Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Plik stronicowania

  1. #1
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny Plik stronicowania

    Na googlach tyle opinii ile postów, więc zasięgnę dodatkowo języka tutaj.

    Mam w kompie wsadzone 8 giga ramu oraz dwa dyski: systemowy ssd oraz hdd, na którym znajduje się program potrzebujący więcej pamięci (nie jestem pewien ile więcej - działać działa, ale w losowych momentach się wysypuje); dyski nie są podzielone na partycje. Wymyśliłem sobie, że z dokupieniem ramu jeszcze się wstrzymam, a póki co wspomogę się pamięcią wirtualną. Jak powinienem ustawić plik stronicowania, żeby było dobrze? Chodzi mi o rozmiar pliku oraz dysk, na którym powinien się ten plik znaleźć. W ogóle czy mam to ustawiać na jednym dysku czy na obu?
    Jeśli to istotne, to windows 8.1, na dysku systemowym mam tylko około 10 giga wolnego miejsca, na hdd nic poza zdrowym rozsądkiem mnie nie ogranicza.



    Tak wygląda okienko w tej chwili. Jakie liczby powinienem wklepać? Czy może ta opcja 'rozmiar kontrolowany przez system' jest w porządku i nie ma co kombinować?

  2. #2
    Avatar Zakon
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Bydgoszcz/Katowice
    Wiek
    29
    Posty
    1,884
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Z doświadczenia wiem ze jezeli rozmiar jest za maly a system nie potrafi sobie z tym poradzic sypie ostrzezeniami etc, poki nic takiego sie nie dzieje zostawil bym to do kontroli przez system.

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Bazan
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    1,909
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Powinienes miec go na ssd, jak program potrzebuje duzo pamieci tj np wiecej niz 8gb, to powinienes zrobic wiecej miejsca na ssd np, z 17-20gb i plik stronicowania ustawic na kolo 10-12gb, tak zeby nadal bylo wolne miejsce na dysku, nie wiem jakiego porgramu uzywasz, ale niektore programy robia sobie same taki plik, np photoshop, i wtedy psd majacy 300mb po otwarciu moze zajmowac na dysku z 7gb - trzeba to miec na uwadze gdy sie planuje ile trzeba miec miejsca na dysku
    Dreaming by drumming. ˆˆ™

  5. #4
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Ok, ustawiłem póki co rozmiar kontrolowany przez system (na obu dyskach, na C usunąłem parę rzeczy dobijając do 16 giga wolnego) i wydaje się działać - nic się nie crushuje, wolniejszej pracy komputera też nie odnotowałem - czyli wygląda na to, że wszystko działa.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [Poradnik] [Poradnik] Problem z TibiaAuto..? (plik python24.dll)
    Przez KrystianeK w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 163
    Ostatni post: 25-01-2012, 23:23
  2. plik doc
    Przez Pelikan w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 05-11-2011, 19:36
  3. [8.6][RME] Nie czyta plik Tibia.dat i/lub spr
    Przez Elor Tulot w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 08-11-2010, 17:36
  4. Prośba o plik
    Przez Vadys w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 06-11-2009, 16:34
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-05-2005, 20:58

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •