejść się na kopiec Unii, to przynajmniej panoramę można obejrzeć. Ogród botaniczny całkiem przyjemny, cmentarz Orląt i park obok, jest kilka muzeów, chociaż właściwie w żadnym nie byłem, bo zapewne nie róznią się od tych w innych miastach w Europie.

    Plus taki, że tanio, pyszne obiady, pyszne zupy, pyszne ciasta. No i ładne dziewuchy, ale w sumie skoro jedziesz ze swoją, to raczej nie punkt dla Ciebie XD

    No i, imo, Wilno wydaje mi się, wraz z okolicami, ciekawszym miejscem mimo wszystko niż Lwów.
    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Łapy precz od Diopa to po pierwsze, a o Maxi Gomeza już była walka zimą. Dobrze, że udało się go kupić. Jak WHU nie zajmie lepszego miejsca niż Cwelsea to jestem pedałem.
    ~15.06.19
    Cytuj Crus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobra, proszę zapisać tu i teraz, że jeżeli United pozwoli odejść Hendersonowi, bo hurr durr De Gea, to nigdy, przenigdy tego klubu już nie dotknę choćby kijem
    Pzdr
    ~14.02.20

  7. #6
    Avatar DJ Mrozu
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    485
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    Ja byłem w kLwowie na święcie papryki i było fajnie.

  8. #7
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,400
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Lwów już nie jest tak tani jak jeszcze parę lat wstecz, Wilno będzie droższe co prawda bo tam już ojro, jedź na Lwiv, zalało xD
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  9. #8
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Widziałem w wiadomościach zalany Lwów. Naprawdę to wygląda jak Polska z lat '90(abo i jeszcze dalej). Pomyślę jeszcze nad kijowskim kierunkiem.

  10. #9
    Avatar Bardzo fajny druid
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    poziome
    Wiek
    30
    Posty
    490
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    IMO Lwów > Łódź > Radom > Sosnowiec > Wilno. We Lwowie przynajmniej ludzie nie chodzą wykrzywieni jakby ktoś im matki pozabijał. Miasto niebrzydkie ale zaniedbane, kilka ciekawych knajp (polecam Kryjówkę jeśli nie jesteś ultranacjonalistą) i tani alkohol. Jedyną wadą lotów jest to, że nie weźmiesz z powrotem alkoholu, który jest śmiesznie tani (np. 5 letnia brandy "Shustoff" 0,5 l - 16 zł).
    Szagi's

  11. #10
    Avatar Krzyjas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Sopot
    Wiek
    30
    Posty
    3,382
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Bardzo fajny druid napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    IMO Lwów > Łódź > Radom > Sosnowiec > Wilno. We Lwowie przynajmniej ludzie nie chodzą wykrzywieni jakby ktoś im matki pozabijał. Miasto niebrzydkie ale zaniedbane, kilka ciekawych knajp (polecam Kryjówkę jeśli nie jesteś ultranacjonalistą) i tani alkohol. Jedyną wadą lotów jest to, że nie weźmiesz z powrotem alkoholu, który jest śmiesznie tani (np. 5 letnia brandy "Shustoff" 0,5 l - 16 zł).

    można przewieź do 1l wysokoprocentowego alkoholu
    ja za ostatnie hrywny powinąłem smirnoffa gruszkowego

    Jeśli byś pojechał na 4 dni to spokojnie powinno starczyć, bo we Lwowie jakoś szczególnie wiele zwiedzania nie ma, ale za to można pochodzić po knajpkach. Byłem 2x i każdy z tych wyjazdów był udany, ceny niespecjalnie się zmieniły, choć nie wiem jak wyglądała sytuacja kilka lat temu.
    Z porównaniem do Wilna, Lwów jest bardziej imprezowy, większy (co za tym idzie rynek i stare miasto też są większe) oraz tańszy. Oba miasta mają polskie naleciałości, momentami przypominają nasz kraj 15 lat temu, rzucają się w oczy zaniedbane kamienice, rozpierdolone drogi, stare tramwaje i autobusy (ale tym śmigać nie warto, chyba, że z sentymentu - uber jest bardzo tani na Ukrainie).
    Jednak jadąc na Ukrainę trzeba pamiętać o alfabecie ukraińskim - nie we wszystkich lokalach jest dostępne chociażby angielskojęzyczne menu (a u kelnerów czasem ciężko jest z językami obcymi). Natomiast w Wilnie znacznie więcej tubylców mówiło po angielsku.

    Z lwowskich lokali mogę polecić Baczewski (dobre jedzenie oraz nalewki), Choven (duży wybór piw kraftowych), poza tym jest sporo wschodniej kuchni (Gruzińska, Uzbecka itp). Jak masz jakieś pytania to śmiało pisz.
    Cytuj PeZeT777 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakis czas temu sie zrealizowalem ze jezdzenie na nartach to jest jedyna rzecz ktora mnie uszczesliwia

  12. #11
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Krzyjas Wieczorową porą zdarzają się choćby zaczepki w kierunku polaków? Wiadomo, że wszędzie można wyłapać, ale nawet w takiej durnej mieszaninie kulturowej niejednokrotnie słyszałem jak jakiemuś polakowi przeszkadzało np. jak brytole się zjeżdżają i bajerują polki. Stąd pytanie, czy na Ukrainie nie jest gorzej. Wydaje mi się, że ludzie dalej tam historią mogą żyć.
    Mają tam jakiś miejscowy balet/lokale z żywą muzyką? Może jakieś centrum handlowe na wypasie jak np. sky tower?

  13. #12
    Avatar Krzyjas
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Sopot
    Wiek
    30
    Posty
    3,382
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Krzyjas Wieczorową porą zdarzają się choćby zaczepki w kierunku polaków? Wiadomo, że wszędzie można wyłapać, ale nawet w takiej durnej mieszaninie kulturowej niejednokrotnie słyszałem jak jakiemuś polakowi przeszkadzało np. jak brytole się zjeżdżają i bajerują polki. Stąd pytanie, czy na Ukrainie nie jest gorzej. Wydaje mi się, że ludzie dalej tam historią mogą żyć.
    Mają tam jakiś miejscowy balet/lokale z żywą muzyką? Może jakieś centrum handlowe na wypasie jak np. sky tower?
    Trudno powiedzieć, na rynku raczej luźno, piliśmy z ukraińcami i nigdy nie było jakichś kłopotów. Jedyne co mi zapadło w pamięć to jak wracałem sam do hostelu w środku nocy i w pewnym momencie naćpany/najebany typ mnie zaczepił, trochę poszarpał, ale nie wiem co on tam chciał (nie dało rady go zrozumieć, jeszcze był na gołej klacie) więc przytomnie spierdoliłem - to związku z narodowością nie miało, może się wydarzyć wszędzie choć mocno mnie zaniepokoiła sama sytuacja.

    W Pravdzie (duży lokal na rynku) codziennie grana jest na żywo muzyka, podobnie też w fabryce kawy(muzeum kawy, jak byłem to też występował zespół muzyczny), balety są - ja byłem tylko w Metro, typowy klubix, nic specjalnego.

    Z galerii kojarzę tylko Forum Lviv, bo codziennie mijałem to miejsce idąc na miasto i wracając do hostelu, centrum jak centrum, w Polsce takich miejsc jest dziesiątki.
    Cytuj PeZeT777 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakis czas temu sie zrealizowalem ze jezdzenie na nartach to jest jedyna rzecz ktora mnie uszczesliwia

  14. #13
    Avatar Pies
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Natalinha z Ploeszti
    Wiek
    30
    Posty
    775
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Lwów-lwy-mapogo1.jpg

    Na kanapie siedzi rew, wryyydny jest, ghhhhuby jest.

    @topic
    Ogółem nie polecam Ukrainy, komuna i żydokomuna w staroświeckim wydaniu, bo w Polsce to nowoczesna komuna ale i tak 500 lat za murzynami.
    Trafiłem do pokoju okazań gdzie przez lustro weneckie usłyszałem: To nie ten pan. Ale jak to nie ten? Toż powiedziałeś że to ten pan jest pedofilem, miałeś tak powiedzieć.
    To jest stallinowski kraj takich zwyrodnialców, gdzie w jeden dzień z szanowanego człowieka potrafią zrobić śmiecia a ze śmiecia człowieka.

  15. #14
    Avatar Tatasek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stalowa Wola
    Posty
    2,358
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    jechac do Lwowa z kobita

    to jak isc na kawalerke z teściem

  16. #15
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    No słyszałem wiele o Lwowie jako super opcji wyjazdu dla paki kumpli. Żałuję, że wczesniej nie udało się pojechac, ale teraz nic z tym fantem nie zrobię.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Ukraina Lwów
    Przez Sinis w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 30-03-2016, 00:29

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •