Reklama
Strona 2 z 210 PierwszaPierwsza 12341252102 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 11 do 20 z 2099

Temat: Wiadomosci z kraju i ze swiata

Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    23

Domyślny

Cytuj Evidence napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moim zdaniem Ameryka ma najbardziej "zdrowy" system może to ze względu na pozostałości idei kapitalistycznej z zeszłego stulecia.
    https://en.wikipedia.org/wiki/People_v._Turner
    Santa Clara County probation officials, including his probation officer Monica Lassettre, recommended that Turner be given a "moderate" county jail sentence with formal probation based on Turner's lack of criminal history, youth, and expression of remorse.[13] The probation report did not mention another woman who said she had been upset by Turner's unwanted physical advances at a Kappa Alpha party just eight days before the charged offense, though the reports were in the trial record.[63]
    In December 2017, Turner requested that his conviction be overturned, that his lifetime requirement to register as a sex offender be canceled, and that he be given a new trial, on the grounds that the prosecutor claimed that the assault took place behind a trash bin, but the victim was found behind a garbage enclosure; as well, Turner argued that the jury should have been given the option to consider less serious charges, and that he should have been able to call character witnesses.[141][142] Oral arguments will be given on June 28, 2018 in San Jose.[143]
    Wiem o czym mówisz, natomiast takie perełki jak ta to też są na porządku dziennym w Stanach.
    Cytuj Master napisał Pokaż post
    ja chce zostac pantoflem
    serio jak nie zostane to elo zycie w wieku 35 lat alkoholizm i najpewniej zawiniecie sie 3 razy w okol jakiegos drzewka przy szybkiej drodze albo dedek na wysokosci 3-6k metrow takze szczerze mowiac nie wzgardzilbym zostaniem mokrom cipom zapiszcie te slowa

Notoryczny Miotacz Postów Evidence jest teraz online
    Data rejestracji
    2014
    Siła reputacji
    6

Domyślny

Cytuj Crus napisał Pokaż post
    https://en.wikipedia.org/wiki/People_v._Turner

Wiem o czym mówisz, natomiast takie perełki jak ta to też są na porządku dziennym w Stanach.
    Rozumiem i zgadzam się. Perełki znajdziesz wszędzie powstałe na zasadzie błędu ludzkiego, olania sprawy i tak dalej. Chodzi mi o całokształt systemu, może nawet bardziej pije do danych stanów i ich wewnętrznych zasad. Głównie chodzi mi o pojęcie wolności - mogę kupić broń i się zastrzelić jak i się nią bronić w razie problemu, mogę kupić narkotyki, mogę też tego nie robić; mogę wykupić ubezpieczenie jeśli mam wątpliwość, że coś mi się stanie ale mogę też zaryzykować i oszczędzić jakąś kasę nie wykupując ubezpieczenia.
    I też nie chce wybielać/bronić stanów bo to często tam powstają seryjni mordercy, idioci jakich świat nie widział. Też sytuacji by się zmieniła jakbym liznął trochę ameryki bo na razie to tylko z opowieści, głównie z internetu czerpię swoją wiedzę.
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

3. Reklama
    Data rejestracji
    2012
    Siła reputacji
    10

Domyślny

U mnie ośmiolatek jeżdżący quadem po ulicy z kolegą wbił się pod autobus, nie wiem jak to się stało ale bus miał stłuczoną przednią szybę a chłopaczek był operowany

Jaka kara wg. was dla rodziców (i czy w ogóle?)

Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Olesno/Kraków
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Jeśli chodzi o chory system, to śmiało możemy konkurować. Ogólnie nie ma co pisać o poszczególnych państwach i ich systemach, że są pojebane bo Europa z tego słynie. Moim zdaniem Ameryka ma najbardziej "zdrowy" system może to ze względu na pozostałości idei kapitalistycznej z zeszłego stulecia.
    Niezły ten zdrowy system z największą skalą prizonizacji na świecie. USA to akurat przykład jednego z najbardziej nieudanych sposobów walki z przestępczością.

@topic
    Cytuj Hunted napisał Pokaż post
    kara co najmniej smieszna, ale to się kwalifikuje jako pobicie że skutkiem śmiertelnym, w Polsce kara za takie coś byłaby podobnie niska imo
    Pierwszy mądry post tego użytkownika na forum. Ciężko powiedzieć cokolwiek bez znajomości szczegółów sprawy, postawionych zarzutów i niemieckiego systemu prawa karnego. Na pewno nie postawiono mu zarzutu zabójstwa tylko pewnie jakiś typ umyślno-nieumyślny, do tego sprawca ma 19 lat więc może z tej racji miało miejsce jakieś złagodzenie kary. Porównywanie tego do sprawy Huckstera jest bezcelowe bo on dostał zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Oczywiście większość komentatorów tej sprawy zielonego pojęcia o prawie karnym nie ma i będzie powtarzać jedynie "hurr durr ciapaty dostał taki niski wyrok lewactwo co to jest!!!"
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 11-06-2018, 18:30

Data rejestracji
    2014
    Siła reputacji
    6

Domyślny

Wybaczcie za spam ale użyszkodnik @Boryna ; nie chce mi odpowiedzieć ze względu na to, że zadałem mu (chyba) niewygodne pytanie tu proszę link do posta żebyś kolego forumowy nie musiał szukać
    https://torg.pl/showthread.php?48072...=#post10147452
    mentionuję go po raz trzeci i ostatni. Widziałem najazdy na niego ale nigdy mi się w oczy nie rzucił. Najwidoczniej to on wybiera czas i miejsce potyczki ale żeby podyskutować jak ludzie to już nie można i trzeba odpisać z ironią i to w innym temacie.

EDIT:
    Ciężko powiedzieć cokolwiek bez znajomości szczegółów sprawy, postawionych zarzutów i niemieckiego systemu prawa karnego. Na pewno nie postawiono mu zarzutu zabójstwa tylko pewnie jakiś typ umyślno-nieumyślny, do tego sprawca ma 19 lat więc może z tej racji miało miejsce jakieś złagodzenie kary. Porównywanie tego do sprawy Huckstera jest bezcelowe bo on dostał zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Oczywiście większość komentatorów tej sprawy zielonego pojęcia o prawie karnym nie ma i będzie powtarzać jedynie "hurr durr ciapaty dostał taki niski wyrok lewactwo co to jest!!!"
    Niby w ostatnim zdaniu masz rację ale nie ważne ile ten ktoś ma lat, gdy uderza kogoś dla zabawy i nie skończyło się to dobrze jak w tym przypadku to konsekwencje powinny być surowe, zgadza się? Czy może ze względu na młody wiek odpuścilibyśmy mu karę? Może masz jakiś inny pomysł. Raz jeszcze do ostatniego zdania
    Oczywiście większość komentatorów tej sprawy zielonego pojęcia o prawie karnym nie ma
    czemu tak szybko to stwierdzasz? Proszę o argumenty. Czemu sam zaprzeczasz sobie w jednej wypowiedzi?

Ciężko powiedzieć cokolwiek bez znajomości szczegółów sprawy, postawionych zarzutów i niemieckiego systemu prawa karnego.
    Na pewno nie postawiono mu zarzutu zabójstwa tylko pewnie jakiś typ umyślno-nieumyślny, do tego sprawca ma 19 lat więc może z tej racji miało miejsce jakieś złagodzenie kary.
    EDIT 2 : czekam na odpowiedź.
    Ostatnio zmieniony przez Evidence : 11-06-2018, 19:31
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Olesno/Kraków
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Wybaczcie za spam ale użyszkodnik @Boryna ; nie chce mi odpowiedzieć ze względu na to, że zadałem mu (chyba) niewygodne pytanie tu proszę link do posta żebyś kolego forumowy nie musiał szukać
    https://torg.pl/showthread.php?48072...=#post10147452
    mentionuję go po raz trzeci i ostatni. Widziałem najazdy na niego ale nigdy mi się w oczy nie rzucił. Najwidoczniej to on wybiera czas i miejsce potyczki ale żeby podyskutować jak ludzie to już nie można i trzeba odpisać z ironią i to w innym temacie.
    Widziałem, wybacz, ten temat jest bardziej skomplikowany, odpowiem Ci gdy wrócę do domu.

Data rejestracji
    2010
    Siła reputacji
    11

Domyślny

Moim zdaniem było by szybciej jak wszystkich białych postawili by pod ścianą i rozstrzelali wtedy by się eurasy na utrzymanie ciapaków skończyły i Ahmet by wypierdalał do domu w jakimś czarnym kraju na czarnym lądzie.

Data rejestracji
    2005
    Siła reputacji
    19

Domyślny

W sumie nie wiem czy torgi juz dzieciate czy nie, ale wrzucam bo to kolejny inny bardzo glosny temat moze ktos kto sie nie interesuje polityka jeszcze nie slyszal. Ruszyla akcja informacyjna dot. nowego komunistycznego programu "dobry start", tzw. 300+ - jednorazowa doplata dla kazdego guwniaka rozpoczynajacego rok szkolny.

300 zł wyprawki dla każdego ucznia. Wiemy, jak i od kiedy można składać wnioski

Ruszyła akcja informacyjna ws. programu "Dobry start" - wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. Wnioski o wypłatę można będzie składać już od 1 lipca.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w radiowej Jedynce tłumaczyła, że w ramach programu "Dobry start" będzie wypłacane przysługujące raz w roku jednorazowe świadczenie.

- Na wniosek, a więc nie z automatu, nie z urzędu, będzie przysługiwało dziecku lub osobie uczącej się do 20. roku życia (do 18. roku życia, jeśli dziecko nie będzie kontynuowało nauki - przyp.) - mówiła Rafalska. Zaznaczyła, że w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub niepełnosprawnych osób uczących się świadczenie będzie wypłacane do 24. roku życia.

4.,6 mln dzieci może otrzymać wyprawkę szkolną

Minister zachęcała jednocześnie do składania wniosków za pośrednictwem internetu. Zwróciła uwagę, że ze świadczeń w programie "Dobry start" miałoby skorzystać 4 mln 600 tys. dzieci, a rodzin, które miałyby złożyć wnioski, jest ponad 3 mln 400 tys.

Po raz pierwszy program ma objąć uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019. Przyznawanie i wypłata świadczenia będą realizowane przez gminy, a w przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej - przez powiaty. Świadczenie będzie przyznawane m.in. na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej.
    Coz dla nierobow nie wystarczy juz 500+ - co raz blizej wyborow wiec do innych chorych programow dorzucone zostalo 300+ i zreszta jak wynika z komentarzy zostalo bardzo cieplo przyjete przez roznego rodzaju patologie.
    Cytuj Decretis napisał
    Największą głową tego forum, naszym alfą i omegą, samcem alfa, wyrocznią i filozofem narodu okazał się Master. Znany na forum jako ekspert od kobiet, religii, polityki, wspinaczki górskiej, ale także sportu czy motoryzacji – czyż to nie człowiek orkiestra? Jak będzie trzeba, to nawet transport do Calais załatwi.

Data rejestracji
    2014
    Siła reputacji
    6

Domyślny

Niedługo nie będzie z czego rozdawać jeśli pójdzie to w tak szybkim tempie, reszta grup "społecznych" zacznie się upominać o coś dla nich i będzie mała rewolucja, strajki, manifestacje, a sądzę że przyszłe wybory wygra pis.

Minimalna emerytura dla kobiet, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci zostanie wdrożona od nowego roku - zapowiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
    Premier Mateusz Morawiecki podczas debaty przypomniał o zapowiedzianym podczas ostatniej konwencji PiS pomyśle wdrożenia minimalnej emerytury dla kobiet, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci. Zapowiedział, że tzw. "matczyna emerytura" zostanie wdrożona od nowego roku.
    Morawiecki wskazywał również, że w ramach polityki społecznej rząd Prawa i Sprawiedliwości "mocno postawił na rozwój różnych programów senioralnych".

W tym kontekście wymienił m.in. wprowadzenie darmowych leków dla seniorów, program domów dla seniorów, obniżenie wieku emerytalnego oraz podniesienie minimalnej emerytury.

Data rejestracji
    2014
    Siła reputacji
    5

Domyślny

Co sądzicie o dzisiejszym porozumieniu Kima i Trumpa? Dla mnie to jest dziwne, że Grubas zgodził się na denuklearyzacje, przecież historia pokazała, że gdy masz broń atomową to jesteś nietykalny (przykład Ukraina, która pozbyła się swojego atomu w zamian za gwarancje nienaruszalności jej terytorium, a co się stało w 2014, to wszyscy wiemy). Ponadto po zerwaniu porozumienia z Iranem Trump pokazał, że wszystkie umowy i gwarancje USA są warte tyle co papier toaletowy, dlatego tym bardziej się zastanawiam, dlaczego Kim podjął taką decyzję?

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania