Reklama
Strona 1 z 6 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 79

Temat: Tibia 2.0

  1. #1
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny Tibia 2.0

    Zakładam czysto teoretyczny temat z pomysłem, co by torgi powiedziały na tibijkę ze zbudowanym systemem od nowa. Nie chodzi o kolejnego otsa z 9 profami i customowymi mobkami, które mają inne parametry. Chodzi mi bardziej o ciężko oskryptowane moby, które same w sobie są ciekawe i stanowią wyzwanie. Początkowe założenia są takie, że byłby to lowrate, a potwory typu gs czy dragon stanowiłyby wyzwanie i byłyby ciężkie do solohuntów.

    Proste przykłady zaawansowanych mechanik:
    -GS ma umiejętność zarzucania na gracza kokon, priorytetyzuje graczy stojących dalej niż bezpośrednio(nie knightów xD). Kokon trwa 60 sekund, ale ma też liczbę HP np. 100. Gracz w kokonie nie może nic zrobić. Zniszczenie kokona lub odczekanie 60 sekund uwalnia gracza. GS priorytetyzuje graczy bez kokona. W przypadku, gdy w zasięgu ma tylko graczy w kokonie sam rozbija kokon, żeby dojechać gracza. Oczywiście to byłaby tylko jedna z dodatkowych umiejętności GSa
    -Rotworm zakopuje się pod ziemie, dostaje bonus do msa, odkopuje się przy graczu zadając mocniejsze obrażenia.
    -Jakieś potwory mają możliwość blinka, który daje im np. 50% szansy na wyteleportowanie się z gfbka w celu uniku.
    -Smok inteligentnie się ustawia, żeby trafiać ogniem i posiada umiejętność odwrócenia się i odepchnięcia knighta ogonem na np. 3sqm, a potem sprzedania mu luja z wave'a.
    -Jakieś warlocki czy inne czarodzieje potrafią sobie liczyć bułę i starają się policzyć gracza.

    Piszcie swoje pomysły na ciekawe mechaniki, zapraszam.

    ROZWAŻANIA TEORETYCZNE

    Czarna lista użytkowników dla tego tematu:
    - @w00z
    - @matek697
    - @mlody100200
    - @matizioom
    - @Vailandur
    - @Aureos
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 02-07-2018, 19:07

  2. #2

    Notoryczny Miotacz Postów Wind jest teraz offline
    Avatar Wind
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    30
    Posty
    1,030
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    A dałbyś radę coś takiego zrobić?
    Zresztą grafika Tibii i animacje postaci są tak żałosne, że ciężko mi sobie wyobrazić, jak miałoby wyglądać odepchnięcie knighta ogonem? Nagły obrót draga o 180 stopni + nagłe przesunięcie ek o 3 kratki w stronę przeciwną do smoka? xd

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    mechaniki z normalnych mmo typu wow beda chujowo dzialac w grze 2d i raczej wkurwiac niz urozmaicac gameplay

  5. #4
    Avatar w00z
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    2,987
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    to, jeśli nie masz na to trzysta baniek (a nie masz), to nawet sobie nie zawracaj gitary, bo wyjdzie kabarecik pozdro
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no nie wiem, może dlatego że ludzie to kurwy i "nie wypada" mi kurwa shitpostować na takim forum? xD, bo nie zostałoby to dobrze odebrane i zrozumiane, i rozjebałoby mi życie xD?
    to tak jakby kurwa papież miał tu konto i byś się go pytał na chuj mu ta anonimowość

  6. #5
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zakładam czysto teoretyczny temat z pomysłem
    to teraz się przyznawać, kto w ogóle zdał maturę z polaka

    Cytuj w00z napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to, jeśli nie masz na to trzysta baniek (a nie masz)
    liczy się przeliczenie mojej stawki godzinowej * wolny czas? jak tak, to mam

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mechaniki z normalnych mmo typu wow beda chujowo dzialac w grze 2d i raczej wkurwiac niz urozmaicac gameplay
    bo?

    Cytuj Wind napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A dałbyś radę coś takiego zrobić?
    odrobina wyobraźni


    btw. nikt nie mówi o poważnym MMO z 3 tysiącami potworów, tylko małym rpg serwerku na 100 graczy, gdzie bazowe moby byłyby bez wiekszych udziwnień, a epickie potwory jak gs czy dragon rzadkie i raczej dotyczyły jakichś questów(nie hunciło by się ich), przynajmniej na początku, bazowo można wyjść np. od 50-100 mobów i dopiero dodawać kolejne, zresztą jak w każdym mmo, nie musi być odrazu zrobione 10 tysięcy mobów, tylko uptejty
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 02-07-2018, 16:00

  7. #6
    Avatar w00z
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    2,987
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.


    liczy się przeliczenie mojej stawki godzinowej * wolny czas? jak tak, to mam
    odrobina wyobraźni
    xD
    liczy sie przeliczenie twoje, jak cyrk bedzie niegrywalny
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no nie wiem, może dlatego że ludzie to kurwy i "nie wypada" mi kurwa shitpostować na takim forum? xD, bo nie zostałoby to dobrze odebrane i zrozumiane, i rozjebałoby mi życie xD?
    to tak jakby kurwa papież miał tu konto i byś się go pytał na chuj mu ta anonimowość

  8. #7
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Lajtowo bym coś takiego zrobił, tylko właśnie po co, skoro to jest równowartość 300koła, a żaden otsik w 2018 tyle nie zarobi. Dlatego pierwsze zdanie mówi o tym, że temacik jest TEORETYCZNY, żeby sobie popisać swoje pomysły i spostrzeżenia, coś podyskutować i tyle.

  9. #8
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    bo twoj kokon ma sens w jakims 10-30 osobowym raidzie a nie gierce w ktorej najczesciej expi sie solo
    idziesz solo na hunta i albo jestes knajtem albo dostajesz co chwile kokon i typowe trzymanie dystansu rangedem przestaje istniec zero jakiegokolwiek counterplayu
    to z rotwormem chuj wie dobrze wykonane pewnie by nie przeszkadzalo chociaz tez pluje na postacie ktore nie chca stac w melee
    blink to kolejna chujnia biegasz sobie na tombie lurujesz w jakis ciasny tunel i co? jakies vampiry se zblinkuja za ekran czy pod twoja postac zeby przy okazji ci jeszcze najlepiej wykurwic full hp na hita bo jestes np 30msem a pojawily ci sie wlasnie 3-4 wampiry na postaci
    smok: od zawsze o to chodzilo zeby ustawiac sie na unikniecie tego wave a ty wymyslasz mechanike ktora sprawia ze musisz nim dostac i znowu byl jakis tam counterplay a teraz go w ogole nie bedzie
    do warlockow/czarodziejow sie nie odnosze bo za huj nie wiem o co chodzi
    ogolnie 0/10 nie rob wiecej

  10. #9
    Avatar Vailandur
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Nie
    Posty
    7,524
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    ja bym chcial tibie w ktorej wszystkie potwory sa pod ochrona a jak zabijesz jakiegos to ban na otsie

  11. #10
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bo twoj kokon ma sens w jakims 10-30 osobowym raidzie a nie gierce w ktorej najczesciej expi sie solo
    idziesz solo na hunta i albo jestes knajtem albo dostajesz co chwile kokon i typowe trzymanie dystansu rangedem przestaje istniec zero jakiegokolwiek counterplayu
    to z rotwormem chuj wie dobrze wykonane pewnie by nie przeszkadzalo chociaz tez pluje na postacie ktore nie chca stac w melee
    blink to kolejna chujnia biegasz sobie na tombie lurujesz w jakis ciasny tunel i co? jakies vampiry se zblinkuja za ekran czy pod twoja postac zeby przy okazji ci jeszcze najlepiej wykurwic full hp na hita bo jestes np 30msem a pojawily ci sie wlasnie 3-4 wampiry na postaci
    smok: od zawsze o to chodzilo zeby ustawiac sie na unikniecie tego wave a ty wymyslasz mechanike ktora sprawia ze musisz nim dostac i znowu byl jakis tam counterplay a teraz go w ogole nie bedzie
    do warlockow/czarodziejow sie nie odnosze bo za huj nie wiem o co chodzi
    ogolnie 0/10 nie rob wiecej
    trochę ciasny umysł, bo chyba nie zrozumiałeś kompletnego reworku mechanik i ciągle patrzych na gierkę w kateogrii tibijskich buffniętych mobów

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    bo twoj kokon ma sens w jakims 10-30 osobowym raidzie a nie gierce w ktorej najczesciej expi sie solo
    kokon ma cd 10 sekund np. i jest rzucany tylko na osoby dalej niż 1sqm, czyli nigdy na blokera, tylko np. na druida, sprawia to, że druid musi w miarę blisko stać, a knight wykazać się refleksem zbicia kokonu, kto mówi o biciu tego w 20 osób?

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dziesz solo na hunta i albo jestes knajtem albo dostajesz co chwile kokon i typowe trzymanie dystansu rangedem przestaje istniec zero jakiegokolwiek counterplayu
    gs użyje kokonu conajwyżej, żeby do knighta dobiec jeżeli jest sam, jeżeli nie, tu rzuci mu kokon i poleci na shotera, wtedy shoter musi ogarnąć i uwolnić kinę, bo obskoczy wpierdol, gdzie tu problem?
    było powiedziane, że będą to mocne moby jedynie do TH, jak chcesz grać solo, to bij sobie raty w kanałach, serwerek byłby z założenia mocnym rpg i teamplay

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    blink to kolejna chujnia biegasz sobie na tombie lurujesz w jakis ciasny tunel i co? jakies vampiry se zblinkuja za ekran czy pod twoja postac zeby przy okazji ci jeszcze najlepiej wykurwic full hp na hita bo jestes np 30msem a pojawily ci sie wlasnie 3-4 wampiry na postaci
    czemu na wszystko patrzysz zero-jedynkowo? kto powiedział, że bliki mają odbywać się do postaci, ja podałem przykład, w którym wchodzisz np. na nie wiem eletric elementale, one i tak biją dystansowo, jest ich dużo i są dość słabe, ale żebyś miał je trudniej farmić z aoe, to potrafią się inteligentnie wyblinkowywać z obszaru obrażeń raz na jakieś cd i z jakąś procentową szansą
    tak samo nie rozumiem gdzie problem ograniczyć, żeby się nie blikowały z dupy za ekran itp.

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    smok: od zawsze o to chodzilo zeby ustawiac sie na unikniecie tego wave a ty wymyslasz mechanike ktora sprawia ze musisz nim dostac i znowu byl jakis tam counterplay a teraz go w ogole nie bedzie
    niby gdzie nie ma counter playa? smok po prostu tak samo jak gracz będzie się starał ustawić na wprost, więc trzeba będzie z nim ciągle tańczyć, raz na jakieś cd np. 15 sekund może się odwrócić i dać ci 1 sekundę na odsunięcie się, jak tego nie zrobisz, to pierdolnie cię ogonem, odwróci się i wyjebie wave'a, nie widzę tu niczego, co by nie szło skontrować

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    do warlockow/czarodziejow sie nie odnosze bo za huj nie wiem o co chodzi
    mobki mają świadomość ile z nich i które targetują danego gracza, starają się go skombić, co też wychodzi im z lepszym lub gorszym powodzeniem jak graczom, counter-play? chociażby widoczny dłuższy czas bez używania przez nich sdków, dodatkowo można zrobić prosty warunek, że do kombienia liczą się tylko te, które są np. powyżej 75% hp, wtedy taktyką na bicie takich mobów nie byłoby zbijanie ich np. pokolei, tylko po trochu, żeby nie dostać combo, tak samo podczas liczenia buły mogą stać i wtedy jak wyczaisz, to idziesz się schować za range/ścianę

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ogolnie 0/10 nie rob wiecej
    ogólnie to zamknięty umysł mocno, janusz już też mocno rozwinięty, wszystko be i wszystko bez szans powodzenia, scenariusz zawsze najgorszy xD
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 02-07-2018, 17:05

  12. #11
    Avatar w00z
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    2,987
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lajtowo bym coś takiego zrobił, tylko właśnie po co, skoro to jest równowartość 300koła, a żaden otsik w 2018 tyle nie zarobi. Dlatego pierwsze zdanie mówi o tym, że temacik jest TEORETYCZNY, żeby sobie popisać swoje pomysły i spostrzeżenia, coś podyskutować i tyle.
    no ale przecież własnie dyskutujemy, czyż nie? xD
    po prostu, nie warto, a po drugie, zeby to mialo rece i nogi, musialbys miec sztab ludzi, którzy by to ogarneli, bo sam nie jestes w stanie zajebacz super projekcik na rok 2018 jak @Pies ;
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no nie wiem, może dlatego że ludzie to kurwy i "nie wypada" mi kurwa shitpostować na takim forum? xD, bo nie zostałoby to dobrze odebrane i zrozumiane, i rozjebałoby mi życie xD?
    to tak jakby kurwa papież miał tu konto i byś się go pytał na chuj mu ta anonimowość

  13. #12
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Kombujące monstery fajne by były, jeszcze dodaj żeby krzyczaly RAZ DWA TRZY i bd niezapomniane doznania rpg





  14. #13
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj w00z napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    po prostu, nie warto,
    ale ja wiem, że nie warto, bo najlepszy hajs się robi na debilach i po co się spuszczać nad skryptowaniem każdego moba i balansowaniem tego, jak można jebnąć 1000 takich samych potworów, które spamują różne czary i super gra tibia, odpalić elotha i zarobić 10x więcej, bo dzieciaczki by się spłakały i tak na za trudną gierkę, w której trzeba trochę pomyśleć

    ja tylko teoretyzuje nad małym serwerkiem rpg dla prawdziwych smakoszy

    Cytuj w00z napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    po prostu, nie warto, a po drugie, zeby to mialo rece i nogi, musialbys miec sztab ludzi
    w zasadzie, to cała branża informatyczna chce żebyś tak myślał, razem z całym światem, a wcale tak nie jest xD, większość projektów, nawet ważnych, koniec końców robi kilku studentów i dopiero jak się coś zaczyna kompletnie jebać, to jakiś senior dev ogarnia temat, a tak wmawia się klientowi, że pracuje sztab specjalistów, a rzeczywistość jest potem taka, że 2 studentów klepie na rdzeniu zrobionym przez architekta i wszyscy zadowoleni

    btw. tibię zrobiło 4 studentów i to w czasach, gdzie wymagało to 10x większego skilla i 10x więcej czasu, czyli w sumie było ze 100x trudniejsze, a my jeszcze mówimy o otsie, a nie całkiem nowej grze
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 02-07-2018, 17:18

  15. #14
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    trochę ciasny umysł, bo chyba nie zrozumiałeś kompletnego reworku mechanik i ciągle patrzych na gierkę w kateogrii tibijskich buffniętych mobów

    zgadza sie patrze na jak to okresliles tibie 2.0 jak na tibie xD no ale skoro teoretyzujemy ze wszystko bedzie zreworkowane to mysle ze jest potencjal na perfekcyjna giereczke hehe

  16. #15

    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    29
    Posty
    810
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    mobki mają świadomość ile z nich i które targetują danego gracza, starają się go skombić, co też wychodzi im z lepszym lub gorszym powodzeniem jak graczom, counter-play? chociażby widoczny dłuższy czas bez używania przez nich sdków, dodatkowo można zrobić prosty warunek, że do kombienia liczą się tylko te, które są np. powyżej 75% hp, wtedy taktyką na bicie takich mobów nie byłoby zbijanie ich np. pokolei, tylko po trochu, żeby nie dostać combo, tak samo podczas liczenia buły mogą stać i wtedy jak wyczaisz, to idziesz się schować za range/ścianę
    janusz wstawaj zesrales sie

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Tibia Cam Tv, Tibia Cast
    Przez Sir Anbeon w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 07-10-2010, 15:49
  2. Tibia Earth/Tibia Map
    Przez T'error w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 30-05-2010, 16:33
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 29-04-2010, 19:50

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •