Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Switch i szkalowanie poczciwego laptopa

  1. #1
    orjannilsen1

    Domyślny Switch i szkalowanie poczciwego laptopa

    Chopaki, profesorek od dlugiego czasu sie ze mnie smieje, ze mam komputer(tzn. dokladnie to laptop) z gowna. Oczywiscie tak jest, nie zaprzeczam. Od paru dni zastanawialem sie nad kupnem laptopa lub stacjonarki.
    Znajomy polecil mi strone gdzie kupie skladaka, od razu mi wrzuca do koszyka w sumie.(jak kogos interesuje to fanboy.pl i nowinki z czerwca np.)

    Laptoka gamingowego od razu wykluczam bo jak ktoś chce grać w domu na laptopie to jest jakby ci typiara robila gale w gumie. W ogole w chuj drogie po 4k za jakiegos pedatora czy omena mensah.

    Za stacjonarke z rozsadnymi parametrami trzeba zaplacic najmniej 3,5kzl. Kupowanie komputera z mniejsza iloscia ramu niz 16gb mija sie z celem. Przynajmniej jezeli ktos chcialby pograc w Cyberpunka lub inne nowe produkcje.

    I wjechala ostatnia opcja, dosyc rozsadna. Nintendo Switch, tak wiem, ze tak konsola jest memem. Jak ja kupie to bede sie mogl nia pochwalic jako 35 uzytkownik w polsce, a 1 w moim wojewodztwie. Nikt w to nie gra blablblalb. Do sedna. W Amazonie startuje w tym miesiacu piniata(tak dzieciaki napierdalaja osla kijami), beda duze promocje. Mam dodatkowo 10% znizki. Moze mi wyjsc okolo 1k zl za calosc(powiedzmy 1,2k razem z gra jakas).

    Teraz jakies podsumowanie. Komputer ma wiele zalet, bo moglbym tez na nim robic cos innego poza graniem, powoli nie mam czasu na jebanie w tibie po 10h dziennie. 3,5kzl za dobrego skladaka(stawiam, ze za 3,5k gotowiec jakis jest sredni lekko mowiac) to spory wydatek, a nie wiem czy w 100% bede uzytkowal go zeby chociaz w jakims % "splacic sobie oraniem w giereczki" te 3,5k

    Switch pasuje mi zeby pograc wieczorem te 2-3h w lozku przed snem. Jest przenosny, akurat do pociagu. Cena prawie 3x mniejsza niz pc. Rynek gier caly czas sie rozwija, bo jak ludzie kupili 14mil egzemplarzy dla zeldy to chyba musza dalej cos robic zeby nie jebli do piwnicy ich konsola.

    Oczywiscie najlepiej kupic to i to, ale nie jestem przekonany do wydawania pieniedzy na sprzet do grania. Juz wydaje mi sie, ze troche za pozno na takie zabawy. Ostatnio i tak tylko pije/ uprawiam sport w wolnym czasie XD. Poprosilbym o jakies opinie na temat switcha, moze ktos wie cos o nowych release bo ja poza skyrimem,zelda i pokemonami nie wiele wiem. Co kupicz panowie?

  2. #2
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,310
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Pykaj sb we fortnite na switchu a potem pojedziesz na turniej i wygrasz miliony monet, kupisz sobie pecet i będziesz grać w dobre gierki a nie jakieś gówna dla dzieciaczkow

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Kupuj piec a nie żadnego laptopa. a co do switcha to wybrałbym piecyk.

  5. #4
    Avatar pawelek2007
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @orjannilsen1 ; co to za promocje na amazonie, o ktorych pisales? tez przymierzam sie do zakupu switcha akurat na amazonie bym go kupowal

  6. #5
    orjannilsen1

    Domyślny

    Cytuj pawelek2007 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @orjannilsen1 ; co to za promocje na amazonie, o ktorych pisales? tez przymierzam sie do zakupu switcha akurat na amazonie bym go kupowal
    piniata, na zakończenie roku gówniaków
    wszystko leci w dol(ogolnie amazona polecam w chuj do elektroniki)
    To będzie w tym miesiącu

  7. #6
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    kompa do gierek na dobrą sprawę można złożyć i za 2 koła, może być problem z tytułami AAA, ale musisz sobie szczerze odpowiedzieć czy na pewno będziesz w nie orał, no i zawsze wychodzą jakieś downgrade mode'y, mniejsza rozdzielczość i na 30 fpsach też da się pograć i przejść, kiedyś a w zasadzie wciąż gramy w tibię, taki wiesiek 3 na minimalnych i tak wygląda o niebo lepiej od gothica, co do switcha, to naprawdę nie wiem po co, konsole są naprawdę niepraktyczne i po za dzieciaczkami, to ich niepraktyczność szybko wychodzi i tylko się będziesz wkurwiać, że nie pograsz w to, że nie otworzysz excela, filmu, czegokolwiek btw. większość giereczek ze switcha śmiga za darmo na cemu

    p.s. nie daj się nabrać na forsowane przez żydów połączenie intel+nvidia, owszem są to najlepsze komponenty, z najlepszymi osiągami i niskimi temperaturami, ale im niższa półka cenowa tym współczynnik jakość/cena znacznie przechyla się w stronę amd+radeon i na innym forum zaraz zleciałaby się fala gimbo-it i kuców składających kompy za 10 koła, ale takie są realia, jak chcesz mieć po prostu spoko kompa, niekoniecznie do ogrywania tytułów AAA w 1440p albo grania w szczelanki we 144 fps, to wtedy za intela i nvidię po prostu przepłacasz, bo nawet nie wykorzystasz ich potencjału

    p.s. 2 ale intel i nvidia posłużą mi dłużej, gówno, po 5 latach i tak lepiej sprzedać w pizdu i znowu kupić coś za połowę ceny niż się kisić na chujowym sprzęcie, bo się za niego kiedyś tam 2x więcej zapłaciło, a i tak nigdy nie wykorzystywało jego potencjału
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 01-07-2018, 19:39

  8. #7
    orjannilsen1

    Domyślny

    no zajebiscie wg. tamtej stronki na amd 16gb ramu zestaw jest droższy o 300zł=3,8k
    dzieki za pomoc

  9. #8
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    ja do tej pory mam i często korzystam ze stacjonarki kupionej 5 lat temu za 1700 złotych, amd fx-6300, radeon 7790, 16gb ramu 1333mhz, co prawda nie gram w tytuły AAA, ale nawet wiesiek poszedł na nisko-średnich
    kto Ci każe kupować najnowsze modele? kup to co ma dobry przelicznik jakość/cena

  10. #9

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    28
    Posty
    923
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Wons to podaj coś do wowa nowego.
    https://eu.battle.net/support/pl/article/137431
    Nie musi w mega ultra latać. Widok tylko na maksa niech działa
    Cytuj Rahilux napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie cyc 2 łapy to 2x bije
    tak samo wolf 1 szczęka 1 ugryzienie
    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ladujesz manasy na full zakladasz ssa zeby cie menele nie zdjeli na sudden bottle

  11. #10
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    najprościej patrzeć po tańszych składakach na allegro, potem zweryfikować, czy zestaw się trzyma kupy i nie ma jakiegoś ewidentnego wydajnościowego bottle-necka i sobie samemu pozamawiać części i złożyć
    jak Ci zależy na konkretnej gierce jak wow, to trzeba pogoogle'ować jaki sprzęt tak naprawdę potrzebny do jakich osiągów(pewnie będzie jakiś filmik na yt nawet), wybrać co cię zadowala i kupić

    trzeba brać też pod uwagę, że prawie zawsze wymagania minimalne są zawyżone, to jest sprzęt na którym gierka pójdzie ci bez problemu i nie masz prawa narzekać, gówno zestaw typu amd fx-8300, 16gb ram, 128ssd + jakiś hdd w zależności od potrzeb i jakaś średnia karta graficzna typu geforce 1050 spokojnie dadzą radę i powinieneś się zmieścić w 2,5 tysiącach z obudową, zwykłą główną i jakimś gówno-zasilaczem(zasilacze z czarnej listy to też już mem przeszłości xD i jak komuś nie zależy na wyciszeniu albo 800 WAT, albo ma kompa za 10 kafli, to nie warto przepłacać za markowe)

    jak chcesz przyoszczędzić, to tak naprawdę nawet ten mój fx-6300 by dał radę i grafikę też można bez problemu kupić za 2/3 ceny tej 1050 i wow i wiele gierek bez problemu poleci
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 01-07-2018, 22:21

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Szkalowanie znanych osób
    Przez Pumpkin w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 24-03-2020, 05:27
  2. Nintendo Switch - nowa konsola od Nintendo
    Przez Chrzan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 21-10-2016, 13:57
  3. Rozdzielenie łacza - switch
    Przez Maciorqa w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post: 09-12-2015, 00:54
  4. JS w HTML - problem z if oraz switch
    Przez Kokolik w dziale Programowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 12-06-2015, 23:24
  5. Optymalizacja Switch'a
    Przez BBsrv w dziale Programowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 24-01-2014, 01:45

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •