Reklama
Strona 51 z 187 PierwszaPierwsza ... 41495051525361101151 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 501 do 510 z 1861

Temat: Wiadomosci z kraju i ze swiata

Data rejestracji
    Aug 2006
    Położenie
    Mielec
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To może tak w skrócie bo zdaje się, że nie zrozumiałeś, fakt, iż w miastach Zachodniej Europy istnieją niebezpieczne dzielnice(i istniały od zawsze, jak w każdym miejscu na świecie) w żaden sposób nie dowodzi, że polityczne istnienie krajów takich jak Francja, Niemcy czy UK jest zagrożone. Nic na to nie wskazuje, "upadające" Niemcy i Szwecja uchwalają budżety bez deficytu. Nie jest, te kraje są i wszystko wskazuje na to, że nadal będą jednymi z najważniejszych ośrodków polityczno-ekonomicznych świata. Polscy nacjololo mogą sobie napisać tysiąc tekstów jak to strasznie jest nad Sekwaną czy nad Renem ale nie są w stanie przeskoczyć rzeczywistości. Tak samo jak przed II wojną światową pisano o "rychłym upadku Zachodu", tak samo twierdzili niektórzy autorzy w ostatnich latach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Co było później, wiemy. Co do wytknięcia błędu w użyciu słowa "merytoryka" - dzięki, zapamiętam na przyszłość.

Tylko kto powiedział, że "upadek Europy" musi oznaczać upadek "polityczno-ekonomiczny"?

Czy to, że zwykły obywatel na co dzień musi żyć w strachu i terrorze nie jest wystarczające? To by było na tyle jeśli chodzi o lewicową wrażliwość. Twierdzi, że stoi po stronie słabszego obywatela, a w rzeczywistości ma wyjebane, bo "polityczno-ekonomicznie" wszystkie jest (domniemanie) cacy. Troll!

Cytuj Boryna napisał
    Nie, czego to niby dowodzi?
    90% lewicy (prawdopodobnie więcej) popiera.

Wprowadzenie monopolu na środek płatniczy (jedna waluta) sprawi, że coraz to węższa grupa osób posiada coraz większą władzę nad coraz większą częścią społeczeństwa. Kontroluje wartość pieniądza poprzez kontrolowanie jego podaży, co jest praktycznie jedynym czynnikiem determinującym wartość pieniądza, jednocześnie nie ma możliwości ucieczki w inny środek płatniczy. Jeden bank centralny to marzenie każdego globalisty.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 09-09-2018, 23:09

Data rejestracji
    Sep 2005
    Położenie
    Olesno/Kraków
    Siła reputacji
    0

Domyślny

Cytuj Mandarke napisał Pokaż post

Czy to, że zwykły obywatel na co dzień musi żyć w strachu i terrorze nie jest wystarczające? To by było na tyle jeśli chodzi o lewicową wrażliwość. Twierdzi, że stoi po stronie słabszego obywatela, a w rzeczywistości ma wyjebane, bo "polityczno-ekonomicznie" wszystkie jest (domniemanie) cacy. Troll!
    Ale jaki przeciętny obywatel żyje w terrorze i strachu, to chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Dlaczego więc ludzi nie uciekają z krajów gdzie są "terroryzowani", a zamiast tego przyjeżdżają do nich co miesiąc setki ludzi, w tym sporo Polaków? A, zapomniałem, oni tam przecież wcale nie chcą mieszkać...

3. Reklama
    Data rejestracji
    Jan 2008
    Położenie
    Kaczory
    Siła reputacji
    16

Domyślny

To może tak w skrócie bo zdaje się, że nie zrozumiałeś, fakt, iż w miastach Zachodniej Europy istnieją niebezpieczne dzielnice(i istniały od zawsze, jak w każdym miejscu na świecie) w żaden sposób nie dowodzi, że polityczne istnienie krajów takich jak Francja, Niemcy czy UK jest zagrożone. Nic na to nie wskazuje, "upadające" Niemcy i Szwecja uchwalają budżety bez deficytu. Nie jest, te kraje są i wszystko wskazuje na to, że nadal będą jednymi z najważniejszych ośrodków polityczno-ekonomicznych świata. Polscy nacjololo mogą sobie napisać tysiąc tekstów jak to strasznie jest nad Sekwaną czy nad Renem ale nie są w stanie przeskoczyć rzeczywistości. Tak samo jak przed II wojną światową pisano o "rychłym upadku Zachodu", tak samo twierdzili niektórzy autorzy w ostatnich latach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Co było później, wiemy. Co do wytknięcia błędu w użyciu słowa "merytoryka" - dzięki, zapamiętam na przyszłość.
    Nie jestem autorem tez o upadku Europy, ale w którym momencie była w ogóle mowa o upadku gospodarczym, bo nie przypominam sobie???

A co do II WŚ to jakby nie patrzeć, do Francji Hitler wjechał jak do siebie, a koniec końców z Polski gonili go głównie Rosjanie, a nie "Zachód". xD
    Z drugiej strony, samą II WŚ można w pewnym sensie uznać za upadek człowieczeństwa. Więc, jak widzisz, wszystko zależy od kontekstu tego "upadku".
    Ostatnio zmieniony przez tibia77 : 09-09-2018, 23:16

Data rejestracji
    Sep 2005
    Położenie
    Olesno/Kraków
    Siła reputacji
    0

Domyślny

Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Nie jestem autorem tez o upadku Europy, ale w którym momencie była w ogóle mowa o upadku gospodarczym, bo nie przypominam sobie???
    No ja tam rózne tezy słyszałem ale podobno jak nie z powodów ekonomicznych ma upaść to bo "przejmą ją muzułmanie"(xD) chociaż z drugiej strony słyszałem też, że upadnie bo "brakuje jej tradycyjnych wartości i rządzą działacze LGBT"(tylko kurde, LGBT w kalifacie?) więc są rózne wersje w prawackich mediach.

90% lewicy (prawdopodobnie więcej) popiera.

Wprowadzenie monopolu na środek płatniczy (jedna waluta) sprawi, że coraz to węższa grupa osób posiada coraz większą władzę nad coraz większą częścią społeczeństwa. Kontroluje wartość pieniądza poprzez kontrolowanie jego podaży, co jest praktycznie jedynym czynnikiem determinującym wartość pieniądza, jednocześnie nie ma możliwości ucieczki w inny środek płatniczy. Jeden bank centralny to marzenie każdego globalisty.
    Ee no tak średnio, spora część lewicy jest przeciw przeciwna walucie Euro, mam podawać przykłady? Chociaż Ty za lewicę uważasz pewnie Platformę czy Nowoczesną no to ciężko polemizować.

A co do II WŚ to jakby nie patrzeć, do Francji Hitler wjechał jak do siebie, a koniec końców z Polski gonili go głównie Rosjanie, a nie "Zachód". xD
    Z drugiej strony, samą II WŚ można w pewnym sensie uznać za upadek człowieczeństwa. Więc, jak widzisz, wszystko zależy od kontekstu tego "upadku".
    To akurat mit, kampania francuska wcale nie była tak prosta dla Wehrmachtu jak to się w Polsce przyjmuje(w ogóle, warto czytać zagranicznych historyków żeby mieć szerszy pogląd na pewne kwestie, w Polsce nauka historii w dużej mierze oparta jest niestety na mitach). I w mojej wypowiedzi odwoływałem się do poglądów panujących wśród części przedwojennych narodowców, nie do "upadku" jako klęski człowieczeństwa.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 09-09-2018, 23:23

Data rejestracji
    Jan 2008
    Położenie
    Kaczory
    Siła reputacji
    16

Domyślny

No ja tam rózne tezy słyszałem
    No ale co nas obchodzi co ty gdzieś tam słyszałeś, gościu? xDDD
    Mówimy o tej dyskusji tutaj na forum.

Data rejestracji
    Aug 2006
    Położenie
    Mielec
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Ale jaki przeciętny obywatel żyje w terrorze i strachu, to chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Dlaczego więc ludzi nie uciekają z krajów gdzie są "terroryzowani", a zamiast tego przyjeżdżają do nich co miesiąc setki ludzi, w tym sporo Polaków? A, zapomniałem, oni tam przecież wcale nie chcą mieszkać...
    No nie wiem, bo czują się związani ze swoim miejscem zamieszkania? Bo mają tam rodzinę, dom, pracę, znajomych i całe życie? Przecież opuszczenie własnego miejsca na ziemi to jest ostateczność.

Dlaczego Żydzi w latach 30 nie uciekali z Niemiec? Wg Boryny nie byli terroryzowani, ale "terroryzowani", bo przecież ile z nich zostało w Niemczech aż do wybuchu wojny? Okazałeś się być holocaust-denierem, nieładnie!

Data rejestracji
    Jan 2008
    Położenie
    Kaczory
    Siła reputacji
    16

Domyślny

To jeszcze nic. Skoro zaraz miała nastąpić wojna, to dlaczego cała Polska w jej przededniu nie pojechała do Argentyny?
    Widocznie okupacja nie mogła być tak straszna.
    Ostatnio zmieniony przez tibia77 : 09-09-2018, 23:22

Data rejestracji
    Jun 2011
    Siła reputacji
    9

Domyślny

Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    To jeszcze nic. Skoro zaraz miała nastąpić wojna, to dlaczego cała Polska w jej przededniu nie pojechała do Argentyny?
    Ty, ale to przecież polskie "nacjolole" zaatakowały radiostację w Gliwicach i wywołały w ten sposób reakcję obronną ze strony Niemiec.
    Cytuj ayx~ napisał Pokaż post
    jakby cie gowno obchodziło to bys przeczytał i zignorowal; widocznie cie obchodzi
    Cytuj ayx~ napisał Pokaż post
    no i gowno mnie obchodzi tez co taki pachol jak ty mysli na temat tego co ja o tym myślę bo jest mi to zupelnie obojetne

Data rejestracji
    Sep 2005
    Położenie
    Olesno/Kraków
    Siła reputacji
    0

Domyślny

No nie wiem, bo czują się związani ze swoim miejscem zamieszkania? Bo mają tam rodzinę, dom, pracę, znajomych i całe życie? Przecież opuszczenie własnego miejsca na ziemi to jest ostateczność.

Dlaczego Żydzi w latach 30 nie uciekali z Niemiec? Wg Boryny nie byli terroryzowani, ale "terroryzowani", bo przecież ile z nich zostało w Niemczech aż do wybuchu wojny? Okazałeś się być holocaust-denierem, nieładnie!
    Ty tak na serio? W sumie, że Ty to się nie dziwię ale po tibii77 się tego nie spodziewałem. Mnóstwo Żydów wyjechało/próbowało wyjechać przecież z Niemiec po przejęciu władzy przez hitlerowców, niektóre katedry na uniwersytetach przestawały praktycznie istnieć, "przeciętni" Żydzi również próbowali wyjeżdzać tylko, że niewiele krajów chciało ich przyjmować(w tym również Polska i nieco ich utknęło w chyba 1938 na polskiej granicy).

Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Ty, ale to przecież polskie "nacjolole" zaatakowały radiostację w Gliwicach i wywołały w ten sposób reakcję obronną ze strony Niemiec.
    To w sumie w pierwszej części zdania prawda tylko, że zaatakowały nacjolole niemieckie, a nie polskie. Niektóre nacjolole polskie widziały w Hitlerze wzór do naśladowania, później nastąpiło gorzkie rozczarowanie.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 09-09-2018, 23:31

Data rejestracji
    Jan 2008
    Położenie
    Kaczory
    Siła reputacji
    16

Domyślny

Ty tak na serio? W sumie, że Ty to się nie dziwię ale po tibii77 się tego nie spodziewałem. Mnóstwo Żydów wyjechało/próbowało wyjechać przecież z Niemiec po przejęciu władzy przez hitlerowców, niektóre katedry na uniwersytetach przestawały praktycznie istnieć, "przeciętni" Żydzi również próbowali wyjeżdzać tylko, że niewiele krajów chciało ich przyjmować.
    A gdzie ja coś o Żydach pisałem? Pytam, dlaczego Polacy nie uciekli masowo do Ameryki Południowej, gdy Niemcy szykowali się do wojny

To akurat mit, kampania francuska wcale nie była tak prosta dla Wehrmachtu jak to się w Polsce przyjmuje(w ogóle, warto czytać zagranicznych historyków żeby mieć szerszy pogląd na pewne kwestie, w Polsce nauka historii w dużej mierze oparta jest niestety na mitach). I w mojej wypowiedzi odwoływałem się do poglądów panujących wśród części przedwojennych narodowców, nie do "upadku" jako klęski człowieczeństwa.
    I co jest niby mitem? Że Hitler wjechał do Francji? Czy że wjechał jak do siebie? xD
    Fakt jest taki, że zajął Francję, a przy okazji też Holandię, Belgię i Luksemburg, a czy musiał się przy tym nagłowić mocno czy tylko trochę, to ma w tej chwili małe znaczenie.
    Niestety, znów nie zrozumiałeś przesłania.

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania