Reklama
Strona 4 z 10 PierwszaPierwsza ... 23456 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 46 do 60 z 142

Temat: Wykończenie mieszkania

  1. #46
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Sinis ;

    Sorki, że dopiero teraz, ale obhwiązki.
    Jeśli stan deweloperski, to połowa roboty mniej - nie daj się wkręcić firmom wykończeniowym. Żadnych mistrzów z ogłoszeń nie bierz, kiedyś przyżydziliśmy i finalnie wyszło drożej niż firma wykończeniowa z umową i wszystkim.
    Uważaj na ceny firm, lubią golić na kasę, choć jeśli nie jest to Warszawa, to powinno być normalnie. Generalnie mam poleconą ekipę budowlaną, biorą 7k za kawalerkę stan deweloperski ze wszystkim 30 mkw (w tydzień się uwinęli), jednak normalnie mają terminy na co najmniej 7-8 miesięcy w przód.
    Jeżeli chodzi o klimatyzację, to na ogół deweloper Ci zabroni montażu, najlepiej nie zgłaszać, a skraplacza nie wieszać, tylko postawić na balkonie, jeśli jest większy. I tutaj ważna kwestia - jeżeli nie masz zamiaru montować klimatyzacji od razu, to niech robotnicy wyprowadzą Ci rurę odpływową od klimatyzatora na zewnątrz, bo trzeba będzie w ścianie kuć.
    Bardzo dobrym pomysłem jest inwestycja w dobrego projektanta - lepiej kupić tańsze meble, sprzęt, a zainwestować w kogoś, kto zaprojektuje Twoje mieszkanie mega funkcjonalnie.
    Meble w mieszkaniu, w którym mieszkam i które są na wynajem urządzałem meblami z Ikei praktycznie całe. Jak ktoś nie zachowuje się jak zwierze w domu, to te meble długo pociągną (zwłaszcza, że na kuchnie dają 15 lat gwarancji bodajże), a kosztują przyzwoicie.

    Co do płytek, paneli, oświetlenia, to kupowaliśmy zawsze średniej ceny w leroy merlin, castoramie. Warto brać z promocji.

  2. #47
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,539
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ożarów to jest w zasadzie sypialnia Warszawy także stawki Warszawskie. Moi rodzice zaoferowali się, że sfinansują nam chociaż zrobienie łazienki na gotowo także chociaż taki wydatek odejdzie. Kuchnię robiłeś pod zamówienie, czy udało się tak wszystko podobierać w ikei, że wymiarami się zmieściłeś?

  3. Reklama
  4. #48
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Sinis ;
    Łazienka to najdroższy jednorazowy wydatek, bo od razu musisz praktycznie całą wykończyć, także dużo Ci odejdzie. W takiej kuchni możesz przeżyć bez paru szafek czy innego piekarnika, póki nie nazbierasz kasy na dokończenie.

    Kuchnie za każdym razem robiłem w Ikei. Weź ogarniętego gościa z tych, którzy pracują tam na dziale, to Ci w tym pomoże. W Ikea Janki lub Ikea Targówek jest taki pan Kuba z długimi blond włosami. Gość jest świetny, a planowanie kuchnii masz za darmo. Mogę Ci podesłać fotki, jak to wyszło w mieszkaniu, w którym mieszkam. Generalnie jak przysiądziesz nad tym porządnie, rozrysujesz sobie wszystko, to da się podobierać tak, żeby pasowało idealnie.

    Generalnie jesli chodzi o meble na wymiar, to nie jestem fanem. Ikea robi zawsze meble w standardowych wymiarach, gdzie wszystko potem pasuje (sprzęt do zabudowy, wykończenia szuflad itp), bo potem potrafią wyjść kwiatki, jak u mojej dziewczyny przy robieniu łazienki pod zamówienie.
    Zapłaciła jakąś horrendalną kwotę za zrobienie wszystkiego pod wymiar, a potem się okazuje, że nie może wsadzić standardowych wymiarów pralki, bo jedyna jaka pasuje, to któraś z mniejszych pralek Candy.

  5. #49
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Ee powiedzcie dla laika co o tej zabudowie g-k co to po co to, w sensie te płyty na ściany się daje czy jak?
    PS. Jedyne co w życiu zbudowałem i umeblowalem to domek dla chomika.





  6. #50
    Avatar termere
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    9
    Posty
    3,687
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chyba przycebule i ściany sam pomaluje. Panele mam tylko w pokoju dżuniora także mała oszczędność, ale też samemu dupne. Co jest jeszcze w miarę prostego do zrobienia samodzielnie?

    to Ty chciales komus placic za pomalowanie mieszkania?
    nie dziwie sie, ze was tak kroją jak poziomicie to wy na memach jedynie widzieliscie

  7. #51
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    po tynkach, które robią deweloperzy zazwyczaj musisz położyć też gładzie... we wrocławiu 20zł/m2 robota, przelicznik ścian to powierzchnia podłogi x3 mniej więcej, a potem tak zrobione ściany nawet dżunior ci pomaluje

    panele kładą zazwyczaj w cenie bo wtedy zamiast 23% vat liczą 7%

    kuchnie na wymiar moim zdaniem są nieproporcjonalnie drogie, koledzy ostatnio robili jeden 15k drugi 20k a nie są to jakieś gigantyczne kuchnie, dużo się płaci za błyszczące fronty, które teraz są w każdej gazetce, w ikei są ładne moim zdaniem, a tam dobraniu wymiaru polega na tym, że jak zostanie ci jakieś 15cm to wciskają półki na wino czy coś takiego, generalnie jest ok, a jak coś to jest jedna firma, która robi genialne fronty pod meble z ikei - wystarczy, że zamówisz sobie gołe szafki a do nich na stronce masz konfigurator frontów i uchwytów - droższe ale b. ładne

    łazienki nie przeskoczysz, za płytki się nie bierz

    jak masz jakieś szafy wnękowe to możesz sam sobie wymierzyć i w castoramie dotna ci wszystko na wymiar, potem to skrecic to jak klocki lego, dzieki temu zaplacisz 500zl zamiast 1500zl (autentyczne wyceny), i domów sobie np. przesuwne drzwi szklane do tego osobno to juz na wymiar musi byc wiadomo

    reszta to po prostu urządzenie wiec zakladam, ze przkrecisz jakas szafke, lampę itd
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #52
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,367
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ee powiedzcie dla laika co o tej zabudowie g-k co to po co to, w sensie te płyty na ściany się daje czy jak?
    Możesz postawić ściankę działową z takiej płyty, możesz na przykład jebnąć sobie garderobę w sypialni, jak masz miejsce. Możesz też zabudować rury na przykład montując klimatyzację, żeby to jakoś przyzwoicie wyglądało.
    Ostatnio zmieniony przez Alex Hope : 11-08-2018, 12:17

  9. #53
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    po tynkach, które robią deweloperzy zazwyczaj musisz położyć też gładzie... we wrocławiu 20zł/m2 robota, przelicznik ścian to powierzchnia podłogi x3 mniej więcej, a potem tak zrobione ściany nawet dżunior ci pomaluje

    panele kładą zazwyczaj w cenie bo wtedy zamiast 23% vat liczą 7%

    kuchnie na wymiar moim zdaniem są nieproporcjonalnie drogie, koledzy ostatnio robili jeden 15k drugi 20k a nie są to jakieś gigantyczne kuchnie, dużo się płaci za błyszczące fronty, które teraz są w każdej gazetce, w ikei są ładne moim zdaniem, a tam dobraniu wymiaru polega na tym, że jak zostanie ci jakieś 15cm to wciskają półki na wino czy coś takiego, generalnie jest ok, a jak coś to jest jedna firma, która robi genialne fronty pod meble z ikei - wystarczy, że zamówisz sobie gołe szafki a do nich na stronce masz konfigurator frontów i uchwytów - droższe ale b. ładne

    łazienki nie przeskoczysz, za płytki się nie bierz

    jak masz jakieś szafy wnękowe to możesz sam sobie wymierzyć i w castoramie dotna ci wszystko na wymiar, potem to skrecic to jak klocki lego, dzieki temu zaplacisz 500zl zamiast 1500zl (autentyczne wyceny), i domów sobie np. przesuwne drzwi szklane do tego osobno to juz na wymiar musi byc wiadomo

    reszta to po prostu urządzenie wiec zakladam, ze przkrecisz jakas szafke, lampę itd

    Zgadzam się poza zdaniem dotyczącym gładzi. W żadnym mieszkaniu, które odbieraliśmy w stanie deweloperskim nie trzeba było robić gładzi.
    Być może to kwestia jakości dewelopera, aczkolwiek np. JW nie słynie z mega staranności, a jednak ścian gładzić nie trzeba było.

  10. #54
    Avatar Hibo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,684
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    bo teraz w pl uzywa sie tynku cementowo-wapinnego

  11. #55
    Avatar Pies_Pluto
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    L.A.
    Posty
    1,297
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    60 koła poszlo i to nie w zadnej warszawie
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale na tkaim low ronie to ja bym zagral ehhhh

    Ale temu serverowi z takim rate to moge tylko narzygac guwnem do ryja i powiedziec NIE POLECAM pozdro

  12. #56
    Avatar Frazes
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    311
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Jeżeli chce zamontować płytę elektryczną w blacie to muszę do tego wołać elektryka czy to jest proste i mogę to zrobić sam?

  13. #57
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,367
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Frazes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeżeli chce zamontować płytę elektryczną w blacie to muszę do tego wołać elektryka czy to jest proste i mogę to zrobić sam?
    Jeżeli nie będziesz miał pieczątki od elektryka to pewnie nie uwzględnią ci ewentualnej gwarancji. Nie więc, czy na pewno w przypadku płyty tak jest, ale w przypadku piekarnika już tak.

    Cytuj Hibo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bo teraz w pl uzywa sie tynku cementowo-wapinnego
    Na pewno nie w przypadku deweloperki.
    Ostatnio zmieniony przez Alex Hope : 14-08-2018, 11:59

  14. #58
    Avatar Tasmann
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,131
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Frazes napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeżeli chce zamontować płytę elektryczną w blacie to muszę do tego wołać elektryka czy to jest proste i mogę to zrobić sam?
    Elektryk musi mieć uprawnienia i wtedy stawia pieczątkę na gwarancji. Generalnie nie jest to jakieś skomplikowane.

  15. #59
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Ja 40 k na remont i agd małe mieszkanie ( większość sam robiłem) , kolega za 60-70m wydał coś 200 tys za remont ale wszystko najdroższe co znalazł brał ( cena z kuchnią w zabudowie za 15k)
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  16. #60
    Avatar Pies
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Natalinha z Ploeszti
    Wiek
    30
    Posty
    775
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Sinis napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam,
    Ludzie ile wydaliście na wykończenie pod klucz? Wiadomo dobrze jakbyście dopisali metraż. U mnie średnio za robocizne krzyczą 17k za 58,4m2 i już się pogodziłem, że tyle tego wyjdzie. Co z perspektywy czasu było błędem, albo czego nie zrobiliście, ale gdybyście mogli jeszcze raz robić mieszkanie to to na pewno by było?
    @Askarnoh @Tasmann @Yogurt wydajecie się poważnymi ludźmi to oznaczam
    Wystarczy znać podstawy prac remontowych i jedziesz sam. Kątówki na rogi, gipsujesz je, zdzierasz, szpachlujesz, malujesz, okna tylko ci muszą wstawić, reszta jest łatwa, ja u siebie nie robiłem kątówek, bo moje mieszkanie nie jest na pokaz, po prostu tylko je pomalowałem. Zależy co kto chce pokazać, jeśli masz robić wykończeniówkę to lepiej poczytaj na necie i sam to zrobisz, a jak nie to poszukaj kumpli co ci zrobią to za pół darmo, bo 17 koła to dość duża forsa.
    Trafiłem do pokoju okazań gdzie przez lustro weneckie usłyszałem: To nie ten pan. Ale jak to nie ten? Toż powiedziałeś że to ten pan jest pedofilem, miałeś tak powiedzieć.
    To jest stallinowski kraj takich zwyrodnialców, gdzie w jeden dzień z szanowanego człowieka potrafią zrobić śmiecia a ze śmiecia człowieka.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. wykonczenie domu
    Przez Harvi w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post: 19-03-2020, 23:26
  2. Na co uważać-wynajem mieszkania
    Przez rycekrox21 w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 08-09-2014, 17:06
  3. wynajmowanie mieszkania na studiach
    Przez Kapitan El Dopa w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 16-07-2014, 11:32
  4. wynajem mieszkania, kiedy?
    Przez wtf121 w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 11-07-2013, 16:37
  5. Umowa z UPC a wynajmowanie mieszkania
    Przez smietek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 20-09-2012, 15:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •