Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Własny biznes

  1. #1
    Avatar Sinis
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    2,538
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Własny biznes

    Witam. Ile mieliście lat kiedy zalozyliście swoją działalność? Coś mozecie powiedzieć o okolicznościach skąd się akurat taki pomysł wziął? Fajnie jakby jakieś anegdotki można było poznać i rady wynikajace z doświadczenia.

  2. #2
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Anegdotką jest zus (kmwtw). Jest bardzo dużo roboty papierkowej nawet mimo posiadania księgowej. Dokumenty trzeba trzymać 5 LAT na wypadek gdyby US chciałby sprawdzić twoją działalność, ciekawe co nie? Co do pomysłu to raczej brak jakichkolwiek innych perspektyw, tyrać u kogoś, a u siebie to jest wielka różnica i satysfakcja jaka czasami przychodzi bardzo dużo rekompensuje. Bardzo dużo zależy od branży, głównie jest to kontakt z ludźmi, typu handel także nawet pracownik, kasjer z biedry może opisać to jako rzecz bardzo niewdzięczna ale to przecież jest biznes, a nie wyjście na jakieś piwo integracyjne.
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Exteriuss
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    1,295
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    jezeli sie znasz polecam brukarstwo (robienie komus posesji) mozna dofinansowanie łyknąć a teraz bardzo duzo pracy w tej branzy w Polsce
    Okręt wpada w mroczną toń,
    Nam nie straszny w bitwie zgon,
    W dłoni groźnie błyska broń,
    Śmierć już wieńczy naszą skroń,
    Kobiet miałem cały rój,
    Już nie dla mnie ziemski znój !

  5. #4
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ale przy brukarstwie trzeba jednak chwile u kogos popracowac i nauczyc sie roboty. Ale fakt, gostek ode mnie z osiedla rok starszy ode mnie (czyt. 27lat) jeszcze jak mielismy lat 19 on 20 przyjezdzal do hurtowni w ktorej bylem kierowca po odwodnienia liniowe itp jako zwykly pracownik u takiego chuja. Rok pozniej juz przyjezdzal robiac na siebie z jednym chyba pracownikiem. Teraz ma okolo 10 osob, swoj plac, 2 koparki kolowe, 2 patelnie, i jedna czterooske, plus chyba koparko-ladowarke. Wszystko nowe, fakt ze na pewno w kredytach/leasingach jest zajebany po uszy ale i dostaje dobre roboty bo ukladali ostatnio chodniki wzdluz glownej ulicy w miasteczku obok Bialegostoku. Domyslam sie ze raczej rak juz sobie nie brudzi, i zyje na wyzszym standardzie od wiekszosci 'sredniej klasy' ludzi.

  6. #5
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    nie żeby coś ten ale jak masz pomysł to po prostu działaj, żadna z tych anegdotek nie będzie zawierała informacji o tym, że ludzie szukali inspiracji i kopa do działania na forumku, ja obecnie trochę pomagam (a raczej służę wiedzą z dosyć mało popularnego tematu) w rozkręceniu działalności i naprawdę koleś z gówna coś konkretnego rozkręca, ja bym się nie porwał ale widzę, że jednak nie ma co pękać i odkładać tylko działać
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  7. #6
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    18 lat, co do okoliczności to nie chciałem pracować na etacie, bo pracowałem wakacyjnie od 14 roku życia. Jeśli chodzi o rady to jest jedna, która rozwiązuje wszystkie problemy związane z prowadzeniem - dobra księgowa.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  8. #7
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Pierwsza jakies 8 lat temu. Byłem pod wykonawcą w wiekszej firmy, która łapała małe i srednie projekty a oprocz tego prowadzilem portal informacyjny. Dało się jako tako wyzyc, ale pomysł był kompletnie nieskalowalny i zdarzal sie miesiac, gdy zarobiłem 4k-5k (wtedy to bylo sporo), a w innym ledwo wystarczalo na opłaty.

    Obecnie prowadze 3 dzialalnosci.

    W jednej jestem po prostu samozatrudniony - znowu ciezko to skalować, ale pozwala zgromadzic troche kapitału.
    Druga to inwestowanie oszczednosci w mieszkania na wynajem - to rozwija sie powoli, ale systematycznie.
    Trzecia to handel nieruchomosciami (wyszukiwanie okazji rynkowych, remont, sprzedaz, lub przekazanie do portfela mieszkan na wynajem). Tutaj zaangazowanych jest kilka osob i tutaj widze mozliwosci rozwoju.

    Jesli moge cos poradzic, to:

    - dobrze przemysl swoj biznesplan - wizja krotko i dlugoterminowa
    - nie badz optymista, przygotuj sie na realne problemy jak brak klientow w poczatkowej fazie dzialalnosci, uciazliwi pracownicy i sporo obowiazkow
    - ksiegowosc zlec komus doswiadczonemu, nie rob tego sam
    - jesli twoj biznes nie ma potencjalu zysku netto powyzej 5k - szkoda czasu
    ipse se nihil scire id unum sciat

  9. #8
    Avatar biaggi12
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Olsztyn
    Posty
    643
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Trzecia to handel nieruchomosciami (wyszukiwanie okazji rynkowych, remont, sprzedaz, lub przekazanie do portfela mieszkan na wynajem). Tutaj zaangazowanych jest kilka osob i tutaj widze mozliwosci rozwoju.
    Mógłbyś mi powiedzieć więcej na temat tego przekazania do portfela ? Bo nie zrozumiałem za bardzo tego co napisałeś a jestem zainteresowany handlem nieruchomościami.
    https://qoinpro.com/45ae8d6bb74871f83b54351b448ed450 <-- Darmowe kryptowaluty codziennie. Rejestruj się z refka plis :P

  10. #9

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,584
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    no remontujesz jakas fajna okazje rynkowa i nie sprzedajesz jej odrazu po grubym bonusie tylko dajesz pod wynajem do innych mieszkań które posiadasz

  11. #10
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,608
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pierwsza jakies 8 lat temu. Byłem pod wykonawcą w wiekszej firmy, która łapała małe i srednie projekty a oprocz tego prowadzilem portal informacyjny. Dało się jako tako wyzyc, ale pomysł był kompletnie nieskalowalny i zdarzal sie miesiac, gdy zarobiłem 4k-5k (wtedy to bylo sporo), a w innym ledwo wystarczalo na opłaty.

    Obecnie prowadze 3 dzialalnosci.

    W jednej jestem po prostu samozatrudniony - znowu ciezko to skalować, ale pozwala zgromadzic troche kapitału.
    Druga to inwestowanie oszczednosci w mieszkania na wynajem - to rozwija sie powoli, ale systematycznie.
    Trzecia to handel nieruchomosciami (wyszukiwanie okazji rynkowych, remont, sprzedaz, lub przekazanie do portfela mieszkan na wynajem). Tutaj zaangazowanych jest kilka osob i tutaj widze mozliwosci rozwoju.

    Jesli moge cos poradzic, to:

    - dobrze przemysl swoj biznesplan - wizja krotko i dlugoterminowa
    - nie badz optymista, przygotuj sie na realne problemy jak brak klientow w poczatkowej fazie dzialalnosci, uciazliwi pracownicy i sporo obowiazkow
    - ksiegowosc zlec komus doswiadczonemu, nie rob tego sam
    - jesli twoj biznes nie ma potencjalu zysku netto powyzej 5k - szkoda czasu
    W ten model w wieku 29-30 lat(o ile masz prawdziwy wiek w profilu) chcialbym sam celować.
    W jaki sposob zdobywales pierwsze male doswiadczenia w branzy nieruchomosci? Jesteś związany z jakims biurem czy sam szukasz okazji?

  12. #11

    Data rejestracji
    2018
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    U mnie to wygląda tak, że rodzice mają swój hotel. Narazie pomagamy z bratem, ale kiedyś będziemy musieli przejąć ich obowiązki :)

    ______________________________________________
    program dla hoteli

  13. #12

    ⬛★ Użytkownik TORG VIP ★⬛ rosen jest teraz offline
    Avatar rosen
    Data rejestracji
    2014
    Wiek
    54
    Posty
    2,169
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj zosiaxx napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    U mnie to wygląda tak, że rodzice mają swój hotel. Narazie pomagamy z bratem, ale kiedyś będziemy musieli przejąć ich obowiązki :)

    ______________________________________________
    program dla hoteli
    a ja robie u brata a brat za robota lata

  14. #13
    Avatar Gayaku
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    656
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    pany hoja sie znam na prawie takie pytanko: jest ta dzialanosc nierejestrowana do polowy placy minimalnej (teraz chyba 1050zl) - dajmy na to ze sprzedawal bym sobie itemki z jakies doty/csa na opskins za okolo 800 zloty miesiecznie bez przekraczania tego 1050 zl

    i tutaj pytanko:
    a)czy sprzedawanie na tej stronce jest legalne ?
    b)co z papierami orientuje sie ktos? musze kurwa jakies wydruki z tej stronki robic czy ki huj ?

  15. #14
    Avatar Wojtczak
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,802
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Gayaku napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    pany hoja sie znam na prawie takie pytanko: jest ta dzialanosc nierejestrowana do polowy placy minimalnej (teraz chyba 1050zl) - dajmy na to ze sprzedawal bym sobie itemki z jakies doty/csa na opskins za okolo 800 zloty miesiecznie bez przekraczania tego 1050 zl

    i tutaj pytanko:
    a)czy sprzedawanie na tej stronce jest legalne ?
    b)co z papierami orientuje sie ktos? musze kurwa jakies wydruki z tej stronki robic czy ki huj ?

    @Gayaku ;

    Pytalem ostatnio o to moja ksiegowa to mówiła ze normalnei moge sobie sprzedawac na allegro jako osoba prywatna ale musisz prowadzic cos ala dziennik co komu i za ile sprzedales no i pozniej wykazac ten dochod bodajze ale nie bedziesz placil od niego podatku

  16. #15

    Data rejestracji
    2019
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0

    Domyślny dla małej firmy

    Dobry pomysł dla małej firmy, szczególnie jeśli dotyczy sprzedaży online. Dziś możesz promować dowolny temat, forum i konto, ta usługa pomoże zwiększyć liczbę komentarzy i wyświetleń https://pl.poprey.com/ usługi na najwyższym poziomie! Strona była szybsza i wygodniejsza niż wszystkie. Dowiedz się, jak możesz je kupić, aby nie były odbierane i przechowywane tak długo, jak to możliwe.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Zagwozdka natury himalajskiej / pomysł na biznes / poszukiwany wspólnik
    Przez Boruciarz w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1222
    Ostatni post: 02-10-2023, 10:23
  2. Biznes plan potrzebne!
    Przez Xat4Gamers w dziale Szkoła i nauka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 03-04-2014, 14:27
  3. Mój biznes w MLM
    Przez kaaczekk w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 722
    Ostatni post: 04-02-2014, 19:54
  4. Pomysl na..... Biznes!
    Przez Pklizer w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 11-11-2012, 11:17
  5. Dobijam do stu - rodzinny biznes.
    Przez Nobody13 w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 30-12-2010, 20:07

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •