Reklama
Strona 152 z 1202 PierwszaPierwsza ... 521021421501511521531541622022526521152 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,266 do 2,280 z 18029

Temat: Wiadomości z kraju i ze świata

  1. #2266
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Każdy żałuje. Teraz już nie ma co się użalać nad przeszłością. Ważne żeby się nie zachłysnąć znowu pracą i nie popełnić głupoty nienapisania magisterki z lenistwa, bo takich też wielu znam.
    Ja osobiście nie piszę z lenistwa, kurwa mać, to jest przejebane, bo mam czas i muszę po prostu usiąść i jakieś gówno popisać i oddać XD Ale no, lenistwo jak zwykle.
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    taka prawda, zawsze mnie śmieszy pierdolenie o pracowaniu "na kogoś"
    wielu prywaciarzy ma fajne fury, odjebane chałupy i zapierdala po 16h xD i w sumie gówno im z tych rzeczy, żoncia i dzieciaczki skorzystają i tyle
    Lepiej iść do roboty na równe 8h, mieć potem wyjebane (chociaż to też zależy od roboty, bo w takim korpo to się nigdy nie kończy na 8h) i zgarniać mniej, ale coś z tego mieć. No ale człowiek ciągle chce więcej kasy, potem się już nie dostrzega faktu, że nie ma co z tą kasą robić poza inwestowaniem i jej pomnażaniem.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 10-04-2019, 11:35

  2. #2267
    Avatar boryss
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    We daj reputka
    Wiek
    26
    Posty
    2,561
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lepiej iść do roboty na równe 8h, mieć potem wyjebane (chociaż to też zależy od roboty, bo w takim korpo to się nigdy nie kończy na 8h) i zgarniać mniej, ale coś z tego mieć. No ale człowiek ciągle chce więcej kasy, potem się już nie dostrzega faktu, że nie ma co z tą kasą robić poza inwestowaniem i jej pomnażaniem.
    Jak myślisz, że dostaniesz jakąkolwiek ambitniejszą robotę od wykładania chemii w biedronce pracując po 8h i po godzinach mając wyjebane no to strasznie mi przykro, ale świat tak raczej nie działa xD
    mondrego to i fajnie posluchac
    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurwa 7 miliardow ludzi na ziemii, kazdy zasrywa instagramy i yt swoim smrodem z nadzieja ze dostanie pieniadze i slawe, nadchodzi moment w ktorym kazdy tworzy jakis kontent a nie ma komu tego konsumowac

  3. Reklama
  4. #2268
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj boryss napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak myślisz, że dostaniesz jakąkolwiek ambitniejszą robotę od wykładania chemii w biedronce pracując po 8h i po godzinach mając wyjebane no to strasznie mi przykro, ale świat tak raczej nie działa xD
    No to jest prawda, zawsze się coś nadgodzin porobi i weźmie coś do domu, w korpo to jest normalka niestety. Powiedzą ci, że se nie umiesz pracy zorganizować, a jak se zorganizujesz, to pochwalą i dadzą więcej żebyś się mógł wykazać.

  5. #2269
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Opowiadanie o korpo jak o jakiejs ziemi obiecanej z super warunkami i dobrymi zarobkami nigdy nie przestanie mnie zadziwiac.
    Oczywiscie, ze w kazdym korpo jest najwiekszy wyzysk.
    Oczywiscie, ze kazde korpo stawia na maksymalna optymalizacje czyli cos czego mniejsze przedsiebiorstwa dopiero sie ucza.
    Oczywiscie, ze w korpo nie zarabia sie dobrze w stosunku do ilosci obowiazkow i godzin pracy.

    Ale nadal polacks mowia o korpo jak o czyms wspanialym. xD
    To jakby samo z siebie wynika, nie wiem dlaczego wiekosc tego nie rozumie.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 10-04-2019, 14:08
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  6. #2270
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Korpo jest spoko dla doświadczenia, poza tym są te wszystkie benefity, multisporty, prywatna opieka medyczna itd. Ja bym chciał spróbować w korpo pracy na pełnej kurwie, może akurat to mi odpowiada, chciałbym się sprawdzić.

  7. #2271
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,620
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    prywatna opieka medyczna itd.
    Pracuję po drugiej stronie i powiem Ci ze moim zdaniem to wcale nie są benefity. Ofc nie mam pełnego obrazu z każdej medycznej korpo ale takie mam wrazenie

  8. #2272
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pracuję po drugiej stronie i powiem Ci ze moim zdaniem to wcale nie są benefity. Ofc nie mam pełnego obrazu z każdej medycznej korpo ale takie mam wrazenie
    W sensie, że chujowa jest ta opieka i lepsze od NFZ jest tylko to, że nie ma kolejek na pół roku? Zgodzę się, ale właśnie ten brak kolejek i pójście se do specjalisty w tym samym tygodniu jest w chuj wygodne i po prostu poprawia komfort życia.

  9. #2273
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,620
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W sensie, że chujowa jest ta opieka i lepsze od NFZ jest tylko to, że nie ma kolejek na pół roku? Zgodzę się, ale właśnie ten brak kolejek i pójście se do specjalisty w tym samym tygodniu jest w chuj wygodne i po prostu poprawia komfort życia.
    W sensie, że w co drugim innym prywatnym gabinecie też dostaniesz się w tym samym tygodniu, a ceny w korporacjach medycznych są nie aż takie małe. Ludzie chodzą na wizyty i myślą, że jak dzięki abonamentom z pracy nie zapłacą za wypełnienie to się opłaca, nie czując że wydają te pieniądze przez mniejszą pensję. Poza tym generalnie cały program obsługi pacjenta jest od podstaw zaprojektowany w ten sposób, żeby wyciągnąć ostatnią złotówkę od pacjenta i ostatnią "kroplę potu" od lekarza. Większość pakietów i kart zniżkowych to w praktyce ściema

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Oczywiscie, ze w kazdym korpo jest najwiekszy wyzysk.
    Oczywiscie, ze kazde korpo stawia na maksymalna optymalizacje czyli cos czego mniejsze przedsiebiorstwa dopiero sie ucza.
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 10-04-2019, 15:44

  10. #2274
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Wiadomo, że ta opieka jest kosztem płacy, ale nie jesteś w stanie tego zmienić, a wynagrodzenie tak czy siak jest spoko, a opieka to bonus. Chodzę cały czas do Medicoveru to wiem jak to wygląda, płacić tam za pojedyncze wizyty to nie ma sensu, lepiej iść do dobrej przychodni prywatnej i tyle. Jednak abonament na rok kosztuje 1,6k i masz bardzo dużo specjalistów i se możesz do nich chodzić ile chcesz. Jak ktoś chodzi regularnie na kontrole itd., to się to nawet opłaca, bo to jest realnie 10 wizyt prywatnych i masz te 1,5k jak nic wydane. Ja w 2018 w chuj dużo chodziłem po lekarzach, dalej muszę się leczyć u gastrologa, kontrole u paru innych lekarzy itd. Nie wiem czy nie kupić se pakietu w takim Medicoverze jak przestanie mnie obejmować od matki, przynajmniej na ten rok żeby w końcu ogarnąć to zdrowie co się zepsuło.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 10-04-2019, 16:03

  11. #2275
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Nie do końca tak jest, że se możesz chodzić ile chcesz. Medicovery się nie opłacają zarówno tym zdrowym, jak i bardzo chorym.

  12. #2276
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Właśnie nie wiem jak to jest z tymi pakietami, obecnie mam tak, że se mogę zapierdalać ile mi się żywnie podoba, a przynajmniej nigdy nikt mi nie powiedział, że mogę inaczej. A bywało, że byłem ze 7-8 razy w miesiącu u różnych lekarzy. Więcej nigdy nie będę, bo się najnormalniej w świecie nie da.

  13. #2277
    Avatar cigolce
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    131
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    O dobrze, że coś takiego powstało bo trochę odciążyło NFZ i czasami hehe na nfz szybciej pójdziesz niż ci zaoferują w tym pakiecie medycznym. Problem z kolejkami jest też m.in , że niektóre placówki są obłożone, a niektóre nie, al ludzie zamiast sprawdzić czy innym mieście oddalonym no może max 50 km nie ma jakiegoś specjalisty i nie ma kolejek to wolą czekać i narzekać (w czasach, gdzie praktycznie każdy ma samochód). No nic, tylko się cieszyć z takiej sytuacji, że ludzie pośrednio płacą i tym samym trochę zmniejszają kolejkę NFZ :)

  14. #2278
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    kolejkę NFZ zajmują stare baby na 2 lata do przodu, nie byłbym takim optymistą.

  15. #2279
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,620
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    kolejki w nfz wynikają przede wszystkim z niedofinansowania służby zdrowia, no ale to się nie zmieni jeszcze przez wieeele lat

  16. #2280

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 5 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 5 gości)

Podobne tematy

  1. Wyciek danych ze wszystkich komisji w kraju [link]
    Przez Kuzyn w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 26-11-2014, 15:48
  2. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post: 02-06-2014, 19:49
  3. Nowy pomysł na uzdrowienie kraju
    Przez Aureos w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post: 21-02-2014, 16:04
  4. [Opowiadanie] Powrót z kraju zielonych liści.
    Przez Master_Tv w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 14-10-2012, 16:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-06-2012, 09:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •