Reklama
Strona 23 z 1199 PierwszaPierwsza ... 13212223242533731235231023 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 331 do 345 z 17978

Temat: Wiadomości z kraju i ze świata

  1. #331
    Avatar Bialy Mistrz
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    414
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    E halo torgowicze madrzy i rozumni ludzie rozpoczynam swietna zabawe, kto od teraz odpowie Borynie dostaje salwe red bagow

  2. #332
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Gościu Ty wierzysz, że do Polski beda emigrowac jacyś ludzie z Zachodniej Europy(xD) wiec raczej nie powinienes nazywac kogoś niekumatym.
    Ja też w to wierzę, tzn. jest to oczywiście uzależnione od wielu czynników (bo zawsze mogą przyjść platformersi i do spółki z lewicą zjebać kraj), ale jest to moim zdaniem dość wysoce prawdopodobny scenariusz.

    Już teraz możemy zaobserwować pierwsze objawy. Ja osobiście widziałem mnóstwo filmików na YT od zachodnich imigrantów. I tak, wiem, że jest ich póki co jeszcze mało, ale już widać, że tworzy się trend. Jeszcze parę lat temu było to niesłychane, dzisiaj - już nic nadzwyczajnego.

    Chętnych jest dużo, tylko, że są dwie poważne bariery: język i zarobki.
    Bariera językowa będzie istniała zawsze, ale jeśli chodzi o poziom życia, to tak z 10 lat i Polska już niewiele będzie się różniła od nawet Francji, nie mówiąc już o Włoszech i Hiszpanii.

    Jako kraj mamy dwie możliwości:
    a) być podróbką, marną kopią krajów Europy Zachodniej
    b) zaproponować alternatywę, nowy model

    Dlatego nie trawię właśnie radykalnych centrystów typu Tomasz Lis czy Grzegorz Schetyna.
    Oni marzą tylko o tym, aby Polska stała się idealną kopią krajów Europy Zachodniej, w każdym szczególe. Czyli żebyśmy byli podróbką, tak jak np Adidasy mają swoje podróbki.

    Największy sukces Polska by osiągnęła, jakby przyjęła zupełnie odmienny model. Stworzyła coś innego, dała alternatywę.
    Zamiast bić się o mainstreamowego klienta i zyskać 7% udziałów w rynku, trzeba wejść w niszowy rynek i zdobyć 70% tego rynku, co byłoby wielokrotnie więcej niż 7% w mainstreamie.

    Przekładając na ludzki:

    W całej EZ mamy wczesne seksualizowanie dzieci w wieku szkolnym poprzez tzn. "edukacje seksualną", aborcję na życzenie, małżeństwa osób tej samej płci lub związki partnerskie, zmiany płci oraz kilkadziesiąt różnych płci, masową imigrację z krajów trzeciego świata, gigantyczne obciążenia podatkowe, Euro, poprawność polityczną, odbieranie dzieci rodzicom, zakaz noszenia broni czy przymus szczepionkowy...

    ... więc my powinniśmy odwrócić to o 180o i zaproponować model bez seksualizacji dzieci, bez aborcji na życzenie, bez związków partnerskich, bez małżeństw osób tej samej płci, bez możliwości zmiany płci, bez dopuszczenia prawnie możliwości istnienia więcej niż dwóch płci, bez imigracji z Afryki i Azji, bez budowania meczetów, bez dużych podatków (najlepiej bez PITu w ogóle), bez przymusu szczepienia, bez odbierania dzieci matkom, bez wspólnej waluty, a co najważniejsze, BEZ UNII EUROPEJSKIEJ, ale za to z absolutną wolnością słowa.

    Bez owijania w bawełnę, bez udawania, bez wstydu, z dumą, agresywnie, in-your-face ogłosić światu że taka jest Polska i tacy są Polacy. Do 2050r. mielibyśmy 50 mln białych obywateli. Największą bronią lewaków jest właśnie pedagogika wstydu: będą nas wyśmiewali a my będziemy odczuwali wstyd, dopóki nie upodobnimy się do nich kropka w kropkę. Radykalny centryzm to jest właśnie poczucie niższości, pragnienie bycia uznanym jako "równy" przez tych (domniemanie) lepszych. I robienie wszystko, aby to uznanie zdobyć.

    Pierwsze co to powinniśmy wypowiedzieć wszelakie podpisane konwencje o uchodźcach.
    A następnego tygodnia, gdy cały świat będzie o tym mówił, przyjąć 100 tys. białych farmerów z RPA, z powodu dyskryminacji rasowej wobec nich.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 03-08-2018, 20:40

  3. Reklama
  4. #333
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    To jest właśnie to, ze ci wszyscy „lewacy” oni się wstydzą, ze Polacy to jesteśmy gorsi, głupsi, mniejsze mózgi, ciemnogród, Europa 2 prędkości, nie dorastamy zachodowi do pięt. Inne kraje mogą mieć broń, ale Polacy nie, bo są głupi i by się pozabijali. Sami siebie szufladkują jako podludzi, gdzie np taki przeciętny Francuz czy Hiszpan to ledwo cos po angielsku potrafi bełkotać.
    Mandark na mode

  5. #334
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,458
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    jakub zapisz sb do partii wolnosc i walcz o nas i o polsze ja bd kibicowac
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

  6. #335
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Lepsze zarobki i ktoś wyglądający lepiej pr-owo niż pis, niestety nie ma żadnej takiej partii, bo jak będzie trzeba to "lewackie" media będą ją niszczyć, tak jak korwina (już nie wnikajmy w to czy to dobrze czy nie, ale jest idealnym przykładem).

    No a poza tym fajnie by było wrócić, do tego co u nas działało, gdy zachód to był ciemnogród, czyli wielokulturowość - ale nie to śmietnisko co teraz na zachodzie działa, gdzie jedyne co z tego wynika to getta i smród, a to co mieliśmy w średniowieczu, czyli drzwi otwarte dla każdego, kto chce być wartościową częścią społeczeństwa, niekoniecznie patriotą wielkim polakiem, wystarczy, że interesuje go jego okolica i to żeby dobrze się w niej żyło, bo choćby mi bliżej do słowaka/węgra, niż do polaka z pomorza (brzmi utopijnie, wiem, ale może coś w stylu tego jak działa wiza w australii, czyli trzeba udowodnić, że stać nas na przeżycie iluś tam miesięcy, ma się jakieś tam wykształcenie i plany). Mimo naszego położenia stajemy się neutralni w szwajcarskim stylu, proste prawa oraz podatki, jednocześnie bardzo niskie, o prywatyzacji nie ma co gadać, bo mam duży dylemat, ale spółki państwowe należałoby przestać dofinansowywać, na chuj ma działać coś, co trzeba podtrzymywać, żeby nie padło, gdy konkurencja prywatna, bądź ta sama spółka sprywatyzowana działa milion razy wydajniej? Blokada kapitału zagranicznego, nie wiem kurwa na jakiej zasadzie, ale na jakiejś musi być, może takiej jak w trumpowskim usa, po to, abyśmy nie byli montownią dla zachodu tak jak to dziś wygląda. No i na koniec bardzo ważna sprawa - własność prywatna działająca na podobnej zasadzie co w niektórych stanach usa, np. kupisz ziemię, to masz ją kurwa do jonderka, a nie 1,5m w dół i musisz prosić się pana urzędnika o ścięcie drzewa na "twojej" posesji xD
    A kwestie takie jak aborcja to przykładowo max 1 na 5 lat na własne życzenie, do 3 miesiąca myślę, może 4 nie wiem, a chore płody obowiązkowo usuwane (islandia).
    Z rzeczy, które sam bym zmienił jakbym tylko teraz mógł to bramki na autostradach wyjebać i wszystkie upaństwowić (może i to nieuczciwe, ale chyba uczciwsze niż to, że do zdechłego kulczyka lecą pieniądze z popierdolonego kontraktu podpisanego przez kolegę), wprowadzić winiety 10, 30, 365. Regulacja reklam, banerów i innego ścierwa co tak nam kraj zaśmieca, nie wiem w jaki sposób jest to rozwiązane w np. anglii, ale niech działa to tak jak tam (chyba). Elektrownie atomowe, węgiel sprzedawać jak najdalej, o ile się opłaca go dowozić.
    0 rozdawnictwa - słabe jednostki zdychają (w tym gejowskie geny, bo się nie rozmnożą haaaaaa 1:0 dla homofobów) - stajemy się rasą panów.
    Aha, zapomniałbym - państwo świeckie na przykładzie czech.

    możliwe, że napisałem coś kompletnie bez sensu, ale nie chce mi się czytać tej ściany tekstu pzdr to JESZCZE nie jest mój program wyborczy

    jaxi premier 2025
    PARTIA TORG
    POZDRO
    Ostatnio zmieniony przez jaxi : 03-08-2018, 22:01

  7. #336
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wiecie gdzie jest problem? Problem leży w tym, że w ogóle musimy o czymś takim dyskutować. Każdy chce lepiej dla grupy społecznej do której przynależy bądź się z nią identyfikuje przy okazji wchodząc z butami w czyjąś wolność/możliwość wyboru.
    Jeszcze podrzucę porównanie apropo państwa bez przywódcy (ahh ci anarchiści), kogoś kto weźmie na siebie odpowiedzialność i kogo będzie można obciążyć (nawet zabić) za złe zarządzanie w razie problemu. Wiecie jak wygląda publiczna plaża po upalnym dniu? Wiecie jak wygląda prywatna plaża po takim samym upalnym dniu? Pewnie wiecie, co jest wszystkich jest niczyje i można tego nie szanować bo jeśli nie uszanujesz własności prywatnej właściciel wypierdoli cię na zbity pysk, na dodatek obciąży kosztami.

    0 rozdawnictwa - słabe jednostki zdychają
    Jakie to piękne. Śmieszne jest to, że co poniektórzy sądzą, że człowieka trzeba siłą utrzymać przy życiu bo biedakowi się nie powiodło, od tego są bądź utworzą się fundacje lecz żeby żyć to trzeba chcieć, jeśli chcesz to szansa na to, że się stoczysz jest bardzo mała.
    Na koniec to panowie powiem wam, że zaimponowaliście mi tym co tu nabazgraliście, co prawda nie podpiszę się pod wszystkim ale no gratulacje za normalny sposób myślenia. I tak wiem, że nie powinienem tego robić ale w tych naszych dziwnych czasach normalność, wydaje mi się trzeba docenić.
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  8. #337
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Mówisz, żebyśmy nie byli montownią dla zachodu. Popatrz na Chiny, były montownią, a teraz same są potężne. Wiem, ze to nie jest ideał i dużo osób żyje tam nadal w ubóstwie, ale ten obcy kapitał im ewidentnie pomógł. Kapitał nie ma narodowości

  9. #338
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mówisz, żebyśmy nie byli montownią dla zachodu. Popatrz na Chiny, były montownią, a teraz same są potężne. Wiem, ze to nie jest ideał i dużo osób żyje tam nadal w ubóstwie, ale ten obcy kapitał im ewidentnie pomógł. Kapitał nie ma narodowości
    Podejrzewam, że mogło mu chodzić o ograniczenie zagranicznego kapitału tak jak to zrobili rosjanie czyli do 20% ale mogę się mylić.
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  10. #339
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Bardziej chodzi o to, żeby nie było tak, ze polska mała firma płaci podatki, a jakiś gigant z USA czy skądś ma jakaś ulgę na ileś lat. To jest jedyny problem, brak równości. Bo przecież nawet jak tyrasz u jakiegos Niemca na truskawkach to przywozisz to pieniądze do Polski, wszyscy maja więcej pieniędzy, usługi rosną, Polak otwiera swoją firmę itd

  11. #340
    Avatar Krasula
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    22
    Posty
    1,946
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Polacy to jesteśmy gorsi, głupsi, mniejsze mózgi, ciemnogród, Europa 2 prędkości, nie dorastamy zachodowi do pięt. Inne kraje mogą mieć broń, ale Polacy nie, bo są głupi i by się pozabijali.
    otusz wszystko to to prawda, az dalem greenbag

  12. #341
    Avatar Mistrz
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    959
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja też w to wierzę, tzn. jest to oczywiście uzależnione od wielu czynników (bo zawsze mogą przyjść platformersi i do spółki z lewicą zjebać kraj), ale jest to moim zdaniem dość wysoce prawdopodobny scenariusz.

    Już teraz możemy zaobserwować pierwsze objawy. Ja osobiście widziałem mnóstwo filmików na YT od zachodnich imigrantów. I tak, wiem, że jest ich póki co jeszcze mało, ale już widać, że tworzy się trend. Jeszcze parę lat temu było to niesłychane, dzisiaj - już nic nadzwyczajnego.

    Chętnych jest dużo, tylko, że są dwie poważne bariery: język i zarobki.
    Bariera językowa będzie istniała zawsze, ale jeśli chodzi o poziom życia, to tak z 10 lat i Polska już niewiele będzie się różniła od nawet Francji, nie mówiąc już o Włoszech i Hiszpanii.

    Jako kraj mamy dwie możliwości:
    a) być podróbką, marną kopią krajów Europy Zachodniej
    b) zaproponować alternatywę, nowy model

    Dlatego nie trawię właśnie radykalnych centrystów typu Tomasz Lis czy Grzegorz Schetyna.
    Oni marzą tylko o tym, aby Polska stała się idealną kopią krajów Europy Zachodniej, w każdym szczególe. Czyli żebyśmy byli podróbką, tak jak np Adidasy mają swoje podróbki.

    Największy sukces Polska by osiągnęła, jakby przyjęła zupełnie odmienny model. Stworzyła coś innego, dała alternatywę.
    Zamiast bić się o mainstreamowego klienta i zyskać 7% udziałów w rynku, trzeba wejść w niszowy rynek i zdobyć 70% tego rynku, co byłoby wielokrotnie więcej niż 7% w mainstreamie.

    Przekładając na ludzki:

    W całej EZ mamy wczesne seksualizowanie dzieci w wieku szkolnym poprzez tzn. "edukacje seksualną", aborcję na życzenie, małżeństwa osób tej samej płci lub związki partnerskie, zmiany płci oraz kilkadziesiąt różnych płci, masową imigrację z krajów trzeciego świata, gigantyczne obciążenia podatkowe, Euro, poprawność polityczną, odbieranie dzieci rodzicom, zakaz noszenia broni czy przymus szczepionkowy...

    ... więc my powinniśmy odwrócić to o 180o i zaproponować model bez seksualizacji dzieci, bez aborcji na życzenie, bez związków partnerskich, bez małżeństw osób tej samej płci, bez możliwości zmiany płci, bez dopuszczenia prawnie możliwości istnienia więcej niż dwóch płci, bez imigracji z Afryki i Azji, bez budowania meczetów, bez dużych podatków (najlepiej bez PITu w ogóle), bez przymusu szczepienia, bez odbierania dzieci matkom, bez wspólnej waluty, a co najważniejsze, BEZ UNII EUROPEJSKIEJ, ale za to z absolutną wolnością słowa.

    Bez owijania w bawełnę, bez udawania, bez wstydu, z dumą, agresywnie, in-your-face ogłosić światu że taka jest Polska i tacy są Polacy. Do 2050r. mielibyśmy 50 mln białych obywateli. Największą bronią lewaków jest właśnie pedagogika wstydu: będą nas wyśmiewali a my będziemy odczuwali wstyd, dopóki nie upodobnimy się do nich kropka w kropkę. Radykalny centryzm to jest właśnie poczucie niższości, pragnienie bycia uznanym jako "równy" przez tych (domniemanie) lepszych. I robienie wszystko, aby to uznanie zdobyć.

    Pierwsze co to powinniśmy wypowiedzieć wszelakie podpisane konwencje o uchodźcach.
    A następnego tygodnia, gdy cały świat będzie o tym mówił, przyjąć 100 tys. białych farmerów z RPA, z powodu dyskryminacji rasowej wobec nich.
    Eee ja mam takie pytanko dlaczego ten user jeszcze nie ma moda?

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mówisz, żebyśmy nie byli montownią dla zachodu. Popatrz na Chiny, były montownią, a teraz same są potężne. Wiem, ze to nie jest ideał i dużo osób żyje tam nadal w ubóstwie, ale ten obcy kapitał im ewidentnie pomógł. Kapitał nie ma narodowości
    Ale w chinach to zupelnie inaczej dzialalo niz w takiej Polsce czy gdziekolwiek w Europie. Chocby dlatego, ze wlasciwie oficjalnie wiadomo, ze Chiny te wszystkie technologie podrabialy i kradly. U nas jakos tego nie widac bo wszystko jest regulowane prawami EU wiec nie mozemy sobie od tak zajebac jakiejs technologii Mercedesa czy Audi na przyklad po czym zrobic se swoje autko.
    Ostatnio zmieniony przez Mistrz : 03-08-2018, 23:35
    One thing I ask from the Lord,
    this only do I seek:
    that I may dwell in the house of the Lord
    all the days of my life,
    to gaze on the beauty of the Lord
    and to seek him in his temple.

  13. #342
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wiem, że z aktualności zrobiliśmy trochę mocno temat polityczny ale muszę się z kimś tym podzielić.

    Wiadomości z kraju i ze świata-bez-tytulu.png
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  14. #343
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    ja tam bym podwyższył płace minimalną do 10.000 zł i byłby spokój

  15. #344
    Avatar Taidio
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Sayonara
    Wiek
    29
    Posty
    20,974
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    https://medium.com/@studentofdhaka/b...e-da027e539c8a

    Wiem ze to bangladesz to wyjebane każdy ma na to, ale przejebana sprawa żyć w takim państwie, probujesz cos zmienic to cie rzad zajebac chce

  16. #345
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Pewnie, że przejebana sprawa. U nas też jest przejebana sprawa jeśli chcesz żyć jak zwykły wolny człowiek, a jacyś kurwa zamordyści narzucają ci swoje zasady i mówią ci co możesz robić, a czego nie. Ludzie umierają za idee, u nas tak nie było?

    To powinno trafić do zdjęć roku bo jest kurwa niesamowite.

    Wiadomości z kraju i ze świata-bez-tytulu.jpg
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 9 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 9 gości)

Podobne tematy

  1. Wyciek danych ze wszystkich komisji w kraju [link]
    Przez Kuzyn w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 26-11-2014, 15:48
  2. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post: 02-06-2014, 19:49
  3. Nowy pomysł na uzdrowienie kraju
    Przez Aureos w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post: 21-02-2014, 16:04
  4. [Opowiadanie] Powrót z kraju zielonych liści.
    Przez Master_Tv w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 14-10-2012, 16:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-06-2012, 09:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •