Reklama
Strona 11 z 1182 PierwszaPierwsza ... 91011121321611115111011 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 151 do 165 z 17724

Temat: Wiadomości z kraju i ze świata

  1. #151
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Manifest Komunistyczny to jedynie cześć twórczości Marksa i to wczesnego Marksa, Marks opowiadał się za zniesieniem państwa, a nie wprowadzaniem silnego aparatu państwowego. Ty naprawdę tego nie rozumiesz?
    no tak marks był za zniesieniem państwa i za wprowadzeniem komuny w której ploretariat jest poddany przumusowi pracy tak jak jest to napisane w manifescie komunistycznym, i to według komunistów był postęp, już nie ma państwa teraz jest komuna w której rządzą komuniści. tak wygląda "brak" państwa według komunistów.


    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W jaki sposób? Że dadzą czasem w łeb komuś kto nawołuje do "białej supremacji" ?
    nie, mówią to wprost.

  2. #152
    Boryna

    Domyślny

    no tak marks był za zniesieniem państwa i za wprowadzeniem komuny w której ploretariat jest poddany przumusowi pracy tak jak jest to napisane w manifescie komunistycznym, i to według komunistów był postęp, już nie ma państwa teraz jest komuna w której rządzą komuniści. tak wygląda "brak" państwa według komunistów.
    Według Marksa "komuna" powinna być samorządna i demokratyczna, a nie zarządzana odgórnie. W końcu do tego dotarliśmy.

    nie, mówią to wprost.
    Kto dokładnie i jak? Antifa to nieformalne grupy, zwykle związane z ideologią anarchistyczną, nie słyszałem żeby pisali petycje do parlamentu w sprawie zakazania głoszenia jakiś poglądów. I tak jak wspomniałem - to prawacy w tym kraju chcieli wsadzać do więzienia za głoszenie pewnych poglądów jeszcze parę tygodni temu.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 07-07-2018, 02:21

  3. Reklama
  4. #153
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Według Marksa "komuna" powinna być samorządna i demokratyczna, a nie zarządzana odgórnie. W końcu do tego dotarliśmy.


    tutaj smorządna i demokratyczna komuna już w manifeście komunistycznym określa demokratyczne centralizacje i władze w rękach państwa



    tutaj już demokratyczny manifest komunistyczny z góry mówi że mają być armie przemysłowe, przymusł pracy itd. taki wolnościowy komunizm i demokratyczny.

    Napisze 100tny raz. komunizm to NIEWOLNICTWO


    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czytałeś coś więcej z Marksa poza Manifestem Komunistycznym czy mam Ci podrzucić?
    a co manifest komunistyczny nie ma nic wspólnego z komuną? makrs nie był komunistą? XD @Boryna ;
    Ostatnio zmieniony przez Govinem : 07-07-2018, 02:29

  5. #154
    Boryna

    Domyślny

    Czytałeś coś więcej z Marksa poza Manifestem Komunistycznym czy mam Ci podrzucić?

  6. #155
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Nie wiem jak można być robakiem polackiem, którego Janusz prywaciarz robi w chuja i nawet nie chce mu dać etatu i być za kapitalizmem. Komunizm jest bardzo dobrym ustrojem, co prawda nigdy nie był realizowany przez ludzi prawdziwie wierzących w lud i dbali oni o swoje interesy, ale dyskredytowanie całego poglądu jest co najmniej śmieszne. Ja zarabiam kwoty niewyobrażalne dla Polacków tylko dlatego, że jest nisza, gdzie rzeczywista wartość klikania w komputerek nie jest warta tyle, co machanie łopatą, cóż, korzystam póki mogę, bo ustrój mi sprzyja, co nie zmienia faktu, że większość społeczeństwa jest robiona w chuja i w momencie, kiedy ja kupuje 5 samochód, bo nie mam już co robić z hajsem, to drugi się zastanawia, czy starczy mu na chleb, ale dalej się przeciwiajcie komunizmowi xD.

  7. #156
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    janusz przyznaj sie ze znowu 2 browary zajebales wieczorkiem i ci sie nfs miesza z rzeczywistoscia

  8. #157
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Wiadomości z kraju i ze świata-hmmmmmmmmm.jpg

    to niezłe, merytoryczne posty mati, ostatnio jesteś na fali, jeśli chodzi o błyszczenie głupotą
    zresztą, co ja gadam, że ostatnio, zawsze tak było xD, że ja próbowałem z tobą podjemować jakąkolwiek dyskusje o lolu, że tak powiem lol xD, boosted animal

  9. #158
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lewica tradycyjnie opowiada się za niehierarchicznym społeczeństwem opartym na współpracy. Ty totalnie mylisz pojęcia, sądzisz, że lewica wyrosła na zamiłowaniu do państwowej przemocy? Zastanów się proszę, skąd wziął się i co symbolizuje czerwony sztandar?

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie no, to jest walenie grochem o ścianę, komuniści domagali się zniesienia hierarchii społecznej, a nie jej wzmocnienia. Dobra, to może inna zagadka : Jak nazywa się system w którym ludzie zorganizowani są w dobrowolne gminy, a decyzje co do ich przyszłości podejmują demokratycznie? I czy taki system jest prawicowy czy lewicowy?
    Tak tylko zostawiam to tutaj.


    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie wiem jak można być robakiem polackiem, którego Janusz prywaciarz robi w chuja i nawet nie chce mu dać etatu i być za kapitalizmem. Komunizm jest bardzo dobrym ustrojem, co prawda nigdy nie był realizowany przez ludzi prawdziwie wierzących w lud i dbali oni o swoje interesy, ale dyskredytowanie całego poglądu jest co najmniej śmieszne. Ja zarabiam kwoty niewyobrażalne dla Polacków tylko dlatego, że jest nisza, gdzie rzeczywista wartość klikania w komputerek nie jest warta tyle, co machanie łopatą, cóż, korzystam póki mogę, bo ustrój mi sprzyja, co nie zmienia faktu, że większość społeczeństwa jest robiona w chuja i w momencie, kiedy ja kupuje 5 samochód, bo nie mam już co robić z hajsem, to drugi się zastanawia, czy starczy mu na chleb, ale dalej się przeciwiajcie komunizmowi xD.
    Masz 100zł? Daj 70zł bo jesteś bogaty to powinieneś się podzielić. (protip : 20zł administracja zabiera za rozdanie mojego hajsu czyli twoich 50zł)
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  10. #159
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Otóż żadna manipulacja bo wynika to ze świata wartości. Prawica szanuje takie "wartości" jak "siła"(kult męskości, zamiłowanie do generałów w mundurach), hierarchia, autorytet(nawet wymuszany siłą), lubi mieć wodza.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    [Prawica to] Systemy oparte na takich "wartościach" jak tradycja, hierarchia, zinstytucjonalizowana religia, władza, autorytet, policyjna pała - tak, to coś obrzydliwego.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    "Prawica" i "lewica" kojarzą mi się z pewnymi systemami wartości. I tak jeden z nich kojarzy mi się pozytywnie(wolność, równość, solidarnośc) drugi jest totalnie nie mój(hierarchia, tradycja, władza, konserwatywna rodzina).
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    PiS nic wspólnego z socjalizmem nie ma bo socjalizm to idea kompletnie innego systemu gospodarczego, a nie rozdawanie 500 zł w ramach "zwiększenia dzietności". Rządząca partia jest oczywiście prawicowa gdyż u jej podstaw leżą prawicowe "wartości"(hierarchia, władza, tradycja, zinstytucjonalizowana religia i inne takie).
    Dobra, chłopak nas rozgryzł. Jesteśmy prawicowi żeby oddawać hołd generałom, militari i być ściśle podporządkowanymi w hierarchii.

    A tak serio to ty chyba jesteś ograniczony umysłowo jeśli faktycznie w to wierzysz. Uczepiłeś tych militariów, hierarchii i autorytetu i powtarzasz jak mantrę, jakby to było coś o co my walczymy.

    Owszem, to żeby czcić pamięć poległych w walce o wolność osób to generalnie prawicowa wartość. Tym bardziej mnie zdumiewa twoja krótkowzroczność czy hipokryzja, nie jestem pewien jak to nazwać, ale.

    Staje robotnik na przeciwko policyjnej lufy i ginie od kuli: kolor jego krwi umieszczamy na naszym sztandarze, którym później wymachujemy.
    Ten sam robotnik (teraz już nazywany powstańcem lub żołnierzem) staje na przeciwko radzieckiej czy nazistowskiej lufy i ginie od kuli: hurr hurrr prawicowy kult hierarchii i militari.

    Naprawdę nie potrafię zrozumieć tej hipokryzji.
    Jak facet zginie w walce o lepsze warunki własnej pracy to jest największym bohaterem lewicy.
    Ale jak facet zginie w walce o wolność, o niepodległość to lepiej o nim zapomnieć, a przynajmniej nie honorować go zbyt mocno, bo to przecież jest nacjonalizm.

    Tym bardziej, że osoby walczące w jednej czy drugiej wojnie, w jednym bądź drugim powstaniu, albo odpierające jedno czy drugie ludobójstwo nie tylko walczyły w obronie wolności czy niepodległości. Bronili także swoich i cudzych córek czy sióstr przed gwałtami, które by nadeszły w razie przegranej, bronili przed grabieżą swoich i cudzych domów, ziem i majątków, jakie by przyszły po przegranej. Bronili życia różnych grup osób, które w razie przegranej skazane by były na śmierć.

    Nie wiem jak można czcić robotników walczących "jedynie" o lepsze warunki pracy...
    ... i równocześnie spychać na dalszy plan, zapominać o żołnierzach, powstańcach walczących o wolność i życie.

    Lewica nie ma żadnego sensu.

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Otóż żadna manipulacja bo wynika to ze świata wartości. Prawica szanuje takie "wartości" jak "siła"(kult męskości, zamiłowanie do generałów w mundurach), hierarchia, autorytet(nawet wymuszany siłą), lubi mieć wodza.
    Cytuje to jeszcze raz, bo muszę się odnieść do jeszcze pewnej kwestii.

    a) siła
    b) wojsko
    c) hierarchia
    d) autorytet
    e) władza
    f) wódz

    To jest sześć dróg by powiedzieć tak naprawdę jedną rzecz. Więc twoje łańcuszki wymieniające prawicowe wartości to tak naprawdę jedno słowo i pięć jego synonimów. Miałem napisać, że robisz to celowo, ale po dłuższym zastanowieniu muszę stwierdzić, że ty rzeczywiście utożsamiasz prawicę tylko z jedną, jedyną, pojedynczą rzeczą. Masz klapki na oczach. OUT OUT OUT.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 07-07-2018, 13:38 Powód: Lewica nie ma żadnego sensu.

  11. #160
    Boryna

    Domyślny

    Mandrejk Ty masz taką tibię we łbie, że aż nie wiem jak to opisać ale biorę się za odpowiadanie.

    Dobra, chłopak nas rozgryzł. Jesteśmy prawicowi żeby oddawać hołd generałom, militari i być ściśle podporządkowanymi w hierarchii.

    A tak serio to ty chyba jesteś ograniczony umysłowo jeśli faktycznie w to wierzysz. Uczepiłeś tych militariów, hierarchii i autorytetu i powtarzasz jak mantrę, jakby to było coś o co my walczymy.
    Zaprzeczyć w żaden sposób się nie da, że przywiązanie do wodzowskiego przywództwa czy tego typu spraw to idea, cecha prawicy, w żaden sposób lewicy. Jak ktoś twierdzi, że marzy mu się silna władza skupiona w ręku jednej osoby to żadnym lewicowcem nie jest.

    Owszem, to żeby czcić pamięć poległych w walce o wolność osób to generalnie prawicowa wartość. Tym bardziej mnie zdumiewa twoja krótkowzroczność czy hipokryzja, nie jestem pewien jak to nazwać, ale.
    Prawica to tak średnio czci poległych w walce o wolność, raczej tych poległych w walce o "kraj" co zwykle niewiele ma wspólnego z interesami zwykłych ludzi.

    Staje robotnik na przeciwko policyjnej lufy i ginie od kuli: kolor jego krwi umieszczamy na naszym sztandarze, którym później wymachujemy.
    Ten sam robotnik (teraz już nazywany powstańcem lub żołnierzem) staje na przeciwko radzieckiej czy nazistowskiej lufy i ginie od kuli: hurr hurrr prawicowy kult hierarchii i militari.

    Naprawdę nie potrafię zrozumieć tej hipokryzji.
    Jak facet zginie w walce o lepsze warunki własnej pracy to jest największym bohaterem lewicy.
    Ale jak facet zginie w walce o wolność, o niepodległość to lepiej o nim zapomnieć, a przynajmniej nie honorować go zbyt mocno, bo to przecież jest nacjonalizm.
    Ja nie wiem skąd Ty takie wnioski wyciągnąłeś ale lewica jak najbardziej czczci ludzi którzy zginęli w walce z nieludzkimi systemami takimi jak nazizm, sowiecki "komunizm" czy carat bądź inna forma monarchii. Wszystkich zamordowanych za domaganie się swoich praw niezależnie czy zginęli w PRLu, w sanacyjnej Polsce czy Chile Pinocheta. Być lewakiem to być zawsze po stronie pokrzywdzonych, nigdy po stronie władzy.



    Naprawdę nie potrafię zrozumieć tej hipokryzji.
    Jak facet zginie w walce o lepsze warunki własnej pracy to jest największym bohaterem lewicy.
    Ale jak facet zginie w walce o wolność, o niepodległość to lepiej o nim zapomnieć, a przynajmniej nie honorować go zbyt mocno, bo to przecież jest nacjonalizm.

    Tym bardziej, że osoby walczące w jednej czy drugiej wojnie, w jednym bądź drugim powstaniu, albo odpierające jedno czy drugie ludobójstwo nie tylko walczyły w obronie wolności czy niepodległości. Bronili także swoich i cudzych córek czy sióstr przed gwałtami, które by nadeszły w razie przegranej, bronili przed grabieżą swoich i cudzych domów, ziem i majątków, jakie by przyszły po przegranej. Bronili życia różnych grup osób, które w razie przegranej skazane by były na śmierć.

    Nie wiem jak można czcić robotników walczących "jedynie" o lepsze warunki pracy...
    ... i równocześnie spychać na dalszy plan, zapominać o żołnierzach, powstańcach walczących o wolność i życie.
    Rotfl, Ty sugerujesz, że lewicowcy którzy ginęli przez lata za swoje poglądy robili to z egoizmu i zależało im jedynie na poprawie własnych warunków życia? I dlatego spędzali czasem lata w więzieniu? Zasadnicza różnica między lewicą, a prawicą jest taka, że ta pierwsza domaga się poprawy standardu życia i szacunku dla każdego człowieka, prawica dzieli ludzi na lepszych i gorszych. I tak lewica domagała się dekolonizacji podczas gdy prawica chciała utrzymania kolonializmu(lewacy byli tu tradycyjnie "zdrajcami ojczyzny") i wyznaje wizję świata gdzie jedna grupa społeczna może uciskać drugą grupę społeczną, o ile to my jesteśmy tą pierwszą grupą.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 07-07-2018, 17:16

  12. #161
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja nie wiem skąd Ty takie wnioski wyciągnąłeś ale lewica jak najbardziej czczci ludzi którzy zginęli w walce z nieludzkimi systemami takimi jak nazizm, sowiecki "komunizm" czy carat bądź inna forma monarchii. Wszystkich zamordowanych za domaganie się swoich praw niezależnie czy zginęli w PRLu, w sanacyjnej Polsce czy Chile Pinocheta. Być lewakiem to być zawsze po stronie pokrzywdzonych, nigdy po stronie władzy.



    być lewakiem oznacza bycie zwykłym zamordystą i nieudacznikiem.
    lewica to najwieksze gówno które chodzi po tej ziemi, powiedzmy to sobie jasno. robotnicy nienawidzą lewicy gościu.
    Ostatnio zmieniony przez Govinem : 07-07-2018, 17:11

  13. #162
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boryna Jaruzelski napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zaprzeczyć w żaden sposób się nie da, że przywiązanie do wodzowskiego przywództwa czy tego typu spraw to idea, cecha prawicy, w żaden sposób lewicy. Jak ktoś twierdzi, że marzy mu się silna władza skupiona w ręku jednej osoby to żadnym lewicowcem nie jest.
    Sęk w tym, że wcale nikt nie twierdzi, że marzy mu się silna władza skupiona w ręku jednej osoby. Gdzie ty to w ogóle słyszałeś? A jeśli tak, to jest to jakiś margines. Nic nie znaczący szczegół. Kwestia nawet nie drugo- czy trzeciorzędowa, tylko jeszcze odleglejsza. To nie jest coś co by definiowało prawicę.

    To jest tak jakbyś miał zdefiniować kobietę, i zamiast pisać o różnicach anatomicznych, różnicach w kontaktowaniu się z innymi osobami, ich zachowaniu czy rozumowaniu, uczuciach czy patrzeniu na świat, pisał o tym, że kobiety to są takie istoty, co lubią pić wino.
    Albo jakbyś miał zdefiniować homoseksualistę i pisałbyś, że to tacy ludzie co noszą apaszki.
    Albo jakbyś miał wskazać różnicę między Polakiem a Chińczykiem, i pisałbyś, że "Polacy głównie lubią jeść naleśniki, a Chińczycy nie".
    Albo jakbyś miał zdefiniować prawicową ideologię, i pisałbyś, że to umiłowanie do wodzowskich rządów silnej ręki.

    No chuj mnie to obchodzi. Powtarzam: to nie jest coś o co walczymy, więc skończ forsować.

    Skoro lewica to wolność, równość i solidarność, a prawica to marzenia o wodzowskim przywództwu silnej ręki, to w Polsce wśród społeczeństwa powinno być z 90%+ lewicowców, a prawicowców powinno być z 2%.

    Ale tak nie jest, jesteś po prostu zupełnie oderwany od rzeczywistości.

    Cytuj Boryna napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja nie wiem skąd Ty takie wnioski wyciągnąłeś ale lewica jak najbardziej czczci ludzi którzy zginęli w walce z nieludzkimi systemami takimi jak nazizm, sowiecki "komunizm" czy carat bądź inna forma monarchii.
    Teoria a praktyka.

    Co lewica sądzi o marszu niepodległości?

  14. #163
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.



    być lewakiem oznacza bycie zwykłym zamordystą i nieudacznikiem.
    lewica to najwieksze gówno które chodzi po tej ziemi, powiedzmy to sobie jasno. robotnicy nienawidzą lewicy gościu.
    Widzę, że mamy tu eksperta. Czekaj, czyli Twoim zdaniem komuniści chcieli stworzyć superpaństwo które będzie wszystko kontrolować z wąską grupą zarządzających którzy będą utrzymywani z niewolniczej pracy reszty społeczeństwa. I dlatego do różnego rodzaju ugrupowań/organizacji komunistycznych należały miliony ludzi ponieważ chcieli przewrócić obecny porządek społeczny po to aby oddać się niewolniczej pracy na rzecz uprzywilejowanej elity? Ty tak serio?

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Teoria a praktyka.

    Co lewica sądzi o marszu niepodległości?
    Ja należę do tej części lewicy która uważa patriotyzm za głupotę ale zwykle i bardziej umiarkowane nurty są zgodne, że to faszystowski spęd. To nie jest żadna demonstracja mająca na celu uczczenie niepodległości ale imprezka nacjonalistów(wiesz chyba kto jest organizatorem) gdzie zaprasza się róznego rodzaju kanalie i terrorystów, gościem ostatniego MN był Roberto Fiore, włoski faszysta skazany we Włoszech wyrokiem sądu za terroryzm(to tylko jeden z zaszczytnych gości, reszta równie ciekawa). No i taki Pilecki to pewnie się w grobie przewraca, że tacy ludzie jak organizatorzy MN się na niego powołują. Ale nie no, pewnie zaraz mi odpiszesz, że to fajna imprezka i dzieci tam chodzą, żadnej skrajnej prawicy ;ppp



    Skoro lewica to wolność, równość i solidarność, a prawica to marzenia o wodzowskim przywództwu silnej ręki, to w Polsce wśród społeczeństwa powinno być z 90%+ lewicowców, a prawicowców powinno być z 2%.
    Akurat w polskim społeczeństwie jest całkiem sporo lewicowców(w sensie, ludzi opowiadających się za lewicowymi wartościami) tylko żyjemy w świecie pomieszania pojęć i zwłaszcza wśród młodzieży nadzwyczaj sporo osób wierzy, że "lewica" to Donald Tusk, wielokrotnie już po dłuższej rozmowie z kimś rozmówca przyznawał, że w gruncie rzeczy jest lewicowcem tylko nie bardzo miał pojęcie co to znaczy bo sądził, że to zwolennicy Platformy(tak mówią na jutubie). Jeśli również opowiadasz się za niehierarchicznym społeczeństwem, do władzy czujesz pogardę i uważasz, że relacje międzyludzkie powinny być oparte na współpracy, witamy po lewej stronie.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 07-07-2018, 17:37

  15. #164
    Avatar Govinem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Borówka
    Posty
    1,244
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Widzę, że mamy tu eksperta. Czekaj, czyli Twoim zdaniem komuniści chcieli stworzyć superpaństwo które będzie wszystko kontrolować z wąską grupą zarządzających którzy będą utrzymywani z niewolniczej pracy reszty społeczeństwa.

    tutaj jest to napisane wprost, że ploretariat ma zdobyć władze by scentralizowac wszystkie środki produkcji w rękach państwa


    a tutaj sie możemy dowiedzieć że komunisci to nie to samo co ploretariat.


    wolnościowy komunizm XD

  16. #165
    Boryna

    Domyślny

    Pozwól, że Tobie odpiszę nieco później powołując się na inne cytaty z Marksa bo widzę, że ciężko jest nakłonić Cię do przeczytania czegokolwiek innego poza Manifestem Komunistycznym. Po raz kolejny spytam powołując się na logikę, sądzisz, że tysiące ludzi na świecie należało do ruchów komunistycznych(często z narażeniem życia) i chciało obalić obecny porządek po to aby niewolniczo pracować na rzecz wąskiej elity nazywanej "komunistami"(którzy w jawnie dostępnym dokumencie opisywali swój przebiegły plan)? I ścierali się np. z carską policją po to żeby wywalczyć jeszcze większy zamordyzm? Nie sądzisz, że musieli jednak głosić nieco inne idee?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 4 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 4 gości)

Podobne tematy

  1. Wyciek danych ze wszystkich komisji w kraju [link]
    Przez Kuzyn w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 26-11-2014, 15:48
  2. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post: 02-06-2014, 19:49
  3. Nowy pomysł na uzdrowienie kraju
    Przez Aureos w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post: 21-02-2014, 16:04
  4. [Opowiadanie] Powrót z kraju zielonych liści.
    Przez Master_Tv w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 14-10-2012, 16:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-06-2012, 09:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •