Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Nowy PC

  1. #1
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny Nowy PC

    hej

    chcialbym kupic sobie nowy pc tak do 2000 max 2500. Jest sens?

    1. najbardziej zalezy mi na wydajnosci z jednego rdzenia (to wazne do audio), ale chciałbym też, by miał minimum 2 rdzenie
    2. Chcialbym tez, zeby nei generowal za duzo ciepla (31 stopni w pokoju z odpalonym kompem, 28 bez here xDDD)
    3. gry sa dla mnie totalnie nieistotne. Od video wymagam jedynie, by obslugiwal 2 monitory, video 4k ani 1080p@60fps na youtube się nie cięło itd
    4. min. 16gb ram
    5. jak najcichszy
    6. miejsce na przynajmniej 2x hdd
    7. usb 3.0

    chodzi mi o to, żeby wypośrodkować jakoś fajnie te zmienne, a przy okazji mieć możliwość update tego w przyszłości (Teraz mam już prawie maximum setup na mojej podstawce xddd)
    moj terazniejszy setup:


    ile myslicie moge za niego dostac :P?


    wolam niezawodnego kolege @Przemo ;
    znów się widzimy

  2. #2
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,280
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    przesiadka z tego na coś do 2-2,5k nie ma sensu jak dla mnie, chyba, że nie przeszkadza ci początkowo mniejsza wydajność, a chcesz to z czasem upgradować
    w sumie jak nie interesują cie gry, to może coś od appla, chociaż tu by pewnie trzeba z 5k albo 15k mieć

    z ciekawości, bo chciałem zobaczyć co można za tyle stworzyć, uklepałem coś takiego
    https://www.morele.net/inventory/info/c1d0b97e/

    amd wydaje się o tyle bardziej przyszłościowe, że jak dobrze pamiętam to nie planują zmieniać podstawki, a intel robi to co chwilę niestety
    wrzuciłem apu, bo te 4k według jakichś tam testów nie powinno być problemem, ale nie wiem jak z dwoma monitorami, a lepsze gpu do grania w sumie nie potrzebujesz
    16gb ram jest, usb 3.1 jest
    minus jest taki, że ramów w sumie nie zupgradujesz, co najwyżej to dodasz jeszcze 16gb, amd ogólnie ma płyty z mniejszym dopuszczalnym taktowaniem niż intel, na oko 3600mhz vs 4400mhz max (przynajmniej na morele, dalej mi się szukać nie chcaiło xD)
    ale poza ramami, to według tego co jakiś czas temu mówiono, procesor będzie można jeszcze przez parę lat zmienić, bo podstawka am4 ma chyba do 2020 funkcjonować, co najmniej
    zawsze można dokupić gpu, bo jest jedynie zintegrowane w apu
    do tego jakieś dobre chłodzenie na procesor za 2-3 stówki i jest cicho i fajnie (chyba)

    taka ciekawostka, podejrzewam, że przemo wpadnie i wrzuci coś na jakimś i3-8100 z 1050ti czy coś podobnego i będzie spoks, ale być może warto rozważyć taką opcję
    Ostatnio zmieniony przez jaxi : 03-08-2018, 22:57

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar RedDante
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    632
    Siła reputacji
    8

    Domyślny

    5. jak najcichszy
    Wywal dyski HDD albo kup jakiś nas i postaw go gdzieś w piwnicy lub na poddaszu.

    4. min. 16gb ram
    Aktualnie RAM jest o 50% droższy niż rok temu, raczę poczekać aż zacznie spadać cena, bo teraz taniej kupisz dysk SSD 500GB NVMe niż 16GB RAM.

    Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, BOX (BX80684I58400)
    Chłodzenie CPU be quiet! Shadow Rock Slim (BK010) - dla poprawy kultury pracy
    Płyta główna ASRock Z370 PRO4 - tutaj można dać tańsze na chipsecie B360
    Pamięć HyperX Fury DDR4, 8GB, 2666MHz, CL16 (HX426C16FR2/8) - i dokładać kolejne jak cena będzie akceptowa
    Zasilacz be quiet! Pure Power 10 500W (BN273)
    Obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2 (SPC135) - wyciszona ale można do 150-200zł całkiem dobrą od PSC

    =2279zł | koszyk

  5. #4

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    1. Jeśli chodzi o wydajność jednego rdzenia czy ogólną optymalizacje w sofcie pod audio to pakowanie się w AMD Ryzen nie ma tym razem akurat sensu. Względem Intela ich IPC jest o zdecydowanie niższe i mowa tutaj o 2~ generacjach wstecz. Ryzeny są po prostu tańsze i oferują więcej rdzeni w niższej cenie, ale to Cie akurat "nie interere". Mają być teoretycznie bardziej przyszłościowe ze względu trzymania się podstawki AM4 do 2020 roku, ale jak na razie to tylko obietnice.
    2. Video - znowu tutaj góruje Intel, bo jego iGPU w najnowszych procesorach spokojnie poradzi sobie z 2 monitorami czy "4k/1080p@60fps na youtube".
    3. Tak jak mówi RedDante - RAM obecnie jest pieruńsko drogi.

    Podsumowując na Twoim miejscu brałbym aktualnego, odblokowanego Intela i go kręcił, wtedy zdecydowanie uzyskasz największą możliwą obecnie wydajność per rdzeń. Biorąc pod uwagę, że GPU nie potrzebujemy to pewnie dałoby się to nawet zrobić w tych pieniądzach względnie cicho i tanio. Pytani czy OC Cie wogóle interesuje czy wolisz rozwiązanie działające out of the box? Od tej odpowiedzi zasadniczo zależy co składamy.
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  6. #5
    orjannilsen1

    Domyślny

    fanboy.pl i zestawy komputerowe
    16gb nie ma za 2.5k
    Ja kupuje zestaw z 16gb za 3.6k zl
    jest rowniez na yt kanale x-koma test podanego wyzej osprzętu
    Za 2.5 k to serio szkoda kasy, pograsz w max gry na wysokich i to nie we wszystkich bo 8gb zjada kazda gra, a takie watch dogsy 2 to ogolnie przegięcie pały
    to jest tylko przyklad z tego co oglądalem, bo nie moge sie odniesc do innych kryteriow

    troche pierdolenie "dodaj 10k i bedziesz mial lepszy", ale wydaje mi sie, ze to inwestycja na lata
    Ostatnio zmieniony przez orjannilsen1 : 06-08-2018, 05:57

  7. #6
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    https://www.x-kom.pl/lista/km8590soa

    prosz, gpu i dyski zostaja ze starego peceta. lepiej i ciszej za ta cene nie bedzie.

  8. #7
    Avatar kay
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    ด้้้้้็็็็็้้้&#
    Posty
    1,980
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Przemo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1. Jeśli chodzi o wydajność jednego rdzenia czy ogólną optymalizacje w sofcie pod audio to pakowanie się w AMD Ryzen nie ma tym razem akurat sensu. Względem Intela ich IPC jest o zdecydowanie niższe i mowa tutaj o 2~ generacjach wstecz. Ryzeny są po prostu tańsze i oferują więcej rdzeni w niższej cenie, ale to Cie akurat "nie interere". Mają być teoretycznie bardziej przyszłościowe ze względu trzymania się podstawki AM4 do 2020 roku, ale jak na razie to tylko obietnice.
    2. Video - znowu tutaj góruje Intel, bo jego iGPU w najnowszych procesorach spokojnie poradzi sobie z 2 monitorami czy "4k/1080p@60fps na youtube".
    3. Tak jak mówi RedDante - RAM obecnie jest pieruńsko drogi.

    Podsumowując na Twoim miejscu brałbym aktualnego, odblokowanego Intela i go kręcił, wtedy zdecydowanie uzyskasz największą możliwą obecnie wydajność per rdzeń. Biorąc pod uwagę, że GPU nie potrzebujemy to pewnie dałoby się to nawet zrobić w tych pieniądzach względnie cicho i tanio. Pytani czy OC Cie wogóle interesuje czy wolisz rozwiązanie działające out of the box? Od tej odpowiedzi zasadniczo zależy co składamy.

    niestety przez moja plyte nie da sie krecic proca, a z kolei do obudowy nie pasi zadna inna (komp do firm gdzie wszystko ma byc stabilne i nierozejbywalne - polecam looknac jak wyglada w srodku, choc moze cos takiego widziales, ale jak pierwszy raz ogarnalem to sie zdziwilem http://www.geek.com/wp-content/uploa...hp_z600_02.jpg - wszystko co ma zielone raczki mozna pociagnac do gory i w ychodzi, zero srubek <3 )

    co do ramu to nie rozumiem w takim razie czemu ludzie nie kupuja serwerowek, tak jak ja tą :D służyła dłuuuugo a ostatni update do 40gb kosztowal mnie moze z 200zl xddd a poleasingowe kosztuja bezcen


    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    https://www.x-kom.pl/lista/km8590soa

    prosz, gpu i dyski zostaja ze starego peceta. lepiej i ciszej za ta cene nie bedzie.
    o prosz to nawet ciekawie wyglada
    dobrze przekminione

    ale widze, ze jak robic update za tyle kasy to tylko na sile, poczekam jeszcze w takim razie kilka lat z moją beczką. Wsadzę jakieś super ciche wenty (cpu1 cpu2 ram gpu motherboard i na obudowie - 6 wentow pozdro pocwicz)

    Zastanawia mnie tylko kwestia czy istotna jest różnica w renderingu, gdy np. mamy 2ghz procek vs 2.5 - ofc pewnie są tam inne zmienne o któych nie mam pojęcia... To samo z ramem. Mam podobno dosć już wolne te ramki i ciekawe czy bym dostrzegł zauważalną różnice
    Wczesniej mialem 2x 2.2ghz po 4 rdzenie, teraz mam 2x 2.8 Ghz po 6 rdzeni i w sumie spodziewałem się większej różnicy na pojedyńczych renderrach (20-30% szybciej)
    ale za to przy renderowaniu wielu ścieżek na raz to jest mega różnica

    pozdro tordżki
    moje mordeczki
    znów się widzimy

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Pokexgames Pokemony Online - little talks [nowy temat]
    Przez Szaryy w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 13710
    Ostatni post: 03-04-2023, 11:48
  2. nowy router, nowy problem
    Przez Dziki Pallek :) w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post: 16-03-2013, 13:46
  3. Nowy NPC Grodrik - nowy quest?
    Przez Stawica w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 03-07-2009, 20:09
  4. Nowy teren przed update.
    Przez Nethar w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post: 31-07-2005, 10:04

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •