Reklama
Strona 2 z 10 PierwszaPierwsza 1234 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 142

Temat: Wykończenie mieszkania

  1. #16
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Chyba przycebule i ściany sam pomaluje. Panele mam tylko w pokoju dżuniora także mała oszczędność, ale też samemu dupne. Co jest jeszcze w miarę prostego do zrobienia samodzielnie?

  2. #17

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    204
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kureła 70k? Generalnie liczyłem, że zmieszczę się ze wszystkim w 50k i tak się finansowo przyszykowałem. Pewnie wyjdzie tak, że wprowadzę się bez pełnego umeblowania i z czasem uzbroję resztę mieszkania.

    btw. Czy klima zamontowana na podłodze balkonu kwalifikuje się jako ingerująca w elewację? Tak mi się deweloper zasłania zakazem na klime, że ingerując w elewację wykonawca ma prawo odmówić gwarancji na całą elewację.

    70k bezpiecznie licząc, pewnie wyjdzie mniej, a koniec prac z odbiorem mieszkania planowany jest na kwiecień, więc dopiero wtedy mogę dać znać ile wyszło dokładniej. Z tym, że wszystkie prace robi mi ekipa dewelopera, gdybym chciał robić coś sam albo z własną ekipą to mógłbym dopiero wchodzić po końcowym oddaniu budynku w czerwcu, a tak mam możliwość startu z wykończeniem w lutym, więc dużo wcześniej odbiorę mieszkanie, a tak to koszty mogą być wyższe przez to, że np. nie pomaluję sam ścian/sufitów.

    Z tą klimą to dziwna sprawa, ja mając mieszkanie na najwyższym piętrze z cofniętą elewacją (z tarasem) i w kolorze innym niż pozostałe - brązowym, mogę zamocować na ścianie klimatyzator jakikolwiek mi się podoba i sam deweloper mi to poleca.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,302
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    No już raczej nic, jak się nie znasz na tym i nie masz sprzętu.
    Możesz lampy pozakładać sam. Jak są podwieszane sufity to kupujesz kołki mola i wystarczy Ci śrubokręt i jakiś nożyk do zrobienia dziur.

  5. #19
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Akurat przy tym rozmieszczeniu mieszkania podwieszany odpada i muszę wejść w temat listw sufitowych. Jakie macie doświadczenie z klasami płytek? Słyszałem, że optymalnie brać drugą klasę, bo zauważalnie taniej, a z dobrym fachowcem da się ukryć niedoskonałości.

  6. #20
    Avatar pokers39
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    GÓRNY ŚLĄSK
    Wiek
    31
    Posty
    831
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Podłącze się do pytania z racji tego, że też czeka mnie wykonczenie. Jaka klime wybrać? Mieszkanie 90m^2. Chłodzenie przede wszystkim potrzebne mi jest w salonie i sypalni (obok siebie).
    Cytuj leeoonek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurwa ja miałem iść do fryzjera z 2 tygi temu
    wyglądam jak kudłate gówno, a dziś ide z Anią i jej znajomymi do pubu, troszke siara
    R.I.P 1992-2013

    [ymp3]ygpYNvrUSgg[/ymp3]

  7. #21
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,302
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakie macie doświadczenie z klasami płytek? Słyszałem, że optymalnie brać drugą klasę, bo zauważalnie taniej, a z dobrym fachowcem da się ukryć niedoskonałości.
    Przy drugiej klasie zapewne w miejscu gdzie stykają się cztery płytki któryś narożnik może lekko wystawać lub się zapadać. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, a na przykład twoi goście będą mieli na to wyjebane i nawet nie zwrócą uwagi, więc myślę, że nie ma sensu przepłacać.

    Protip
    Jak masz małą łazienkę to bierz prostokątne płytki na ściany, na przykład 120x60, wtedy łazienka będzie sprawiała wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości.
    Ostatnio zmieniony przez Alex Hope : 07-08-2018, 16:53

  8. #22
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Z łazienka doszliśmy do jakiegoś porozumienia i jest plan żeby takie prostokąty na ścianie zrobić, a na podłodze pociągać gres który będzie w większości mieszkania.
    Jak się liczy ile potrzeba farby na 1m2? Zakładając że ma to być dobrej jakości, zmywalana farba. Chciałbym pomału sobie zrobić wstępny kosztorys.

  9. #23

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    384
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    zalezy od tego jaka farba i ile wartsw, masz zazwyczaj na opakowaniu podane przez producenta na ile starcza 1l farby, ale gdzies w graniacach 12-16 m2 na litr. sprawdzic potem jeszcze tylko ile wartsw potrzebnych i mozesz se policzyc bez problemu

  10. #24
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,302
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak się liczy ile potrzeba farby na 1m2? Zakładając że ma to być dobrej jakości, zmywalana farba. Chciałbym pomału sobie zrobić wstępny kosztorys.
    Zawsze malujesz dwie warstwy i nie sugeruj się reklamami, że wystarczy raz pomalować. Poza tym przy dwóch warstwach masz lepszą zmywalność, to znaczy, że nie zmyjesz tak łatwo farby wycierając ubrudzoną ścianę.
    A ilościowo wychodzi jakieś osiem metrów z litra, przy drugiej warstwie trochę więcej. Najlepiej kupić po 5l danego koloru na początek, białej wiadomo 10l i powinno styknąć w sumie, jeśli chodzi o białą, a po kolor podskoczyć po prostu, bo może być tak, że na przykład 2,5l wystarczy, a tak to przepłacisz, a farba zastanie.
    Jak chcesz lepszy sort farby to tylko Beckers.
    Ostatnio zmieniony przez Alex Hope : 07-08-2018, 18:41

  11. #25
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    !20x60 to jest najlepszy wybór na ściany w łazience, do tego nie oszczędzaj na fudze. Pamiętaj że w miejscach gdzie ma być prysznic i nie będzie kabiny prysznicowej pod płytkami obowiązkowo musi być izolacja bo w pewnym momencie spać w nocy nie będziesz mógł jak ci płytki zaczną odpadać od ściany, fuga wtedy też przystosowana pod większą ilość wody, osobiście mogę polecić fugi PCI, są na pewno droższe od jakiś Atlasów czy innych gówien, porównywalnie do Mapei ale jakościowo są lepsze od Mapei. Tak samo jak i kleje, ale kleje akurat są droższe od Mapei.
    Co do gatunku płytek to tak jak już i ja pisałem i później @Alex Hope ; napisał, one są po prostu cięte maszynowo pod wodą ale nigdy nie będą ucięte równo, i glazurnik powinien pobawić się w klocki lego aby nie narobić zębów, i wtedy obowiązkowo szersza fuga żeby zniwelować nierówności płytek. Kalibrowane płytki będą droższe, ale możesz fugę dać węższą co wygląda zajebiście. Polerowane to już o wiele droższe są, i trzeba je lakierować później a wcale jakiegoś efektu dużo lepszego nie dają w odróżnieniu do tych tańszych i to bym sobie odpuścił.

    I nie wiem jak ty chcesz się wyrobić w 50 tysiącach, ja myślę że mnie pochłonie 50-60 tysięcy pomimo swojej pracy we wszystkim, tyle że fakt że ja nie będę miał żadnych sprzętów rtv agd, i praktycznie żadnych mebli, więc te 50-60 liczę jako wykończenie już takie totalne. @Sinis ;

    A co do malowania ścian, zawsze dwie warstwy i nie myślcie sobie że malowanie jest takie proste, zwykłe jeżdżenie wałkiem po ścianie oczywiście jest proste jak jebanie, ale malować trzeba materiałem a nie suchym wałkiem po ścianie jeździć i tylko lekki ślad zostawiać po farbie, i rozjeżdżać farbę z wałka aż do momentu jak nie będzie zostawiać farby. W taki sposób bardzo łatwo porobić prześwity, i trzeba uważać żeby nie narobić tak zwanej 'jodły' czyli zacieków. I nigdy wałka nie dociskam na pałę, wystarczy lekko dociskać, rozprowadzić farbę a później delikatnie przejechać wałkiem po tym miejscu żeby nadać ścianie tej faktury po farbie.
    @Master ; @Mistrz ; ty też przeczytaj to może się czegoś nauczysz
    Ostatnio zmieniony przez Wawik : 07-08-2018, 19:10

  12. #26
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,302
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A co do malowania ścian, zawsze dwie warstwy i nie myślcie sobie że malowanie jest takie proste, zwykłe jeżdżenie wałkiem po ścianie oczywiście jest proste jak jebanie, ale malować trzeba materiałem a nie suchym wałkiem po ścianie jeździć i tylko lekki ślad zostawiać po farbie, i rozjeżdżać farbę z wałka aż do momentu jak nie będzie zostawiać farby. W taki sposób bardzo łatwo porobić prześwity, i trzeba uważać żeby nie narobić tak zwanej 'jodły' czyli zacieków. I nigdy wałka nie dociskami na pałę, wystarczy lekko dociskać, rozprowadzić farbę a później delikatnie przejechać wałkiem po tym miejscu żeby nadać ścianie tej faktury po farbie.
    Kwikłem kiedyś z reklamy śnieżki, jak facet wychodził do roboty, a baba opierdoliła całe mieszkanie mając kurwa tylko wałek w łapie XD, ciekawe, jak szmata obcinkę zrobiła bez pędzla, taśmy i drabiny.

  13. #27
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Nie wspominając o gruntowaniu XDDD

  14. #28
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,302
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Waw992 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wspominając o gruntowaniu XDDD
    No i sztandarowe "wystarczy jedna warstwa", a potem majster ugadany, wchodzi na robotę i mówi, że tej farby to jednak trochę więcej będzie potrzeba, a ludzie nie przygotowani na taki wydatek, no bo przecież w telewizji mówili...

  15. #29
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Słyszałem że kumplowi który tym się zajmuje ludzie(klienci) powiedzieli że według znajomych i reklam, płyt gk na suficie nie trzeba szpachlować, wystarczy zaszpachlować wkręty i wkleić taśmę i później bez gruntowania jedna warstwa farby białej i eldo gotowe

  16. #30
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Kurła panowie dobrze, że się odezwałem, bo miałem we wrześniu na jakiś urlop sobie wyjechać. Teraz tu widzę, że jeszcze trochę waluty trzeba zarobić.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. wykonczenie domu
    Przez Harvi w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post: 19-03-2020, 23:26
  2. Na co uważać-wynajem mieszkania
    Przez rycekrox21 w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 08-09-2014, 17:06
  3. wynajmowanie mieszkania na studiach
    Przez Kapitan El Dopa w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 16-07-2014, 11:32
  4. wynajem mieszkania, kiedy?
    Przez wtf121 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 11-07-2013, 16:37
  5. Umowa z UPC a wynajmowanie mieszkania
    Przez smietek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 20-09-2012, 15:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •