Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 40

Temat: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie

  1. #1

    Data rejestracji
    2014
    Posty
    254
    Siła reputacji
    11

    Domyślny Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie

    Hej, skończyłem już szkołę i myślę o usamodzielnieniu się. Myślę nad tym by zamieszkać z jakimś współlokatorem/współlokatorką lub współlokatorami. Ktoś ma doświadczenie w tym temacie? - Zamierzam się w nowym miejscu zamieszkania podjąć jakiejś pracy jestem po technikum logistycznym i mam zdaną maturkę na pewno w jakimś zakładzie się uda na 3 zmiany. Tylko nie wiem co brać pod uwagę, na samym facebooku takich ogłoszeń jest cała masa i jakieś dziwne wahania cen.



    I nie wiem czy ogarnąłbym te sprawy czysto administracyjno-organizacyjne bo wiadomo jeszcze tego dorosłego życia się nie do końca zaznało.



    Mam też 6k zł oszczędności i myślę, że to dobra gotówka na start.



    Proszę doradźcie zagubionemu koledze :)

  2. #2
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Soplica napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam też 6k zł oszczędności i myślę, że to dobra gotówka na start.
    piernołem dosc mocno

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,860
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    o ile nie masz w domu jakiejś patologicznej sytuacji że stary chleje i cie napierdala to nie widzę powodu by na siłę się wyprowadzać i zamieniać swój ciepły pokoik za który nie płacisz, na mieszkanie z jakimś randomem za które bdziesz płacił, chyba że nie ma u ciebie w mieście żadnej pracy

  5. #4
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,313
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    mieszkanie ze jakimś randomem to jest plan równie głupi co sam mandarke, nawet z kimś kogo znasz nie polecam

  6. #5
    konto usunięte

    Domyślny

    pierdolenie, opuscilem kurwidół rodzinny dawno temu i jedyne czego mi brakuje to prania mi moich ospermionych gaci i w szczegolnosci robienia jedzenia bo to zajmuje w chuj czasu i jest nudne
    tera mam cisze i spokoj nikt mi dupy nie zawraca niczym a telefon wylaczam czasem na tydzien i se piwnicze tak ze wygladam jak zwloki i mi sie kreci w glowie jak wychodze z domu pzdr

    ale szczerze wolalbym pierdolnac na raka trzustki niz z kims mieszkac i nie miec benefitow ospermionych gaci i jedzenia

  7. #6

    Notoryczny Miotacz Postów Yogurt jest teraz offline
    Avatar Yogurt
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    1,477
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Zalezy od wspollokatorow. Jak trafia ci sie dwie mlode nimfomanki, to juz po godzinie bedziesz plakal, ze masz dosc. Jak jakies brudasy, to dopiero jak zacznie jebac w mieszkaniu. Mam nadzjeje, ze pomoglem.

    Pozdrawiam,
    Yogurt

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  8. #7
    Avatar Nextpro
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    9,622
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Osobiście nie wyobrażam sobie mieszkania z jakimiś randomowymi typami, chyba że to konieczne bo w domu już się nie da wytrzymać

  9. #8
    Avatar Maly Wielki Pajac
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Tarnów
    Posty
    2,634
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    ty najpierw znajdź robotę z prawdziwą umową o pracę, zobacz z czym to się je, jak hajs spierdala jak rodzice już nie płacą za wszystko i dopiero wtedy myśl o wyprowadzce bo pójdziesz do roboty, która jednak nie będzie tym czym Ci się wydawało (a uwierz mi tak będzie) i jej nie rzucisz z dnia na dzień nie mając innej bo rachunki niestety płacić trzeba

    jak wyfruniesz z gniazdka to już do niego nie wrócisz i będziesz jak mój kumpel na zleceniu popierdalał w dostawczaku i żył z jakimiś studenciakami, nie mając grosza przy dupie (bo chuja odłożysz) - ale za to najebany co tydzień , w sumie szkoda chłopa bo był naprawdę inteligenty, ale poniósł go krakowski melanż (i tak se leci w chuja 5 lat, że student dalej xD)

    no chyba, że masz patologie w rodzinie - wtedy jakby nie było - gorzej nie będzie

    mieszkaj dalej z rodzicami póki możesz, odkładaj hajs, zdobywaj doświadczenie, rozwijaj się (sądząc po tym, że skończyłeś technikum to masz dopiero 19? lat), 2 - 3 lata cię nie zbawią a wiele może się zmienić

  10. #9
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,860
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    gościu a skąd jesteś bo jak polska z że za pracę w ochronie płacą 3.5 złotego na godzinę(pozdro pies) to rzeczywiście kiepsko

    btw co się stało z psem

  11. #10
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    W końcu i tak będziesz musiał iść na swoje, a im wcześniej to zrobisz tym lepiej dla ciebie. Jeszcze zależy od tego jakie masz kontakty z rodzicami i jaką atmosferę w domu, ale moim zdaniem w większości przypadków nie ma sensu sztucznie przedłużać sobie dzieciństwa.

    Współlokatorów znajdziesz na Facebooku bez problemu, ofc to trochę loteria bo jakaś tam niewielka szansa jest, że trafisz na tych problemowych. Ale generalnie i tak umowę zazwyczaj bierzesz na rok, więc możesz ich zmieniać co jakiś czas. Na początku studiów liczyłem na jakichś kontaktowych ludzi w mieszkaniu z którymi mógłbym imprezować. Potem jak podrosłem to trochę bardziej zależało mi na ciszy i sam też nie hałasowałem, ale to już kwestia upodobań i stylu życia. Sprawy "administracyjno - organizacyjne" to niewielki problem, o ile potrafisz sam zawiązać sobie buty i masz mózg. Wszystko przyjdzie z czasem

    Na koniec dam Ci dobrą radę. Masz te 19 lat, postaraj się nie marnować czasu. Już teraz myśl o tym co będziesz robił za 5 lat, rozwijaj się, pomyśl nad zainwestowaniem tych 6k(!), biznesem, ścieżką kariery. Jeśli jeszcze nie wiesz co ze sobą zrobić to dużo czytaj, rozmawiaj z ludźmi na biznesowych/jakichś tematycznych grupach na facebooku, wystawiaj się na nowe doświadczenia to w końcu znajdziesz coś dla siebie. No chyba że chcesz skończyć jako 28-letni magazynier bez większych perspektyw czy jeździć wózkiem widłowym w Holandii

    Work hard & work smart

  12. #11
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,860
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na koniec dam Ci dobrą radę. Masz te 19 lat, postaraj się nie marnować czasu. Już teraz myśl o tym co będziesz robił za 5 lat, rozwijaj się, pomyśl nad zainwestowaniem tych 6k(!), biznesem, ścieżką kariery. Jeśli jeszcze nie wiesz co ze sobą zrobić to dużo czytaj, rozmawiaj z ludźmi na biznesowych/jakichś tematycznych grupach na facebooku, wystawiaj się na nowe doświadczenia to w końcu znajdziesz coś dla siebie. No chyba że chcesz skończyć jako 28-letni magazynier bez większych perspektyw czy jeździć wózkiem widłowym w Holandii

    Work hard & work smart
    i w czym to wyprowadzenie od starych mu pomoże w tej kwestii oprócz tego ze będzie miał dużo większe miesięczne wydatki i zawsze jest szansa że trafi na pojebów + znając życie to pewnie będzie więcej chlał
    no chyba że starzy mają marzenie żeby został magazynierem i go blokują w rozwoju

    jak mieszka na jakiejś wsi zabitej dechami gdzie danjelki dupą szczekają no to spoko, ale chce się wyprowadzić dla samej zasady że no musi bo ma przecież uwaga 19 lat no to nie rozumiem po chuj

  13. #12
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,320
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    a ile kosztuje wynajecie kawalerki powiedzmy 30 m2 w miescie ? bo wspollokatorzy to chyba tylko studenciaki wiec troche dziwne ,ze chlop ktory zapierdala na 3 zmiany mieszka z nimi.
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  14. #13
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i w czym to wyprowadzenie od starych mu pomoże w tej kwestii oprócz tego ze będzie miał dużo większe miesięczne wydatki i zawsze jest szansa że trafi na pojebów + znając życie to pewnie będzie więcej chlał
    no chyba że starzy mają marzenie żeby został magazynierem i go blokują w rozwoju

    jak mieszka na jakiejś wsi zabitej dechami gdzie danjelki dupą szczekają no to spoko, ale chce się wyprowadzić dla samej zasady że no musi bo ma przecież uwaga 19 lat no to nie rozumiem po chuj
    Powiedziałem, że zależy od relacji z rodzicami i atmosfery w domu.

    Jeśli z jednej strony go nie ograniczają, a z drugiej motywują do rozwoju, to ok. Ale w wielu przypadkach oderwanie się od codziennego wpływu rodziców który trwa od 20 lat może w jakiś sposób poszerzyć horyzonty i trochę otworzyć oczy. Dodatkowo, nowe obowiązki, doświadczenia na pewno w jakimś stopniu spowodują że szybciej dojrzeje.
    "Szansa że trafi na pojebów" - to nie jest żaden argument. Zawsze i wszędzie możesz trafić na pojebów, albo równie dobrze na ciekawych i wartościowych ludzi.

  15. #14

    Data rejestracji
    2017
    Posty
    44
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    im mniej osób na mieszkaniu tym lepiej. Trafiają się różni. Mnie zawsze wkurwiał stos zaschniętych naczyń w kuchni najebanych po sam sufit. Ale są też tacy co po jedzeniu zaraz umyją. Nie wynajmuj ze studentami bo może być tak, że nie wyśpisz się do pracy... szukaj zaocznych co też pracują w tyg. Po paru latach albo i szybciej dojdziesz do wniosku, że mieszkanie samemu to najlepsza rzecz i komfort :P ale to wcześniej musisz się nawkuriwać aby zrozumieć te ulge no i ustawić się finansowo bo mieszkanie samemu to luksus.

  16. #15
    Avatar M4teu$z
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,743
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i w czym to wyprowadzenie od starych mu pomoże w tej kwestii oprócz tego ze będzie miał dużo większe miesięczne wydatki i zawsze jest szansa że trafi na pojebów + znając życie to pewnie będzie więcej chlał
    no chyba że starzy mają marzenie żeby został magazynierem i go blokują w rozwoju

    jak mieszka na jakiejś wsi zabitej dechami gdzie danjelki dupą szczekają no to spoko, ale chce się wyprowadzić dla samej zasady że no musi bo ma przecież uwaga 19 lat no to nie rozumiem po chuj
    gosciu work hard and and work smart, bondz diamentem i dobiegnij do tej mety a ty jakies nieodrzeczne twierdzenia wysuwasz, ze jak masz wynajac mieszkanie z obcymi ludzmi to tylko tracisz kase, czas i nerwy

    w sumie robic wszystko odwrotnie od tego co napisal aureos i chlop nie bedzie sobie plul w brode
    za 6k to gostek pewnie fabryke wybuduje, albo apartamentowiec w warszawie
    co do tych biznesmenow z fb pamietam goscia z forum co mlm reklamowal i byl wlasnie biznesmenem z fb co mial kontakty w emiratach, wiec tez valid point
    przynajmniej gostek ma wyznaczony limit zycia i jak po 28 nie bedzie lekarzem, albo programista ew specjalista rekrutacji to niech bierze sznur i taboret, bo apogeum rozwoju juz przepadlo

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. niepożądany współlokator
    Przez Pelikan w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post: 16-01-2022, 17:15
  2. Ile czasu na wejscie do sphere.
    Przez SedaN* w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 16-11-2011, 19:34
  3. Wejscie do green djinow yalahar.
    Przez SedaN* w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 11-11-2011, 12:25
  4. Dziwne wejście pod pohem
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 25-02-2008, 12:17

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •