Reklama
Strona 1 z 10 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 142

Temat: Wykończenie mieszkania

  1. #1
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Wykończenie mieszkania

    Witam,
    Ludzie ile wydaliście na wykończenie pod klucz? Wiadomo dobrze jakbyście dopisali metraż. U mnie średnio za robocizne krzyczą 17k za 58,4m2 i już się pogodziłem, że tyle tego wyjdzie. Co z perspektywy czasu było błędem, albo czego nie zrobiliście, ale gdybyście mogli jeszcze raz robić mieszkanie to to na pewno by było?
    @Askarnoh @Tasmann @Yogurt wydajecie się poważnymi ludźmi to oznaczam
    Ostatnio zmieniony przez Sinis : 06-08-2018, 16:53

  2. #2
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,363
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Stan deweloperski, w sensie tynki i posadzki zrobione?
    Widzę, że jesteś z Warszawy, więc się w sumie nie dziwie, że tyle wołają.

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czego nie zrobiliście, ale gdybyście mogli jeszcze raz robić mieszkanie to to na pewno by było?
    Jeśli nie chcesz otrzymać tytułu frajera XXI wieku to koniecznie zainstaluj klimatyzację jeszcze przed malowaniem.
    Ostatnio zmieniony przez Alex Hope : 06-08-2018, 16:49

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Tak mieszkanie będzie w stanie deweloperskim, ale nie w Warszawie tylko przenoszę się do Ożarowa mazowieckiego.
    Co do klimy to czytałem, że w wielu miejscach jest zakaz administracji na wstawanie klimatyzatorów, ale ludzie mimo tego robią je. Sam też pewnie założę, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam.

  5. #4
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,363
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Ogólnie to za sam kibel można zawołać 5k, nawet nieduży. Powiedz, czy masz zamiar robić jakieś zabudowy z płyty gipsowo-kartonowej, czy chcesz jakieś dodatkowe gniazdka elektryczne, czy na podłogach będą płytki lub panele, czy na przykład drzwi zamawiasz z montażem, czy ekipa remontowa ma je montować, czy parapety są do montowania?

    Ogólnie jak ci się nie spieszy to można spróbować i poczekać do zimy. W tej branży zimą są przestoje i czasem jakiś majster może zejść trochę z ceny, żeby tylko robota była. Jak ktoś ma porządną ekipę to jest w stanie zminimalizować własny zysk, byle tylko ludzi przy sobie utrzymać.
    Oczywiście to nie jest nic pewnego, ale jeśli koniecznie chciałbyś zaoszczędzić to można próbować.
    Ostatnio zmieniony przez Alex Hope : 06-08-2018, 17:35

  6. #5

    Notoryczny Miotacz Postów Yogurt jest teraz offline
    Avatar Yogurt
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,477
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Mieszkam w UK, wynajmuje dom, nie liczac umeblowania wykonczenie chaty mam w cenie czynszu, wszystko na koszt landlorda.

  7. #6
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to za sam kibel można zawołać 5k, nawet nieduży. Powiedz, czy masz zamiar robić jakieś zabudowy z płyty gipsowo-kartonowej, czy chcesz jakieś dodatkowe gniazdka elektryczne, czy na podłogach będą płytki lub panele, czy na przykład drzwi zamawiasz z montażem, czy ekipa remontowa ma je montować, czy parapety są do montowania?

    Ogólnie jak ci się nie spieszy to można spróbować i poczekać do zimy. W tej branży zimą są przestoje i czasem jakiś majster może zejść trochę z ceny, żeby tylko robota była. Jak ktoś ma porządną ekipę to jest w stanie zminimalizować własny zysk, byle tylko ludzi przy sobie utrzymać.
    Oczywiście to nie jest nic pewnego, ale jeśli koniecznie chciałbyś zaoszczędzić to można próbować.

    W tym roku zimą jeżeli ktoś zejdzie ze stawek to znaczy że niekoniecznie jest 'solidny i dobry' bo ci którzy są mają roboty poumawiane do kwietnia kolejnego roku.
    Kolejna rzecz że 17 tysięcy za robociznę 58m2 to mało i nie mówię tego nawet odnośnie Warszawy gdzie byłoby to pewnie dwa razy droższe, chyba że mały zakres prac, bo jeżeli dochodzą zabudowy g-k to są one całkiem drogie a uwzględniają jedynie zaszpachlowanie wkrętów, szpachlowanie jest już liczone oddzielnie.

    Ja w styczniu/lutym 2k20 będę miał mieszkanie 52m2, stan deweloperski i sam będę cały wykańczać, jedyne czego nie jestem w stanie sam zrobić to elektryka ale to już ktoś mi to ogarnie, resztę wszystko sam robiłem bo po szkole pracowałem przy wykończeniówce. Myślę że jestem w stanie zaoszczędzić około 20k tym że sam to będę robił, bo pewnie pobawię się w jakieś zabudowy sufitów/telewizorów o nietypowych kształtach typu fale itp co jest zajebiście drogie jak ktoś ci robi.
    Druga rzecz że nie warto czasami brać glazurnika np do łazienki a oszczędzić na płytkach, bo kupując drugi czy trzeci gatunek płytek one są nierówne i choćby się glazurnik zesrał to nie zrobi ich idealnie równo, a musi jeszcze robić większą fugę żeby nierówności płytek nie rzucały się w oczy. Imo lepiej jest kupić płytki droższe, ale kalibrowane i samemu polepić. To nie jest nic skomplikowanego, a można sobie zmniejszyć fugę nawet do 1mm zamiast 3-4 i wtedy jest zajebisty efekt

  8. #7
    Avatar Askarnoh
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    586
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Nie mam wiedzy na temat kosztów wykończenia tj. materiałów i robocizny bo nie ja za to płaciłem.

    Natomiast Kolbuszowa: cena zakupu mieszkania 63m2 - 4000 zł za metr. 30 000 zł za garaz podziemny.

    Meble i wyposażenie wyszło mnie ok 55 000 zł, ale mieszkanie robione dla siebie więc nie oszczędzaliśmy.
    Taka drobna lista z pamięci ile mnie to wychodziło:
    -meble kuchnia 15 000
    -meble łazienka 5000
    -lodowka 2500
    -telewizor 4000
    -zmywarka 1400
    -piekarnik 2000
    -okap 500
    -zlewozmywak 700
    -krany kuchnia i lazienka 800
    -plyta indukcyjna 2000
    -ławostół z regulacja 1500
    -komoda 700
    -rtv 400
    -naroznik 3000
    -lozko 2000
    -kanapa 700
    -biurko 800
    -ekspress do kawy 2000

    Do tego kibelek i wyposazenie, klimatyzacja, oswietlenie, szafy wnekowe i wiele innych pierdol o ktorych istnieniu czlowiek nie ma pojecia dopoki za nie nie musi zaplacic.

    Dla mnie niezbędna klima i szczerze polecam, bez tego bym tu nie wytrzymał (słońce wpada do mieszkania od 10 do zachodu).

  9. #8

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    28
    Posty
    923
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Licz śmiało 1K PLN za metr kwadrat a i tak bedziesz musiał dołożyć. Tobie trochę w tej branży i co nie co widziałem
    Mam na myśli od stanu dev
    Ostatnio zmieniony przez Smoke : 06-08-2018, 20:26
    Cytuj Rahilux napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie cyc 2 łapy to 2x bije
    tak samo wolf 1 szczęka 1 ugryzienie
    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ladujesz manasy na full zakladasz ssa zeby cie menele nie zdjeli na sudden bottle

  10. #9
    Avatar biaggi12
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    643
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Stan deweloperski, w sensie tynki i posadzki zrobione?
    Widzę, że jesteś z Warszawy, więc się w sumie nie dziwie, że tyle wołają.
    Kiedys to moze tyle w wawce by kosztowało, obecnie w wawie takie mieszkanie ze 25 około i to zrobione przez srednią firme. Niestety poszły ceny w góre dużo.

    Ostatnio za pomalowanie chaty 160 m wołali 8 tys w gdansku
    Ostatnio zmieniony przez biaggi12 : 06-08-2018, 20:36
    https://qoinpro.com/45ae8d6bb74871f83b54351b448ed450 <-- Darmowe kryptowaluty codziennie. Rejestruj się z refka plis :P

  11. #10
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,397
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Poszły ceny materiałów to i robocizna zdrożała, ja na twoim miejscu szukałbym ukrainca, może nawet żeby mieszkał tam u ciebie w tym mieszkaniu ( u znajomego właśnie tak było), porządnie z tego co mówił zrobił, choć tego na własne oczy nie widziałem, bo ja tam u siebie wszystko powoli sam z pomocą szwagra xDDD
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  12. #11
    Avatar Bardzo fajny druid
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    poziome
    Wiek
    30
    Posty
    490
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    W 2016 za 38 m^2 w Warszawie wyszło nam ok. 39 tys. za remont (robocizna i materiały), z tym, że mieszkanie jest w starym bloku i trzeba było wyburzyć kilka ścian oraz pozrywać podłogi itp.
    Szagi's

  13. #12
    Avatar biaggi12
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    643
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Poszły ceny materiałów to i robocizna zdrożała, ja na twoim miejscu szukałbym ukrainca, może nawet żeby mieszkał tam u ciebie w tym mieszkaniu ( u znajomego właśnie tak było), porządnie z tego co mówił zrobił, choć tego na własne oczy nie widziałem, bo ja tam u siebie wszystko powoli sam z pomocą szwagra xDDD
    Z ukraincami to jest sliska sprawa xd. Jeden zrobi lepiej niz niejedn polak za 1/3 ceny a drugi odjebie fuszerke za ta sama cene wiec roznie bywa ale niektorzy umieją into remonty
    https://qoinpro.com/45ae8d6bb74871f83b54351b448ed450 <-- Darmowe kryptowaluty codziennie. Rejestruj się z refka plis :P

  14. #13

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    204
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Za 51,5m^2 planuję dać 70 tysięcy licząc bezpiecznie, nie licząc dołożenia rolet/klimatyzacji/ogrzewania podłogowego w łazience i w kuchni (aneks). Teoretycznie za robociznę policzyli mi do tej pory ok. 14k, choć nie planuję podwieszania sufitów/zabudowy z płyt G-K. Projektantka właśnie analizuje czy w tym zakresie cenowym uda się dobrać porządne materiały: kafle w łazience, kuchni i przedpokoju, panele, parapety/drzwi/kuchnia na wymiar/cała łazienka.

  15. #14
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Kureła 70k? Generalnie liczyłem, że zmieszczę się ze wszystkim w 50k i tak się finansowo przyszykowałem. Pewnie wyjdzie tak, że wprowadzę się bez pełnego umeblowania i z czasem uzbroję resztę mieszkania.

    btw. Czy klima zamontowana na podłodze balkonu kwalifikuje się jako ingerująca w elewację? Tak mi się deweloper zasłania zakazem na klime, że ingerując w elewację wykonawca ma prawo odmówić gwarancji na całą elewację.

  16. #15
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    1000 za m2 to chyba tak średnio plus robocizna





Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. wykonczenie domu
    Przez Harvi w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post: 19-03-2020, 23:26
  2. Na co uważać-wynajem mieszkania
    Przez rycekrox21 w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 08-09-2014, 17:06
  3. wynajmowanie mieszkania na studiach
    Przez Kapitan El Dopa w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 16-07-2014, 11:32
  4. wynajem mieszkania, kiedy?
    Przez wtf121 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 11-07-2013, 16:37
  5. Umowa z UPC a wynajmowanie mieszkania
    Przez smietek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 20-09-2012, 15:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •