Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 44

Temat: Odzywianie gotowanie, a jedzenie na miescie

  1. #1
    Avatar Wyso52
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,552
    Siła reputacji
    16

    Domyślny Odzywianie gotowanie, a jedzenie na miescie

    Siema.

    Tak sobie rozkminiam jak wy drodzy torgowicze sie odzywiacie.

    Przed chwila wrocilem z pracy ktora skonczylem o godzinie 16, zrobilem zakupy, gotowalem, jadlem, zmywalem i nagle okazalo sie ze jest kurwa 18:30 a ja przez 2.5h od wyjscia z pracy zdazylem w sumie tylko zjesc.

    W tym samym czasie moglem po drodze z pracy opierdolic kebsa na cienkim i efekt bylby podobny a o 17 pewnie juz siedzialbym przed tv najedzony.

    Troche mnie to wkurwilo i zastanawia mnie jak wiekszosc z was je? Wracacie do domu po calym dniu i gotujecie? Zamawiacie cos? Jecie na miescie?

    A moze kuoujecie gotowe dania ktore sie wrzuca tylko do piekarnika / mikrofali?

    Jak to u was wyglada finansowo jezeli chodzi o wydatki na jedzenie?

  2. #2
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,304
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Loszka gotuje to nie wiem

    Ale jak potrzebuje ojebac coś na szybko to biorę warzywa na patelnię, ryż, 15minut i gotowe. Albo jak mam wiecej czasu to sb biorę mięsko marynuje parę godzin, grilluje, wpierdalam ze zgrillowanymi ziemniaczkami i fajnie jest wtedy

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Co prawda na studiach, ale staralem się jeść sniadanie + przekąska (owoce) i potem obiadokolacja, około powiedzmy 20 taki konkretny posiłek który sobie zrobię (nawet lubię gotować więc nie jest to "stracone", chociaz faktycznie czasem cały dzien przepierdolic to tez lipa). Od czasu do czasu jem na mieście, ale nie kebsa na cienkim tylko raczej domowe obiady

  5. #4
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,855
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    ja nienawidze gotować i staram się jeść na mieście tym bardziej że to nie wychodzi znów tak drogo żeby se obiad zjeść

  6. #5
    orjannilsen1

    Domyślny

    Jak mieszkasz(lub dopiero zamieszkales) sam to sie nie mozesz dziwic, ze wszystko kurewsko duzo trwa.
    Zanim sie umyje i przestane krzatac tylko elegancko sobie dopierdole jakis makaronik to spokojnie trace 1,5h.
    Moge isc na kebibka, ale to jest scierwo. Do tego w srodku miasta u mnie sa jakies tureckie gowna, gdzie jakis cwel robi wielkiego badyla za 10zl bez rekawiczek i wczesniej grzebiac w dupie. Gud lak z takim jedzeniem.
    Makdonaldy itp.? Jak jestes bogaty to sobie jedz bo zeby sie najesc 20zl lekko bez kuponow
    po drugie ile mozna wpierdalac fastfoody
    na zaoszczedzenie czasu po robocie jest tylko jedna metoda - zamieszkac z loszka
    lub wziac jakies kurwisko z ukrainy na wspolokatorke, one lubia jak jest ciepla woda w mieszkaniu

    a jak jem?
    Jak jestem w robocie jem jakies proste makaron+kurczak ryz+kurak, spagetti itp. nic nie wymagajace myslenia
    Jak mam wolne to ide na miasto na jakies burrito czy inny fastfood, ale to tak raz na dwa tygodnie bo staram sie nie przypierdalac z masa.
    Jak mam wolne to robie tez cos z przepisow bo zazwyczaj wyglada to tylko odstraszajaco, a po obraniu czegostam wszystko jest przyjemne.
    Ostatnio zmieniony przez orjannilsen1 : 16-07-2018, 19:30

  7. #6
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    jajuwe rano zrobie jak mi sie chce jak nie to ide do roboty bez, na 13-14 zamawiamy cos na dowoz do biura albo idziemy gdzies w okolicy bo jest jakies 100 knajp, w domu po robocie na kolacje se tylko cos opierdole malego na szybko i tyle... generalnie gotowanie dla 1 osoby jest ciezkie, dla dwoch w sumie tez, sporo produktow jest w takich gramaturach, ze trzeba wyjebac bo ja przykladowo nie lubie tego samego jesc dwa dni z rzedu takze polecam zarcie na miescie tym bardziej, ze za 15 a 25zl mozna sie dobrze najesc czyms calkiem ok jakosciowo i smakowo czyli tyle co zrobic sobie jakis obiad i wyjebac pol rzeczy do smieci potem
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  8. #7
    Avatar Maly Wielki Pajac
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Tarnów
    Posty
    2,634
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    - zrobić szame na kilka dni
    - lasagna z biedry <3
    - dania z piekarnika
    - jedzenie na bazie makaronu/ryżu
    - bary mleczne
    - gotowanie z kimś na zmiane

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ze za 15 a 25zl mozna sie dobrze najesc czyms calkiem ok jakosciowo i smakowo czyli tyle co zrobic sobie jakis obiad i wyjebac pol rzeczy do smieci potem
    spaghetti zrobione w domu:
    makaron 500g 2zł + mięso 500g 7zł + sos 4zł = 13zł

    czas gotowania = 15min + 5 min na zmycie naczyń

    spaghetti na mieście:
    3x15 = 45zł

    ale to przypadek w którym chcesz zaoszczędzić trochę hajsu, ale jest dużo innych potraw które można zrobić niewielkim nakładem czasu i pieniędzy
    Ostatnio zmieniony przez Maly Wielki Pajac : 16-07-2018, 19:40

  9. #8
    orjannilsen1

    Domyślny

    ale z ta lasagna z biedry to sie pierdolnij w glowe fest tak, chcesz zeby chlop wykitowal od tego?
    Tam jest sam ser z tego co testowalem to z 3 lata temu, w ogole te pizze i inne scierwa marketowe to sie nadaje do smieci lub na wielki kaudun wyjebanym piwskiem prawdziwego polacka
    dobrze, ze przypomniales o barach mlecznych bo za blaszke mozna elegancko zjesc i jakosc zazwyczaj taka babcina powiedzmy

  10. #9
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Lecę od wielu lat na hotdogach z orlenu, z dodatkiem kebaba czasem i jakiegoś obiadu domowego bardzo rzadko i polecam ten styl życia

  11. #10
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Maly Wielki Pajac napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - zrobić szame na kilka dni
    - lasagna z biedry <3
    - dania z piekarnika
    - jedzenie na bazie makaronu/ryżu
    - bary mleczne
    - gotowanie z kimś na zmiane



    spaghetti zrobione w domu:
    makaron 500g 2zł + mięso 500g 7zł + sos 4zł = 13zł

    czas gotowania = 15min + 5 min na zmycie naczyń

    spaghetti na mieście:
    3x15 = 45zł

    ale to przypadek w którym chcesz zaoszczędzić trochę hajsu, ale jest dużo innych potraw które można zrobić niewielkim nakładem czasu i pieniędzy
    soory ale twoje kalkulacje sa z dupy bo z takich produktow typu sos w sloiczku z lidla za 4zl nic dobrego nie wyjdzie, makaron za 2zl smakuje jak gowno ktore jest juz rozgotowane zanim je wsadzisz do wody, gdzie tu jakis parmezan itd wiec jak porownujesz makaron na miesce z dobrych skladnikow do twojego makaronu to troche bez sensu takie porownanie nie uwazasz? samo guanciale do carbonary jest jakies 8x droższe niz pol kilograma twojego miesa

    czemu nie policzyles samego makaronu z keczupem? jeszcze taniej by bylo

    no ale co ja bede dysutowal z typem co wstawia serduszka przy lasagne z biedry czy zarciu mrozonym z piekarnika xD
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 16-07-2018, 19:48
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #11
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    sam gotuje, na poczatku mnie to wkurwiało ale teraz robie to szybko ~40min na zrobienie kolacji + 2lunch boxów do pracy. ale ja dodatkow chodze na silke, biegam OCR takze mam motywacje zeby dbac o siebie
    nie wiem czy chcialoby mi sie jebac jesli jadlbym tylko po to zeby sie zapchac i siedziec przed tv xD

    polecam dwa kanały

    Policzona szama
    Sylwetka od Kuchnia

    kanały gdzie typy pokazuja jak szybko zrobic pełnowartosciowe w wiekszosci ZAJEBISCIE SMACZNE posilki. zazwyczaj wyglada to tak, ze jeden zjadasz od razu a 2 masz na jutro do pracy/na nastepny dzien
    polecam w chuj
    Ostatnio zmieniony przez Halunek : 16-07-2018, 19:51
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  13. #12
    Avatar Grimekk
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,692
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    ja tez nienawidze gotowac i odkad nie mieszkam z panna to tez mnie mega wkurwiaja te sprawy. kiedys jeszcze ze wspollokatorami zawsze sie jakos ukladalo jedna osoba sprzata druga gotuje. teraz jak jestem sam to sniadan nie jem, bo nie chce mi sie wczesniej wstawac, pozniej na miescie jakas zapiekanke/hotdoga (probowalem te kanapki z zabki itp ale tragedia), na obiad zwykle chodze do jakiegos baru mlecznego/taniej restauracji (w krakowie np na lubiczu jest restauracja gdzie za 15zl dostaje sie full obiad), albo zamawiam pizze jak jestem pozniej w domu. na kolacje drinka czipsy i elo
    Ostatnio zmieniony przez Grimekk : 16-07-2018, 19:52

  14. #13
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,855
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    soory ale twoje kalkulacje sa z dupy bo z takich produktow typu sos w sloiczku z lidla za 4zl nic dobrego nie wyjdzie, makaron za 2zl smakuje jak gowno ktore jest juz rozgotowane zanim je wsadzisz do wody, gdzie tu jakis parmezan itd wiec jak porownujesz makaron na miesce z dobrych skladnikow do twojego makaronu to troche bez sensu takie porownanie nie uwazasz? samo guanciale do carbonary jest jakies 8x droższe niz pol kilograma twojego miesa

    czemu nie policzyles samego makaronu z keczupem? jeszcze taniej by bylo

    no ale co ja bede dysutowal z typem co wstawia serduszka przy lasagne z biedry czy zarciu mrozonym z piekarnika xD
    ehh na gotowanie to powinna być jakaś licencja bo kupi taki typ sos z supermarketu i jakieś tanie mięso zamiast uwaga uwaga guanciale które jest 8 RAZY DROŻSZE i jeszcze na forum piszę, mam nadzieje że rząd się tym zajmie

  15. #14
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,304
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ehh na gotowanie to powinna być jakaś licencja bo kupi taki typ sos z supermarketu i jakieś tanie mięso zamiast uwaga uwaga guanciale które jest 8 RAZY DROŻSZE i jeszcze na forum piszę, mam nadzieje że rząd się tym zajmie
    +1

    Jeszcze jakiś makaron za 2cbl zamiast własnoręcznie zrobionego makaronu z mąki z południowej części Włoch za 10eur kg
    No tfu na takich ludzi

  16. #15
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    umiem dobrze gotowac i lubie dobrze zjesc, zejdzcie ze mnie, po prostu nie kumam porownywania jakiegos makaronu zrobionego w domu z kupnych produktow do takiego w dobrej restauracji, a co kto je to prywatna sprawa tylko kiedy dochodzi do porownan to niech te porownania beda wymierne, to tak jak z piciem kawy rozpuszczalnej a dobrze parzonej ze swiezo mielonych ziaren, po jakims czasie trudno wrocic do rozpuszczalnej i tyle, jeden woli jesc gowno i miec silnik w aucie co pali 20l a ja wole jezdzic gownem ale dobrze zjesc
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 16-07-2018, 20:25
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Gotowanie dla laika
    Przez Mortyl w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post: 28-09-2017, 00:46
  2. Życie w wielkim miescie
    Przez Harvi w dziale Filmy, seriale i telewizja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-12-2014, 20:38
  3. Krótkofalówki w mieście.
    Przez Serek w dziale Urządzenia mobilne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 29-07-2014, 12:31
  4. Problem z wifi w zagranicznym mieście.
    Przez Gengoxd w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 05-12-2011, 16:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •