Reklama
Strona 1 z 8 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 118

Temat: Genialny umysł a tępota

  1. #1
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,875
    Siła reputacji
    27

    Domyślny Genialny umysł a tępota

    Od dawien dawna nie oglądam telewizji, ale ostatnio jakoś przypadkiem trafiłem na jutubie na jakieś występy w programie telewizyjnym "the brain. genialny umysł". No i tak patrząc na te zupełnie trywialne zadania, które wykonują telewizyjni geniusze, oraz zażarte dyskusje komentatorów o tym, czy program jest ustawiony, mam taką rozkminę: dlaczego ludzie są tak tępi? I kto jest bardziej tępy, ci zachwycający się tym geniuszem, czy ci niedowierzający, że to w ogóle możliwe?
    No spójrzcie sami.

    Na tym filmiku młody geniusz zgaduje miasta po ich konturach. Dziecko bez błędu odgaduje Bukareszt i Katmandu. Na sofie siedzą Krawczyk, z nieznaną mi wariacją człowieka-pędzla i jakąś cizią, zachwycającą się, jak to w ogóle możliwe, bo sama pewnie nigdy nie słyszała nazwy "Katmandu". No i jakiś łysy mądrala, który chyba robi za eksperta od budowy mózgu, tłumaczy jakie to niesamowite.
    Proszę mi wytłumaczyć, czy oni są upośledzeni? Zasady tego "zadania" są takie, że w puli miast znajdują się jedynie stolice, które posiadają metro lub port lub lotnisko. Ile jest takich miast na świecie? Ze 150? Na pewno nie więcej, biorąc pod uwagę, że wszystkich stolic jest koło 200. Więc co w tym kurwa niesamowitego? Sam znam na pamięć wszystkie flagi państwowe i prawie wszystkie stolice, mimo że nigdy się tego specjalnie nie uczyłem. Więc co jest kurwa trudnego w nauczeniu się tych 150 kształtów miast? Śmiem twierdzić, że nawet małpa, po odpowiednim przygotowaniu, podołałaby temu supertrudnemu "zadaniu" postawionemu przed małym geniuszem geografii.
    [y]GUsFlklFrW8[/y]

    Albo to, matematyczny geniusz. Koleś oblicza w pamięci potęgi. Nie przeczę, że zapewne są na świecie ludzie, potrafiący to zrobić, chociaż ten akurat wygląda mi, że zwyczajnie nauczył się na pamięć. Więc znowu - co w tym kurwa trudnego? Dawali mu potęgi o podstawie i wykładniku z zakresu 11-20, więc jest to jedynie 100 wyników do zapamiętania. Zadanie do wykonania przez każdego, absolutnie każdego. To, że nauczył się na pamięć, wnioskuję choćby po tym, że po zapisaniu całego wyniku zaznaczał jeszcze kropki co 3 cyfry, co było jedynie stratą czasu, ale pewnie w ten sposób sprawdzał sobie, czy jakiejś cyfry nie pominął. W tym momencie odzywa się wariacja człowieka-pędzla: "a teraz tylko robi miejsca po przecinku"... Bez komentarza.
    [y]6nJAIhSw3SQ[/y]

    Nie pamiętam pod którym filmem, ale gdzieś w dyskusji o "ustawieniu" tego programu, przeczytałem komentarz, który brzmiał mniej więcej tak: "kto jeszcze wierzy, że to nie jest ustawione, po odcinku z zapamiętywaniem układów na szachownicy???". Wyszukałem więc i uwaga, to jest prawdziwy hit. Koleś miał zapamiętać dziesięć ruchów szachowych. Słownie: dziesięć. Zadanie dla zupełnie początkującego szachisty: znajdź mata w jednym ruchu na dziesięciu szachownicach. Tu nie ma żadnej przesady, to jest ćwiczenie do wykonania w trakcie trzeciej lekcji gry w szachy. A wzięli do niego gościa, który od 2013 roku ma tytuł arcymistrza i jest aktualnie top20~ na świecie. Przecież on by mógł rozgrywać kilka partii jednocześnie z zamkniętymi oczami, słysząc tylko komendy "szachownica 1 - hetman na A5" i takowe wydając. Taki Magnus Carlsen to by pewnie rozegrał 20 takich partii jednocześnie i wszystkie wygrał, i to jest rzeczywiście "genialny umysł". A tu dali gościowi zadanie, które po dwóch godzinach ćwiczeń mógłby wykonać każdy, kto zna zasady gry w szachy.
    [y]lb0UmSmE7L8[/y]

    Przecież ten program nie pokazuje żadnych genialnych umysłów, tylko wręcz urąga inteligencji człowieka, a ten zachwyt nad poprawnym wykonaniem tak banalnych zadań jest wręcz groteskowy. No kurwa wytłumaczcie mi, jak można jeszcze przy tym sądzić, że to jest ustawione? xDDD Dlaczego zewsząd otacza mnie taka tępota?

    Discuss.

  2. #2
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    dziećmi to się zawsze podniecają, kiedyś widziałem na yt skrót z odcinka że jakieś dziecko o dinozaurach coś tam mówiło no super kurwa każdy kto się interesuje paleontologią pewnie by to zrobił ez, no ale to dziecko to N I E S A M O W I T E

    drugi typ wygląda rzeczywiście że nie mnoży tylko ma zapamiętane wyniki, co do tego że każdy by sobie mógł to zrobić to wątpię, spróbuj zapamiętać sobie 100 numerów telefonów, a tutaj masz jeszcze dłuższe ciągi cyfr, no ale sam fakt że to jest raczej zapamiętane, niż rzeczywiście policzone w głowie nie robi takiego efektu wow(tutaj konferencja z TEDx gdzie profesor z Harvardu takie rzeczy odkurwia - https://www.youtube.com/watch?v=e4PTvXtz4GM), ja 3 cyfrowe liczby w miarę szybko potrafię w głowie mnożyć, pewnie z treningiem doszedłbym w górę do 4-5, no ale w sumie po chuj

    trzeci no to tak jak napisałeś

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    nwm mordko
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  5. #4
    Avatar Nextpro
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    9,623
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Obejrzałem ten odcinek z szachami i jeżeli ktoś uważa, że to jest trudne i w ogóle ustawka to xDDDDD, mogli chociaż dać kombinacje na 2-3 ruchy to już byłoby dużo ciężej dla zwykłego człowieka, a tak to jak tibia mówi, że po nauczeniu się ruchów i zrobieniu 50-100 takich krótkich zadań każdy mógłby przejść ten czelendż. No ale jaki program tacy widzowie, skoro nawet w wyjaśnianiu zadania jest błąd graficzny, gdzie w jednej pozycji pokazany jest rzekomy mat którego nie ma xD i oczywiście nikt tego nie zweryfikował (w innych przykładach pokazują mata prawidłowo, więc nie sądzę że tak miało być)

    Dla mnie zaskoczeniem jest że Duda w ogóle się zgodził, gość od zawsze był trochę dziwny ale i ambitny, więc tym bardziej nie rozumiem
    Ostatnio zmieniony przez Nextpro : 07-08-2018, 20:27

  6. #5

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    28
    Posty
    923
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Jak zobacze kilka odcinków to cos napisze ale oglądając ten drugi od ciebie to beka i tyle. Plus to Tadek podbija tez nie wiem dlaczego dzieci to takie wow xD ja w wieku 7 lat pamiętałem nazwy wszystkich planet układu słonecznego i ich jakies tam krotkie opisy bo nie było komputerow i tibijki a dostałem jakas książkę o wszechświecie i w sumie fajne obrazki były xD.
    Telewizja sie sprowadza do manipulacji patologi i starszych ludzi nic więcej.
    Cytuj Rahilux napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie cyc 2 łapy to 2x bije
    tak samo wolf 1 szczęka 1 ugryzienie
    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ladujesz manasy na full zakladasz ssa zeby cie menele nie zdjeli na sudden bottle

  7. #6
    Avatar Atakowany Panek
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    557
    Siła reputacji
    18

    Domyślny




    ale z szacunkiem troche do Tomasza

  8. #7
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Tfu na te telewizyjne programy, to dla ludzi pokroju psa który łyka jak kormoran co mu partia rządząca wrzuci do mordy.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  9. #8
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,313
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Kurwa jak on rozpoznaje te piwa to dla mn jest niepojęte. Halina dejze harnasia

  10. #9
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,368
    Siła reputacji
    18

    Domyślny


    mysle,ze to troche wyjasnia,telewizja jest dla podludzi
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

  11. #10
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,875
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    drugi typ wygląda rzeczywiście że nie mnoży tylko ma zapamiętane wyniki, co do tego że każdy by sobie mógł to zrobić to wątpię, spróbuj zapamiętać sobie 100 numerów telefonów, a tutaj masz jeszcze dłuższe ciągi cyfr, no ale sam fakt że to jest raczej zapamiętane, niż rzeczywiście policzone w głowie nie robi takiego efektu wow(tutaj konferencja z TEDx gdzie profesor z Harvardu takie rzeczy odkurwia - https://www.youtube.com/watch?v=e4PTvXtz4GM), ja 3 cyfrowe liczby w miarę szybko potrafię w głowie mnożyć, pewnie z treningiem doszedłbym w górę do 4-5, no ale w sumie po chuj
    Imo to nie jest żaden problem, zapamiętanie stu ciągów liczb. Zwłaszcza, że typ miał na to nieograniczony czas. Mógł się tego uczyć od lat, tak dla jaj żeby hehe szpanować, a jak się trafiła okazja to poszedł do programu. Przecież tabliczka mnożenia, czy potęgi typu kwadraty i sześciany, 15^2, 8^3 itd. to też się zna na pamięć, a nie liczy. Tu się typ nauczył do 20^20 i tyle. Nie jest to nic trudnego, tylko wymagającego trochę czasu. Każdy zna pewnie sto piosenek/utworów na pamięć, bo mu się utrwaliły od słuchania i tak samo można sobie utrwalić ciągi liczb. Nawet siłą rzeczy, jakby ktoś się bawił w takie obliczanie, to po jakimś czasie by zapamiętywał. Myślę, że do zrobienia nawet w 2 tygodnie, jak to było w tym programie "chwila prawdy".
    A co do faktycznego obliczania, to chłop miał 3 minuty na 3 liczby, pisemnie to myślę, że sam bym mógł policzyć to 11^12 w ciągu minuty i nie byłoby to nic niezwykłego. W pamięci jest o wiele trudniej i faktycznie wymaga umiejętności zapamiętywania cząstkowych wyników, ale na pewno nie jest niemożliwe i podejrzewam, że na świecie jest stosunkowo sporo ludzi, którzy by to potrafili (w tym zakresie do 20^20). I nie trzeba do tego mieć autyzmu, tylko można by się normalnie nauczyć. Natomiast, rzeczywiście jest to umiejętność, która by się do tego typu programu nadawała, gdyby właśnie nie fakt wykucia na blachę w tym przypadku.

    Cytuj Nextpro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ale jaki program tacy widzowie, skoro nawet w wyjaśnianiu zadania jest błąd graficzny, gdzie w jednej pozycji pokazany jest rzekomy mat którego nie ma xD i oczywiście nikt tego nie zweryfikował
    W którym momencie, bo nie chce mi się oglądać znowu?

    A ten odcinek z Kopyrem to takie xD
    Przecież rozpoznanie witbiera czy RISa to nie jest wielki problem dla kogoś, kto pił trochę więcej niż harnaś i tatra, i każda taka osoba też w ciemno powie ile mniej więcej alkoholu mają te piwa i jaki kolor, nawet nie na podstawie smaku, tylko kurwa z pamięci, tak samo jak kraj pochodzenia.
    Nie no, powiedzmy, że ok, Kopyr ma wiedzę o piwie i jest tym sędzią piwnym, ale też mogli mu dać trochę trudniejsze zadanie i rozróżnianie bardzo zbliżonych do siebie smaków, które dla przeciętnego człowieka byłyby praktycznie identyczne, a nie coś takiego xD Chociaż i tak dużo lepszy odcinek od tamtych 3, co wrzuciłem.

  12. #11
    Avatar Bubuch
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    4,983
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Taca jaki skurwysyn ocenia ludzi po wyglądzie a może to ludzie pracujący na umowe o prace ??

  13. #12
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,861
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Imo to nie jest żaden problem, zapamiętanie stu ciągów liczb. Zwłaszcza, że typ miał na to nieograniczony czas. Mógł się tego uczyć od lat, tak dla jaj żeby hehe szpanować, a jak się trafiła okazja to poszedł do programu. Przecież tabliczka mnożenia, czy potęgi typu kwadraty i sześciany, 15^2, 8^3 itd. to też się zna na pamięć, a nie liczy. Tu się typ nauczył do 20^20 i tyle. Nie jest to nic trudnego, tylko wymagającego trochę czasu. Każdy zna pewnie sto piosenek/utworów na pamięć, bo mu się utrwaliły od słuchania i tak samo można sobie utrwalić ciągi liczb. Nawet siłą rzeczy, jakby ktoś się bawił w takie obliczanie, to po jakimś czasie by zapamiętywał. Myślę, że do zrobienia nawet w 2 tygodnie, jak to było w tym programie "chwila prawdy".
    A co do faktycznego obliczania, to chłop miał 3 minuty na 3 liczby, pisemnie to myślę, że sam bym mógł policzyć to 11^12 w ciągu minuty i nie byłoby to nic niezwykłego. W pamięci jest o wiele trudniej i faktycznie wymaga umiejętności zapamiętywania cząstkowych wyników, ale na pewno nie jest niemożliwe i podejrzewam, że na świecie jest stosunkowo sporo ludzi, którzy by to potrafili (w tym zakresie do 20^20). I nie trzeba do tego mieć autyzmu, tylko można by się normalnie nauczyć. Natomiast, rzeczywiście jest to umiejętność, która by się do tego typu programu nadawała, gdyby właśnie nie fakt wykucia na blachę w tym przypadku.
    ale mówisz tak bo próbowałeś kiedyś coś podobnego zrobić, czy rzeczywiście wiesz że to nie jest takie trudne, takiego pierdolenia że potrafiłbyś to pisemnie policzyć nawet nie skomentuję, na siłe kogoś próbujesz zdyskredytować bo duma urażona, zresztą nie wiemy czy on te ciągi liczy czy ma zapamiętane, tak jak pisałem wcześniej znam tabliczke mnożenia 1000x1000, ale nie na pamięć tylko odpowiednio to sobie licząc, on pewnie ma podobny sposób na potęgowanie

    po chwili namysłu to dużo łatwiej to policzyć niż mieć 100 dlugich ciągów do odpowiednich potęg zapamiętane, jak są jakieś turnieje w Polsce na recytowanie cyfr liczby pi po przecinku, to rekordy są w okolicach 2k, a recytujesz cyfry po kolei bez namyśłu, tutaj ilość cyfr w sumie jest podobna, może trochę mniejsza, a do tego masz utrudnienie że te ciągi należą do różnych potęg, także szczerze to on to chyba liczy

  14. #13
    Avatar Nextpro
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    9,623
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    2:38 @tibia77 ;
    Co prawda mat będzie, ale dopiero w kolejnym ruchu, a pola na czerwono zaświecili jakby już był

  15. #14
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Najgorsze to jest kurwa jak oni gotują wersja dziecięca no kurwa ja pierdole jaka to jest żenada. No i oczywiście hipnoza, która nie jest ustawiona xd

  16. #15
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,875
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale mówisz tak bo próbowałeś kiedyś coś podobnego zrobić, czy rzeczywiście wiesz że to nie jest takie trudne, takiego pierdolenia że potrafiłbyś to pisemnie policzyć nawet nie skomentuję, na siłe kogoś próbujesz zdyskredytować bo duma urażona, zresztą nie wiemy czy on te ciągi liczy czy ma zapamiętane, tak jak pisałem wcześniej znam tabliczke mnożenia 1000x1000, ale nie na pamięć tylko odpowiednio to sobie licząc, on pewnie ma podobny sposób na potęgowanie

    po chwili namysłu to dużo łatwiej to policzyć niż mieć 100 dlugich ciągów do odpowiednich potęg zapamiętane, jak są jakieś turnieje w Polsce na recytowanie cyfr liczby pi po przecinku, to rekordy są w okolicach 2k, a recytujesz cyfry po kolei bez namyśłu, tutaj ilość cyfr w sumie jest podobna, może trochę mniejsza, a do tego masz utrudnienie że te ciągi należą do różnych potęg, także szczerze to on to chyba liczy
    Ale nie bardzo rozumiem w czym problem. Co do policzenia pisemnie takiego 11^12, to zrobiłbym to w ciągu minuty. 11^2 to z pamięci 121, 121*121 do policzenia w pamięci w ciągu kilku sekund, zostaje więc jedynie policzyć pisemnie 14641*14641*14641. Więc w czym problem, żeby to zrobić w ciągu pozostałych 50 sekund?
    Pierdolisz to ty teraz o jakiejś urażonej dumie.

    A co do nauczenia na pamięć, to tak, jak mówię, nauka na pamięć czegokolwiek nie jest szczególnym problemem, tylko wymaga trochę czasu i utrwalania. Tak, jak znasz na pewno na pamięć ze sto piosenek, rapów itp. chociaż nigdy się tego nie uczyłeś, ale po przesłuchaniu x razy się pamięta. Tak samo może być z ciągami liczb i w odpowiednim czasie jesteś w stanie się tego nauczyć.
    I nie, nie robiłem tego, bo mi się nie chce/nie ma to sensu, ale pewnie po tym poście zapamiętam, że 11^4 to 14641.
    Twierdzenie, że łatwiej policzyć w pamięci, niż zapamiętać maksymalnie 27-cyfrowy ciąg, czyli tyle co 3 numery telefonu, to już w ogóle xD Zaznaczam - maksymalnie, bo np. 11^11 to jest raptem 12 cyfr.
    Mogli dać typowi szerszy zakres, albo duże liczby do przemnożenia. Potęgi w tak stosunkowo wąskim zakresie mógł po prostu mieć wykute i wg mnie tak było i tyle.
    Co oczywiście nie zmienia faktu, że istnieją ludzie, którzy potrafią tak mnożyć w pamięci.

    A co do szachów, to:

    [y]lqmzadHNSLs[/y]

    Tutaj akurat rozgrywał 5 partii, co dla zawodowego szachisty i tak nie jest niczym szczególnym. Carlsen mówił coś tam, że może rozgrywać 20. A Timur Gariejew ustanowił rekord rozgrywając 48 partii jednocześnie na ślepo, z których 38 wygrał. Dodam, że grał z innymi szachistami, a nie wieśkami z ulicy, a robił to pedałując na stacjonarnym rowerku.
    I to są naprawdę genialne umysły, coś godnego podziwu i trudnego do wyobrażenia. A zadanie z zapamiętaniem dosłownie 10 ruchów jest po prostu żałośnie śmieszne i do wykonania przez absolutnie każdego.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •