Reklama
Strona 2 z 3 PierwszaPierwsza 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 40

Temat: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie

  1. #16
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,620
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj M4teu$z napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu work hard and and work smart, bondz diamentem i dobiegnij do tej mety a ty jakies nieodrzeczne twierdzenia wysuwasz, ze jak masz wynajac mieszkanie z obcymi ludzmi to tylko tracisz kase, czas i nerwy

    w sumie robic wszystko odwrotnie od tego co napisal aureos i chlop nie bedzie sobie plul w brode
    za 6k to gostek pewnie fabryke wybuduje, albo apartamentowiec w warszawie
    co do tych biznesmenow z fb pamietam goscia z forum co mlm reklamowal i byl wlasnie biznesmenem z fb co mial kontakty w emiratach, wiec tez valid point
    przynajmniej gostek ma wyznaczony limit zycia i jak po 28 nie bedzie lekarzem, albo programista ew specjalista rekrutacji to niech bierze sznur i taboret, bo apogeum rozwoju juz przepadlo
    Chętnie poczytam jaką konkretnie alternatywę proponujesz do tego wszystkiego co napisałem. Bo póki co te twoje podśmiechujki są zwyczajnie bezużyteczne
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 09-07-2018, 13:17

  2. #17
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    mieszkanie ze starymi jest wygodne i ekonomicznie opłacalne, ale tylko patrząc krótkowzrocznie, ogarniania pewnych rzeczy, brania odpowiedzialności za siebie, swoje czyny i swoje życie, nie nauczysz się mieszkając z rodzicami
    tak samo masz duże zaplecze bezpieczeństwa, chociażby psychicznego i mniejsze koszty, przez co możesz łatwo osiąść na laurach

    nic tak nie uczy życia, odpowiedzialności i wzięcia sprawy w swoje ręce jak zostanie samemu sobie, na początku na pewno będzie gorzej i ciężej, ale uważam, że długoterminowo odcięcie się od starych jest bardziej profitowe, a im szybciej, tym lepiej

    p.s. nie zmienia to faktu, że zawsze może być człowiek, który może mieszkać z rodzicami i też się ogarnąć i mieć wysoką świadomość samego siebie i świata, tak samo może być wieczny "student" przytoczony tutaj przez kogoś, wciąż osobiście uważam, że wystawienie się na wolność i życie jest cennym doświadczeniem i znacząco rozwija, a ludzi, których kojarze, że do upadłego mieszkali z rodzicami, to potem w wieku 25 lat mają juz zaczopowane myślenie i mindset 50-letniego dziada i powielają błędy rodziców, bo nie mają możliwości się zdystansować, stanąć z boku i samemu zakosztować czegoś innego
    to samo zjawisko psychologiczne, co przy starych samochodach, najwięcej zachwalają ci, którzy nie mają żadnego porównania
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 09-07-2018, 13:02

  3. Reklama
  4. #18
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    6k oszczednosci to super start Panie Soplica, mam wrazenie ze jakies 90% populacji ludzi lvl 30> nie maja zadnego oszczedzonego hajsu, a kazda wyplate przepierdalaja na gowno (czytaj ciuchy, alkohol, chujumuju).
    czy ty wlasnie ekstrapolowales swoje biedne podlaskie otoczenie do 90% populacji?
    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    te 6 kafelkow zapewniaja ci calkowite bezpieczenstwo w razie ewentualnych problemow.
    no, przez 2 miesiace, chyba ze dalej mowimy o podlaskiej wsi

  5. #19
    Avatar Halunek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Szczyt
    Wiek
    29
    Posty
    4,864
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    >szukasz se pokoju na olx/gumtree/fb
    >podpisujesz umowe, wplacasz kaucje
    >mieszkasz se/zmieniasz pokoj jak cos nie pasi

    to by bylo na tyle xD
    The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.
    Marcus Aurelius

  6. #20

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Musze sie zgodzic z januszem, sam wyfrunalem z gniazda po gimnazjum, najpierw internat, nastepnie mieszkanie i uwazam ze wiele mnie to nauczylo nawet patrzac na glupie obowiazki domowe, sprzatanie gotowanie zakupy pranie itp itd



    Cytuj Mezuren napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu, ale zrozum, ze koles juz nie gral na koncie, to jakim zlodziejem. mogl sobie normalnie wziac to konto. zreszta tamten koles moze zawsze sie zglosic po swoje pieniadze, moze rafix ich jeszcze nie wydal

  7. #21
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Smok_Galana napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a ile kosztuje wynajecie kawalerki powiedzmy 30 m2 w miescie ? bo wspollokatorzy to chyba tylko studenciaki wiec troche dziwne ,ze chlop ktory zapierdala na 3 zmiany mieszka z nimi.
    800zl pokoj we wroclawiu
    1800zl kawalerka


    inb4 ale ja znalazlem kawalerke za 1200zl
    tak debilu, zadzwon i spytaj o dodatkowe koszty a potem zweryfikuj czy twoje nowe mieszkanie nie znajduje sie przypadkiem w prestizowej dzielnicy psie pole (nazwa mowi sama za siebie)

  8. #22
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    inb4 ale ja znalazlem kawalerke za 1200zl
    tak debilu, zadzwon i spytaj o dodatkowe koszty a potem zweryfikuj czy twoje nowe mieszkanie nie znajduje sie przypadkiem w prestizowej dzielnicy psie pole (nazwa mowi sama za siebie)
    to tylko w dużym mieście, jak on mieszka w czymś 30k mieszkańców, to kawalerkę za 5-7 stów ze wszystkim wynajmie

    co do większego miasta to się mniej-więcej zgodzę, największe rudery, które są jeszcze w mieście, a nie tylko na terenie miasta xD, to głęboki prl 1200 za kawalerkę + ze 2 stówki za media trzeba doliczyć z zapasem do 1500, pokój jak pokombinujesz to może i za 700 z mediami wyrwiesz

    btw. wrocław dość drogi jest akurat, zawsze był, a teraz jeszcze ukraińcami nasrało
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 09-07-2018, 13:35

  9. #23
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to tylko w dużym mieście, jak on mieszka w czymś 30k mieszkańców, to kawalerkę za 5-7 stów ze wszystkim wynajmie
    pewnie tak, tylko pytanie na chuj wyprowadzac sie od mamy i mieszkac 2 ulice dalej

  10. #24
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    23 lata i nadal mieszkam u rodziców, pracuję, większość rzeczy opłacam sam, rodzice nie chcą żebym się dorzucał do czegokolwiek, starczy, że ciuchy i inne pierdoły ogarniam sam, talerz zupy zawsze dostanę. Oprócz pracy uczę się na własną rękę, myślę czy nie wrócić na studia... ale jakiegoś parcia na wyprowadzkę od rodziców nie mam, wydaje mi się to totalnie bez sensu przy umowie zlecenie ~3k na miesiąc. Wolę raczej poczekać, ogarnąć sobie dobrą, a przede wszystkim, stałą pracę, nauczyć się tego czego chcę i dopiero potem iść, a nie iść na mieszkanie ze znajomkami i co wieczór walić wódę albo mieszkać w jakimś obdartym pokoiku i kłócić się z randomami ;d

    Wrocław here więc nawet nie mam potrzeby przeprowadzki ze względu na perspektywy bo to już przeca szczyt drabiny razem z innymi dużymi miastami w Polsce
    Ostatnio zmieniony przez Dio Paladin : 09-07-2018, 13:40

  11. #25
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no biorac pod lupe typowego polaczka co boi sie zmienic prace, bo przeciez jak sie utrzyma 2 miesiace to calkiem duzo. no ale lepiej pierdolic ze 6k to nic i w ogole wyjebac ten hajs bo po chuj ci jak nic nie zrobisz xD po co ja to pisze w ogole
    nie znam tej perspektywy, jestem ambitny, mlody, bogaty i wyksztalcony (inzynier ochrony srodowiska)
    6k pln wypierdalam na same kurwa kosmetyki

  12. #26
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    pewnie tak, tylko pytanie na chuj wyprowadzac sie od mamy i mieszkac 2 ulice dalej
    no właśnie po to, żeby pimpuś sam sobie zrobił śniadanie, zaszedł na zakupy, uprał obspermione gacie, ogarnął mieszkanie, a do tego miał wolność i swobodę + brak często niezbyt dobrego wpływu starych, ja wiem, że zapomniał wół jak cielęciem był i być może niektórzy zawsze byli bardziej ogarnięci, ale przecież większość 19-latków nie potrafi takich prostych rzeczy ogarnąć xD, a sam wpływ starych niekoniecznie musi być pozytywny
    nie przez przypadek prawie każdy sobie bardzo szanuje wyprowadzkę od rodziców, uważam że trzeba mieć spore szczęście, żeby trafić rodziców, z którymi można sobie komfortowo mieszkać i którzy nie będą cię ciągnąć w dół(tutaj niektórzy na forum już przechodzą przeobrażenie w takich protojanuszy i minione dzieje #bwm20latek uważają za najlepsze czasy i w ogóle, to by świat mógł w miejscu stanąć)

  13. #27
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Dio Paladin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolę raczej poczekać, ogarnąć sobie dobrą, a przede wszystkim, stałą pracę, nauczyć się tego czego chcę i dopiero potem iść
    to jest to o czym piszę, ok, niektórzy tak potrafią, ale większość jednak się do tego zabiera jak pies do jeża i jest to ten sam poziom głupoty co czekanie na "inspirację", większość ludzi nie posiada dobrej samodyscypliny, więc tak naprawdę najlepszym dla nich rozwiązaniem jest samodyscyplinowanie się przez świadome włączanie do swojego życia czynników zewnętrznych, wystawienie się na dodatkowe koszta mieszkania itp. najprawdopodobniej same zmusiłyby cię i zwiększyły motywację do rozwoju, a tak jest ci wygodnie i założę się, że nie poświęcasz na zmiany nawet 50% energii, którą byś poświęcał żyjąc na swoim, a niestety nie można tak żyć wiecznie i kiedyś od rodziców wyprowadzić się trzeba

    to jest to, co ja nazywam zawsze "umysłem biedaka", patrzenie krótkowzrocznie i tylko na natychmiastowe implikacje danej decyzji, czyli w tym przypadku wieksze koszta życia, ale uważam, że do problemu trzeba podejść w inny sposób i zastanowić się głębiej, to co właśnie odróznia ludzi na szczycie od tych na dole, to świadomość naszych ludzkich ułomności jak tkwienie w strefie komfortu i przywiązywanie się do rzeczy, ludzi, stylu życia itp. człowiek rozumny sam wystawia się na nowe bodźce i "niebezpieczeństwa", bo to jest win-win sytuacja, bo nawet jeżeli się nie uda, to i tak jesteś do przodu o cenną wiedzę i doświadczenie, żeby coś osiągnąć, trzeba się najpierw wielokrotnie pomylić, siedząc biernie na dupie nie ma się szansy na nic

  14. #28
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ale kogo to obchodzi xD idz sobie bo nic nie wniosles do tematu, papa!
    siedze tu dla rozrywki i chuj Ci do tego. :) Wiem jaka jest prawda i kim jestes w spoleczenstwie. Dorosnij.

  15. #29
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    skoncz juz moze te personalne "pociski" wyssane z palca. zaprawde dostarczasz rozrywki na najwyzszym poziomie; licze na to, ze skompromitujesz sie raz jeszcze. :)
    Konstruktywna wypowiedz.

    Skonczmy juz te przepychanke miedzy mna, a Toba. Prawda jest taka, ze wszedlem sobie na forum o 3 nad ranem bo tak akurat wstalem. Otworzylem piwko i wchodze na forum w celach rozrywkowych. Ty wyzwales mnie bo zobaczylem temat gdzie szkaluja jakies 10 letnie dziecko. Nadal uwazasz, ze zrobili slusznie? Takich dzieci na youtube jest tysiace. Nie podcinajcie im nog.

  16. #30
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    To że sporo ludzi po 30 nie ma oszczędności, to może i prawa, ale są to ludzie z dziećmi i kredytem, i tak naprawdę ich kredyt i inwestycja w dziecko, to i tak lepiej wydane pieniądze niż ich odkładanie na konto, żeby pożarła je inflacja.
    Nie zmienia to faktu, że sporo ludzie te oszczędności ma(chociażby po to wyjeżdża za tą jebaną granicę) i 6k to jest kwota co najmniej śmieszna i nie stanowi wg. mnie żadnego realnego zabezpieczenia.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. niepożądany współlokator
    Przez Pelikan w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post: 16-01-2022, 17:15
  2. Ile czasu na wejscie do sphere.
    Przez SedaN* w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 16-11-2011, 19:34
  3. Wejscie do green djinow yalahar.
    Przez SedaN* w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 11-11-2011, 12:25
  4. Dziwne wejście pod pohem
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 25-02-2008, 12:17

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •