Reklama
Strona 34 z 1199 PierwszaPierwsza ... 24323334353644841345341034 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 496 do 510 z 17978

Temat: Wiadomości z kraju i ze świata

  1. #496
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Evidence napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No pewnie, że wiemy. Francja przyjęła pierwszych imigrantów na skalę masową w 60/70 latach (przypominam oni muzułmanki zachodzą w ciążę co 3 miesiące) co za tym idzie nie wynika to tylko z ostatnich najazdów na Europę.
    To jest jakieś political fiction z dobrej książki? Bo jeśli Ty tak na serio uważasz to pozostaje mi się tylko się zaśmiać i skończyć dyskusję bo z ludźmi oderwanymi od rzeczywistości się debatować nie da.

  2. #497
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,012
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    xD

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Fajnie się pośmiać tylko zero w tym merytoryki. Gdy napisałem, że w Polsce wśród sporej części młodych panuje dogmat jakoby "Europa upadała" bądź była "strasznie niebezpieczna" to zostałem wyśmiany, teraz prawie cały temat przyjmuje stanowisku w stylu "haha co za idiota przecież to wiadomo jak strasznie jest we Francji i Niemczech, każdy to wie!!!" sam se znajdź gdzie są strefy no-go" bez jakichkolwiek argumentów. Fakty, niezależnie od poglądów politycznych, są takie, że przeciętny Niemiec czy Francuz wyśmieje te rewelacje o "upadającej Europie", takie poglądy to popularne są tylko nad Wisłą co dowodzi kompletnego oderwania od rzeczywistości tutejszych prawaków. Możemy się tak spierać bez końca, zaraz ktoś pewnie da redbaga z komentarzem "xD"(przecież to oczywiste, że Francja już nie istnieje!!!111) ale może po prostu poczekajmy kolejne 20-30 lat i zobaczmy co stanie się z "upadającą Europą", a co z "Wielką Polską". Chociaż właściwie przecież wszyscy już znamy odpowiedź.
    "Zero merytoryki" xD

    Gostek, to że ktoś tam twierdzi, że "Europa nie upada" tak samo nie jest dowodem, że nie upada, jak i to, że ktoś twierdzi, że upada, nie jest dowodem, że upada.
    Robisz dokładnie to samo, co ludzie, z których się śmiejesz. O jakiej "merytoryce" mowa, jak ty nie chcesz merytorycznie dyskutować o tym, czym konkretnie ten "upadek" miałby się objawiać i czemu ktoś tak sądzi, bo twój pogląd jest równie dogmatyczny i chcesz tylko powtarzać w kółko, że twoi hehe znajomi hehe wyśmiali pogląd, że Europa upada, zapewne również bez jego uprzedniego zrozumienia.
    A najlepsze jest to, że krzyczysz "hur dur dajcie mi te adresy", a jak Crus ci jakieś podał (nie wnikam, czy słusznie), to odpowiedziałeś, że "no wszędzie są jakieś złe dzielnice" i zaraz znowu "hur dur dajcie mi te adresy", "hur dur no kiedy dacie te adresy, zero merytoryki" xD Czyli inaczej mówiąc, nawet ich nie zweryfikowałeś, tylko z góry odrzuciłeś z racji niezgodności ze swoim dogmatem, po czym zarzuciłeś drugiej stronie brak "merytoryki", polegający na tym, że ci tych adresów nie podała xDDD
    Więc generalnie, stwierdzam, że jesteś zwykłym idiotą. I w żadnym razie nie z powodu poglądów, tylko tkwienia w jednym wielkim błędzie logicznym, którego nie potrafisz zauważyć. Pozdrawiam serdecznie.

    Nawiasem mówiąc, nie istnieje słowo "merytoryka", jest jedynie przymiotnik "merytoryczny" od "meritum", ale to już @Janusz_Wons ; pewnie chętnie ci wytłumaczy

  3. Reklama
  4. #498
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Debatę to ty możesz pooglądać w telewizji polskiej. Tu jakakolwiek dyskusja już dawno się zakończyła gdy jeden z mojej armii zaczął cytować ci powieści marksa na co ty odpowiadałeś w sposób irracjonalny, w taki sam sposób piszesz tu od początku m.in. podając strony z wirusami poprzez prywatne wiadomości,
    Być lewakiem to być zawsze po stronie pokrzywdzonych, nigdy po stronie władzy.
    tu na przykład zawsze stoją lewacy po stronie pokrzywdzonych, mniejszości po czym chcą tą pokrzywdzoną mniejszość postawić ponad większość.
    Po drugie, większość tych którzy znaleźli się na terytorium ISIS niezbyt była z tego faktu zadowolona(stąd m.in fala uchodźców do Europy) zamiast przyłączać się z radością do kalifatu.
    Tak i to chrześcijańscy terroryści, którzy krzyczą allah akbar w trakcie podrzynania gardeł, gwałcenia bądź w wyniku eksplozji w tłumie.
    nie istnieje słowo "merytoryka"
    Jak nie istnieje jak w telewizji posłowie tak mówią? To jak ma nie istnieć skoro tam każdy merytoryką się wypowiada?
    Ostatnio zmieniony przez Evidence : 09-09-2018, 21:47
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

  5. #499
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ależ tak to właśnie wygląda. Być lewakiem to być zawsze po stronie pokrzywdzonych, nigdy po stronie władzy. Ideowym lewak władzą i kontrolą nad społeczeństwem szczerze pogardza.
    Doprawdy? No to zweryfikujmy to tu i teraz na prostym, ale chyba obecnie najważniejszym przykładzie:

    Czy popierasz wprowadzenie w Polsce waluty Euro?

    TAK / NIE

    Cytuj Boryna napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Fajnie się pośmiać tylko zero w tym merytoryki. Gdy napisałem, że w Polsce wśród sporej części młodych panuje dogmat jakoby "Europa upadała" bądź była "strasznie niebezpieczna" to zostałem wyśmiany, teraz prawie cały temat przyjmuje stanowisku w stylu "haha co za idiota przecież to wiadomo jak strasznie jest we Francji i Niemczech, każdy to wie!!!" sam se znajdź gdzie są strefy no-go" bez jakichkolwiek argumentów. Fakty, niezależnie od poglądów politycznych, są takie, że przeciętny Niemiec czy Francuz wyśmieje te rewelacje o "upadającej Europie", takie poglądy to popularne są tylko nad Wisłą co dowodzi kompletnego oderwania od rzeczywistości tutejszych prawaków. Możemy się tak spierać bez końca, zaraz ktoś pewnie da redbaga z komentarzem "xD"(przecież to oczywiste, że Francja już nie istnieje!!!111) ale może po prostu poczekajmy kolejne 20-30 lat i zobaczmy co stanie się z "upadającą Europą", a co z "Wielką Polską". Chociaż właściwie przecież wszyscy już znamy odpowiedź.
    Tymczasem rzeczywistość:

    Girl 'had slept with 100 men by 16 and had baby at 15 after being passed around by abusers'
    https://www.mirror.co.uk/news/uk-new...sleep-13211242

    I nie jest to coś co musiałem mozolnie szukać i wygrzebywać sprzed X lat, to jest artykuł opublikowany WCZORAJ, a takich historii jest tysiące.

    Cytuj Boryna napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty tak na serio? Zdajesz sobie sprawę, że tak z połowa mieszkańców Nigerii to chrześcijanie? Chociaż Mandarke, Ty zielonego pojęcia nie masz o czym cokolwiek i Twoje posty to przypominają jakieś pasty z fejsbukowych komentarzy. Po drugie, większość tych którzy znaleźli się na terytorium ISIS niezbyt była z tego faktu zadowolona(stąd m.in fala uchodźców do Europy) zamiast przyłączać się z radością do kalifatu. Biorąc pod uwagę ilość muzułmanów na świecie ISIS to kompletny margines. @Mandarke ;
    Facepalm kurwa.

    Tak, zdaje sobie sprawę, że połowa mieszkańców Nigerii to chrześcijanie. Dlatego właśnie użyłem pojęcia "biali chrześcijanie-ateiści", żeby nie kwalifikować to tej grupy czarnych chrześcijan z Nigerii, bądź białych muzułmanów skądś tam. Jak mogłeś polec na tak prostym wywodzie???

    Po drugie, tylko chory lewacki umysł potrafi wymyśleć coś takiego, że społeczeństwo muzułmańskie wygląda tak:



    A nie tak:



    Radykalizm i fanatyzm się stopniuje. Gdyby społeczeństwo muzułmańskie dzieliło się na terrorystów i normalnych ludzi, to terroryści nie mogliby normalnie funkcjonować. Funkcjonują z powodu powszechnej tolerancji, akceptacji i popierania ich działań poprzez resztę społeczeństwa.

    Cytuj Boryna napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Lol, a Twój wychwalany Fidesz to w jakiej grupie stowarzyszony jest w Parlamencie Europejskim?
    W EPP, ale w ich przypadku to jest na zimno wyrachowana taktyczna decyzja, a w przypadku PiSu byłoby to raczej zgodność ideologiczna z tą formacją. Zresztą ja tam jestem za Jobikkiem.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 09-09-2018, 21:56

  6. #500
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    xD



    "Zero merytoryki" xD

    Gostek, to że ktoś tam twierdzi, że "Europa nie upada" tak samo nie jest dowodem, że nie upada, jak i to, że ktoś twierdzi, że upada, nie jest dowodem, że upada.
    Robisz dokładnie to samo, co ludzie, z których się śmiejesz. O jakiej "merytoryce" mowa, jak ty nie chcesz merytorycznie dyskutować o tym, czym konkretnie ten "upadek" miałby się objawiać i czemu ktoś tak sądzi, bo twój pogląd jest równie dogmatyczny i chcesz tylko powtarzać w kółko, że twoi hehe znajomi hehe wyśmiali pogląd, że Europa upada, zapewne również bez jego uprzedniego zrozumienia.
    A najlepsze jest to, że krzyczysz "hur dur dajcie mi te adresy", a jak Crus ci jakieś podał (nie wnikam, czy słusznie), to odpowiedziałeś, że "no wszędzie są jakieś złe dzielnice" i zaraz znowu "hur dur dajcie mi te adresy", "hur dur no kiedy dacie te adresy, zero merytoryki" xD Czyli inaczej mówiąc, nawet ich nie zweryfikowałeś, tylko z góry odrzuciłeś z racji niezgodności ze swoim dogmatem, po czym zarzuciłeś drugiej stronie brak "merytoryki", polegający na tym, że ci tych adresów nie podała xDDD
    Więc generalnie, stwierdzam, że jesteś zwykłym idiotą. I w żadnym razie nie z powodu poglądów, tylko tkwienia w jednym wielkim błędzie logicznym, którego nie potrafisz zauważyć. Pozdrawiam serdecznie.

    Nawiasem mówiąc, nie istnieje słowo "merytoryka", jest jedynie przymiotnik "merytoryczny" od "meritum", ale to już @Janusz_Wons ; ci może wytłumaczyć
    To może tak w skrócie bo zdaje się, że nie zrozumiałeś, fakt, iż w miastach Zachodniej Europy istnieją niebezpieczne dzielnice(i istniały od zawsze, jak w każdym miejscu na świecie) w żaden sposób nie dowodzi, że polityczne istnienie krajów takich jak Francja, Niemcy czy UK jest zagrożone. Nic na to nie wskazuje, "upadające" Niemcy i Szwecja uchwalają budżety bez deficytu. Nie jest, te kraje są i wszystko wskazuje na to, że nadal będą jednymi z najważniejszych ośrodków polityczno-ekonomicznych świata. Polscy nacjololo mogą sobie napisać tysiąc tekstów jak to strasznie jest nad Sekwaną czy nad Renem ale nie są w stanie przeskoczyć rzeczywistości. Tak samo jak przed II wojną światową pisano o "rychłym upadku Zachodu", tak samo twierdzili niektórzy autorzy w ostatnich latach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Co było później, wiemy. Co do wytknięcia błędu w użyciu słowa "merytoryka" - dzięki, zapamiętam na przyszłość.

    Debatę to ty możesz pooglądać w telewizji polskiej. Tu jakakolwiek dyskusja już dawno się zakończyła gdy jeden z mojej armii zaczął cytować ci powieści marksa na co ty odpowiadałeś w sposób irracjonalny, w taki sam sposób piszesz tu od początku m.in. podając strony z wirusami poprzez prywatne wiadomości,
    Jak Twój kolega twierdzi, że marksizm to ideologia która postuluje stworzenie hierarchicznego społeczeństwa gdzie "komuniści" to klasa panująca która będzie kontrolować "proletariuszy", rotfl. Przecież takie rzeczy jak to, że sprzeciw wobec hierarchii społecznej leżał u podstaw ideologii komunistycznej to omawiane są w gimnazjum. I ta "Twoja armia" to nieźli intelektualiści, Govinem kiedyś coś mi pisał, że Platforma to partia komunistyczna. Co do linków z wirusami - wyjaśniałem to, potrafisz Ty przeczytać ze zrozumieniem komunikat wyświetlony przez antywirusa? Bo to jest najgłupszy zarzut jaki usłyszałem w historii forumka.

    Doprawdy? No to zweryfikujmy to tu i teraz na prostym, ale chyba obecnie najważniejszym przykładzie:
    Czy popierasz wprowadzenie w Polsce waluty Euro?

    TAK / NIE
    Nie, czego to niby dowodzi?
    Tymczasem rzeczywistość:

    Girl 'had slept with 100 men by 16 and had baby at 15 after being passed around by abusers'
    https://www.mirror.co.uk/news/uk-new...sleep-13211242

    I nie jest to coś co musiałem mozolnie szukać i wygrzebywać sprzed X lat, to jest artykuł opublikowany WCZORAJ, a takich historii jest tysiące.
    https://gazetakrakowska.pl/krakow-ta...em/ar/13455328

    Polski już nie ma, mordują w centrum miasta. Argument na tym samym poziomie. "Upadająca Europa" gdzie ludzie są terroryzowani i boją się wychodzić z domu istnieje tylko w alternatywnej, prawicowej rzeczywistości.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 09-09-2018, 22:07

  7. #501
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To może tak w skrócie bo zdaje się, że nie zrozumiałeś, fakt, iż w miastach Zachodniej Europy istnieją niebezpieczne dzielnice(i istniały od zawsze, jak w każdym miejscu na świecie) w żaden sposób nie dowodzi, że polityczne istnienie krajów takich jak Francja, Niemcy czy UK jest zagrożone. Nic na to nie wskazuje, "upadające" Niemcy i Szwecja uchwalają budżety bez deficytu. Nie jest, te kraje są i wszystko wskazuje na to, że nadal będą jednymi z najważniejszych ośrodków polityczno-ekonomicznych świata. Polscy nacjololo mogą sobie napisać tysiąc tekstów jak to strasznie jest nad Sekwaną czy nad Renem ale nie są w stanie przeskoczyć rzeczywistości. Tak samo jak przed II wojną światową pisano o "rychłym upadku Zachodu", tak samo twierdzili niektórzy autorzy w ostatnich latach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Co było później, wiemy. Co do wytknięcia błędu w użyciu słowa "merytoryka" - dzięki, zapamiętam na przyszłość.


    Tylko kto powiedział, że "upadek Europy" musi oznaczać upadek "polityczno-ekonomiczny"?

    Czy to, że zwykły obywatel na co dzień musi żyć w strachu i terrorze nie jest wystarczające? To by było na tyle jeśli chodzi o lewicową wrażliwość. Twierdzi, że stoi po stronie słabszego obywatela, a w rzeczywistości ma wyjebane, bo "polityczno-ekonomicznie" wszystkie jest (domniemanie) cacy. Troll!

    Cytuj Boryna napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie, czego to niby dowodzi?
    90% lewicy (prawdopodobnie więcej) popiera.

    Wprowadzenie monopolu na środek płatniczy (jedna waluta) sprawi, że coraz to węższa grupa osób posiada coraz większą władzę nad coraz większą częścią społeczeństwa. Kontroluje wartość pieniądza poprzez kontrolowanie jego podaży, co jest praktycznie jedynym czynnikiem determinującym wartość pieniądza, jednocześnie nie ma możliwości ucieczki w inny środek płatniczy. Jeden bank centralny to marzenie każdego globalisty.
    Ostatnio zmieniony przez Mandarke : 09-09-2018, 22:09

  8. #502
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    Czy to, że zwykły obywatel na co dzień musi żyć w strachu i terrorze nie jest wystarczające? To by było na tyle jeśli chodzi o lewicową wrażliwość. Twierdzi, że stoi po stronie słabszego obywatela, a w rzeczywistości ma wyjebane, bo "polityczno-ekonomicznie" wszystkie jest (domniemanie) cacy. Troll!
    Ale jaki przeciętny obywatel żyje w terrorze i strachu, to chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Dlaczego więc ludzi nie uciekają z krajów gdzie są "terroryzowani", a zamiast tego przyjeżdżają do nich co miesiąc setki ludzi, w tym sporo Polaków? A, zapomniałem, oni tam przecież wcale nie chcą mieszkać...

  9. #503
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,012
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To może tak w skrócie bo zdaje się, że nie zrozumiałeś, fakt, iż w miastach Zachodniej Europy istnieją niebezpieczne dzielnice(i istniały od zawsze, jak w każdym miejscu na świecie) w żaden sposób nie dowodzi, że polityczne istnienie krajów takich jak Francja, Niemcy czy UK jest zagrożone. Nic na to nie wskazuje, "upadające" Niemcy i Szwecja uchwalają budżety bez deficytu. Nie jest, te kraje są i wszystko wskazuje na to, że nadal będą jednymi z najważniejszych ośrodków polityczno-ekonomicznych świata. Polscy nacjololo mogą sobie napisać tysiąc tekstów jak to strasznie jest nad Sekwaną czy nad Renem ale nie są w stanie przeskoczyć rzeczywistości. Tak samo jak przed II wojną światową pisano o "rychłym upadku Zachodu", tak samo twierdzili niektórzy autorzy w ostatnich latach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Co było później, wiemy. Co do wytknięcia błędu w użyciu słowa "merytoryka" - dzięki, zapamiętam na przyszłość.
    Nie jestem autorem tez o upadku Europy, ale w którym momencie była w ogóle mowa o upadku gospodarczym, bo nie przypominam sobie???

    A co do II WŚ to jakby nie patrzeć, do Francji Hitler wjechał jak do siebie, a koniec końców z Polski gonili go głównie Rosjanie, a nie "Zachód". xD
    Z drugiej strony, samą II WŚ można w pewnym sensie uznać za upadek człowieczeństwa. Więc, jak widzisz, wszystko zależy od kontekstu tego "upadku".

  10. #504
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie jestem autorem tez o upadku Europy, ale w którym momencie była w ogóle mowa o upadku gospodarczym, bo nie przypominam sobie???
    No ja tam rózne tezy słyszałem ale podobno jak nie z powodów ekonomicznych ma upaść to bo "przejmą ją muzułmanie"(xD) chociaż z drugiej strony słyszałem też, że upadnie bo "brakuje jej tradycyjnych wartości i rządzą działacze LGBT"(tylko kurde, LGBT w kalifacie?) więc są rózne wersje w prawackich mediach.

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    90% lewicy (prawdopodobnie więcej) popiera.

    Wprowadzenie monopolu na środek płatniczy (jedna waluta) sprawi, że coraz to węższa grupa osób posiada coraz większą władzę nad coraz większą częścią społeczeństwa. Kontroluje wartość pieniądza poprzez kontrolowanie jego podaży, co jest praktycznie jedynym czynnikiem determinującym wartość pieniądza, jednocześnie nie ma możliwości ucieczki w inny środek płatniczy. Jeden bank centralny to marzenie każdego globalisty.
    Ee no tak średnio, spora część lewicy jest przeciw przeciwna walucie Euro, mam podawać przykłady? Chociaż Ty za lewicę uważasz pewnie Platformę czy Nowoczesną no to ciężko polemizować.

    A co do II WŚ to jakby nie patrzeć, do Francji Hitler wjechał jak do siebie, a koniec końców z Polski gonili go głównie Rosjanie, a nie "Zachód". xD
    Z drugiej strony, samą II WŚ można w pewnym sensie uznać za upadek człowieczeństwa. Więc, jak widzisz, wszystko zależy od kontekstu tego "upadku".
    To akurat mit, kampania francuska wcale nie była tak prosta dla Wehrmachtu jak to się w Polsce przyjmuje(w ogóle, warto czytać zagranicznych historyków żeby mieć szerszy pogląd na pewne kwestie, w Polsce nauka historii w dużej mierze oparta jest niestety na mitach). I w mojej wypowiedzi odwoływałem się do poglądów panujących wśród części przedwojennych narodowców, nie do "upadku" jako klęski człowieczeństwa.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 09-09-2018, 22:23

  11. #505
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,012
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ja tam rózne tezy słyszałem
    No ale co nas obchodzi co ty gdzieś tam słyszałeś, gościu? xDDD
    Mówimy o tej dyskusji tutaj na forum.

  12. #506
    Avatar Mandarke
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Mielec
    Posty
    2,977
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale jaki przeciętny obywatel żyje w terrorze i strachu, to chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Dlaczego więc ludzi nie uciekają z krajów gdzie są "terroryzowani", a zamiast tego przyjeżdżają do nich co miesiąc setki ludzi, w tym sporo Polaków? A, zapomniałem, oni tam przecież wcale nie chcą mieszkać...
    No nie wiem, bo czują się związani ze swoim miejscem zamieszkania? Bo mają tam rodzinę, dom, pracę, znajomych i całe życie? Przecież opuszczenie własnego miejsca na ziemi to jest ostateczność.

    Dlaczego Żydzi w latach 30 nie uciekali z Niemiec? Wg Boryny nie byli terroryzowani, ale "terroryzowani", bo przecież ile z nich zostało w Niemczech aż do wybuchu wojny? Okazałeś się być holocaust-denierem, nieładnie!

  13. #507
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,012
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    To jeszcze nic. Skoro zaraz miała nastąpić wojna, to dlaczego cała Polska w jej przededniu nie pojechała do Argentyny?
    Widocznie okupacja nie mogła być tak straszna.

  14. #508
    Avatar Alex Hope
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    4,367
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To jeszcze nic. Skoro zaraz miała nastąpić wojna, to dlaczego cała Polska w jej przededniu nie pojechała do Argentyny?
    Ty, ale to przecież polskie "nacjolole" zaatakowały radiostację w Gliwicach i wywołały w ten sposób reakcję obronną ze strony Niemiec.

  15. #509
    Boryna

    Domyślny

    Cytuj Mandarke napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No nie wiem, bo czują się związani ze swoim miejscem zamieszkania? Bo mają tam rodzinę, dom, pracę, znajomych i całe życie? Przecież opuszczenie własnego miejsca na ziemi to jest ostateczność.

    Dlaczego Żydzi w latach 30 nie uciekali z Niemiec? Wg Boryny nie byli terroryzowani, ale "terroryzowani", bo przecież ile z nich zostało w Niemczech aż do wybuchu wojny? Okazałeś się być holocaust-denierem, nieładnie!
    Ty tak na serio? W sumie, że Ty to się nie dziwię ale po tibii77 się tego nie spodziewałem. Mnóstwo Żydów wyjechało/próbowało wyjechać przecież z Niemiec po przejęciu władzy przez hitlerowców, niektóre katedry na uniwersytetach przestawały praktycznie istnieć, "przeciętni" Żydzi również próbowali wyjeżdzać tylko, że niewiele krajów chciało ich przyjmować(w tym również Polska i nieco ich utknęło w chyba 1938 na polskiej granicy).

    Cytuj Alex Hope napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty, ale to przecież polskie "nacjolole" zaatakowały radiostację w Gliwicach i wywołały w ten sposób reakcję obronną ze strony Niemiec.
    To w sumie w pierwszej części zdania prawda tylko, że zaatakowały nacjolole niemieckie, a nie polskie. Niektóre nacjolole polskie widziały w Hitlerze wzór do naśladowania, później nastąpiło gorzkie rozczarowanie.
    Ostatnio zmieniony przez Boryna : 09-09-2018, 22:31

  16. #510
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    4
    Posty
    16,012
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty tak na serio? W sumie, że Ty to się nie dziwię ale po tibii77 się tego nie spodziewałem. Mnóstwo Żydów wyjechało/próbowało wyjechać przecież z Niemiec po przejęciu władzy przez hitlerowców, niektóre katedry na uniwersytetach przestawały praktycznie istnieć, "przeciętni" Żydzi również próbowali wyjeżdzać tylko, że niewiele krajów chciało ich przyjmować.
    A gdzie ja coś o Żydach pisałem? Pytam, dlaczego Polacy nie uciekli masowo do Ameryki Południowej, gdy Niemcy szykowali się do wojny

    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To akurat mit, kampania francuska wcale nie była tak prosta dla Wehrmachtu jak to się w Polsce przyjmuje(w ogóle, warto czytać zagranicznych historyków żeby mieć szerszy pogląd na pewne kwestie, w Polsce nauka historii w dużej mierze oparta jest niestety na mitach). I w mojej wypowiedzi odwoływałem się do poglądów panujących wśród części przedwojennych narodowców, nie do "upadku" jako klęski człowieczeństwa.
    I co jest niby mitem? Że Hitler wjechał do Francji? Czy że wjechał jak do siebie? xD
    Fakt jest taki, że zajął Francję, a przy okazji też Holandię, Belgię i Luksemburg, a czy musiał się przy tym nagłowić mocno czy tylko trochę, to ma w tej chwili małe znaczenie.
    Niestety, znów nie zrozumiałeś przesłania.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Wyciek danych ze wszystkich komisji w kraju [link]
    Przez Kuzyn w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 26-11-2014, 15:48
  2. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post: 02-06-2014, 19:49
  3. Nowy pomysł na uzdrowienie kraju
    Przez Aureos w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post: 21-02-2014, 16:04
  4. [Opowiadanie] Powrót z kraju zielonych liści.
    Przez Master_Tv w dziale Artyści
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 14-10-2012, 16:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 09-06-2012, 09:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •