Reklama
Strona 2 z 8 PierwszaPierwsza 1234 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 118

Temat: Genialny umysł a tępota

  1. #16
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,859
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale nie bardzo rozumiem w czym problem. Co do policzenia pisemnie takiego 11^12, to zrobiłbym to w ciągu minuty. 11^2 to z pamięci 121, 121*121 do policzenia w pamięci w ciągu kilku sekund, zostaje więc jedynie policzyć pisemnie 14641*14641*14641. Więc w czym problem, żeby to zrobić w ciągu pozostałych 50 sekund?
    Pierdolisz to ty teraz o jakiejś urażonej dumie.
    no może dlatego że policzenie se pisemnie na kartce jest banalne bo całość opiera się na schemacie którego uczy się chyba w podstawówce i nie wiem co ma do tego co robi ten koleś?xD nie rozumiem co chciałeś udowodnić tym że potrafiłbyś w ciągu minuty pisemnie coś pomnożyć i jaki to ma związek z tym co robi tamten gościu


    analogia z piosenkami też jest bezużyteczna, gdyż piosenki mają sens, rytmiczność i są łatwe do zapamiętania + nie wypadają z głowy, co jest przeciwieństwem losowego ciągu liczb, jakąś losową piosenkę typu wlazł kotek na płotek pewnie usłyszałeś w dzieciństwie i pamiętasz do teraz, jakis losowy numer czy rejestracja którą pamiętałeś bo np. zwróciłeś na nią uwagę tydzień temu pewnie przez chwilę pamiętałeś, a teraz nie byłbyś w stanie jej powtórzyć

    11^4 pewnie będziesz pamiętał
    jutro, pojutrze
    za tydzień podejrzewam że już będziesz miał problem ze skojarzeniem i próbowałbyś sobie przypomnieć mnożąc 121*121, losowe ciągi są ciężkie do zapamiętania i porównywanie ich do piosenek nie ma sensu, to że ktoś potrafi wyrecytować wiersz na 1000 słów nie znaczy że byłby w stanie zapamiętać i powtórzyć ciąg na chociażby 100 cyfr, nie ma to żadnego przełożenia i nawet z tym nie diluj bo nie masz w tym temacie żadnego pojęcia

  2. #17
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,865
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Nextpro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    2:38 @tibia77 ;
    Co prawda mat będzie, ale dopiero w kolejnym ruchu, a pola na czerwono zaświecili jakby już był
    nom faktycznie xD
    pion bije wieżę i dopiero goniec na a3 to jest mat, a pokazali jakby był już po ruchu wieżą

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,865
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no może dlatego że policzenie se pisemnie na kartce jest banalne bo całość opiera się na schemacie którego uczy się chyba w podstawówce i nie wiem co ma do tego co robi ten koleś?xD nie rozumiem co chciałeś udowodnić tym że potrafiłbyś w ciągu minuty pisemnie coś pomnożyć i jaki to ma związek z tym co robi tamten gościu
    To, że dokładnie to samo działanie, które robisz na papierze, można wykonać w pamięci, jeżeli ktoś potrafi zapamiętywać wyniki cząstkowe. Napisałem to jedynie a propos tego, że jest możliwe, żeby jakiś człowiek tak potrafił i że beka z jakichś zjebów, co się kłócą, że to niemożliwe (tam w komentarzach).

    Osobną kwestią jest, że uważam, że akurat ten koleś, który tam wystąpił, miał to wykute na blachę. Po prostu takie odniosłem wrażenie, oglądając. Sam zresztą napisałeś to samo.
    Ponadto mówię, że zakres, który miał, czyli od 11^11 do 20^20 jest też możliwy do nauczenia na pamięć.

    W zasadzie jedno i drugie może być łatwiejsze niż się wydaje, tylko wymaga czasu.

    analogia z piosenkami też jest bezużyteczna, gdyż piosenki mają sens, rytmiczność i są łatwe do zapamiętania + nie wypadają z głowy, co jest przeciwieństwem losowego ciągu liczb, jakąś losową piosenkę typu wlazł kotek na płotek pewnie usłyszałeś w dzieciństwie i pamiętasz do teraz, jakis losowy numer czy rejestracja którą pamiętałeś bo np. zwróciłeś na nią uwagę tydzień temu pewnie przez chwilę pamiętałeś, a teraz nie byłbyś w stanie jej powtórzyć

    11^4 pewnie będziesz pamiętał
    jutro, pojutrze
    za tydzień podejrzewam że już będziesz miał problem ze skojarzeniem i próbowałbyś sobie przypomnieć mnożąc 121*121, losowe ciągi są ciężkie do zapamiętania i porównywanie ich do piosenek nie ma sensu, to że ktoś potrafi wyrecytować wiersz na 1000 słów nie znaczy że byłby w stanie zapamiętać i powtórzyć ciąg na chociażby 100 cyfr, nie ma to żadnego przełożenia i nawet z tym nie diluj bo nie masz w tym temacie żadnego pojęcia
    Ale co ty w ogóle porównujesz? Rytmiczność i łatwość zapamiętania to jest jedno, ale kluczową kwestią jest utrwalanie, a ty kurwa budujesz porównania z tym, że coś tam kiedyś usłyszałeś, a już nie pamiętasz i że jak raz napisałem posta, to za 2 dni zapomnę. xD
    Jeżeli dany ciąg cyfr zobaczysz raz, to logiczne, że trudno będzie ci go pamiętać. Ale jeżeli z danym ciągiem cyfr będziesz miał do czynienia codziennie, to będziesz go pamiętał. Do tego też można stosować różne metody. Myślę, że jak np. pod jakąś muzyczkę podłożysz sobie głos recytujący po kolei 100 cyfr, to po przesłuchaniu X razy, w głowie będziesz słyszał tę muzyczkę razem z głosem, tak jak piosenkę.
    Naprawdę, nie wiem, co w tym jest trudnego, poza tym, że wymaga czasu i systematycznego utrwalania.

  5. #19
    orjannilsen1

    Domyślny

    sztosikiem jest 6 letnia dziewczynka na wozku inwalidzkim
    jak taka zaspiewa to normalnie nikt lepiej by tego nie zrobil

  6. #20
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,859
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To, że dokładnie to samo działanie, które robisz na papierze, można wykonać w pamięci, jeżeli ktoś potrafi zapamiętywać wyniki cząstkowe. Napisałem to jedynie a propos tego, że jest możliwe, żeby jakiś człowiek tak potrafił i że beka z jakichś zjebów, co się kłócą, że to niemożliwe (tam w komentarzach).
    no to że ludzie takie rzeczy potrafią to dla mnie żaden suprise, a dla zjebów w komentarzach to tabliczka mnożenia jest wielkim wow

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Osobną kwestią jest, że uważam, że akurat ten koleś, który tam wystąpił, miał to wykute na blachę. Po prostu takie odniosłem wrażenie, oglądając. Sam zresztą napisałeś to samo.
    Ponadto mówię, że zakres, który miał, czyli od 11^11 do 20^20 jest też możliwy do nauczenia na pamięć.
    Tak, na początku miałem takie wrażenie, ale potem uświadomiłem sobie że dużo mniej czasochłonne i prostsze(o ile można nazwać takie obliczenia w pamięci prostymi) jest wyuczenie się schematów i algorytmów na odpowiednio szybkie liczenie niż zapamiętywanie tylu ciągów(około 2k liczb jako losowe ciągi o różnych długościach które musisz przyporządkować do różnych potęg), nie zdajesz sobie sprawy jak takie zapamiętywanie jest ciężkie, jadąc jutro do pracy zapamiętaj 10 losowych rejestracji i spróbuj je wieczorem zapisać na kartce, zobaczysz o czym mówię, a tutaj mówimy o dużo większej skali + musisz te rejestracje przypisać do danego auta, jeśli zapamiętywał(a tak jak piszę po dłuższym zastanowieniu w to wątpie) to jest w tym bardzo dobry i sugerowanie że jakiś random by to zrobił po 2 tygodniach przygotowań jest śmieszne
    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W zasadzie jedno i drugie może być łatwiejsze niż się wydaje, tylko wymaga czasu.
    nie

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale co ty w ogóle porównujesz? Rytmiczność i łatwość zapamiętania to jest jedno, ale kluczową kwestią jest utrwalanie, a ty kurwa budujesz porównania z tym, że coś tam kiedyś usłyszałeś, a już nie pamiętasz xD
    Jeżeli z danym ciągiem cyfr będziesz miał do czynienia codziennie, to będziesz go pamiętał. Jeżeli przez 2 tygodnie codziennie będę czytał tamten swój post, to też na dłużej zapamiętam ile to 11^4.
    no zapamiętasz bo będziesz miał 5 cyfrową liczbę do zapamiętania a nie 100 ciągów a łącznej długości ~~2k cyfr, nie zdajesz sobie sprawy z trudności i ogromu takiego zapamiętania

  7. #21
    Avatar Jah-Jah
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Toruń
    Wiek
    33
    Posty
    493
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Trzeba sobie przypomnieć ile passow do różnorakich kont do tibii się pamiętało


  8. #22
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    a ten ziomek co języki zgaduje to też lipa jakaś?
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  9. #23

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    28
    Posty
    923
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Passy do tibi passy do otsow i tak dalej.
    Tadek, z tymi blachami to jest tak, ze taka blondynke 7/10 w bmw x6 z tablica L0 BLOWJOB zapamietasz a grazynke w golfie 3 z blacha LU3298 nie koniecznie xD

    Blachy z dipy jak coś.
    Ostatnio zmieniony przez Smoke : 07-08-2018, 22:54 Powód: Autokorekta
    Cytuj Rahilux napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie cyc 2 łapy to 2x bije
    tak samo wolf 1 szczęka 1 ugryzienie
    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ladujesz manasy na full zakladasz ssa zeby cie menele nie zdjeli na sudden bottle

  10. #24
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,865
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak, na początku miałem takie wrażenie, ale potem uświadomiłem sobie że dużo mniej czasochłonne i prostsze(o ile można nazwać takie obliczenia w pamięci prostymi) jest wyuczenie się schematów i algorytmów na odpowiednio szybkie liczenie niż zapamiętywanie tylu ciągów(około 2k liczb jako losowe ciągi o różnych długościach które musisz przyporządkować do różnych potęg), nie zdajesz sobie sprawy jak takie zapamiętywanie jest ciężkie, jadąc jutro do pracy zapamiętaj 10 losowych rejestracji i spróbuj je wieczorem zapisać na kartce, zobaczysz o czym mówię, a tutaj mówimy o dużo większej skali + musisz te rejestracje przypisać do danego auta, jeśli zapamiętywał(a tak jak piszę po dłuższym zastanowieniu w to wątpie) to jest w tym bardzo dobry i sugerowanie że jakiś random by to zrobił po 2 tygodniach przygotowań jest śmieszne
    I kolejne zjebane porównanie xD
    Jadąc do pracy zobaczę te losowe rejestracje raz, więc będzie mi ciężko je zapamiętać. Ale jeżeli będę na nie zwracał uwagę jeżdżąc do pracy codziennie przez miesiąc, to będę je pamiętał bez problemu. Widzisz kurwa tę subtelną różnicę? xDDDDD
    Bo nie wiem, czy ty teraz trollujesz, czy jaki chuj. Nauka na pamięć polega na systematycznym utrwalaniu i zapamiętywaniu stopniowo, a nie kurwa zobaczeniu raz.
    A co do 2 tygodni, to nie napisałem, że każdy random w tyle by się nauczył, tylko że podobnie było w tym programie "chwila prawdy", że ktoś się miał nauczyć rozkładu jazdy autobusów na pamięć w 2 tygodnie itp. I wtedy było to jakieś wyzwanie z racji ograniczenia czasowego, ale nadal możliwe. A tak bez spiny i presji to możesz to sobie robić w rok czy dwa i wtedy faktycznie mógłby to zrobić każdy. A tu zauważ, że typ miał nieograniczony czas. Mógł sobie wkuwać potęgi od dzieciaka.

    no zapamiętasz bo będziesz miał 5 cyfrową liczbę do zapamiętania a nie 100 ciągów a łącznej długości ~~2k cyfr, nie zdajesz sobie sprawy z trudności i ogromu takiego zapamiętania
    Ja nadal nie rozumiem w czym problem. To jest raptem 200 numerów telefonów. Każdy z nas pewnie zna ich po kilkanaście bez żadnego uczenia.
    Można się tego nauczyć, tylko wymaga to czasu, koniec.

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a ten ziomek co języki zgaduje to też lipa jakaś?
    @Pumpkin ; daj linka, bo nie widziałem.

  11. #25
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  12. #26
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny



    pierwszy filmik
    niezła mapa europy telewizyjne debile


    aha a z tymi językami to pierwsza część ciężka, bo zwyczajnie trzeba znać te słowa, ale druga to easy jak jebanie, 3/4 tego co tam jest bym sam lekko ogarnął, razem z rozróżnianiem języków
    zajebali by mu tam gruziński, armeński, irański, wietnamski i chopak by nie wiedział pewnie co się dzieje, bo to pewnie zrobione jakoś pod niego i huj
    Ostatnio zmieniony przez jaxi : 07-08-2018, 23:10

  13. #27
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,859
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Ty nadal nie zdajesz sobie z wielkości rzeczy do zapamiętania, a gdyby pamiętał nie 100, a 200 wyników to by było dużo? a 300? a 400? Pierdolisz jak korwin NA LOGIKĘ "no ja myślę że" bo ci się tak wydaje mimo że nigdy podobnej rzeczy nie próbowałeś nie zdając sobie sprawy z trudności danego zadania i ile razy trudniejsze jest zapamiętanie setek losowych ciągów niż takich rzeczy jak tekst piosenek

    I nie, nie każdy będzie w stanie coś takiego zrobić, ludzie mają problemy z tabliczką mnożenia po tygodniach wkuwania a tutaj mówimy o nieporównywalnie większej skali i większość ludzi nie byłaby nawet blisko nauczenia się tych wyników przez całe swoje życie, liczenie tego jest dużo prostsze i ten typ zapewne to robił

  14. #28
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,865
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No nawet spoko. Po prostuje pokazuje znajomość 12-stu, czy iluś tam, języków przez tego typa. Czy jest to coś "genialnego" to ciężko stwierdzić, ale jak na standardy tego programu, to w porządku, daję okejkę.

    Cytuj jaxi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    aha a z tymi językami to pierwsza część ciężka, bo zwyczajnie trzeba znać te słowa, ale druga to easy jak jebanie, 3/4 tego co tam jest bym sam lekko ogarnął, razem z rozróżnianiem języków
    zajebali by mu tam gruziński, armeński, irański, wietnamski i chopak by nie wiedział pewnie co się dzieje, bo to pewnie zrobione jakoś pod niego i huj
    No przecież wiadomo, że to jest na tej zasadzie, że chłop się zgłasza i mówi ej znam 12 języków, a oni mówią o kurwa, to dawaj do programu, i dają mu zadanie z tych 12-stu języków. To miało po prostu udowodnić, że zna te 12 języków, a nie że zna wszystkie języki świata.
    Tak samo ten od potęg mógł się zgłosić i powiedzieć, że umie obliczać w pamięci, ale tylko do 20^20.

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty nadal nie zdajesz sobie z wielkości rzeczy do zapamiętania, a gdyby pamiętał nie 100, a 200 wyników to by było dużo? a 300? a 400? Pierdolisz jak korwin NA LOGIKĘ "no ja myślę że" bo ci się tak wydaje mimo że nigdy podobnej rzeczy nie próbowałeś nie zdając sobie sprawy z trudności danego zadania i ile razy trudniejsze jest zapamiętanie setek losowych ciągów niż takich rzeczy jak tekst piosenek

    I nie, nie każdy będzie w stanie coś takiego zrobić, ludzie mają problemy z tabliczką mnożenia po tygodniach wkuwania a tutaj mówimy o nieporównywalnie większej skali i większość ludzi nie byłaby nawet blisko nauczenia się tych wyników przez całe swoje życie, liczenie tego jest dużo prostsze i ten typ zapewne to robił
    Ale co to kurwa jest za argument, że tego nie robiłem? xD To automatycznie znaczy, że nie mam racji?
    W sumie to dzięki twoim postom już wiem, kto tam się tak wykłóca w komentarzach, że coś jest niemożliwe. To muszą być właśnie takie Tadki, które nie potrafią ogarnąć, że przez systematyczne powtarzania przez dłuższy czas można się nauczyć 100 kilkunasto-cyfrowych ciągów na pamięć.
    Jak ty nawet nie ogarniasz, że są sposoby, żeby sobie uprościć i te cyfry z czymś powiązać, np. nagrać wyśpiewanie ich pod muzykę, tylko pierdolisz hur dur losowe cyfry ogrom informacji. xD

  15. #29
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    ogólnie jakby zmienić nazwę programu z genialny umysł xD na niesamowite umiejętności, to by było spoko, bo może kurwa 1/100 tego co tam jest to jakieś cuda na kiju, reszta to wyuczone schematy latami praktyki, bądź nauki pzdr

  16. #30
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,859
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    już nawet chuj z tym czy koleś to zapamiętuje czy liczy, podobnie jak typ z tymi językami mają ogromne predyspozycje do x rzeczy i są w stanie robić rzeczy nieosiągalne dla przeciętnego człowieka i dlatego są w programie bo są wybitni w danej dziedzinie, nw chyba musiałbym zasponsorować tibie przez rok czy dwa czasu żeby mógł się uczyć 100 ciągów cyfr i jeśli by nie był w stanie mi ich powtórzyć po roku to wtedy przyznałby mi rację bo tak to ciągle będzie MYŚLĘ ŻE to jest easy no i diluj z tym a jak nie to trolujesz

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •